Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.543.355
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Poštovani,

 

Koji su must see filmovi iz 2018g ?

 

 

lp 

Do not go gentle into that good night, Old age should burn and rave at close of day; Rage, rage against the dying of the light..
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Akademijo našto si ti spala, kad ti je na listi Lady Gaga.

 

Chill
11 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Poštovani,

 

Koji su must see filmovi iz 2018g ?

 

ozbiljno, imaš li kakvo pametnije pitanje

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 18:08 (dovla_77).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
RaZ0R9111 kaže...

Poštovani,

 

Koji su must see filmovi iz 2018g ?

 

 

lp 

 https://oscar.go.com/nominees

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Papillon 2018

 

Iako sam daaavno gledao 1973 verziju,kroz maglu se sjecam da mi je ta verzija bila puno bolja od ove novije!

Malek je nekako podbacio u ovome filmu,u biti i nije,ali imam feeling da ova uloga nije za njega.Prica u starijoj verziji je imala smisla i bila je zanimljiva,a ovdje je nekako nezanimljiva,bez pravoga objasnjenja,zasto glavni glumac radi to sto radi.

Neznam,mene ovaj film nije dojmio i dajem mu nategnuti

 

6/10

Ne vjeruj ženi koja laže!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dovla_77 kaže...

Poštovani,

 

Koji su must see filmovi iz 2018g ?

 

ozbiljno, imaš li kakvo pametnije pitanje

 

 https://www.recenzijefilmova.com/najbolji-filmovi-koje-smo-pogledali-u-2018-godini/

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... Papillon je film kojem se ne moze napraviti remake, jednostavno je to trenutak u vremenu sa dvojicom glumaca i atmosferom koju su pod paskom rezisera stvorili, koja je neponovljiva.... bas kao sto moze netko probati remake Sedam samuraja, Maratonaca, Kuma, Apokalipse, Tarantina..... ali nece uspjeti.... remake Tarantina????? ..... neke stvari su jednostavno neponovljive, a ne samo u filmu.... i u sportu i u muzici i u knjizevnosti....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Favourite (2018)

 

Dvorska farsa smjestena pocetkom 18. stoljeca u Engleskoj.Onaj tko je gledao prethodnih par filmova od Yorgosa Lanthimosa moze otprilike znati sto ocekivati.U mom slucaju su ocekivanja bila velika,ali Grk je bez problema to ispunio, ovo je vjerojatno i njegov najbolji film do sada.Puno toga mi je odlicno u filmu  ali se iz inace odlicnog casta izdvaja odlicna Olivia Coleman.Kao sto rekoh,kome su se svidjeli Lobster i Killing of a sacred deer mogu bezrezervno preporuciti i ovo,ostali na osobnu odgovornost,ali mislim da se isplati riskirati u svakom slucaju.Grk polako stjece titulu jednog od najzanimljivijih redatelja trenutno,ceka se slijedeci film.

 

 

H-8... (1958)

 

Nedavno sam saznao daje je  ovaj odlican  film na YouTubeu,pa rekoh da odgledam ponovno nakon dosta godina,nisam ga dugo vidio  na htvu.Uglavnom,film inspiriran stvarnim dogadjajem koji se dogodio samo godinu ranije u kojem je nepoznati auto prouzrocio sudar autobusa i kamiona na autocesti Beograd-Zagreb.Jedan od  najboljh domacih filmova svih vremena,preporuka za one koji su ga propustili a nemaju problema sa malo starijim filmovima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 23:51 (geronimo4661).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

H-8 je daleko najbolji hrvatski film ikad snimljen, bez obzira na malo izmjenjen scenarij u odnosu na stvarni događaj.

Sinoć sam lega jutros...
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...

H-8 je daleko najbolji hrvatski film ikad snimljen, bez obzira na malo izmjenjen scenarij u odnosu na stvarni događaj.

 

Ma dobro, mislim da to nikome ne bi trebalo biti bitno, ta nesreca je  ionako  bila samo inspiracija.Zanimljivo je vidjeti kako je Tanhofer  jos tada napravio film koji se bez problema nosi sa tadasnjim americkim, francuskim ili talijanskim filmom,moderan film u svakom pogledu. Volio bih da se ovakvi klasici  remasteriraju, da je H-8 dio neke vece kinematografije  vjerojatno bi Criterion vec to odradio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.1.2019 9:53 (geronimo4661).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Mule

 

Nisam ovako uzivao u nekom njegovom filmu od Gran Torino. Clintovi ljubitelji ce sigurno gustati,a za ostale me i nije briga.

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.... dugo sam ignorirao filma, ali sad kad se u kuluarima pocelo pricat da je Tarantino sjedio na dvije stolice i bodrio (mentorirao) svog frenda Rodrigeza sa Alitom, sve vise vjerujem da ce film dobro ispast.... JunkieXL soundtrack jos samo jedan hint....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Green Book (2018)

 

Unatoc predvidljivoj radnji pitak i zabavan film, prvenstveno zahvaljujuci glavnim glumcima.Sve u svemu nelos nacin za provesti 2 sata vremena.

 

 

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

 

H-8... (1958)

 

Nedavno sam saznao daje je  ovaj odlican  film na YouTubeu,pa rekoh da odgledam ponovno nakon dosta godina,nisam ga dugo vidio  na htvu.Uglavnom,film inspiriran stvarnim dogadjajem koji se dogodio samo godinu ranije u kojem je nepoznati auto prouzrocio sudar autobusa i kamiona na autocesti Beograd-Zagreb.Jedan od  najboljh domacih filmova svih vremena,preporuka za one koji su ga propustili a nemaju problema sa malo starijim filmovima.

Upravo sam pogledao ovaj film i moram se zahvaliti na preporuci. Nisam znao da ovo postoji i prava je šteta da nije više poznat jer je stvarno malo remek djelo. 

Ima taj neki štih stare epizode Zone Sumraka, a iako nema baš puno dodirnih tačaka što se tiče same radnje, napetom atmosferom me je odmah podsjetio na Le salaire de la peur

8 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dogman (2018) 

 

https://www.imdb.com/title/tt6768578/

 

Jako  dobar talijanski film obavezno za pogledat tko voli odlične neameričke filmove!

Uživao sam od početka do kraja filma za mene pravo malo remek djelo i moja ocjena 8,5/10 

Napad je najbolja obrana :)
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Widowmaker kaže...
geronimo4661 kaže...

 

H-8... (1958)

 

Nedavno sam saznao daje je  ovaj odlican  film na YouTubeu,pa rekoh da odgledam ponovno nakon dosta godina,nisam ga dugo vidio  na htvu.Uglavnom,film inspiriran stvarnim dogadjajem koji se dogodio samo godinu ranije u kojem je nepoznati auto prouzrocio sudar autobusa i kamiona na autocesti Beograd-Zagreb.Jedan od  najboljh domacih filmova svih vremena,preporuka za one koji su ga propustili a nemaju problema sa malo starijim filmovima.

Upravo sam pogledao ovaj film i moram se zahvaliti na preporuci. Nisam znao da ovo postoji i prava je šteta da nije više poznat jer je stvarno malo remek djelo. 

Ima taj neki štih stare epizode Zone Sumraka, a iako nema baš puno dodirnih tačaka što se tiče same radnje, napetom atmosferom me je odmah podsjetio na Le salaire de la peur

 

Istina, ima taj feeling kao the wages of fear, steta sto nema isti status jer to H-8 zasluzuje.Majstor je bio Nikola Tanhofer, steta sto se u potpunosti nije posvetio reziji.

 

Seki001 kaže...

Dogman (2018) 

 

https://www.imdb.com/title/tt6768578/

 

Jako  dobar talijanski film obavezno za pogledat tko voli odlične neameričke filmove!

Uživao sam od početka do kraja filma za mene pravo malo remek djelo i moja ocjena 8,5/10 

 

Bas sam ga  neki dan skinuo i mislio  pogledati za vikend, ali kad si ga toliko nahvalio ide odmah na gledanje pa se javim sa dojmovima.

 

Edit:odgledan Dogman, dobar film. Marcello Fonte u glavnoj ulozi odlican.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 13:21 (geronimo4661).
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Polar https://www.imdb.com/title/tt4139588/?ref_=fn_al_tt_1

 

''Goofy'' akcija nalik Shoot 'Em Up ili John Wick drito na netflix, losija sadrzajem od pomenutih.Prica je apsurdna, stari placeni ubojica se mora izboriti za penziju, prezivjeti rodjendan, no akcija ko akcija je solidna.Cak ima i poneki ok moment tipa Mikkelsenovo unakazivanje, prilicno vuce na Valhalla Rising lika.Meni nekad godi ''prociscenje'', mozak na pasu sadrzaj, Mikkelsen mi je takodjer ok lik, a i film funkcionara upravo kao/za sto je osmisljen, svak prema nahodjenju

8 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

A star is born - Zvijezda je rođena - 2018 - IMDB 8,0/10

https://www.imdb.com/title/tt1517451/

 

 

Odgledao sinoć slažem sa sa kolegom par postova iznad film me se nimalo nije dojmio nekako mi je sve to mlako bilo naprosto mi nije "legao" film da neobjašnjavam previše šta i kako i zbog čega to je moja osobna ocjena 6,5/10

Ovih dana kad odgledam BluRay verziju  bohemian rhapsody (2018)  https://www.imdb.com/title/tt1727824/

Vjerujem da ću puno više uživat to gledajući nego u ovom uratku ako nište drugo zbog glazbe a o glumi ću prosudit kad odgledam.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nebih te razočarao ali neces. Ako nisi uzivao u muzici u star is born neces ni tu. Tako sam i ja mislio za Rapsodiju kad ono strasno malo muzike zapravo ima u filmu. Svega par pjesama. Film o Frediju i jednom od najvećih bendova a oni strpali samo par pjesama u film.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Nebih te razočarao ali neces. Ako nisi uzivao u muzici u star is born neces ni tu. Tako sam i ja mislio za Rapsodiju kad ono strasno malo muzike zapravo ima u filmu. Svega par pjesama. Film o Frediju i jednom od najvećih bendova a oni strpali samo par pjesama u film.

 21 pjesma je tebi malo ? Iako nisu cijele, ima i više nego dovoljno glazbe u filmu. Pogledao sam prije par dana taj Star is born i koliko je hvaljen, na kraju sam ostao skroz ravnodušan. Ništa posebno. BR, s druge strane, mada nije neko remek-djelo, puno mi je "pitkiji" bio od Coopera i Gage.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ne mozes usporediti soundrack filma s pjesmama koje se izvode u filmu. Na to sam mislio jer je naveo Star is born u kojem ima dosta bas cjelovitih pjesama. Dabe sto ima 21 pjesma kad od svake cujes svega pol minute najvise a film traje 2 i pol sata.

Btw. Bas se veselim gledanju Alite idući mjesec. Fora su mi one velike Anime oči, roboti i naravno Cristoph Waltz, jedan od najboljih glumaca trenutno, da ne govorim da ga rezira Rodriguez a scenarij pise Cameron. Bit ce to super film za otici u kino :)
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Batman: Begins 

 

https://www.imdb.com/title/tt0372784/

 

The Dark Knight

 

https://www.imdb.com/title/tt0468569/?ref_=tt_rec_tt

 

The Dark Knight Rises

 

https://www.imdb.com/title/tt1345836/

 

 

Nisam ih gledao par godina, i ponovno sam odlučio pogledati ova remek djela od Nolana, ovaj put u 4K kvaliteti :)

 

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

.... kakooo ne volim super plasticne i imaju u dupetu metlu likove... pa zato postoje legende, neponovljive - Only Fools and Horses: the Dark Knight Risesssss....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 18:35 (Tallahassee).
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kako je preminuo francuski kompozitor Michel Legrand, i sam upoznat s njegovim velikim opusom filmske glazbe ali nikad pogledanim Summer of 42.

Šta da kažem, film ima patinu vremena, neko drugo vrijeme kada su ljudi bili drugačiji. Ja se nisam rodio kada je taj film bio u kinima i nikada ga dosad nisam pogledao ali kako sam više od 20 godina radio kao glazbeni urednik na radio stanicama često su me slušatelji zvali kada bih pustio temu filma.

"Stvarno nisam gledao film, ali pitajte me o Legrandu, sve ću vam reći." - uvijek bih odgovarao.

Evo baš sam se rastužio na vijest o smrti a film svakako preporučam.

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Green Book 8.3 imdb odavno nisam uzivao uz neki film kao ovaj.

 

Preporuka,meni osobno bas odlican film za opustanje uvecer.

Origin_Steam: hrka11
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Idem pogledati Oldboy 2003. Na meti su mi jos chaser i train to busan. Ako imate jos koji prijedlog za dobar azijski film. Svidio mi se Memoirs of murder i oni Raid nastavci :)
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Idem pogledati Oldboy 2003. Na meti su mi jos chaser i train to busan. Ako imate jos koji prijedlog za dobar azijski film. Svidio mi se Memoirs of murder i oni Raid nastavci :)

 I saw the devil

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jučer pogleda Koja je ovo država i dojmovi su pomiješani. Na neke trenutke smiješan, na neke zamoran, na neke surov. Oni dijelovi u kojima se radnja ponavlja su mi jasni, ali znaju dosta umoriti. Poruka koju film nosi je poprilično teška i ozbiljna, na karikiran način prenesan na gledatelja. Osobno me nije natjerao da na kraju ostanem sjediti u stolici i razmišljati, isto tako ne vjerujem da ću ga pogledati još jednom. U svakom slučaju pohvala ljudima koji su napravili film jer se propitkuje tematika i sistem koji je opće prihvaćen, ali ne gleda baš naklono na kritičare. Suma sumarum, vrijedi pogledati

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Oldboy je super, jako cudan ali dobar. Chaser totalno po mom ukusu. Obozavam takve filmove. Korejci prave vrhunske krimi/detektivske filmove. Molim vas ako imate jos kakvih preporuka takvih filmova tipa chaser, zodiac, sjecanje na ubojstvo. Volim te istražiteljske filmove. Pasu mi ovi korejski jer su brutalni, pa mlate osumnjičene u postaji itd. :)
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Oldboy je super, jako cudan ali dobar. Chaser totalno po mom ukusu. Obozavam takve filmove. Korejci prave vrhunske krimi/detektivske filmove. Molim vas ako imate jos kakvih preporuka takvih filmova tipa chaser, zodiac, sjecanje na ubojstvo. Volim te istražiteljske filmove. Pasu mi ovi korejski jer su brutalni, pa mlate osumnjičene u postaji itd. :)

Edit. Dupli post, molim vas da obrisete.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 13:17 (Gogy7).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice