Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 692.252
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

Za snimanje ti treba fiksni f jer sa ovim objektivima zaboravi zoom pri snimanju jer se mijenja otvor blende i svi ostali parametri prilikom zumiranja a to se onda vidi na videu....

Otvor blende je tu najmanji problem. Ako to baš nekoga toliko muči, može na širem kutu malo pritvoriti blendu pa će imati tu blendu po cijelom rasponu. A i ako su u pitanju Sonyjevi mirrorlessi i koristi se automatska ekspozicija, AFAIK softver će vrlo brzo i transparentno prilagoditi ISO tako da se pritvaranje/otvaranje blende kod zumiranja ne primijeti.

 

Veći problem je to što je ručno teško do nemoguće glatko zumirati veliku većinu objektiva. Za to jednostavno treba imati motorizirani zum, ali ni to ne garantira - recimo kit objektiv kod NEX/APS-C alfi ima motorizirani zum, ali njime nećeš dobiti glatko zumiranje jer nema intercije - naglo krene i naglo stane.

 

Onda je tu i problem fokusa - većina modernijim objektiva su varifokalni, odnosno fokus im se mijenj u ovisnosti o zumu. Drugim riječima, aparat mora imati mogućnost kvalitetnog i brzog automatskog fokusiranja (a to su valjda samo Canon 70D i 7D mkII, te nadolazeći Canon 80D i Sony A6300).

 

Tko baš inzistira na zumiranju prilikom snimanja videa - mislim da su mu kamere bolja opcija. I to vjerojatno skuplje kamere.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
doree kaže...

Ok, hvala ti.

 

Trenutna dilema je Nikon d3200 vs. Sony A5000.

Koliko vidim nikon je generalno bolji, dok bi sony trebao biti bolji za snimanje ( plus kod mene i taj filp screen) pa sad ne znam.

 

SLRi baš i nisu najsretnije rješenje ato ti je video primarni interes. Gledaj mirrorlesse. Panasonic i Sony tu prednjače nad ostatkom.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Torent kaže...

VRII je noviji i manji a vjerovatno i bolji. Za snimanje ti treba fiksni f jer sa ovim objektivima zaboravi zoom pri snimanju jer se mijenja otvor blende i svi ostali parametri prilikom zumiranja a to se onda vidi na videu....

 Nije točno. Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR je novi aktualni objektiv, izašao u 2016, a VR II je stari (i lošiji)

AF-P 18-55 VR ima bolji sistem fokusiranja, tiši, brži

8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Sorry nisam znao da je izašao novi kit objektiv. Svejedno ostaje da nije dobar za snimanje...
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

pozdrav svima,

 

 

 

zamolio bih nekoga ako mi može dati savjet kakav fotoaparat kupiti ako se radi o fotkanju predmeta/stvari/artikala za posao (objava na website, webshop,...)

 

 

zanima me kvalitetna fotka visoke rezolucije... (neću hvatati sokola u letu i ganjati tigra po pljusku usred džungle) 

 

 

 

pročitao sam dosta postova maloprije pa sad ne znam jel mi dovoljno nešto poput dsc-w830 ili moram po nešto skuplje (iznad 1000kn)... nije mi budžet neka stavka, ali opet ako ne moram... neću bezveze trošiti na nešto što mi i ne treba 

 

 

 

hvala unaprijed na odgovorima i svratim tokom dana da se zahvalim 

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala na savjetima, na kraju sam uzela polovni  Nikon d3200 za 2t kn ,jos god dana garancije (fototeh).

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
radradirad kaže...

pozdrav svima,

 

 

 

zamolio bih nekoga ako mi može dati savjet kakav fotoaparat kupiti ako se radi o fotkanju predmeta/stvari/artikala za posao (objava na website, webshop,...)

 

 

zanima me kvalitetna fotka visoke rezolucije... (neću hvatati sokola u letu i ganjati tigra po pljusku usred džungle) 

 

 

 

pročitao sam dosta postova maloprije pa sad ne znam jel mi dovoljno nešto poput dsc-w830 ili moram po nešto skuplje (iznad 1000kn)... nije mi budžet neka stavka, ali opet ako ne moram... neću bezveze trošiti na nešto što mi i ne treba 

 

 

 

hvala unaprijed na odgovorima i svratim tokom dana da se zahvalim 

 

 

 Akao zelis kvlitetne fotke takvih stvri bitnije je kako ih fotografises tj osvjetljenje nego sam aparat jer ce ti skoro svaki odgovarati sto se tice rezolucije...

prije nego ista kupis pogledaj koji video pa ce ti biti jasnije...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
radradirad kaže...

pozdrav svima,

 

 

 

zamolio bih nekoga ako mi može dati savjet kakav fotoaparat kupiti ako se radi o fotkanju predmeta/stvari/artikala za posao (objava na website, webshop,...)

 

 

zanima me kvalitetna fotka visoke rezolucije... (neću hvatati sokola u letu i ganjati tigra po pljusku usred džungle) 

 

 

 

pročitao sam dosta postova maloprije pa sad ne znam jel mi dovoljno nešto poput dsc-w830 ili moram po nešto skuplje (iznad 1000kn)... nije mi budžet neka stavka, ali opet ako ne moram... neću bezveze trošiti na nešto što mi i ne treba 

 

 

 

hvala unaprijed na odgovorima i svratim tokom dana da se zahvalim 

 

 

 

http://www.m-computers.hr/fuji-xq1-crni-ili-srebrni/BR786860016/product/

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
radradirad kaže...

pozdrav svima,

 

 

 

zamolio bih nekoga ako mi može dati savjet kakav fotoaparat kupiti ako se radi o fotkanju predmeta/stvari/artikala za posao (objava na website, webshop,...)

 

 

zanima me kvalitetna fotka visoke rezolucije... (neću hvatati sokola u letu i ganjati tigra po pljusku usred džungle) 

 

 

 

pročitao sam dosta postova maloprije pa sad ne znam jel mi dovoljno nešto poput dsc-w830 ili moram po nešto skuplje (iznad 1000kn)... nije mi budžet neka stavka, ali opet ako ne moram... neću bezveze trošiti na nešto što mi i ne treba 

 

 

 

hvala unaprijed na odgovorima i svratim tokom dana da se zahvalim 

 

 

Bilo koji entry level DSLR (Nikon D3100, D3200, D3300) bi bio zadovoljavajuć za tu namjenu uz bilo kakav iole oštriji objektiv, recimo Nikon 55-200 f/4-5.6 ili neki fiksni objektiv tipa Nikon AF-S 50mm f/1.8G. Odabir objektiva opet ovisi o potrebama slikanja i o tome je li zoom potreban. 

Ono što je bitnije od navedenog su uvjeti slikanja. Dakle, potrebno je napraviti nekakvu kontroliranu okolinu za slikanje sa što je moguće boljim osvjetljenjem i slike će izgledati vrhunske. Nešto kao na slici dolje, samo što se većina toga može improvizirati pa nije potreban preveliki trošak, a rezultat su u pravilu visokokvalitetne slike.

 

12 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Dobar dan ekipo! 

 

Po prvi put se javljam u ovu temu i nadam se da cemo uspijet pronac rijesenje za mene i moju curu. 

Svaki dan sve vise i vise se veselim slikama koje ona postize i radi sa svojim Samsungom S6 i svaka slika ima jako dobrog smisla pa sam odlucio joj poklonit jedan DSLR aparat jer vidim da u njoj ima talenta za slikanje. Istotako ja se bavim iznajmljivanjem kuca za odmor,Villama i to puno njih raznoraznim ljudima i tako iz dana u dan sve vise pa svakako bi aparat trebao i za poslikat raznorazne objekte. 


Sad bi vas molio preporuku jednog dobrog Nikona/Cannona s dobrom kvalitetom. Istotako da da mi ubacite i neki objektiv za slikanje unutrasnjosti i fokusiranje detalja na 20-30-40metara i onda cu ja vidjet sto mi najvise odgovara. 

 

Istotako aparat mi treba za slikanje automobila jer sam i tom djiru tako da sam odlucio uzet nesto za nas. 

 

Sto se cijene tice spreman sam izdvojit 3000kn za rabljenu stvar, bar zasad,a kasnije ovisno o tome kako uhvatimo sve ovo zajedno. 

 

Ukratko sto mi najvise treba:

-DSLR fotic

-objektiv interijer (da mogu povecat prostor, znaci neki sirokokutni pretpostavljam)

-objektiv za automobile,kuce izvana,prirodu

 

Napravite i slozite sto najbolje stane u cifru 2500-3500kn,a ako ne stigne sve napravite sto mi je najpotrebnije i onda bi se sotalo naknadno uzelo kao sto sam gore naveo.

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima, treba mi brz i realan odgovor, koji od navedenih aparata, ima po vama najbolje performanse itd, koji bi vama znalcima, izbor bio najkorisniji... hvala!

 

CANON:

EOS 1000D

EOS 350D

EOS 400D

EOS 450D

SX20IS

 

NIKON:

D3000

D3100

D60

D70

D40(Tamron LD DI AF 70-300mm 1:4-5.6 Tele-macro)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
D3100
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

OK hvala na odgovoru, a od ostalih navedenih modela sta preporucujete? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
miljan157 kaže...

OK hvala na odgovoru, a od ostalih navedenih modela sta preporucujete? 

 

Ništa, od ovih koje si naveo - samo je D3100 upotrebljiv po današnjim standardima...

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, trebao bi mi aparat za snimanje artikala za kataloge. Do sada sam koristio lumix dmc fz28. Dobra stvar mi je bila funkcija telemakro...pošto je on dao svoje molio bih savjet za nasljednika..dali uzeti prosumer, compact ili dslr. Dao bi do 5000 ( u slučaju dslra u tu cijenu mora ići sa objektivom kojim mogu Radit dobar makro).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
acerbis kaže...

Pozdrav, trebao bi mi aparat za snimanje artikala za kataloge. Do sada sam koristio lumix dmc fz28. Dobra stvar mi je bila funkcija telemakro...pošto je on dao svoje molio bih savjet za nasljednika..dali uzeti prosumer, compact ili dslr. Dao bi do 5000 ( u slučaju dslra u tu cijenu mora ići sa objektivom kojim mogu Radit dobar makro).

Par postova gore imaš postavljeno identično pitanje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Cordas kaže...
acerbis kaže...

Pozdrav, trebao bi mi aparat za snimanje artikala za kataloge. Do sada sam koristio lumix dmc fz28. Dobra stvar mi je bila funkcija telemakro...pošto je on dao svoje molio bih savjet za nasljednika..dali uzeti prosumer, compact ili dslr. Dao bi do 5000 ( u slučaju dslra u tu cijenu mora ići sa objektivom kojim mogu Radit dobar makro).

Par postova gore imaš postavljeno identično pitanje.

 Hvala, vidio sam... No nije isti budžet i savjetovana su 2 dslra...može još koji odgovor na moje i kolegino pitanje.. Inače mislim da cu jednostavno ubost fz300 i Ciao ...ovi dslri zahtjevaju previše objektiva Tj tele i makro...i još flash.. Tu se penje cijena...i još jedno pitanje..kakav je Canon g9x?

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
acerbis kaže...
Cordas kaže...

 Hvala, vidio sam... No nije isti budžet i savjetovana su 2 dslra...može još koji odgovor na moje i kolegino pitanje.. Inače mislim da cu jednostavno ubost fz300 i Ciao ...ovi dslri zahtjevaju previše objektiva Tj tele i makro...i još flash.. Tu se penje cijena...i još jedno pitanje..kakav je Canon g9x?

Sve zavisi kakvu kvalitetu zahtjevaš i kakav rezultat na kraju je bitan. 

Ako je DSLR opcija, jedan objektiv bi bio sasvim dovoljan, a koji, to opet, kao što sam gore napisao, ovisi specifično o potrebama i željenom rezultatu. 

Svakako mislim da je dobar lighting osnovni i najbitniji faktor kod slikanja artikala. Mislim da će i fz300 svakako biti dobar uz dobro sređen lightning. Jedina stvar koju treba gledati kod tih fotoaparate je pri kojoj najmanjoj udaljenosti mogu fokusirati. Bilo bi poželjna što manja udaljenost. 

Zato je DSLR najbolja opcija jer se može prilagoditi specifičnim potrebama.

FZ300 ima visoku cijenu zbog nekih feature koji tebi ne trebaju (4k video recording i sl.) pa bi se možda moglo i jeftinije proći s DSLR-om.

No, ako si već bio zadovoljan s nekim point and shoot digitalcem, onda ne vidim razlog za promjenu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Hvala! Malo ću se još raspitati pa ćemo vidjet :)ovaj fz 28 je bio OK,a 300 mu je nasljednik noviji 9 god XD šta kažeš na Canon g9 btw
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
acerbis kaže...

Pozdrav, trebao bi mi aparat za snimanje artikala za kataloge. Do sada sam koristio lumix dmc fz28. Dobra stvar mi je bila funkcija telemakro...pošto je on dao svoje molio bih savjet za nasljednika..dali uzeti prosumer, compact ili dslr. Dao bi do 5000 ( u slučaju dslra u tu cijenu mora ići sa objektivom kojim mogu Radit dobar makro).

 

http://www.m-computers.hr/fuji-xq2-srebrni-4x-manual-f20-f28-x-trans-2-pd-12m-23-30-lcd-920k/BR786870034-48766/product/ ako ti se ne da tražiti DSLR + objektive

 

12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
acerbis kaže...
Hvala! Malo ću se još raspitati pa ćemo vidjet :)ovaj fz 28 je bio OK,a 300 mu je nasljednik noviji 9 god XD šta kažeš na Canon g9 btw

Ne bih se baš odlučio na tu soluciju. Slažem se s preporukom kolege gore.

10 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

molim za preporuku - digitalni fotić od 500 do 700kn, što je najisplativije u toj cijeni

 

 

ovaj mi je upao u oko, vaše mišljenje

 

http://www.elipso.hr/foto-oprema/fotoaparati/NIKON-S3700-CRNA/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2016 22:44 (tomy01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
tomy01 kaže...

molim za preporuku - digitalni fotić od 500 do 700kn, što je najisplativije u toj cijeni

 

 

ovaj mi je upao u oko, vaše mišljenje

 

http://www.elipso.hr/foto-oprema/fotoaparati/NIKON-S3700-CRNA/

 

 

 

Bo... svi ti aparati ispod 1000kn imaju kvalitetu slike prosječnog mobitela...

http://www.ronis.hr/fotoaparat-sony-dsc-w115/DSC-W115/product/   - možda ovaj.... čisto jer ima veći otvor blende?

13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Dobar je i 1000D ako ga znaš koristiti,no nije fensi :D

Nema fensi sučelje,10Mpx senzor,HDR bracketing,video,al je čist ok za početnika,

no D3100 definitivno ako je u istom cijenovnom rangu.

EUNE: 321Zdravko
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2016 13:47 (pandza94).
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav, molio bi ako mi mozete odgovoriti i pomoci oko odabira. Dakle razmisljam se izmedju polovnog Canon-a 7D (prva generacija, ocuvan, u dobrom stanju, imao sam priliku i sam da ga testiram) ili novog Canon-a 760D kojeg bi uzeo iz Svajcarske, cijena je u sustini ista za oba fotoaparata (samo tijelo).

 

Unaprijed se zahvaljujem svima na pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Iron Man kaže...

Pozdrav, molio bi ako mi mozete odgovoriti i pomoci oko odabira. Dakle razmisljam se izmedju polovnog Canon-a 7D (prva generacija, ocuvan, u dobrom stanju, imao sam priliku i sam da ga testiram) ili novog Canon-a 760D kojeg bi uzeo iz Svajcarske, cijena je u sustini ista za oba fotoaparata (samo tijelo).

 

Unaprijed se zahvaljujem svima na pomoci

 

Novi.

14 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Pozdrav svima.

 

Možda griješim što upadam ovako, već se dugo mislim dali da stavim post ovde i pitam za savjet, možda sam prije trebao pročitati nešto, bar osnovne informacije, jer, da budem izravan, nemam blage veze o fotografiranju - nikad u životu nisam pročitao ništa o tome ni razgovorao s nekim o toj temi - ikad.

 

I sad ne želim zvučati bezobrazno - ali me i ne zanima (zasada) i u potrazi sam za gotovim rješenjem, ako je ono moguće.

 

Potreban mi je fotoaparat, isključivo za slikavanje apartmana.

 

Zamislio sam to tako da stavim slike kakve želim postići u ovaj post, pa da dobijem savjet što ću kupiti. Nakon što kupim, jednostavno slikam, slike provrtim preko nekom kupljenog preseta u Lightroomu - i to je sasvim dobro za početak, da sam good-to-go.

 

Ali iako tražim out-of-the-box rješenje, kako vidim da puno pametnih ljudi interesira fotografiranje, tako sam svjestan da postoji mogučnost da ću se i ja jednoga dana zainteresirati za korištenje fotoaparata za nešto više od puke praktične primjene - pa iz tog razloga nebi želio neki loš aparat, već ipak neki aparat koji će eventualno jednoga dana poslužiti i za moje novorazvijene potrebe, kojeg ću moći "nadograđivati".

 

Pa da ne duljim, želim postići ovakve fotografije kao dole za recimo eksterijer a interijer kao recimo sa stranice namjestaj-perkovic.hr.

Znam da je bitno da je sunčano vrijeme i naknadna obrada fotografija, ali vjerovatno je bitan i aparat + objektiv pa me za taj dio zanima savjet.

 

I, da. Moram napomenuti da ako sam potpuno pogriješio sa pristupom fotografiranju i ovoj problematici, pa nekoga iznervirao ovim postom - zamolio bi za samo malo strpljenja jer ću uskoro biti out iz ove teme :)

 

Hvala!

 

Edit: ove glossy slike eksterijera i interijera su mi super )

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 9:33 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

S koliko love raspolažeš?

14 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...

S koliko love raspolažeš?

 Računao sam do 1000€. Čuo sam da minimalno za aparat moram dat 5 a za širokokutni objektiv 2500 još...

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 12:01 (KIKI3ooo).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

pored toga trebaces i flash rasvjetu ako zelis ovakve fotke kao sa linka da se dosvijete detalji koji su u sjeni

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice