Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.540.551
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

pogledao sam good time 2017 sjebani film pokazuje povezanost događaja možda se nekome neće svidjeti ali ima svoje dobre momente 

6 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao i ja taj "kontroverzni" Shape of Water. Ukratko - meni definitivno nije film godine (to su mi Dunkirk i Get Out) ali daleko je od smeća i nije zaslužio toliku pljuvačinu. Usporedio bih ga s nedavnim remakom Ljeptice i zvjeri koja mi je nekoliko stepenica ispod po kvaliteti. Od filma sam očekivao laganu fantazijsku priču, to sam i dobio. Nije ovo takav tip filma u kojem treba analizirati nelogičnosti u radnji. Najveća zmjerka filmu mi je glavni negativac koji je karakterno praktički preslika druge uloge istog glumca (tko je gledao seriju Boardwalk Empire skužit će poveznicu). Ocjena 7/10

 

Drugo što sam pogledao je The Big Sick, praktički autobiografski film komičara Kumaila Nanjiania. Bezveze sam pregledavao liste nominacije za ovogodišnjeg Oskara, i ovaj film mi je upao u oko, pogledao trailer, zapalio se i odgledao u dahu. Jako dobar film, kvalitetan humor i simpatična Zoe Kazan, preporuka je pogledati film s curom. Ocjena 8,5/10

Za kraj kišne subotnje filmske trilogije upravo palim Segalov najbolji film, kojeg nisam gledao od djetinjstva - Pod Opsadom 1, i odmah mu dajem 8/10 s mogućnošću da ocjena ujutro bude prepravljena na više 

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jučer sam pogledao 3 filma.

 

Mother! - Pretenciozni čušpajz. 4/10

 

Blade Runner 2049 - Ugodno sam iznenađen s obzirom da mi se orginalni Blade Runner nije nešto posebno svidio i da sam mu ocijenu 7/10, čak mi je bio i dosadnjikav (da, da, nisam normalan). 2049 mi nije bio ni minute dosadan ni dugačak, prekrasno snimljen i kada sam nakon njega gledao novog Thora, tek se tada vidi razlika u CGI i efektima. Radnja je zanimljiva iako mi je glavni "negativac" ostao nekako nedorečen. 

9/10

 

Thor: Ragnarok- Prosjećan Marvelov film sa po meni humorom za djecu i jako lošim CGI-em s obzirom na budžet. Radnja tipična za stripovski film. Čisti prosjek. I to govorim kao bivši fan Marvela.

5/10

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 10:32 (Crljo).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Crljo kaže...

... orginalni Blade Runner nije nešto posebno svidio i da sam mu ocijenu 7/10, čak mi je bio i dosadnjikav (da, da, nisam normalan)...

Zasto nisi normalan?U potpunosti te razumijem ako si nedavno gledao orginalni BR.Ja sam ga gledao dko sam jos bio teenager i tada je to meni bilo nesto novo,ono...zenska koja je imala crnu farbu preko ociju...pa tip sa nekakvim "cudom" gleda u zmijsku krljušt na kojoj pišu mikroskopski brojevi...pa zavrsni dijalog...to je tada bilo nesta novo,orginalno i savrseno!

Isto tako je bilo kada sam gledao prvoga terminatora,usta sam doslovno razvalio od divljenja..jucer sam ponovo gledao terminatora sa sinom(ima zadacu za skolu) i danas vidim koliko je gluma,muzika,efekti loši u tome filmu,cijeli film mi se srozao!Ali JBG to je tada bilo WOW!

Zato te razumijem u svezi sa BR i upravo zbog iskustva sa terminatorom ne zelim ga ponovo gledati.Neka ostane u mome sjecanju kao savrseni film!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Zasto nisi normalan?U potpunosti te razumijem ako si nedavno gledao orginalni BR.Ja sam ga gledao dko sam jos bio teenager i tada je to meni bilo nesto novo,ono...zenska koja je imala crnu farbu preko ociju...pa tip sa nekakvim "cudom" gleda u zmijsku krljušt na kojoj pišu mikroskopski brojevi...pa zavrsni dijalog...to je tada bilo nesta novo,orginalno i savrseno!

Isto tako je bilo kada sam gledao prvoga terminatora,usta sam doslovno razvalio od divljenja..jucer sam ponovo gledao terminatora sa sinom(ima zadacu za skolu) i danas vidim koliko je gluma,muzika,efekti loši u tome filmu,cijeli film mi se srozao!Ali JBG to je tada bilo WOW!

Zato te razumijem u svezi sa BR i upravo zbog iskustva sa terminatorom ne zelim ga ponovo gledati.Neka ostane u mome sjecanju kao savrseni film!

 
Da, tako ja isto neki dan išao gledati Citizen Kane nakon dugo vremena. Ono efekti koma, muzika ko da je iz tridesetih... Nema boje... I cijeli film mi se srozao. Katastrofa. I to je kao neki klasik. Morao sam nakon toga dva puta pogledati Blowjob runner 2049, tri puta Dark cock rises, jedan i pol puta Shitter island samo da dođem k sebi.

BTW, kopirajtam ove naslove. Nemoj da netko snimi kakav XXX parody pod tim naslovima...

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tomb Raider - Jako zadoovljan filmom, ono sto se ocekivalo, to sam i dobio. Mada mislim da se moglo prikazati malo vise stvari. Te jako dobar akcijski film. Malo mi je u nekim trenucima, radnja izgledala previse ubrzano, ali nista posebno. Ocjena: 8/10

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mr. Fugitive kaže...

 
Da, tako ja isto neki dan išao gledati Citizen Kane nakon dugo vremena. Ono efekti koma, muzika ko da je iz tridesetih... Nema boje... I cijeli film mi se srozao. Katastrofa. I to je kao neki klasik. Morao sam nakon toga dva puta pogledati Blowjob runner 2049, tri puta Dark cock rises, jedan i pol puta Shitter island samo da dođem k sebi.

BTW, kopirajtam ove naslove. Nemoj da netko snimi kakav XXX parody pod tim naslovima...

 

Kakvu bi ocjenu dao za CGI u Citizen Kane? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
gocc01 kaže...
Mr. Fugitive kaže...

 
Da, tako ja isto neki dan išao gledati Citizen Kane nakon dugo vremena. Ono efekti koma, muzika ko da je iz tridesetih... Nema boje... I cijeli film mi se srozao. Katastrofa. I to je kao neki klasik. Morao sam nakon toga dva puta pogledati Blowjob runner 2049, tri puta Dark cock rises, jedan i pol puta Shitter island samo da dođem k sebi.

BTW, kopirajtam ove naslove. Nemoj da netko snimi kakav XXX parody pod tim naslovima...

 

Kakvu bi ocjenu dao za CGI u Citizen Kane? 

 
Dva Napada klonova od deset Napada klonova.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
8 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Oldboy - blago razočarenje

6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Glavas_ZG kaže...

Oldboy - blago razočarenje

 Original ili holivudski remake?

8 godina
odjavljen
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Munich (2005)

 

Prva scena je ambijentirana u Minhenu 1972. za vrijeme olimpijade i prikazuje poznati napad na izraelski sportski team. Dakle, snimano je prema istinitom događaju. Spielberg je režiser. Očekivao sam daleko više od tog filma. Razvučen, dosadan i sa lošom glumom. Plitak film kojeg neću više niti jednom pogledati. Vrijedi pogledati jedino ako nekoga zanima taj događaj. 5/10

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 Dao sam ti mogućnost da linkaš holivudski isprdak, ovako imaš TD 

10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Blood Simple - majstorija iz '84, naklon autorima.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
7 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A Walk in the Woods  - Odličan film! Dvojica starih prijatelja krenu na šetnju dugu 3500 km američkom "Premužićevom stazom" poznatom pod nazivom Appalachian trail između Springer Mountain u Gorgiji i Mountain Kathdin u Maineu. O ukusima se naravno ne raspravlja ali oni koji su barem jedanput bili u nekoj planini nasmijat će se ako ničemu a ono sceni kad Robert Redford lopaticom u šumi kopa rupu a Nick Nolte - no dobro, pogledajte jer ima toga još.

 

The Lady in the Van - Po istinitom događaju o životu Mary Shepherd koja je bila pijanistica i časna sestra i posljednjih petnaest godina njezinog života u kombiju parkiranom u dvorištu jednog londonskog pisca . Odlična Maggie Smith!

 

Filmovi za one koji se vole nasmijati, bez specijalnih efekata, svjetlećih mačeva i svemirskih brodova, dvije tople ljudske priče koje naravno nisu bile veliki hitovi jer takvi filmovi to nikad i nisu ali nakon što ih se pogleda uvijek ih se prisjetimo sa smješkom.

Paps
9 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Braven, nelos triler, od mene 7/10 ocjena, nov film, 2018. 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Svake srijede od 21.3. hrt 3 počinje prikazivati ciklus filmova Stanleya Kubricka!

Sutra 22:45, ravno u glavu, A Clockwork Orange.

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 14:50 (m77).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...

Svake srijede od 21.3. hrt 3 počinje prikazivati ciklus filmova Stanleya Kubricka!

Sutra 22:45, ravno u glavu, A Clockwork Orange.

 Pogledao ga prije cca godinu dana. Volim starije cult filmove ali Orange mi nije nikako sjeo. Meni osobno overrated film.

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...Sicario 2: Day of the Soldado.... trailer 2.....

dc hejter
12 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
pogledao downsizing, uzasan film, druga polovica filma je negledljiva koliko je dosadna. ocjena 3/10
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

No Man's Land (1987)

 

Cool film iz 80ih. Nije nikakav cult naravno, ali lijepo dočara stil života kriminalaca u LA tih godina. Ljubitelji automobila budu zadovoljni. Meni se je stvarno svidio. Nisam imao neka velika očekivanja. Radnja je banalna ali Sheen je dobro odigrao ulogu. 8/10.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

...Sicario 2: Day of the Soldado.... trailer 2.....

 ne sviđa mi se , po traileru je ovo odlutalo u bezglavu akciju

10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Contratiempo - spanjolsko remek djelo. Ambiciozan uradak fokusiran na prici koja se sve vise odmotava kako radnja ide dalje. Nema teorije da se shvati ako se ne pogleda do kraja iako naizgled djeluje jednostavno. Jedan od najboljih ikad i prvi film te godine, bez dileme.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
loky4i4 kaže...

 ne sviđa mi se , po traileru je ovo odlutalo u bezglavu akciju

 ...meni se bas svidja.... osim toga scenarist je isti - Taylor Sheridan - Sicario, Hell or High Water, Wind River i film sigurno nece biti samo akcioni (a i kao da nema vrhunskih akcionih filmova, bas iz recimo 2015.)..... nadalje, s obzirom na zaradu Sicaria od mizernih 84M. Trebaju nekako zainteresirati siri krug publike i zaraditi da bi mogli ispuniti projekt u cijelosti, a to su jos dva filma....

dc hejter
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Wind River (2017)

 

Film mi je mlak. Tematika je dosta osjetljiva i dovoljno je da glumci solidno odrade posao i već će dobiti pozitivne kritike. Ja očekujem više. Generalno, nedostaje mi histerije koja je logična obzirom na tematiku. U nekim trenutcima emocije likova ne poklapaju se sa situacijom (npr. glavni glumac pronađe ranjenu curu i umjesto da bude uzbuđen, on joj se nasmije WTF), ima par isfucanih i patetičnih dijaloga (razgovor glavnog glumca s indijancem) i baš me nervira zvuk električnih sanjki kako prolaze po snijegu (ima scena gdje to traje dobrih 10 sec). Najbolja stvar kod ovog filma je (mislim da je ovo već netko napisao) što ne pokušava biti pametniji nego što ustvari je (Renner i ona cura nisu Horatio Caine, a film je lako mogao otići u tom smjeru). Kad se sve zbroji, film nije za skinuti pa pogledati, ali ako se pojavi na TV-u onda se može pogledati.

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
isuckatthisgame kaže...

Contratiempo - spanjolsko remek djelo. Ambiciozan uradak fokusiran na prici koja se sve vise odmotava kako radnja ide dalje. Nema teorije da se shvati ako se ne pogleda do kraja iako naizgled djeluje jednostavno. Jedan od najboljih ikad i prvi film te godine, bez dileme.

 Upravo pogledao. Genijalan film, hvala na preporuci

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao Annhilation - zbilja nisam ocekivao puno po tome sto su ljudi sve pisali, no opet sam se skroz razocarao. Jednostavno vrlo loš film u skoro svakom segmentu - pocevsi od nikakve logike kroz vecinu filma, cudne price koja malo toga nakraju obasnjava, losem razvoju likova, osrednjoj glumi (tesko da su mogli bolje sa takvim pisanjem). Jedino dobro je scenografija i slika na nekim djelovima

 

Ovo pomeni nevrijedi vise od ocjene 5, zal utrosenog vremena, a zbilja inace volim ovakvu vrstu filma..

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

strahota film.evo pokusavam ga pogledat tjedan dana do kraja ali uvijek zaspem.ne razumim šta pokušavaju sa tim wanna be mistery and mindfuck,a na kraju ispadne tako glupo da ti bude žao šta si oštetio hdd samim činom stavljanja na njega.šta se tiče holivudske produkcije oni jedino mogu izbaciti par filmova godinje koji su kvalitetni ostalo sve srot,ko neka izdrkotina sa specijalnim efektima..jednostavno okrenimo se nasim europskim ili recimo korejskim filmovima :D 

9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
isuckatthisgame kaže...

Contratiempo - spanjolsko remek djelo. Ambiciozan uradak fokusiran na prici koja se sve vise odmotava kako radnja ide dalje. Nema teorije da se shvati ako se ne pogleda do kraja iako naizgled djeluje jednostavno. Jedan od najboljih ikad i prvi film te godine, bez dileme.

 remek djelo ? OMG..nadam se da se salis ?

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
funny games kaže...

strahota film.evo pokusavam ga pogledat tjedan dana do kraja ali uvijek zaspem.ne razumim šta pokušavaju sa tim wanna be mistery and mindfuck,a na kraju ispadne tako glupo da ti bude žao šta si oštetio hdd samim činom stavljanja na njega.šta se tiče holivudske produkcije oni jedino mogu izbaciti par filmova godinje koji su kvalitetni ostalo sve srot,ko neka izdrkotina sa specijalnim efektima..jednostavno okrenimo se nasim europskim ili recimo korejskim filmovima :D 

 

ja se više ni ne trudim. ako gledam film kod kuće i nakon pol sata vidim da je katastrofa i da mi se ne sviđa, prekidam. šta ću gubiti vrijeme i život, kad sam bio student nije mi bilo tolko žao, sad kad radim sam oprezniji oko slobodnog vremena. naravno većinu ću filmova pogledati do kraja, tipa sad sam gledao justice league neki dan, i film mi je loš ali opet mi je bilo dovoljno ok da pogledam do kraja. npr. sjećam se kad sam gledao godzillu, onu zadnju sa bryan crnastonom, to sam prekinuo nakon 45 min

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice