SF serijali i filmovi

poruka: 168
|
čitano: 79.619
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Evo na prijedlog Paola2612 otvaram ovu temu jer mislim da nas ima dosta koji volimo ovaj zanr. Da bzvz ne spamamo po ostalim temama evo nama geekovima tema za filozofiranje o doticnom :D

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 22:16 (Sylar).
15 godina
offline
SF serijali i filmovi

Možete mi odmah preporučit SF filmove za downloadanje...Smijeh

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
offline
SF serijali i filmovi

osmi putnik, kocka, star wars ubjedljivo su najbolji filmovi u ovom zanru

tica radenko
15 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
Paolo2612 kaže...

Ako voliš avanturističke i misterije:

Lost

x-files

 

Ako voliš ST:

Battlestar Galactica 1978 - original

Battlestar Galactica Reimagined - napravio ju Ronald D. Moore. Čovjek koji je napisao dosta genijalnih ST epizoda (zovu ga Klingonac jer je on praktički osmislio gotovo sve klingonske običaje i kulturu u ST-u). Prema dosta kritičara najbolja SF serija ikada napravljena. Uvijek među top 3, a ako izgubi jedino izgubi od ST TNG-a i TOS-a. OBAVEZNO POGLEDAJ

Farscape - čovjek koji je slučajno bačen na drugi kraj galaksije u središe inergalaktičkog rata

Babylon 5 - DS9 na stereoidima (mnogi kažu da je puno bolji)

Andromeda - osmislio Gene Roddenbery. Što ti drugo trebam reći?

Earth: Final Conflict - isto smislio Gene Roddenbery. Ali ni približno dobra kao ST i Andromeda.

 

Nešto potpuno drugačije:

 

Twilight zone (Rod Sterlingov original iz 1959). Staro, efekti očajni - ali biblija svih mističnih SF serija. Doslovno serija koja je uz TOS definirala 2 glavna pravca SF-a - svemirsko-znanstveni i mistično-avanturistički (kod nas poznata kao zona sumraka)

Quantum Leap - Glumi Scott Bakula (Archer iz ENT). Radi se o čovjeku koji preskače u tuđa tijela u prošlosti. Evo jedan primjer: Zamisli da odjedamput stojiš s snajperom na vrhu zgrade i držiš Kennedy-a na nišanu (Lee Harvey Oswald) a nemaš pojma kako ni kamoSmijeh

Firefly - obavezna lektira. Odličan western-SF koji je prekratko trajao (prokleti Fox)

Mistery Sience Theather 3000 - tip zaglavljen u svemirskoj postaji s  robotima i ženskom komentira i gleda stare crno bijele horror SF-filmove. Genijalna serija koja puno bolje izgleda u stvarnosti nego kada ju neko ovako opiše

Dr. Who - Doktor koji putuje kroz vrijeme. Isto među ovaveznom lektirom SF-a

 

Ovako je meni najveci strucnjak za SF na BUG-u napisao, hvala Paolo jos jednom :)

Proud Member Of :: | RevTT | TL | IPT | Waffles.fm | TVT.ro | THR | YUWABits | ::
15 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
tile kaže...

osmi putnik, kocka, star wars ubjedljivo su najbolji filmovi u ovom zanru

Kocka baš i nije SF, a sve sam to pogledao.


E pa da podsjetio si me da skinem ALIENS (drugi nastavak alien-a), nikad ga nisam pogledao do kraja.

 

 

Kada netko kaže SF uvijek pomislim na dva remek dijela:

 

STAR TREK

STAR WARS

 

da nije bilo njih nebi bilo svijeta kakvog poznajemo danas.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Hyperion kaže...

Možete mi odmah preporučit SF filmove za downloadanje...Smijeh

Children of Men

District 9

Blade Runner

Starship Troopers

12 monkeys

 

Obavezno štivo svakog SF Fanatika (uz standardni Terminator 1 i 2, Alien 1 i 2 )

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 22:46 (Paolo2612).
14 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi

Kod kuce imam sljedece serijale: Lost, Space Above and Beyond, Farscape, Stargate sg1, Andromeda, Voyager, DS9, BSG, X Files, Firefly.

 

Ono sto pokusavam i sto imam u planu nabavke je sljedece: Babylon 5, V, Dr Who, Futurama, Atlantis, Caprica, Quantum Leap, TNG, Enterprise, TOSRed Dwarf, Takenthe 4400 ima ih sigurno jos nemrem se sjetiti ^^

 

Htio sam samo malo uputiti pucanstvo cega sve ima na netu vrijednog pogleda :P

 

Hyperion kaže...

Možete mi odmah preporučit SF filmove za downloadanje...Smijeh

 

Sada na odgovor na citat ^^

 

Definitivno film za preporuku je ujedno i moj posljednji sf film koji sam pogledao u zadnje vrijeme, District 9.

 

Filmove koje mogu preporuciti su sljedeci: Fifth Element, Pitch Black, Chronicles of Riddick, Minority Report, Cloverfield, Back to the Future,  Twelve Monkeys, The Planet of the Apes, Serenity,  Outlander, Stargate, Predator... ima ih jos, ali ne mogu se sada napamet sjetiti. Budem dodavao kroz dane, kada se prisjetim nekog ^^

 

 

 

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 22:54 (Sylar).
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Sylar kaže...

Kod kuce imam sljedece serijale: Lost, Space Above and Beyond, Farscape, Stargate sg1, Andromeda, Voyager, DS9, BSG, X Files, Firefly.

 

Ono sto pokusavam i sto imam u planu nabavke je sljedece: Babylon 5, V, Dr Who, Futurama, Atlantis, Caprica, Quantum Leap, TNG, Enterprise, TOSRed Dwarf, Takenthe 4400 ima ih sigurno jos nemrem se sjetiti ^^

 

Htio sam samo malo uputiti pucanstvo cega sve ima na netu vrijednog pogleda :P

 

 

Hm - zanimljiva lista. Moja zasada (što se tiče SF serija)

 

Planet of the apes

X-files (dvd-i)

Lost (dvd-i)

TOS

TOS Remasterirani (1. sezona HD)

TNG

DS9

VOY

ENT

Farscape

Andromeda

Bablyon 5

Stargate SG-1

Stargate Atlantis

Quantum Leap

Firefly

BSG Reimagined
BSG Original

Red Dwarf

...

 

U procesu nabavke je prevelika listaSmijeh

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2009 16:34 (Paolo2612).
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

wow lijepo, jednog dana bum i ja imal takvu listu, bus ti videl ^^

 

Da stvarno ima previse toga za navesti sto se tice nabavke, racunaj na to da sam ovo sam sf naslove nabrojao i jos k tome one koje su mi pali na pamet. To ce se uzeti hard od 2 TB i onda cemo lijepo uzeti Qnap nmp-1000 ili ako izađe neki bolji s mogucnostu stavljanja vise hardova i onda je to, to :D

 

Zanima me kako vas se dojmio farscape, ja sam dosao do polovice 2. sezone, nemam dalje losi ripovi nazalost, totalno negledljivo. Nedavno nabavio sve u dobroj kvaliteti, ali posto sam trenutno u rijesavanju bsg-a, farscape je na cekanju ^^

 

Meni je farscape totalno redefinirao poglede na sf zanr i definitivno postavio nove standarde. Pored farscape-a voyager izgleda jadno i  dobirh par mjeseci ja nisam htio cuti za star trek. Naravno emocije su splasnule i pogled na sf svijet mi se je izbalansirao i sada napokon vidim clear. Tako da vam moram savjetovati oprez pri gledanju farscape-a jer kada se uvucete u taj svijet, tesko se izlazi van.

 

Isto to mi se događa sada s bsg-om, ali u manjem intenzivitetu. Kada je bsg izasao, gledao sam ga na preskokce i nisam se uvukao u pricu, zato nisam niti imao neko veliko misljenje o doticnoj. Sada se to promijenilo i vidim koliko je ova serija zapravo masterpiece i koliko se isplati pogledati. Naravno tek sam na polovici i jos nemam cijelu sliku, ali kako je krenulo uf, hehe stop me pls ^^

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
16 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Pošto sam gledao toliko SF serija ne bi se mogao sjetiti dosta toga, ali sam 2 stvari zapamtio:

 

1.) Serija je napravljena ko sapunica - fulaš jednu epizodu i doslovno neznaš ništa. Jako zahtjevna za pratiti jer je ultra serijalizirana

2.) Neke maske su bile tako očajne da bi u obližnjem supermarketu našao bolju za 10knSmijeh

 

Sve u svemu dobra serija - iako ima nedostatke jako brzo ih se zaboravi jer te uvuče u svoj svijet. Ako ju želite gledati - pobrinite se da imate dovoljno vremena - jako je zarazna i zahtjevna (što se tiče praćenja priče)

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi

bok...ja sam nov u ovome..može mi neko rec kako  se tu postavi neka tema,a ko nije problem??

15 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
Paolo2612 kaže...
Hyperion kaže...

Možete mi odmah preporučit SF filmove za downloadanje...Smijeh

Children of Men

District 9

Blade Runner

Starship Troopers

12 monkeys

 

Obavezno štivo svakog SF Fanatika (uz standardni Terminator 1 i 2, Alien 1 i 2 )

to dvoje nisam gledao

Sylar kaže...

Kod kuce imam sljedece serijale: Lost, Space Above and Beyond, Farscape, Stargate sg1, Andromeda, Voyager, DS9, BSG, X Files, Firefly.

 

Ono sto pokusavam i sto imam u planu nabavke je sljedece: Babylon 5, V, Dr Who, Futurama, Atlantis, Caprica, Quantum Leap, TNG, Enterprise, TOSRed Dwarf, Takenthe 4400 ima ih sigurno jos nemrem se sjetiti ^^

 

Htio sam samo malo uputiti pucanstvo cega sve ima na netu vrijednog pogleda :P

 

Hyperion kaže...

Možete mi odmah preporučit SF filmove za downloadanje...Smijeh

 

Sada na odgovor na citat ^^

 

Definitivno film za preporuku je ujedno i moj posljednji sf film koji sam pogledao u zadnje vrijeme, District 9.

 

Filmove koje mogu preporuciti su sljedeci: Fifth Element, Pitch Black, Chronicles of Riddick, Minority Report, Cloverfield, Back to the Future,  Twelve Monkeys, The Planet of the Apes, Serenity,  Outlander, Stargate, Predator... ima ih jos, ali ne mogu se sada napamet sjetiti. Budem dodavao kroz dane, kada se prisjetim nekog ^^

 

 

 

sve pogledao osim tih majmuna i outlandera.

 

 

EDIT: a sad sam se sjetio tog filma 12 monkeys...

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 23:34 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Hyperion kaže...
Paolo2612 kaže...
Hyperion kaže...

Možete mi odmah preporučit SF filmove za downloadanje...Smijeh

Children of Men

District 9

Blade Runner

Starship Troopers

12 monkeys

 

Obavezno štivo svakog SF Fanatika (uz standardni Terminator 1 i 2, Alien 1 i 2 )

to dvoje nisam gledao

Nisi gledao najbolji SF film svih vremena? Tebe treba šibom po tabanima mlatit. Obavezno skidaj remasteriranu redateljevu verziju u HD-u

 

Da blade runnera nisi gledao. SramotaMršti se

 

 

P.S.Belji se

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Što se Outlandera tiče, ja sam neki dan gledao film, uglavnom nije za preporuku. Ima više nedostataka nego prednosti.

 

I još nešto, ovdje negdje vidim da je netko među serijama stavio i seriju V. Ima jedna mala novost sto se toga tice. Za manje od mjesec dana počinje nova serija koja se zove V, naravno, SF žanra je, moze biti da je neki remake te serije od prije ili nesto, a mozda cak i nema veze s tom serijom. Uglavnom, evo najave koja je vrijedna gledanja, čini se da bi ovo mogla biti zanimljiva serija:

http://byivica.wordpress.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Prison Breaker kaže...

Što se Outlandera tiče, ja sam neki dan gledao film, uglavnom nije za preporuku. Ima više nedostataka nego prednosti.

 

I još nešto, ovdje negdje vidim da je netko među serijama stavio i seriju V. Ima jedna mala novost sto se toga tice. Za manje od mjesec dana počinje nova serija koja se zove V, naravno, SF žanra je, moze biti da je neki remake te serije od prije ili nesto, a mozda cak i nema veze s tom serijom. Uglavnom, evo najave koja je vrijedna gledanja, čini se da bi ovo mogla biti zanimljiva serija:

Više se ni nezna što je ovaj novi V. Uglavnom da skratim priču - na polovici snimanja sezone su se ljudi odgovorni za ovu seriju posvađali s WB kakav je ovaj V i u kojem smjeru se ide. Tako da se uopće nezna da li je ovo čisti remake ili reimagined serija. Ali da ima veze s originalom - ima, sada je samo pitanje ako idu na preradu original ideje koliko će ona zapravo odstupati od originala.

 

 

A što se tiče outlandera - film je odličan. Nije remek-djelo kinematografije, ali ispunjava sve što očekujete od jednog akcijskog popcorn filma (i treba ga gledati u toj konkureciji). Zaplet nije nešto detaljan i svima je poznat unaprijed jer se radi o labavoj preradi epa Beowulf, ali je uvjerljiv i služi svrsi (nisu iskasapili original do iznemoglosti). Nelogičnosti ima puno manje od ostalih prosječnih akcića. Cavizel i ostali su solidno odradili svoje likove. Efekti su savršeni s obzirom da se radi o filmu B-produkcije (da dobro ste pročitali) koji je koštao 25-30 mil$, a u mnogim stvarima potuče i ljetne blockustere od 150-200 mil$.

 

Evo to je moje mišljenje

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2009 0:30 (Paolo2612).
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi
Paolo2612 kaže...

Nisi gledao najbolji SF film svih vremena? Tebe treba šibom po tabanima mlatit. Obavezno skidaj remasteriranu redateljevu verziju u HD-u

 

Da blade runnera nisi gledao. SramotaMršti se

 

 

P.S.Belji se

12 monkeys sam pogledao sigurno 10 puta, film je odlican i kako kaze paolo one koji nisu gledali "treba sibom mlatit" ^^

 

Hehe moram priznati da niti ja nisam gledao Blade runnera, ali nisam niti cuo za taj film do prije tjedan dana. Surfao po imdb-u i gledao pod recomendations da vidim koje slicne filmove daju na jedan sf i ugledah blade runnera. Odmah sam stavio bookmark da ne zaboravim ime, jer ipak glavna uloga Harrison Ford u sf-u, hehe to je nesto sto se ne propusta :D

 

Za V cemo vidit sto ce na kraju biti od toga, nadam se da ce napraviti dobar posao vrijedan spomena.

 

Ovo za outlandera se u potpunosti slazem s paolom, film je odlican. Nisam znao da je film B produkcije, jer se i ne primjeti tokom gledanja.

 

Serenity je također film iz sf zanra koji se ne smije propustiti pogotovo ako ste gledali firefly koji je fox(moroni) prekinuli i zajebali se, seljacine ^^

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2009 9:46 (Sylar).
15 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
Sylar kaže...

 

 

Hehe moram priznati da niti ja nisam gledao Blade runnera, ali nisam niti cuo za taj film do prije tjedan dana. Surfao po imdb-u i gledao pod recomendations da vidim koje slicne filmove daju na jedan sf i ugledah blade runnera. Odmah sam stavio bookmark da ne zaboravim ime, jer ipak glavna uloga Harrison Ford u sf-u, hehe to je nesto sto se ne propusta :D

 

Za V cemo vidit sto ce na kraju biti od toga, nadam se da ce napraviti dobar posao vrijedan spomena.

 

Ovo za outlandera se u potpunosti slazem s paolom, film je odlican. Nisam znao da je film B produkcije, jer se i ne primjeti tokom gledanja.

 

Serenity je također film iz sf zanra koji se ne smije propustiti pogotovo ako ste gledali firefly koji je fox(moroni) prekinuli i zajebali se, seljacine ^^

Serenity me ugodno iznenadio, samo neka mi netko objasni zašto je cijela reaverska flota slijedila serenity i zašto je onaj crnac samuraj doveo cijelu flotu da bi uništio serenity???

 

Za Blader Runnera sam prvi put čuo u BUG-u mislim 3.mj 2007, gdje tema bila blu ray i tamo su bili popisi svih blu ray filmova i tamo je bio Blader Runner i opisali ga kao neki kultni SF film. Ajde da vidim i  šta je to, sigurno sam gledao dok sam bio klinjo,ali se nemogu sjetit.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Paolo2612 kaže...

 

A što se tiče outlandera - film je odličan. Nije remek-djelo kinematografije, ali ispunjava sve što očekujete od jednog akcijskog popcorn filma (i treba ga gledati u toj konkureciji). Zaplet nije nešto detaljan i svima je poznat unaprijed jer se radi o labavoj preradi epa Beowulf, ali je uvjerljiv i služi svrsi (nisu iskasapili original do iznemoglosti). Nelogičnosti ima puno manje od ostalih prosječnih akcića. Cavizel i ostali su solidno odradili svoje likove. Efekti su savršeni s obzirom da se radi o filmu B-produkcije (da dobro ste pročitali) koji je koštao 25-30 mil$, a u mnogim stvarima potuče i ljetne blockustere od 150-200 mil$.

 

Evo to je moje mišljenje

Inače se slažem sa svime što napišeš, ali ovdje se u nekim stvarima nikako ne slažem s tobom. Kažeš da nelogicnost ima puno manje od ostalih prosjecnih akcića, tu se ne bih nikako slozio s tobom. Ovaj film ima jako puno nelogicnosti i propusta koji se ne bi trebali dogadati nikakvih filmovima, ponajamanje ovakvim. Dalje, film nije kostao 25-30 mil$, nego 50 mil$, ali film jeste B produkcije, to stoji. I nikako ovaj film ne moze u mnogim stvarima potuci ljetne blockbustere koji su od 150-200$. Ovaj film ima prilicno lose efekte, vrlo plitku pricu, ono jedino cime covjek moze biti zadovoljan je kolicinom videne akcije, tako da ce ovaj film tesko nadmasiti neke blockbustere. Ima dosta propusta i nedostataka.

http://byivica.wordpress.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Prison Breaker kaže...
Paolo2612 kaže...

 

A što se tiče outlandera - film je odličan. Nije remek-djelo kinematografije, ali ispunjava sve što očekujete od jednog akcijskog popcorn filma (i treba ga gledati u toj konkureciji). Zaplet nije nešto detaljan i svima je poznat unaprijed jer se radi o labavoj preradi epa Beowulf, ali je uvjerljiv i služi svrsi (nisu iskasapili original do iznemoglosti). Nelogičnosti ima puno manje od ostalih prosječnih akcića. Cavizel i ostali su solidno odradili svoje likove. Efekti su savršeni s obzirom da se radi o filmu B-produkcije (da dobro ste pročitali) koji je koštao 25-30 mil$, a u mnogim stvarima potuče i ljetne blockustere od 150-200 mil$.

 

Evo to je moje mišljenje

Inače se slažem sa svime što napišeš, ali ovdje se u nekim stvarima nikako ne slažem s tobom. Kažeš da nelogicnost ima puno manje od ostalih prosjecnih akcića, tu se ne bih nikako slozio s tobom. Ovaj film ima jako puno nelogicnosti i propusta koji se ne bi trebali dogadati nikakvih filmovima, ponajamanje ovakvim. (1.) Dalje, film nije kostao 25-30 mil$, nego 50 mil$, ali film jeste B produkcije, to stoji.(2.) I nikako ovaj film ne moze u mnogim stvarima potuci ljetne blockbustere koji su od 150-200$. Ovaj film ima prilicno lose efekte, vrlo plitku pricu, ono jedino cime covjek moze biti zadovoljan je kolicinom videne akcije, tako da ce ovaj film tesko nadmasiti neke blockbustere.(3.) Ima dosta propusta i nedostataka.

 

(1.) Ja ih osobno nisam primjetio previše. Ali ako želiš nabroji neke pa možemo raspravljati koliko su logični ili ne.

(2.) Na wikipediji piše 47 mil$, ali opet se postavlja pitanje koliko su ti podaci točni jer filmske kompanije baš ne daju previše takve cifre u javnost. Opet je stvar da li u budžet filma je predviđen i reklamiranje dotičnog. Ali lako moguće je i da sam ja naletio na krivu informaciju, a da je tvoja točna.

(3.) Budimo iskreni - rijeko koji akcijski blockuster (danas) ima dobru priču. Plitka priča - s time se donekle mogu i složiti, ali opet ona je rađena kao prerada Beowulf epa koji (iako je jedno od važnijih dijela književnosti) je prilično jednostavan pričom. A što se tiče efekata - oni su poprilično dobri (meni), moorwen je zanimljivo i odlično dizajniran kao i njegov svijet. Neki čak njegov dizajn uspoređuju i stavljaju uz 2 najpoznatija i najprepoznatljivija vanzemaljca danas (xenomorpha i predatora), makar nebih išao tako daleko - meni je jako upečatljiv sa svojim svjetlom.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
SF serijali i filmovi

Xenomorph? Upisao na google i izbaci mi aliena, tko mu je dao ime xenomorph nisam primjetio da ga itko tako zove.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi

e pa onda i nisi bas gledao aliena, xenomorph se spominje u filmu

filmofil
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Evo da dodam i ja nekoliko sci-fi-a u kategoriju obvezno pogledati: Eqilibrium - odličan sci-fi sa temom totalitarističkog društva, malo su borbe a la Matrix, ali je tema super obrađena, The Abyss - jedan podvodni sa temom prvog kontakta - meni također odličan, Minority Report - društvo u budućnosti za 50 godina - bez ubojstava, ali pod koju cijenu, Totall Recall - Arnie na Marsu, treba li reći višeSmijeh, zatim klasici 2001:A Space Odyssey i The Time Machine, ako baš ne budete imali ništa pametnije za raditi pogledajte i ove: Event Horizon - horror, A.I. - avanturistička sci-fi drama, Red Planet - put na Mars.

Izgleda da će ova godina biti u znaku sci-fi filmova uz Star Trek, a sada još i Avatar -

 i District 9 -
.

A man will rise, a man will fall, from the sheer face of love, like a fly from a wall, it's no secret at all.
15 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
Paolo2612 kaže...

(1.) Ja ih osobno nisam primjetio previše. Ali ako želiš nabroji neke pa možemo raspravljati koliko su logični ili ne.

(2.) Na wikipediji piše 47 mil$, ali opet se postavlja pitanje koliko su ti podaci točni jer filmske kompanije baš ne daju previše takve cifre u javnost. Opet je stvar da li u budžet filma je predviđen i reklamiranje dotičnog. Ali lako moguće je i da sam ja naletio na krivu informaciju, a da je tvoja točna.

(3.) Budimo iskreni - rijeko koji akcijski blockuster (danas) ima dobru priču. Plitka priča - s time se donekle mogu i složiti, ali opet ona je rađena kao prerada Beowulf epa koji (iako je jedno od važnijih dijela književnosti) je prilično jednostavan pričom. A što se tiče efekata - oni su poprilično dobri (meni), moorwen je zanimljivo i odlično dizajniran kao i njegov svijet. Neki čak njegov dizajn uspoređuju i stavljaju uz 2 najpoznatija i najprepoznatljivija vanzemaljca danas (xenomorpha i predatora), makar nebih išao tako daleko - meni je jako upečatljiv sa svojim svjetlom.

Vise-manje ovdje si sve rekao, tako da nemam sto vise nadodati. Ovo ovdje sve stoji, a sto se nelogicnosti tice neda mi se sad nabrajati ih. Uglavnom, pisem ovaj post da znas da sam tu, da sam procitao, da ne bi bilo da sam pobjegao negdje ili nesto :)

http://byivica.wordpress.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
The_Goc kaže...

Evo da dodam i ja nekoliko sci-fi-a u kategoriju obvezno pogledati: Eqilibrium - odličan sci-fi sa temom totalitarističkog društva, malo su borbe a la Matrix, ali je tema super obrađena, The Abyss - jedan podvodni sa temom prvog kontakta - meni također odličan, Minority Report - društvo u budućnosti za 50 godina - bez ubojstava, ali pod koju cijenu, Totall Recall - Arnie na Marsu, treba li reći višeSmijeh, zatim klasici 2001:A Space Odyssey i The Time Machine, ako baš ne budete imali ništa pametnije za raditi pogledajte i ove: Event Horizon - horror, A.I. - avanturistička sci-fi drama, Red Planet - put na Mars.

Izgleda da će ova godina biti u znaku sci-fi filmova uz Star Trek, a sada još i Avatar -

 i District 9 -
.

Moram reci da za par filmova ovdje nisam uopce cuo, tako da ti hvala na ovome. Stavio skidati, dojmove javim kada ih pogledam :D

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
15 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Soylent Green

20000 Leagues Under The Sea

Dune

Dark City

Logan's Run

Forbidden Planet

Outland

The Thing

They Live

THX 1138

Westworld

Fahrenheit 451

 

The Lost Room (mini serija)

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2009 22:36 (vjeko).
15 godina
offline
SF serijali i filmovi

Event Horizon sam neki dan tražio, samo nisam znao imena filma. Koji horor. Brodovi su realni, tj. nemaju nikakav warp pogon ni ništa slično obični raketni, no radnja se događa na eksperimentalnom brodu kod plutona koji koristi pogon sličan konceptu crne rupe ili nečeg i naravno taj pogon je kriv za sve što se događa.

 

To sam gledao prije par godina, dopao mi se.

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Pogledao 2. sezonu BSG-a i zagazio u 3. koja je pocela vrlo dobro. Danas pogledao 5 epizoda, zadnja mi je bila Collaborators, odlicna epizoda. Dobio sam dva nova lika koja su me pocela zivcirati Gaeta i ne bi vjerovali Gaius Baltar.  Jammer me izivcirao jos u pocetku kada je posumnjao u Chiefa hehe

 

Inace Baltar mi je bio prezakon lik, najjaca mi je bila kada je panicario i trcao po onoj sobi trazeci nacine kako da unisti onu sliku gdje prikazuje njega kao sabotera. Ta epizoda je bila urnebesna i stvarno ovakav preokret kod lika nisam ocekivao. U jednu ruku mi je zao, a u drugu mi je drago da se likovi razvijaju iako malo pre rapidnom brzinom. Za sada sam zadovoljan sa serijom i zeljno iscekujem daljnje razvijanje. Danas budem jos stigao opaliti 3-4 epizode ^^

 

Stavio sam si skidat web epizode i razor, nabavio koronoloski predlozak i sada sam full opremljen za bsg iskustvo u punom sjaju :D

 

 

Ove filmove koje ste naveli nisam jos skinuo jer sam se bas zakacio za bsg i sve mi pored toga izgleda dosadno ^^ Stavio sam sve na svoju download listu, tako da ce zasigurno biti pogledani.

“Let’s put a smile on that face!” xfire - gabrielgraysylar
14 godina
neaktivan
offline
SF serijali i filmovi

Budući da pratim dosta žanrova a pregledao sam ih nekoliko tisućica,a i na DVD-e sam nasnimio nekoliko tisućica naslova,moram primjetiti da su za vas SF uglavnom oni u svemiru.Ridickove kronike su meni super jer je spojeno i SF i akcije i borilačkih vještina.Mogao bih možda još neke nabrojiti koji možda se ne bi uklopili kao SF,ali ja smatram da jesu SF:A clockwork orange,Matrix,Ljudi u Coolcrnom(SF-komedija),5 element,Dan nezavisnosti i slično.Da li se i ti filmovi po vama ubrajaju u SF ili mora biti isključivo svemir,borba u brodovima(tipa Startrek)ili su i ovi navedeni istog žanra sa primjesama drugih žanrova(kombinacija)?

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
16 godina
neaktivan
offline
RE: SF serijali i filmovi
General Zed kaže...

Budući da pratim dosta žanrova a pregledao sam ih nekoliko tisućica,a i na DVD-e sam nasnimio nekoliko tisućica naslova,moram primjetiti da su za vas SF uglavnom oni u svemiru.Ridickove kronike su meni super jer je spojeno i SF i akcije i borilačkih vještina.Mogao bih možda još neke nabrojiti koji možda se ne bi uklopili kao SF,ali ja smatram da jesu SF:A clockwork orange,Matrix,Ljudi u Coolcrnom(SF-komedija),5 element,Dan nezavisnosti i slično.Da li se i ti filmovi po vama ubrajaju u SF ili mora biti isključivo svemir,borba u brodovima(tipa Startrek)ili su i ovi navedeni istog žanra sa primjesama drugih žanrova(kombinacija)?

Može biti sve kombinacije - glavno da ima nešto znanstvene fantastike (kao što i ime sugerira)

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
RE: SF serijali i filmovi
Sylar kaže...

Pogledao 2. sezonu BSG-a i zagazio u 3. koja je pocela vrlo dobro. Danas pogledao 5 epizoda, zadnja mi je bila Collaborators, odlicna epizoda. Dobio sam dva nova lika koja su me pocela zivcirati Gaeta i ne bi vjerovali Gaius Baltar.  Jammer me izivcirao jos u pocetku kada je posumnjao u Chiefa hehe

 

Inace Baltar mi je bio prezakon lik, najjaca mi je bila kada je panicario i trcao po onoj sobi trazeci nacine kako da unisti onu sliku gdje prikazuje njega kao sabotera. Ta epizoda je bila urnebesna i stvarno ovakav preokret kod lika nisam ocekivao. U jednu ruku mi je zao, a u drugu mi je drago da se likovi razvijaju iako malo pre rapidnom brzinom. Za sada sam zadovoljan sa serijom i zeljno iscekujem daljnje razvijanje. Danas budem jos stigao opaliti 3-4 epizode ^^

 

Stavio sam si skidat web epizode i razor, nabavio koronoloski predlozak i sada sam full opremljen za bsg iskustvo u punom sjaju :D

 

 

Ove filmove koje ste naveli nisam jos skinuo jer sam se bas zakacio za bsg i sve mi pored toga izgleda dosadno ^^ Stavio sam sve na svoju download listu, tako da ce zasigurno biti pogledani.

Chief te bude razočaral...ŠutimŠutimŠutim

MSN i e-mail - drazen016@net.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice