AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 707.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Razmisli dobro ako uzimas na duze umjesto MSI da uzmes Sapphire ili XFX, jer to su jedine dvije grafe trenutno (od dva proizvodjaca) gdje ventove mozes zamjeniti u par sekundi kad odu bogu na istinu, to je tako dobra stvar da me cudi da ostali proizvodjaci nisu iskopirali i upotrijebili, jer realno kad ti vrisne vent ti posaljes grafu nazad a oni tebi novu, time gube novac oni, a sta ako ti vrisne vent nakon garancije? Onda si ga ispusio. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ne samo da ih je lako zamijeniti nego je lako očistiti grafu...jer ventovi se baš i ne kvare toliko. XFX je to puno bolje riješio, ne treba nikakv alat i samo skineš vent u sekundi sa dva prsta dok grafa leži na mjsetu. Za sapphire ti treba šarafenciger ali valjda nisu smjeli kopirati xfx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ima li sto testova tih Xfc-ica, jel bolja od Sapphirea na kraju?

 

Malo sam ispao iz djira, a ne mogu reci da me ne zanima 480/470.

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 21:41 (metallic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

war3_tft

Znam kaj znaci bubnuto da.. Btw. ne prodajem tamo, tako da me briga za njihove cijene. Raspitivo sam se jer su jedini imali EVGA G2 napajanja i tako to.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 21:50 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
XXX kaže...

Ne samo da ih je lako zamijeniti nego je lako očistiti grafu...jer ventovi se baš i ne kvare toliko. XFX je to puno bolje riješio, ne treba nikakv alat i samo skineš vent u sekundi sa dva prsta dok grafa leži na mjsetu. Za sapphire ti treba šarafenciger ali valjda nisu smjeli kopirati xfx.

 Ali XFX zato ima problem sa zujanjem. Nisu sasvim dobro to izveli i sad se neki ljudi žale na zujanje koje proizvode ventilatori jer vibriraju.

11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Neka ventova klasicnih, prasinu sam rijesio i nemam je u kucistu, a na hladnjacima od cpu i grafe niti malo.
Isto tako, i trajnost ventova vise nije problem otkako stavljaju double ball bearing.
Da su slicne po kvaliteti hladjenja to bi bila prednost za razmisliti, ali kad je msi toliko superiornija u hladjenju i buci, a realno nemam problema s prasinom i trajnoscu ventova, nemam se sto misliti
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Evo kad su i ostali nabacili svoje 470-tke, onda ću i ja svoju (a možda je i vrijeme da malo postanem više aktivan po pitanju postanja na forumu, jer ono.. 7 poruka - registriran od 2011., a pratički sam svaki dan tu... :))

 

Također sam kao i prethodne dvije kolege uzeo Nitro+ verziju 470-tke i mogu reći da sam vrlo zadovoljan! 

Nisam baš uhvatio nešto lijepe slike (bila je noć/večer, kad sam slagao, a mob baš i ne voli slikanje po noći), ali znate već kak izgleda pa mislim da to nije baš i problem! :)

 

Malo sam se danas zezao s undervoltanjem jer sam čuo da je Sapphire dosta dodao "viška" napona na Nitro-ice, pa sam i to "sklepao" u jedan videić. (ne baš informativan, ali mi je nekako došlo da izrezujem snimke, pa ono...)

I da, samo da napomenem, iz nekog razloga sam snimao obrnuto - od nižeg napona memorije do višeg - od 950 do 980 mV)

Link:

 

Radio sam to u Silent modu, jer mi je u oba načina dobitak na preformansama vrlo dobar pa mi tih par FPS-a ne igra previše ulogu. ( prešao sam sa ne loše, ali opet ne baš previše brze R7 260X-ice)

U OC modu sam uspio dobit nešto ovakvo: http://imgur.com/eUKSrOI , nisam previše testirao, ali mi se činilo dosta stabilno.

 

Kolko vidim, s nekih 1300 RPM u Witcheru 3 sam prešao na ~900 (tu i tamo se malo približi ili prijeđe 1000, ali češće je bliže 900), s targetom na 75°C. (ne znam kako da izmjerim average, jel postoji kakav tool za to? HWMonitor mislim da ima samo min, max i trenutni value, kao i GPU-Z)

Znači uspio sam doći sa stock 1087 na 930 mV, na Stageu 7, a memoriji se neda baš raditi na nižem naponu, pa ona radi na 980 mV, dok na nižim naponima dosta žestoko baca artefakte. Tih 157mV mi se čini kao popriličan undervolt, pa me zanima jesam li nisam nešto zeznuo/zanemario ?

 

U svakom slučaju, hladnjak/ventilator mi se čini dosta tiši od Intelovog stock coolera (pogotovo u gore spomentuom Witcheru, gdje ide do 2000-2200 RPM), tako da mi je to super. (jel bi neki mali cooler tipa LC CC 95 bio dobra zamjena za njega (stock coolera) ?)


Ako hoćete, nabacim još koji bench ili nešto takvo! :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 8:50 (Lovroman).
Moj PC  
20 0 hvala 2
15 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

ma ja bi se "ubio" da imam gtx980ti pa da me jedna skoro dvostruko jeftinija grafa rx480 dostigne, eto još jedan prikaz šta se događa već sad a da ne kažem sutra

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 22:39 (dery).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Neznam jel bilo ovo al evo uradjena je Deus Ex: Mankind Divided Performance Analysis  u DX11 i u njemu RX480 je bolja od GTX1060 a u septembru izlazi i patch za DX12 pa cemo vidjeti i tu situaciju

 

Here we see a different picture, with RX 480 being 10% faster than GTX 1060 in all our tests, even up to 20% in some cases. NVIDIA's previous generation GTX 980 Ti is barely faster than the RX 480, which is much slower than Fury X, even though Fury X has only 4 GB of VRAM.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Performance_Analysis/Deus_Ex_Mankind_Divided/5.html

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dery kaže...

ma ja bi se "ubio" da imam gtx980ti pa da me jedna skoro dvostruko jeftinija grafa rx480 dostigne, eto još jedan prikaz šta se događa već sad a da ne kažem sutra

 Nebi ti htel kvariti veselje ali treba bit malo objektivan , ovo je AMD gaming evolved naslova sa enginom iz Hitmana u kojem AMD ima ogromnu prednost pa zato i takve razlike ali sad ce fanboi poludjeti i reci da nije tako nego svi mi mrzimo AMD 

twice the pride double the fall
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Lepo lepo, ali i dalje treba jos par naslova da bude 480 > 1060.

16 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Sad bi vam Penryn rekao "ali ali clockate GTX1060 gpu i mem u 3 klika za 15% i stižete RX480, a clockat RX480 tko voli nek izvoli". 

Will this run on my 486?
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dad0r kaže...
dery kaže...

ma ja bi se "ubio" da imam gtx980ti pa da me jedna skoro dvostruko jeftinija grafa rx480 dostigne, eto još jedan prikaz šta se događa već sad a da ne kažem sutra

 Nebi ti htel kvariti veselje ali treba bit malo objektivan , ovo je AMD gaming evolved naslova sa enginom iz Hitmana u kojem AMD ima ogromnu prednost pa zato i takve razlike ali sad ce fanboi poludjeti i reci da nije tako nego svi mi mrzimo AMD 

 AMD Gaming Evolved > Nvidia Gaming Diminish ... bitno da je u redu kaj su developeri favorizirali nvidiju sve ove godine

13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
NathanDrek kaže...
dad0r kaže...
dery kaže...

ma ja bi se "ubio" da imam gtx980ti pa da me jedna skoro dvostruko jeftinija grafa rx480 dostigne, eto još jedan prikaz šta se događa već sad a da ne kažem sutra

 Nebi ti htel kvariti veselje ali treba bit malo objektivan , ovo je AMD gaming evolved naslova sa enginom iz Hitmana u kojem AMD ima ogromnu prednost pa zato i takve razlike ali sad ce fanboi poludjeti i reci da nije tako nego svi mi mrzimo AMD 

 AMD Gaming Evolved > Nvidia Gaming Diminish ... bitno da je u redu kaj su developeri favorizirali nvidiju sve ove godine

 

Jebe se meni ko je koga favoriziral samo treba biti realan to je isto kao da netko kipa kako Nvidia pere AMD u ROTRR koji je shitworks isprdak , nema nikakoga smisla jel tako? Isto kao i ovo posto igra ocito favorizira jednu stranu.

twice the pride double the fall
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
dad0r kaže...
dery kaže...

ma ja bi se "ubio" da imam gtx980ti pa da me jedna skoro dvostruko jeftinija grafa rx480 dostigne, eto još jedan prikaz šta se događa već sad a da ne kažem sutra

 Nebi ti htel kvariti veselje ali treba bit malo objektivan , ovo je AMD gaming evolved naslova sa enginom iz Hitmana u kojem AMD ima ogromnu prednost pa zato i takve razlike ali sad ce fanboi poludjeti i reci da nije tako nego svi mi mrzimo AMD 

Da ali iako Deus Ex ima DX12 slider još uvijek nije ubacen DX12 support. http://www.pcgamer.com/deus-ex-mankind-divided-will-not-support-directx-12-at-launch-but-its-coming/

A što se tice trenutnog stanja FuryX vodi 980ti, a RX 480 je za petama 980ti kako to vec nije fascinantno ?

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
D3lBoy kaže...
dad0r kaže...
dery kaže...

ma ja bi se "ubio" da imam gtx980ti pa da me jedna skoro dvostruko jeftinija grafa rx480 dostigne, eto još jedan prikaz šta se događa već sad a da ne kažem sutra

 Nebi ti htel kvariti veselje ali treba bit malo objektivan , ovo je AMD gaming evolved naslova sa enginom iz Hitmana u kojem AMD ima ogromnu prednost pa zato i takve razlike ali sad ce fanboi poludjeti i reci da nije tako nego svi mi mrzimo AMD 

Da ali iako Deus Ex ima DX12 slider još uvijek nije ubacen DX12 support. http://www.pcgamer.com/deus-ex-mankind-divided-will-not-support-directx-12-at-launch-but-its-coming/

A što se tice trenutnog stanja FuryX vodi 980ti, a RX 480 je za petama 980ti kako to vec nije fascinantno ?

 

Da je rx480 u svim igrama(govorimo o DX11 posto je ovo atm DX11 jos nema DX12) za petama 980ti onda bi bilo fascinantno , dapace u gotovo svim DX11 igrama gubi od 1060 a kamoli od 980ti , ono sigurno nije do igre da sad odjenom je u rangu puno jace kartice?

 

 

twice the pride double the fall
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Slažem se, ali ako si vec komentirao DeusEx onda se držimo toga. Smiješno je da kartica mid range performansi kaska 2fpsa za donedavnim (skoro) kraljem GPUova. To je prikaz koliki utjecaj developeri imaju i dobar prikaz zašto AMD vlasnici mrze GameWorks, jer se slicna stvar događa na našem hardwareu samo zato što Nvidia ima love i radi biznis sa GameWorksom kakav radi... A u kucistima imamo ne iskorišten potencijal, zamisli da AMD krene tako raditi (što možda i hoce) sa GPUOpenom... Pa to ce bit kaos, u jednoj igri ce 470 otirat novi Pascal i obratno... Na sta ce to licit, naj bolje da si kupimo po GPU od svake firme i mjenjamo među igrama

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 23:21 (D3lBoy).
7 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Vidi vidi kak su ljuti nvidija fanboji, pa dečki to je samo nekoliko igara...jos uvijek vodite amd 50 - 5. 

Penryn gap od 15fps u hitmanu, deus ex-u i 30% u doomu neces dostici s klockanjem 1060, prevelik je, al prihvacam izazov sa msi rx 480...jel ju smijem kloknut do 1380mhz, mem do 9100, tu radi negdje oko 69-70C na 1350rpm ili mi se to nece racunati jer ce biti prevruci helikopter? Ne znam kak se igra ta tvoja igra "clocknimo 1060 15%"

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
D3lBoy kaže...

Slažem se, ali ako si vec komentirao DeusEx onda se držimo toga. Smiješno je da kartica mid range performansi kaska 2fpsa za donedavnim (skoro) kraljem GPUova

 pitanje na kojem kloku je ta 980ti kartica,referentna je ustvari aftermarket 980-ka sa ocom kojoj je cijena sad oko 300€!Svejedno smiješno da 1080 jedva gura 60+ fps fhd,očekujem festival za oči kad ju krenem igrat 

SILA/ZGX@ZGamers
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Penryn kaže...

Sad bi vam Penryn rekao "ali ali clockate GTX1060 gpu i mem u 3 klika za 15% i stižete RX480, a clockat RX480 tko voli nek izvoli". 

Kaj se ne clocka 1060 sama od sebe sa Boost 3.0 i makar taj boost u kratkom vremenu padne mislim da i dalje drzi karticu OCanom. Ugl 15% od brojeva koji su tamo na grafovima je taman tolko da bude fps sporija od 480, lol.

11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
ZGamer kaže...
D3lBoy kaže...

Slažem se, ali ako si vec komentirao DeusEx onda se držimo toga. Smiješno je da kartica mid range performansi kaska 2fpsa za donedavnim (skoro) kraljem GPUova

 pitanje na kojem kloku je ta 980ti kartica,referentna je ustvari aftermarket 980-ka sa ocom kojoj je cijena sad oko 300€!Svejedno smiješno da 1080 jedva gura 60+ fps fhd,očekujem festival za oči kad ju krenem igrat 

LOL sta si ti nadrobio ovdje.....ti ocito neznas specifikacije gtx 980 ti......da to je ultimativno overclockana gtx 980 naravno aftermarket sa vodenim i zaljepitom plocicom rama preko cipa......da skroz isto kad tako pogledamo

 

Rekoh prije par dana da vidimo kakva ce bit situacija sa Deus Ex jer se Hitman i DOOM ne priznaju kao dovoljno relevantni primjeri....ocekivao sam premoc radeona ali ne ovoliku a jos nije dosao niti dx12....necu se zacudit ako rx 480 pregazi gtx 980ti..grafu koju sam prije samo par mjeseci gledao na policama Njemackih trgovina za 750 eura.

Ok Deus Ex je dosao sad je iduce Gears of War 4 i Forza Horizon 3

15 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

nvidijaši bacite podvaljene vam kartuše u jamu kad stigne vega to će biti festival vatromet uništavanja od kojeg se nvidija neče nikad oporavit 

Bože, prosvijetli ih nek shvate da su prevareni ( nvidia sad   )

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 0:28 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
The_Fichek kaže...

Kaj se ne clocka 1060 sama od sebe sa Boost 3.0 i makar taj boost u kratkom vremenu padne mislim da i dalje drzi karticu OCanom. Ugl 15% od brojeva koji su tamo na grafovima je taman tolko da bude fps sporija od 480, lol.

 Referentne boostaju do oko 1830MHz stabilno, dakle ima fore nekakvih 15% za overclock jezgre i mem. Al jasno možeš i RX clockat također cca 15% pa opet pobjegne. Na kraju sve ovisi o cijenama i tome koliko je koja verzija RXice bučna..

Will this run on my 486?
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 0:08 (Penryn).
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
MEGATAMA kaže... 

Rekoh prije par dana da vidimo kakva ce bit situacija sa Deus Ex jer se Hitman i DOOM ne priznaju kao dovoljno relevantni primjeri....

Hitman u redu, ali Doom je mozda igra sa najboljom optimizacijom(u zadnje 2-3 godine mozda ako ne i vise) i jedini adekvatan DX12 bench pored AOTS, svi koji kazu drugacije lazu/placu i pokusavaju da opravdaju zelene koji prodaji stari hardver za cijenu novog.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Doom je Vulkan ne DX12. Ali da DX12 definitivno popravlja situaciju (sve dok nemamo fičra priklonjenih jednom teamu)

Battlelog: D3lBoy-00
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Penryn

Aha, a to je onda to, makar skaliranje u igri vjerojatno nebi popratilo OC. Tek sam sad skonto da su oni ovo testirali na DX11, sta ce onda bit na DX12 :O

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 0:19 (The_Fichek).
7 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Bit će igara koje će naknadno dobivati dx 12 patch, samo da se to odradi kako spada, a ne da jos na kraju obje kartice izgube performanse...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
D3lBoy kaže...

Doom je Vulkan ne DX12. Ali da DX12 definitivno popravlja situaciju (sve dok nemamo fičra priklonjenih jednom teamu)

Vulkan/DX12 sve je to Mantle :P samo je Vulkan napravljen za siru populaciju ako se ne varam tj i zelene 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ma i dx 12 je za zelene, al vise za maxwell...jebote sad sam tek vidio da ce i vlasnici gtx1080 ovo morat igrat na high...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 0:37 (NathanDrek).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

al zato će vega na ultra i 8xAA

negdje sam rekao da će ocanjem rx480 doseći gtx980ti(rekli su nvidiaši da govorim gluposti), ali ne treba ni to,samo je dovoljno malo vremena da projde i eto ga 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 0:50 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice