Aktualnosti, vijesti, DIY, tutoriali - fotografija izdvojena tema

poruka: 124
|
čitano: 58.258
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Aktualnosti, vijesti, DIY, tutoriali - fotogra

Jumping spider je samo jedna fotka jer je nemiran bio i jedva mi dopustio i tu jednu :)

Ova druga ljubičasta je od mislim 5 fotki, jedna za kap lijevo, par za njega, pozadina...

 

Ova ovdje je sa 2 seta tubi:

https://500px.com/photo/89657263/small-brown-spider-by-goran_d?from=user

 

Već se vide nedostaci tog setupa a i pokupio je ovaj orange glow jer sam ga slikao na stolu. Ali je dosta sitan, sam pauk je 2-3mm, oči se i ne vide golim okom :)

Planiram (kad riješim nosač) kupiti reverse ring za zoom, onda na 18mm bi imao negdje 10:1 :D i jako puno problema sa svjetlom :D Sad je zima pa pauziram, na proljeće ću dalje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Aktualnosti, vijesti, DIY, tutoriali - fotogra
DrNasty kaže...


Tube sam ''doradio'' odnosno stavio karton unutra sa rupom u sredini koji eliminira sve refleksije od stijenke tubi i pušta samo svjetlo iz objektiva (kroz centar). Ima malo refleksije od tanke rubove kartona ali sam ih minimalizirao tako što sam prefarbao karton u crno.

 

Ovo mi je isto zakon, nikad nisam išao za tim da bi takvo nešto moglo biti korisno na tubama. Svaka čast na ideji, baš ću i ja probati nešto slično!

16 godina
moderator
offline
Re: Aktualnosti, vijesti, DIY, tutoriali - fotogra
deya100 kaže...

 

Ovo mi je isto zakon, nikad nisam išao za tim da bi takvo nešto moglo biti korisno na tubama. Svaka čast na ideji, baš ću i ja probati nešto slično!

To su jeftine tube tako da svjetlo iz objektiva se odbija od unutarnju stranu. Meni je posebno problematičan mount za objektiv jer je kromiran i doslovno svijetli ako gledaš od kraja koji ide na aparat. Ovo je naročito izraženo ako je cijev duža (na kraćim ti nema dužine da se odbije nazad na senzor) i stvarno dobiješ glare koji sj.ebe kontrast.

Karton jako lijepo to riješi, meni bolje paše pozicija na sastavu prve i druge cijevi/tube jer su tako oba navoja ''u mraku''.

Vidi se razlika na onoj slici gdje je uvećanje. Pogledaj razliku u kontrastu na crnim oznakama milimetara gornje i donje slike (gornja nema kartona, donja ima). Donja jest malo tamnija jer treba više svjetla, oko 1 stop (zbog duže cijevi), ali je kontrast puno bolji. Obe slike su puni kadar senzora dx formata (23,6 x 15,8).

 

14 godina
neaktivan
offline
Aktualnosti, vijesti, DIY, tutoriali - fotografija

Da stvarno je razlika u onom testu...

 

Ja isto imam jeftine kineske tube, samo jedan set. Čisto radi testa ću si probati napraviti ovako karton da vidim da li ima razlike s njim ili bez...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice