AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.609.886
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Mamicu im...
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Svi znamo da je prva nova značajnija verzija programa uvijek bugovita. Windows 10 je pri izlasku imao hrpu bugova, GlassWire je nedavno nadograđen na verziju 2.0 i ima hrpu bugova, AMD je nedavno nadogradio svoje drivere na novu značajniju verziju pa ima bugove. 

 

Najbolja solucija jest da se vratite na stariju verziju drivera dok se ti bugovi ne riješe. Ja sam trenutno na zadnjoj verziji Crimsona ReLive i sve radi odlično, te na Adrenalin drivere neću nadograditi još barem par mjeseci dok ih ne ispoliraju da to budu normalni driveri. Stvarno ne vidim razlog za nadogradnju čim izađe nova verzija jer to u većini slučajeva napravi više problema nego koristi.

 
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Moram priznati da komp nije još tako dobro radio, poboljšanja se osjete u svim igrama (npr. 60fps lock imam tamo gdje prije nisam i slično).

Jedina zamjerka nevezana za drivere je ReLive, savršeno snima, ali UŽASNO streama. Sa istim postavkama OBS ga rastura u potpunosti. A tako jako bi želio sve raditi sa ReLive, jednostavan za korištenje, sve je "on the fly".

 

Evo pokušaj jučerašnjeg streama singleplayer igre, katastrofalno izgleda i zvuči.

 

 

Upload mi je malo preko 10 mbps. (t-com 50/10), iznimno stabilna veza, varira u 0,3 mbps maksimalno, nema padova.

 

EDIT: Neki useri na obs forumu pričaju da je to do youtubea, pa ću probati doma na twitchu da vidim kak ide.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.12.2017 13:21 (Jarvan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Da li vam radi AMD Link, odnosno možete li spojiti smartphone, meni neće niti preko koda niti ručno?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Meni je u ME Andomeda došlo do pada od 20 do 30%, tako ako netko igra to neka preskoči ove drivere.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pretresam internet vec dva dana i ne mogu naci rjesenje..

 

Dakle, imam XFX R7 265, skinuo sam nove drivere i prilikom instalacije zacrnila se slika. Znam da je to normalno kad potraje sekundu-dvije, ali sam svejedno pustio par sati da odstoji to crno, nisam htio prekidati u slucaju da se nesto dogadjalo. Nakon par sati sam se odlucio na restart i prvo su Windowsi trazili gresku, nisu ju pronasli pa sam bootao u safe modu. Tu sam odradio roll back drivera, nije pomoglo. Kasnije sam nekoliko puta sve cistio DDU-om i pokusavao instalirati nekoliko starijih verzija drivera, ali ni to nije dalo uspjeha.

 

Pokusao sam dati Windowsima(Win 10 ako ista znaci) da sami prepoznaju i instaliraju drivere, ponovno se dogodilo isto. Pokusao sam i "rucno" instalirati preko device managera, opet crna slika. Palio sam i gasio opciju Windowsa u vezi automatskih updatea i prepoznavanja uredjaja.  Da bih se uvjerio da nije do monitora, pokusao sam i s drugim monitorom.

 

Nekada se znalo dogoditi i da u device manageru nakon crnog ekrana i restarta ne stoji Microsoft Basic Display Adapter vec R200 series, ali i dalje nista nije stimalo s rezolucijama, videi na yt-u stekavi, fps u nezahtjevnim igrama nikakav.

 

Nisam jos pokusao jedino reinstall Windowsa, a moguce i da je grafa na izdisaju, ali to u ovom trenutku ne mogu provjeriti.

 

Pa ako netko zna sto bi moglo biti ili je imao slican/isti problem, bio bih zahvalan da podijeli rjesenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 23:05 (introo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Probaj s drugom grafičkom. Ili tu grafičku u drugi komp.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Izašli novi Radeon Adrenalin Edition 17.12.2

Vjerovali ili ne kažu da su Netflix popravili

 

Release Notes

Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
MasterOfDisaster kaže...

Izašli novi Radeon Adrenalin Edition 17.12.2

Vjerovali ili ne kažu da su Netflix popravili

 

Release Notes

 I? Jesu popravili Netflix? Trenutno nisam pred kompom pa ne mogu provjeriti.

16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jesu, popravili su. Barem meni i večini, ne mogu garantirati za sve.

Twitter: @191x7
11 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Jarvan kaže...

Moram priznati da komp nije još tako dobro radio, poboljšanja se osjete u svim igrama (npr. 60fps lock imam tamo gdje prije nisam i slično).

Jedina zamjerka nevezana za drivere je ReLive, savršeno snima, ali UŽASNO streama. Sa istim postavkama OBS ga rastura u potpunosti. A tako jako bi želio sve raditi sa ReLive, jednostavan za korištenje, sve je "on the fly".

 

Evo pokušaj jučerašnjeg streama singleplayer igre, katastrofalno izgleda i zvuči.

 

 

Upload mi je malo preko 10 mbps. (t-com 50/10), iznimno stabilna veza, varira u 0,3 mbps maksimalno, nema padova.

 

EDIT: Neki useri na obs forumu pričaju da je to do youtubea, pa ću probati doma na twitchu da vidim kak ide.

 Probao jučer na twitch streamati.

MALO BOLJE nego na youtube, ali i dalje usred streamanja baca poruku u ćošku da je bandwitch premalen za uspješan broadcast. A imam 10 mb uploada, a potavljen u streamu na 3,5 što je i više nego dovoljno za 720p stream.

ReLive ostaje za snimanje, jer je odličan, ali stream i dalje OBS.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

18.1.1 driveri izašli iz alphe.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Neznam za vas al ja sam dobio boost u performansima sa 18.1.1, imam MSI RX 480 GAMING X 8GB

Origin ID: ReaLazio
13 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Imam graficku hd 6950 ja mislim da je , pise na cpuid hwu da je 6900 series interesuje me da li postoje neki drajveri za ovu graficku noviji ? Imam 16.2.1 Radeon software version tako pise u catalystu? Ako postoje da neko da link tj da kaze koji su najbolji za ovu seriju ako neko zna ? Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Rizi kaže...

Imam graficku hd 6950 ja mislim da je , pise na cpuid hwu da je 6900 series interesuje me da li postoje neki drajveri za ovu graficku noviji ? Imam 16.2.1 Radeon software version tako pise u catalystu? Ako postoje da neko da link tj da kaze koji su najbolji za ovu seriju ako neko zna ? Hvala unaprijed

 Da to ti je zadnja verzija, nema dalje.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy3&os=Windows+10+-+64

16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Adrenalin Edition 18.2.2 driveri su izašli jučer.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Jos nisu rijesili freesync. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

može neki savjet/rješenje..naime napravio sam clean install windowsa i kad idem divere od grafe instalirat..predkraj mi se zacrni ekran i ništa ne reagira..ugasim/upalim komp i kad želim reinstalirat..sve se zacrni i ništa ne reagira..nemrem uopće ni uninstal amd software..neko imo sličnih problema il kak da to riješim ?? thnx 

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Bok ljudi!

Kak da (na daljinu) saznam koja je AMD grafička u nekom računalu?

Gdje god korisnik pogleda piše koja je serija, npr. Series 200.

 

Nemam AMD a radije bi informaciju iz prve ruke, nego da tražim po netu :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Skinuti GPU-Z i kliknuti na exe i ima za izbor za instalaciju ili da se samo pokrene. To je najjednostavnija metoda da se sazna sve o gpu za koju ja znam.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kad krenem instalirati drivere na RX460 win10, smrzne se komp...i tako svaki put.

Reinstall winsa ne pomaže, ništa ne pomaže.

Uspio sam na prošlom manualno preko device managera, ali sam imao corrupted file na winsima pa sam reinstalirao.

Sad kad idem preko device managera, kaže mi da je već up to date, a driver star ko biblija.

https://www.youtube.com/user/ddokmanic
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Final Fantasy XV driveri, 18.3.2 izašli su pred koji dan.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozdrav ljudi!

Imam problem s instalacijom drugog zaslona.

Naime, oba monitora su VGA te koristim VGA-DVI adapter. No problem je što samo jedan monitor radi, drugi se uopće ne može ni pronaći. Tj. zapravo mi samo radi gornji DVI port(crveni), donji uopće ne radi. U pitanju je R7 260X s najnovijim driverima, Windows 10 Pro x64

 

 

Reinstalirao drivere i opet ista stvar. Imam filing kao da taj crveni port uopće ne radi jer bilo koji monitor da spojim na njega, nema slike.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2018 10:53 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Nisam ekspert ali mislim da ne može da bude instalirano više od jednog VGA monitora. Ostali moraju da budu digitalni.

Steam: Peacean Origin: Peacean1990 Battlenet: Peacean#2321
Moj PC  
1 1 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
AL13N13 kaže...

Nisam ekspert ali mislim da ne može da bude instalirano više od jednog VGA monitora. Ostali moraju da budu digitalni.

 

Onda mi nije jasno zašto donji DVI port ne radi.

Ovo su izlazi koje imam

Output - Display Port : 1

Output - DL-DVI-D : 1

Output - DL-DVI-I : 1

Output - HDMI : 1

 

 

Izgleda da VGA ne radi s DVI-D

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2018 12:35 (Dex.pwn).
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Kolega ti je dobro rekao, analogni izlaz imaš samo na jednom konektoru.

DVI-D je čisto digitalni DVI, ako hoćeš na njega spojiti VGA moraš koristiti aktivni DVI na VGA adapter (dakle adapter koji ima elektroniku i vrši pretvorbu iz digitalnog u analogni signal).

DVI-I je miješani DVI, dakle ima i digitalne i analogne izlaze - na taj DVI možeš spojiti pasivni DVI na VGA adapter i raditi će.

Također, grafička ti ima samo jedan digitalno na analogno konverter (DAC) i on ti je spojen na DVI-I u tvom slučaju.

Twitter: @191x7
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Jel može HDMI na DVI?
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...
Jel može HDMI na DVI?

 

MISCREATED
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...
Jel može HDMI na DVI?

 Ne kužim, misliš iskoristiti HDMI muški na DVI ženski pa na njega spojiti DVI na VGA ili? To ne bi radilo, HDMI prenosi samo digitalni signal, opet bi trebao aktivan pretvarač.

Twitter: @191x7
8 godina
offline
AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima

Pozdrav,

 

može li netko, tko se bolje kuži u Radeon grafe od mene, provjeriti zadnji post na linku (username: Simply).

Ispričavam se moderatorima ako vas ne smijem proslijedit na drugu temu (na Bug forumu je tema), ali usko je vezano (barem tako mislim) uz moj problem.

 

Lp!

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.4.2018 19:03 (Simply).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice