AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 709.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Tonči kaže...
koorpa kaže...

parental advisory

 

nije za stjepana niti picajzlu. opasno po zdravlje! Radeon logo može izazvatii napade epilepsije, a sami pogled na turbinke oštećuje sluh, trajno! 

 

kad čitam komentare da polaris ellesmere nije "ništa posebno", samo sa smješkom pogledam na elektrino brojilo. sa polaris bios editorom rade se čuda, doslovno, što se potrošnje tiče. ovo je mali osvrt, sa ne gejmerske strane, ali nigdje niti ne piše da je tema samo za gejmere 

 Nisi se već opekao na btcu?

 

nisam se opekao jer nisam krenuo pre kasno. Nisam krenuo niti na vrijeme, krenuo sam kasno (za obogatit se ), ali ne pre kasno.

žao mi što nemam više vremena da radim testove kartice u igrama, to me uvijek veselilo. imam jednu xfx oc black koja je stock na 1330MHz a mem se digne na 9GHz bez problema, uz undervolt svega. To bi bilo zanimljivo testirati... budem valjda jednom. 

samsungova mema u ovim referentnjačama je zakon! da si idem kupit karticu za gejmanje nebi uzeo ništa osim samsungovih čipova. 

monetary revolution
7 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

 Između rx 480 , 470 i famozne 1060 ili one grozote sa 3gb, 470 je najbolji izbor. Ke si uzimaju 1060, ak nemaju love za 1070. Onda tu cmolje 1060 jede krave, ko ju ima odma dobija jack pot itd....  Imate onu svoju rubriku pascal za šonje i crta.😂

Moj PC  
3 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
toxic kaže...

hbmti led gle sto radi r9 390 na 1440p ista kao gtx980ti... haha

 Sad R9 390 več fino bjezi GTX 970 abumo vidli za godinu dana 

12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Rx 470 nereferentna 4gb best buy i tu nema priče . A za sve ostalo tu je Mastercard. 

 
4 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
mislioc kaže...

Rx 470 nereferentna 4gb best buy i tu nema priče . A za sve ostalo tu je Mastercard. 

 Mastercard? Kad izracunas kolko te skamatare niš nije sa njom isplativo kupit.

10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Penryn kaže...
XXX kaže...

Jel se meni čini ili je na 480 slika skroz trzava? 

S cime oni uopce snimaju gameplay? Ako je sa Shadowplayom za 1060 onda je sve jasno. Dobar mi je digital foundry, ali mi je glupo sto su samo YT kanal.

12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

https://www.centro.hr/sapphire-rx-470-oc-4gb-gddr5-hdmi-3xdp.aspx

 

Da li se isplati uzimati onda ova kartica, ili sapphire nije baš dobar za 4xx seriju?

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Kupi si Nitro verziju ili bilokoju drugu nereferentnu, znaci custom 470 ili 480.

 

toxic

Nisu texture nist zamucenije, nego se sporije loadaju, kako kod Nvidie u Doomu, tako kod AMDa u par igara ukljucujuci cak i Hitman (mogu potrazit video, mislim da je od onog duderandom84 kak se zove vec). Mozda je i do snimanja gameplaya.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 13:48 (The_Fichek).
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
The_Fichek kaže...

Dobar mi je digital foundry, ali mi je glupo sto su samo YT kanal.

 ???

 

Digital Foundry

16 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Isplati se glede cijene ali ne radi buke(turbinski ventilator i vrti se ajmeeee) i naravno radi grijanja jer su temp. više u odnosu na nereferentne kartice te pretpostavljam za one koji žele clockati nikako dobar izbor.

Ako ti ništa od gore navedenog nesmeta samo naprijed

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
maks0806 kaže...

https://www.centro.hr/sapphire-rx-470-oc-4gb-gddr5-hdmi-3xdp.aspx

 

Da li se isplati uzimati onda ova kartica, ili sapphire nije baš dobar za 4xx seriju?

 

Nemoj tu, ta je referentna. Uzmi Nitro ili neku drugu nereferentnu.

 

mislioc kaže...

Evo da ne ispadne da sam nvidia fanboy ali imao sam hd 7850 sapphire dualx 2gb,problema milion od drivera do crashanja pa dalje da ne nabrajam. Jednom Ati i nikad više a vlasnici rx serije će to kad tad skužit, ta grfička od samog početka ima nekih svojih mušica i nekako imam filing da nije to tako dobro kako se priča ali nadam se da se varam i da nisam u pravu vrijeme će pokazat.

 

Ja sam jednom imao matičnu ploču i sto problema, na kraju je riknula. Jednom matična i više nikad. Sad zapikavam sve komponente u komad stiropora.

10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

doktor1

Nisam znao da su u sklopu Eurogamer.net, thx.

12 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Jasno, thx. Još nisam siguran koliko se isplati dati tih 200kn za 480, ali nitro verzija se čini najbolja u bilokojem slučaju što se tiče uloženo/dobiveno

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
mislioc kaže...

Evo da ne ispadne da sam nvidia fanboy ali imao sam hd 7850 sapphire dualx 2gb,problema milion od drivera do crashanja pa dalje da ne nabrajam. Jednom Ati i nikad više a vlasnici rx serije će to kad tad skužit, ta grfička od samog početka ima nekih svojih mušica i nekako imam filing da nije to tako dobro kako se priča ali nadam se da se varam i da nisam u pravu vrijeme će pokazat.

Kakva sranja ti pišeš....

10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
maks0806 kaže...

Jasno, thx. Još nisam siguran koliko se isplati dati tih 200kn za 480, ali nitro verzija se čini najbolja u bilokojem slučaju što se tiče uloženo/dobiveno

Osobno mislim da trenutno 470 nije tolki best buy koliko 480 po ovim cijenama i sada kada su 480 4GB konacno dostupne. Gle, Nitro 480 je malo bučnija i toplija, ali ju lako undervoltas, ako zelis tisi rad, ima onaj 0dB feature da se ventovi nista ne vrte kada surfas i sl. te ono bitno ima potencijal da bude brza kao 1060 i 480 8GB za 500kn manje. Takodjer ima neke prednosti naspram npr. MSIa kao dual BIOS, lagano mijenjanje izmedju BIOSa i lako skidanje ventova i ciscenje istih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 14:06 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

moze mala pomoc, u dilemi sam da li da uzmem

ASUS STRIX R9 390X 8GB

ili

SAPPHIRE RX 480 8GB NITRO

kupnjom rx480 bi ustedio 50-ak EUR, ali to mi je manje više, ova razlika mi uopce nije bitna...


upoznat sam sa obije karte, ali opet se ne mogu odluciti, pa bi mi dobrodoslo da cujem i vaše misljenje... jer sigurno cu kupiti kartu u naredna tri dana

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Ako ces 8GB 480 bolje MSI jer kosta skoro pa isto, a nesto je tisa i hladnija. Razmisli i o 4GB 480 jer je kod nas cak i dost jeftinija, a sporija par fps-eva, prvenstveno radi sporije memorije, a ne radi kolicine memorije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 14:08 (The_Fichek).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
olem kaže...

moze mala pomoc, u dilemi sam da li da uzmem

ASUS STRIX R9 390X 8GB

ili

SAPPHIRE RX 480 8GB NITRO

kupnjom rx480 bi ustedio 50-ak EUR, ali to mi je manje više, ova razlika mi uopce nije bitna...


upoznat sam sa obije karte, ali opet se ne mogu odluciti, pa bi mi dobrodoslo da cujem i vaše misljenje... jer sigurno cu kupiti kartu u naredna tri dana

 pa ja bi uvijek išao na noviju karticu,tj. na rx 480

11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
olem kaže...

moze mala pomoc, u dilemi sam da li da uzmem

ASUS STRIX R9 390X 8GB

ili

SAPPHIRE RX 480 8GB NITRO

kupnjom rx480 bi ustedio 50-ak EUR, ali to mi je manje više, ova razlika mi uopce nije bitna...


upoznat sam sa obije karte, ali opet se ne mogu odluciti, pa bi mi dobrodoslo da cujem i vaše misljenje... jer sigurno cu kupiti kartu u naredna tri dana

Mislim da je 390X jaca ali hm pogledaj Fury ona je u tom rangu

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
odjavljen
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

mislioc i sl. trolanje će se oštro kažnjavati. Nemojte ni hraniti trolove.

Moj PC  
4 0 hvala 3
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Padom cijena 470/480 modela drasticno je porasla razina hejta u temi.
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ova tema je zapravo Forum u malom.

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Penryn kaže...
Lovroman kaže...

Lovro pusti furmark, javi nam koji takt se održava u igrama s tim undervoltom na 980mV. Instaliraš MSI afterburner i uključiš OSD u opcijama.. eto pa javi malo koji je takt i kakve su temp u igrama. 

Furmark zakolje grafu kao nikoja igra tako da nije relevantan..

 Kasnim malo, ali hvala na preporuci i evo rezultati:

-ludnica Serious Sama 3 je dala malo čudne rezultate: 

,  čini mi se da SS3 ne daje baš ujednačen load   

-mislim da je Witcher 3 ipak bio malo bolji izbor za takvo testiranje: 

 

Afterburner je apparently odlučio ne pokazati sve grafove ( link , ostatak nema dirketne veze s GPU-ovima ), pa sam iskoristio HWiNFO64 koji pak ima tolko opcija za monitoriranje da mi je trebalo nešto vremena samo da se snađem među svima njima

 

  

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 20:22 (Lovroman).
16 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Znači tako undervoltana je slična MSI RX470.. msi radi na stabilnih 1240MHz, 1040mV, ventovi na ~1000rpm i temp 72C.

Will this run on my 486?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
olem kaže...

moze mala pomoc, u dilemi sam da li da uzmem

ASUS STRIX R9 390X 8GB

ili

SAPPHIRE RX 480 8GB NITRO

kupnjom rx480 bi ustedio 50-ak EUR, ali to mi je manje više, ova razlika mi uopce nije bitna...


upoznat sam sa obije karte, ali opet se ne mogu odluciti, pa bi mi dobrodoslo da cujem i vaše misljenje... jer sigurno cu kupiti kartu u naredna tri dana

 r9 390x ju pojede, ako ces ju uzimat uzmi MSI Gaming ili Sapphire nitro model ostalo zanemari. Inace kad smo kod kupnje, imas GIGABYTE GTX 980 Ti WINDFORCE 3X za 3070kn sa besplatnom dostavom iz Alza shopa, ona pak pojede sve ove nabrojene (RX 480 cak i u crossfireu) 

9 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Htio bih pohvaliti Sapphire RX 480 Nitro+OC 8GB GDDR5, grafička je brutalna, najviše mi se sviđa mod da se ugase ventilatori kad nije potrebno da ju hlade, u igricama se osjetno vidi razlika jer sam prethodno imao referentnu RX 480 8GB

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Lucidius kaže...

 r9 390x ju pojede, ako ces ju uzimat uzmi MSI Gaming ili Sapphire nitro model ostalo zanemari. Inace kad smo kod kupnje, imas GIGABYTE GTX 980 Ti WINDFORCE 3X za 3070kn sa besplatnom dostavom iz Alza shopa, ona pak pojede sve ove nabrojene (RX 480 cak i u crossfireu) 

 

 

cijene od SAPPHIRE NITRO R9 390X 8GB i ASUS STRIX R9 390X 8GB su identicne ali sam mislio uzeti asus model jer ima godinu dana više garancije (3 god.)...

da li je toliko NITRO bolji da se isplati uzeti je sa godinu dana manje garancije?

10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Po meni nijedna 390X nije isplativa pored Sapphire Nitro 480 4GB koja nova u dućanu u HR ide od 1985kn. Uostalom ne radi se o nikakvom jedenju, nego je 390X malo/nešto bolja grafa, a puno više troši/kuri.

 

Druga je stvar, ako loviš neke akcije vani, ali onda bi prije naletio na Sapphire Nitro Fury, nego 390X, a ta Fury se nađe za npr. 2755kn u Alzashopu, što i nije tako daleko od osjetno jače 980Ti koju ti je kolega linkao.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
The_Fichek kaže...

Po meni nijedna 390X nije isplativa pored Sapphire Nitro 480 4GB koja nova u dućanu u HR ide od 1985kn. Uostalom ne radi se o nikakvom jedenju, nego je 390X malo/nešto bolja grafa, a puno više troši/kuri.

 

Druga je stvar, ako loviš neke akcije vani, ali onda bi prije naletio na Sapphire Nitro Fury, nego 390X, a ta Fury se nađe za npr. 2755kn u Alzashopu, što i nije tako daleko od osjetno jače 980Ti koju ti je kolega linkao.

 

kod mene ovako stvari stoje

 

R9 Fury NITRO je 40 EUR skuplja od R9 390X (strix i nitro model)

 

RX480 sam prekrizio jer je najslabija, a i r9 390x mi se uklapa u budzet.

 

a najjeftiniji 980TI je 135 EUR skuplji od R9 390X, i to mi je van budzeta... zadnje što mi ulazi u budzet je R9 Fury NITRO stim da imam 1080p monitor... početkom sedmice cu sigurno kupiti nesto, a sad sam u totalnoj dilemi

10 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Za kolko eura je ta 390x i gdje?

 

Drugo pitanje, na kojoj rezoluciji i kojim postavkama uopce mislis igrat, mora sve biti na ultra ili???

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 23:13 (The_Fichek).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice