AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 709.101
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Point-X kaže...

Čitao sam malo po netu i izgleda da i Nvidia može Async isto. Čemu takva strka oko toga? Tek će mo viditi kako to bude radilo i dali je Ati stvarno u tolikoj prednosti.

Meni se zasada to sve čini kao rekla kazala i natjeravanje fanboya.

 U redu,daj link na to gdje si citao da i nvidia ima async.Iako......kriste,ponekad...

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Point-X kaže...

Čitao sam malo po netu i izgleda da i Nvidia može Async isto.

 Ne, ne može. Ne vjeruj svemu što pročitaš na netu. :)

16 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

sumnjiv mi je ! samo 10-ak fps razlike lol a ostali kad je izasao patch su imali 20-30 pa tko tu koga ! 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 20:48 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Pa lik je banana zesca,isto se cupao za izostavljanje vulkan bencha iz 1060 recenzije jer je to kao nebitno...lol... kao i ovi sa Time Spyom ali jednako neuspijesno.

On je jedan od onih koji su dublje u nvidijinoj kopanji :)

Edit:sta mislis zasto je izostavio onaj detaljni ingame prikaz performansi.....

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 20:53 (MEGATAMA).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Živi bili pa vidjeli. Ako ATI stvarno bude rokao po Vulkanu i Dx12 onda možda padne Vega kad dođe do tada ostaju nagađanja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Point-X kaže...

Čitao sam malo po netu i izgleda da i Nvidia može Async isto. Čemu takva strka oko toga? Tek će mo viditi kako to bude radilo i dali je Ati stvarno u tolikoj prednosti.

Meni se zasada to sve čini kao rekla kazala i natjeravanje fanboya.

 hardwerski async još nema...

SILA/ZGX@ZGamers
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ZGamer kaže...
Penryn kaže...
MEGATAMA kaže...

 

 ...Mike Rayner "  Our relationship with AMD and Nvidia is better than ever as we move towards Gears 4 launch on Windows 10. They are looking at builds of the game today and are providing great feedback to get the best performance out of their respective hardware...MEGA ja se nadam da si barem pročitao taj tekst koji si linkao poslje te legendarne izjave...

 A ti si pročitao?

Mike Rayner: Yes, we are leveraging async compute heavily with Gears 4 - for SSAO and for reflection environment apply passes to confirm a few. We adopted async compute early on and learned how to extract significant gains from it. It's designed to allow for squeezing the last bits of performance out of the GPU and that it does well, when applied right.

 

15 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Već smo dosta u off-topicu, vrijeme je da se malo vratimo na AMD i seriju 400. :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Odličan review Jokera: referentna XFX 8GB 480 na stabilnih 1350Mhz vs EVGA SSC 970 na difoltnih 1430Mhz (Boost, ne Core) sa i7-6700K na 4.3Ghz, Win10

 

Pogasio je Gameworks feature i AA, sve ostalo stavio na max. Vrijeme namjesteno na pocetak benchmarkanja:

Evo slika sa 8:37 gdje se sve lijepo vidi. Na 9:45 je stavio OC vs stock 480, koga interesira..

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 23:19 (The_Fichek).
16 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
4mal kaže...

sumnjiv mi je ! samo 10-ak fps razlike lol a ostali kad je izasao patch su imali 20-30 pa tko tu koga ! 

On je testirao s FXAA, ne TSSAA, tako da je async takoreć bio "isključen". Pa dobro ima li tko na forumu RX480 i DOOM da na brzinu provjeri ovo?

Pronađe neku žešću scenu, napravi save game, prvo pokrene s OpenGL, zabilježi fps, onda pokrene se s Vulkanom ali s FXAA da async bude disablean, zabilježi fps, i onda zadnje pokrene Vulkan s TSSAA, zabilježi fps.

 

Zapravo bilo tko s AMD grafom ovo može napravit, starije serije bi trebale imati još veću korist od asynca nego li RX480.

 

 

btw. zanimljivo kako AMDovi službeni testovi govore da je boost s OpenGL na Vulkan "up to 23%" na 1440p, a po nekim testovima na netu je razlika i veća. 

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 23:28 (Penryn).
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

 Piše da će rx 470 biti 179$.

Nisam sretan s tim.

PSN - DeniZg80
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Penryn kaže...
4mal kaže...

sumnjiv mi je ! samo 10-ak fps razlike lol a ostali kad je izasao patch su imali 20-30 pa tko tu koga ! 

On je testirao s FXAA, ne TSSAA, tako da je async takoreć bio "isključen". Pa dobro ima li tko s foruma RX480 i DOOM da nabrzinu provjeri ovo?

Pronađe neku žešću scenu, napravi save game, prvo pokrene s OpenGL, zabilježi fps, onda pokrene se s Vulkanom ali s FXAA da async bude disablean, zabilježi fps, i onda zadnje pokrene Vulkan s TSSAA, zabilježi fps.

 

Zapravo bilo tko s AMD grafom ovo može napravit, starije serije bi trebale imati još veću korist od asynca negoli RX480.

 Neće nitko da naravi pravi vulkan+asy test 480 vs 1060 jer znaju šta će bit. Sve neki pravični recezenti, jedan kaže da nije fer prema nv a drugi posudio 480 prijatelju pa eto stavio je stare benčeve (prije vulakn+asy)... Sve govno do govneta.

 

ps. Evo jedan 

 sam uspio naći. Samo kod big youtubera nemogu, nemaju kad od sastavljanja 2x1080 sa vodenim, imaju ih na bacanje ali nema dodatne 480 da napravi test. :P

Za dom - vjera, ljubav i domovina
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 23:57 (Vakaka).
13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Vakaka kaže...
Penryn kaže...
4mal kaže...

sumnjiv mi je ! samo 10-ak fps razlike lol a ostali kad je izasao patch su imali 20-30 pa tko tu koga ! 

On je testirao s FXAA, ne TSSAA, tako da je async takoreć bio "isključen". Pa dobro ima li tko s foruma RX480 i DOOM da nabrzinu provjeri ovo?

Pronađe neku žešću scenu, napravi save game, prvo pokrene s OpenGL, zabilježi fps, onda pokrene se s Vulkanom ali s FXAA da async bude disablean, zabilježi fps, i onda zadnje pokrene Vulkan s TSSAA, zabilježi fps.

 

Zapravo bilo tko s AMD grafom ovo može napravit, starije serije bi trebale imati još veću korist od asynca negoli RX480.

 Neće nitko da naravi pravi vulkan+asy test 480 vs 1060 jer znaju šta će bit. Sve neki pravični recezenti, jedan kaže da nije fer prema nv a drugi posudio 480 prijatelju pa eto stavio je stare benčeve (prije vulakn+asy)... Sve govno do govneta.

 

Da je recimo obrnuta situacija da async compute i sve te kerefeke roka Nvidia vjerojatno bi i kod Todorića K-Plus asynca bilo za 9.99 na akciji, a ovako pošto je to AMD hebiga sad ne u današnjem svijetu se ne isplati biti kolko-tolko pošten.

twice the pride double the fall
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 23:41 (dad0r).
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

puno ljepsa nego ref 480! ...koliko boja moze dati i izraziti neku osobost 

11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Pa ekipa ja sam vam vec stavio ovaj video...rx 480 vs gtx 970 vs gtx 1060 u DOOMu uz vulkan.....rx 480 pegla gtx 1060 po 30 pa i vise frejmova....nije ni cudo da recenzenti to "ne smiju" prikazat :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Neki pokazu neki ne, kao i uvijek. Vrapci na granama vec znaju da je 480 bolja u Doomu, malo mi dosadno citat jedno te isto svako pola strane :/

 

Gigabyteova verzija je izasla prije 4 dana, di su recenzije :(

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 23:51 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Tonči kaže...
Point-X kaže...

Čitao sam malo po netu i izgleda da i Nvidia može Async isto.

 Ne, ne može. Ne vjeruj svemu što pročitaš na netu. :)

 Hehehe

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Dali je ovo samo online shop i dali je to trgovina u Njemackoj ili salju od nekuda?

http://www.mindfactory.de/product_info.php/8192MB-Powercolor-PCI-E-RX-480-Red-Devil-DDR5-HDMI-3xDP-retail_1114628.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Mindfactory ima najnize cijene i mislim da su najpoznatiji u Njemackoj uz Caseking i Computeruniverse.

 

Tu grafu napamet nebih kupovao. Lako moguce da ce biti zujalica kao Asus.

11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ma link sam samo stavio da pitam za tu trgovinu :)

Ja cekam Msi

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Što mislite, hoće li kupovina iz njemačke plus dostava biti jeftinija od kupovine ovdje?

 

Edit:  I izgleda da ovaj mindfactory ne šalje u Hr.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 0:54 (Domdom32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Ne salje da. Nije bas nesto jeftinija kupovina kad uzmes u racunicu dostavu..

 

 

Btw. Sapphire Nitro ima 95mm, a ne 100mm ventove i nigdje ne pise ima li 4GB verzija Samsung memoriju, ako tko nadje informaciju molim da se podijeli :)

 

MSI i Gigabyte vjerujem da ce biti tu negdje po kvaliteti, ali mi se cini da nece nuditi perolako skidanje ventilatora.. Giga ima 90mm ventove. MSI kao da se vise fokusiro na 1060 jer o njihovoj 480 nema nikakvih sluzbenih informacija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 1:36 (The_Fichek).
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Nazalost kako god okrenemo proizvodjaci grafa ulazu vise u nvidia modele,asus je banana zato jer samo uzme cooler koji je razvio specificno za nvidiu i izolirkom to naljepi na amd...pa onda ne pokriva cip kvalitetno i slicni LOL,sapphire 290 tri-x mi je najiskrenije djelovala nedovrseno....metalni djelovi kojima kao da je nedostajalo ono konacno fino brusenje,a opet msi 290 gaming je bila vrhunske izrade ali mi je stigla potrgana out of box....i tak....

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Evo jedan zanimljiv graf s hardwareunboxed.. mislio sam da prelaskom na low-level APIje procesori(zapravo driveri) više neće "gušiti" AMD kartice?

Znači u pitanju je DOOM na Vulkanu s uključenim asyncom, i na i7-6700k @4.5GHz RX480 uvjerljivo vodi protiv GTX1060, ali prelaskom na slabiji proc RX480 puno više gubi nego li 1060..

Ili je stvar u nečem drugom, PCIe 2.0 možda?

Will this run on my 486?
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Nije rečeno da će sporiji procesori prestići brže, nego da će oni biti bolje iskoristeni. Naravno, i i7 će početi raditi brže jer će mu se koristiti više jezgri. A intel ima puno veći IPC pa će i on jako puno profitirati od korištenja više jezgri.

 

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
JozoBozo121 kaže...

Nije rečeno da će sporiji procesori prestići brže, nego da će oni biti bolje iskoristeni. Naravno, i i7 će početi raditi brže jer će mu se koristiti više jezgri. A intel ima puno veći IPC pa će i on jako puno profitirati od korištenja više jezgri.

Pa gdje sam ja to napisao? Pitanje je zašto GTX1060 s i5-760 daje 103fps u Vulkanu a RX480 81fps? U čemu je razlika da RX480 toliko gubi od 1060 kad je u konfi i5-760 ili Phenom X4, a vodi s i7-6700k?

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2016 10:11 (Penryn).
15 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

vrlo zanimljivo,  tko ima slabiji proc bolje mu paše gtx

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Penryn kaže...
JozoBozo121 kaže...

Nije rečeno da će sporiji procesori prestići brže, nego da će oni biti bolje iskoristeni. Naravno, i i7 će početi raditi brže jer će mu se koristiti više jezgri. A intel ima puno veći IPC pa će i on jako puno profitirati od korištenja više jezgri.

Pa gdje sam ja to napisao? Pitanje je zašto GTX1060 s i5-760 daje 103fps u Vulkanu a RX480 81fps? U čemu je razlika da RX480 toliko gubi od 1060 kad je u konfi i5-760 ili Phenom X4, a vodi s i7-6700k?

 moguće famozni cpu overheading, koji i inače muči amd grafe

ali to je rečeno da će se riješiti u dx12, a očito nije riješeno

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice