AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.610.218
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
luka_cro kaže...

Evo da prijavim problem u vezi drivera kad igram sniper ghost warior...igram 5 min i zamrzne se slika i beci me i pise "driver has stopped working"...probao sam se verzija drivera 10.2,3,6 i ne radi pa sam pobrisao drivere i sad nemam nikakve drivere i sve lijepo vrti a performance su iste i ja stvarno ne vidim zasto bi ih uopce imao instalirane

 

 Heh

Kako misliš pobrisao drivere?

Jesi išao brisati iz Control Panela-device managera?

Ili si pobrisao sa uninstall opcijom iz downloadanog paketa?

Nea šanse da ti ta kartica radi bez drajvera!Smijeh

free speech for the dumbxD
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
stoncin3 kaže...

Koju grafu imaš?

Kako misliš ne instalira CCC?

Zar ti u opcijama CCC Information Center Software ne piše ovo:

da to mi pise samo sto meni pise 9,06 i kad skinem drivere zaedno sa ccc verzijom 10,06 stisnem instal isamo taj ccc instalal a ne drivere

15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

jbg

Znači tebi piše 9.6, a stavio si 10.6?

I kaeš ne instalira niti pripadajuče drivere?

Aj pls uslikaj CCC kao ja ekran Information Center sa PrtScreen pa u Paintu Paste-Save sliku i postaj ovdje!

Neš mi nije jasno..Iznenađen

free speech for the dumbxD
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
stoncin3 kaže...

jbg

Znači tebi piše 9.6, a stavio si 10.6?

I kaeš ne instalira niti pripadajuče drivere?

Aj pls uslikaj CCC kao ja ekran Information Center sa PrtScreen pa u Paintu Paste-Save sliku i postaj ovdje!

Neš mi nije jasno..Iznenađen

ne meni pise da je 10,6 kad instalam al onda nece drivere prihvatit evo slike od sad i kad instalam(kad inastalam pojavi se nes error catalyyst i sve je blijedo)

kada inst kada inst
15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

lolSmijeh

Pa normalno kad ti je to instalacijski fajl 9.6, a imaš catalysta 10.6. Pa to ti nije ni kompatibilno.

Normalno kad je 12 mjeseci razlike u starosti..!

Uvijek moraš najnovije drivere apdejtat za grafu radi kompatibilnosti sa Windows operativnim sustavom.

link pa odaberi i na crnom ekranu idi na prvi link

free speech for the dumbxD
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
stoncin3 kaže...

lolSmijeh

Pa normalno kad ti je to instalacijski fajl 9.6, a imaš catalysta 10.6. Pa to ti nije ni kompatibilno.

Normalno kad je 12 mjeseci razlike u starosti..!

Uvijek moraš najnovije drivere apdejtat za grafu radi kompatibilnosti sa Windows operativnim sustavom.

link pa odaberi i na crnom ekranu idi na prvi link

znam probo sam i to nie vise blijedo al opet igre stekaju

 

evo inst samo 10,6 verziju al neznam jesu se driveri isnt.

 

evo slika

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 16:53 (made).
15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Pa dobro je. Riješio si problem instalacije.

To šta ti igre štekaju je tvoj problem. Samo nezz koje to igre štekaju sa tom grafom i još od gige memorije na njoj!

free speech for the dumbxD
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
stoncin3 kaže...

Pa dobro je. Riješio si problem instalacije.

To šta ti igre štekaju je tvoj problem. Samo nezz koje to igre štekaju sa tom grafom i još od gige memorije na njoj!

npr codmw2 bfbc2 sve ove novije gta4 itd jel moze bit stvar u pirat os XP

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 18:45 (made).
15 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
made kaže...
stoncin3 kaže...

Pa dobro je. Riješio si problem instalacije.

To šta ti igre štekaju je tvoj problem. Samo nezz koje to igre štekaju sa tom grafom i još od gige memorije na njoj!

npr codmw2 bfbc2 sve ove novije gta4 itd jel moze bit stvar u pirat os XP

btw koju grafu imaš agp ili pci-e?

http://www.gricni.com/
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
sokre kaže...
made kaže...
stoncin3 kaže...

Pa dobro je. Riješio si problem instalacije.

To šta ti igre štekaju je tvoj problem. Samo nezz koje to igre štekaju sa tom grafom i još od gige memorije na njoj!

npr codmw2 bfbc2 sve ove novije gta4 itd jel moze bit stvar u pirat os XP

btw koju grafu imaš agp ili pci-e?

fala bogu da pci-e sad cu u cet inst win 7 pa cu vidjet da nije do windowsa

15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
sokre kaže...
made kaže...
stoncin3 kaže...

Pa dobro je. Riješio si problem instalacije.

To šta ti igre štekaju je tvoj problem. Samo nezz koje to igre štekaju sa tom grafom i još od gige memorije na njoj!

npr codmw2 bfbc2 sve ove novije gta4 itd jel moze bit stvar u pirat os XP

btw koju grafu imaš agp ili pci-e?

 Ima PCI-e. btw Grafa mu je HD4870 1GB, ima od Vertexa 3D!Namigiva

To šta kažeš. To ti može biti do ilegalnog SW.

Samo može biti da je do windowsa što je relativno manja vjerovatnost. Isto ako je BC2 trebaš imat na umu da je i dosta zahtjevna igra. Za MW2 me čudi. A kod GTA4 mi je jasno jer je to igra za quad core i grafe jače od tvoje naravno ako igraš na Very High+AA.

free speech for the dumbxD
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

imam neki XP BLACk mnogi su mi rekli da je stvar u maticnoj imam M2N68 PLUS ,,, mw2 mi steka samo 4 mape al onak posteno ostalo ide sve na high

 

 

jos nesto na ovoj mojoj navedenoj maticnoj kad inst win 7 i ocu inst driver pise this cd is not suporting this version of system??????

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 21:01 (made).
15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Da. Hm. Interesantno!

Na XP blacku ti neče radit jer je to ilegalni komad softvera.

Ovo drugo ne čudi jer je tvoja M2N68 PLUS stara ploča (koliko ja pretpostavljam ovako..), a ti drajveri su ti vjerovatno bili otkad si stavio taj XP.

Moraš na stranicu od proizvođača matične vidjeti download najnovijih drajvera za win7.

To je ASUS-ica, ili?Namigiva

free speech for the dumbxD
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

naso sam ali nesteka valda igra zbog stare maticne omg ovde ima brdo driverea a ja na cdu imam 3 audio chipset i amd drivere da samo te i skinem?????????

14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
sokre kaže...
8ax kaže...
jel problem u driverima? na catalystu 10.2 mi x1650 agp radi probleme... u gta sa-u i crysisu mi se vide samo efekti i UZASNO trza, a u fearu 2 mi se ne vidi tekst ni dok igram uopce grafika... samo mi hitman radi bolje nego sa mx440 D: os je win xp

a da probaš sa možda nekom dr verzijom 10.4,10.5...

 

 

Nema.

igy kaže...
8ax kaže...
jel problem u driverima? na catalystu 10.2 mi x1650 agp radi probleme... u gta sa-u i crysisu mi se vide samo efekti i UZASNO trza, a u fearu 2 mi se ne vidi tekst ni dok igram uopce grafika... samo mi hitman radi bolje nego sa mx440 D: os je win xp

to ipak nije graficka za gta i crysis

Ak je radio Crysis na PC-u s 7300GT koja je u rangu s X1300, radio bi i na ovom...

Katana kaže...
8ax kaže...
jel problem u driverima? na catalystu 10.2 mi x1650 agp radi probleme... u gta sa-u i crysisu mi se vide samo efekti i UZASNO trza, a u fearu 2 mi se ne vidi tekst ni dok igram uopce grafika... samo mi hitman radi bolje nego sa mx440 D: os je win xp

kladim se da joj je proizvođač Club 3d s njihovim shebanim pci/agp bridge čipom.

Samo su njihovi oficijalni driveri radili, inače bi ekran bio crn.

Neznam. Nema nikakvih posebnih naljepnica... Moram pitat Olya.

http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

To je ona kartica što sam ti prodao? Powercolor X1650 256MB DDR2? Hehe zadnje na njoj što sam igrao je GTA: SA (7.10 driveri ili tako nešto), također sam i Crysis jednom zaigrao (Demo) na medium/low postvkama Osmijeh

 

Probaj ove drivere: LINK ili neke starije (9.X). DirectX je si li updatao

Q9650 @ 3.6GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
made kaže...

naso sam ali nesteka valda igra zbog stare maticne omg ovde ima brdo driverea a ja na cdu imam 3 audio chipset i amd drivere da samo te i skinem?????????

 Da. Samo te. Pa ti ti i trebaju, zar ne?

Pogledaj kada ubacič CD od drivera koje sve instalacije nudi pod necessary ili critical, tj. baš one koje moraš instalirati?

Trebali bi biti odvojeni pa ih nadji na webu!

Naravno sve to samo ako ti je to original CD od baš te tvoje matične;)

free speech for the dumbxD
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
stoncin3 kaže...
made kaže...

naso sam ali nesteka valda igra zbog stare maticne omg ovde ima brdo driverea a ja na cdu imam 3 audio chipset i amd drivere da samo te i skinem?????????

 Da. Samo te. Pa ti ti i trebaju, zar ne?

Pogledaj kada ubacič CD od drivera koje sve instalacije nudi pod necessary ili critical, tj. baš one koje moraš instalirati?

Trebali bi biti odvojeni pa ih nadji na webu!

Naravno sve to samo ako ti je to original CD od baš te tvoje matične;)

naravno da je org sve to sam skinuo sam nemrem nac AMD cool and quiet driver ???? sta je to

 

kako vidim sta je nesesari tj potrebno

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 21:39 (made).
14 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
Oly_E3 kaže...

To je ona kartica što sam ti prodao? Powercolor X1650 256MB DDR2? Hehe zadnje na njoj što sam igrao je GTA: SA (7.10 driveri ili tako nešto), također sam i Crysis jednom zaigrao (Demo) na medium/low postvkama Osmijeh

 

Probaj ove drivere: LINK ili neke starije (9.X). DirectX je si li updatao

Jesam, probat cu sutra te drivere... 

http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
made kaže...

naso sam ali nesteka valda igra zbog stare maticne omg ovde ima brdo driverea a ja na cdu imam 3 audio chipset i amd drivere da samo te i skinem?????????

 Sad sam išao gledat. Downloadaj one chipset (1) te one audio (2). I te instaliraš.

Ofkors najprvo odaberi točno svoj model matične onaj PLUS i onda stavi Windows 7 32 ili 64-bit koji več imaš na kompu.

free speech for the dumbxD
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
stoncin3 kaže...
made kaže...

naso sam ali nesteka valda igra zbog stare maticne omg ovde ima brdo driverea a ja na cdu imam 3 audio chipset i amd drivere da samo te i skinem?????????

 Sad sam išao gledat. Downloadaj one chipset (1) te one audio (2). I te instaliraš.

Ofkors najprvo odaberi točno svoj model matične onaj PLUS i onda stavi Windows 7 32 ili 64-bit koji več imaš na kompu.

sta oba dva od  audio nekuzim zasto???

15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Ja mis da trebaš oba od audio. Pa pogledaj na šta se prvi i na šta se drugi audio odnose?

Mis da treba oba jer su zajedno već na web stranici ponuđeni!

:S

free speech for the dumbxD
15 godina
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

dao sam mu linkove i slike što skinuti i kako napraviti i još ništa! neću reći gubitak vremena ali... defninitivno ode tema dovraga...

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/preporuka-graficke-kartice/48326.aspx?page=1

 

plus barem mogu naći u 5-6 tema kako skida drivere za MB...grafu...

 

pa skini ih više i probaj.

http://www.gricni.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.6.2010 23:50 (sokre).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

Nakon izlaska novih ATI drivera prvo što napravim je pogledam release notes i ako ne donose ništa popravki za moju karticu/OS ne stavljam.

Drugo, pričekam review na tweaktown i pogledam što su dečki tamo izmjerili.

 

Recimo ovo je test za novi driver: Link na Catalyst 10.6 review

Google is your friend
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
sokre kaže...

dao sam mu linkove i slike što skinuti i kako napraviti i još ništa! neću reći gubitak vremena ali... defninitivno ode tema dovraga...

 

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/preporuka-graficke-kartice/48326.aspx?page=1

 

plus barem mogu naći u 5-6 tema kako skida drivere za MB...grafu...

 

pa skini ih više i probaj.

skinuo sam vec ali me samo zanima jer treba oba dva jer tek sutra mogu inst. tj kad dobim cd od sedmice

15 godina
protjeran
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

gle oba drivera za taj audio su updatei. Ja nis siguran da trebaš oba instalirat da bi ti mbo radila dobro za zvukom, jer to ti je kao da nešto instaliraš preko starih updatea. Jer neki puta je dovoljno imati najnoviji update dakle samo posljednji a ne sve prethodne.

dok u drugome slučaju moraš instalirati imati sve prethodne da bi kartica radila

ja nis siguran da li se u ovom slučaju dovoljno imati samo onaj donji ili oba i gore i doljnji?

Ako mene pitaš instaliraj najprije onaj stariji pa vidi ako će ti windowsi šta javiti pa restartaj mašinu pa vidi ako radi kako spada i onda naravno onaj najnoviji od 2010. gdn ako ne radi kako spada

ne možeš niš zafrknutiNamigiva

free speech for the dumbxD
14 godina
neaktivan
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

Evo, instalirao sam 9.11 drivere al opet isto.

 

Sad ću probat Omega drivere...

http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Hitman ti radi bez ikakvih problema, dok GTA IV i Crysis bacaju artefakte? Ako hitman radi kako treba sumnjam da je do hardverskog problema. Probaj neke 8.X ili 7.X drivere.  Koliko ti je AGP Aparture Size u BIOS-u? Također ako misliš da je to hardverske prirode probaj zamjeniti pastu na GPU-u, te staviti malo paste i razmazati ju po memorijskim čipovima. Ja nikada nisam ništa po toj kartici radio, tako da je termalna pasta već stara (obično drže dvije godine termalne paste, a kartica ima 3 i pol godine)

Q9650 @ 3.6GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 800MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
14 godina
neaktivan
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

GTA:SA... 

 

Ne baca artefakte nego jednostavno ne prikazuju objekte i teksture - samo "efekte" - particlese itd.

 

Znači:

 

10.2    - Ništa

9.11    - Ništa

9.8     - Ništa

8.1     - Radi, ali stari driveri pa nešto lošije performanse...

Omega - Ništa

 

Ovo su zadnji driveri koje ću probat: 8.12

http://www.speedtest.net/result/832888883.png U školi... 90Mbps DL 6Mbps UL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ATi Catalyst - Topic o Driverima

Imam najnoviji set drivera za ATI 5770 xfx HD 1gb graficku. Cuo sam da se ti driveri mogu koristiti na bilo kojem modelu 5770-ice i da ima bolje preformanse.

 

Ako netko zeli neka mi se javi na pm ili sl pa cu uploadat na rapidshare ili sl.

Ali sutra tek nemogu sada..

cata ver:10.6

d3d ver:8.14.10.0761

PS. Sa tim setom i catalystom 10.6 osjetio se porast fpsa

U WOW-u za nekih 3-4

U SC2 oko 4 i manji su bili dropovi kad siknes 10 nuklearki odjednom.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice