AMD Serija 400 (Polaris)

poruka: 9.708
|
čitano: 708.902
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ti bi isao sa r9 290 na rx 470? to nema nikakvog smisla jer r9 290 je tu negdje sa rx 470, negdje bolja negdje malo losija, ali ima daleko veci oc potencijal nego rx 470

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 14:32 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
=xfact= kaže...

ima i ova.. cca 1580 kn

Super cijena nema sta 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Patrick_cro kaže...

Ti bi isao sa r9 290 na rx 470? to nema nikakvog smisla jer r9 290 je tu negdje sa rx 470, negdje bolja negdje malo losija, ali ima daleko veci oc potencijal nego rx 470

 nebih isao neg cu je dat frendu za 600 tinjak kn jel mu treba grafa a ja slazem malu konfu koja mora biti tiha i hladna da stoji u stolu.. a tu 290ka nema kaj trazit. 

 

a rx470 cu zapravo dobiti na poklon.. tako da.. 

 

sa onom 480kom gore se jos i dobije doom na poklon  

 

gledam bas sapphire nitro+ rx 470 .. sunce ti j pa ta kartic je jednaka rx480ki vulgaris amd-ovoj.. 

 

(review na pc expert forumu) 

 

e sad koja ima bolji hladnjak xfx rx 470 ili sapphire? na nihovom reviewu pise da im je kartica isla do 75°c? to mi se malo cini puno za nju ili?

xfact
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 15:13 (=xfact=).
11 godina
online
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Ako ti je "tiha i hladna" prioritet, najbolja je msi gaming verzija
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Ako gledas 470ku definitivno nitro jer dobijes sve sto trebas od kartice, dobar pcb, dobro hladjenje, backplate, dual bios, 3 god gare i najjeftinija je 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 15:29 (chaselol).
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
picajzla0707 kaže...
Ako ti je "tiha i hladna" prioritet, najbolja je msi gaming verzija

 Imao sam prilike imat spojenu Rx 470 Gaming X 8GB i radio sam usporedbu sa RX 480 4GB, razlika u performansama između te dvije je nikakva a hlađenje na toj MSI je definitivno top, najbolje od svih kartica. 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

odluka je pala za sada. ici cu na ovu najvjerovatnije..  premala razlika u cijeni.. ova je 1650kn i ima backplate.. 

 

win win

xfact
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
=xfact= kaže...

odluka je pala za sada. ici cu na ovu najvjerovatnije..  premala razlika u cijeni.. ova je 1650kn i ima backplate.. 

 

win win

 Ta je u hrv trenutno 1800 kn ?

12 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

neznam nisam gledao hrv cijene 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
anarky1988 kaže...
=xfact= kaže...

odluka je pala za sada. ici cu na ovu najvjerovatnije..  premala razlika u cijeni.. ova je 1650kn i ima backplate.. 

 

win win

 Ta je u hrv trenutno 1800 kn ?

 Da u hrvatskoj je 1800 ali imas na caseking.de za 200eur + 22eur dostava pa ispadne 1665kn 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Za 135kn ja ne bi :)
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
135kn su dobra dva venta za kuciste, a ako se uzme jos par komponenta ide ta cifra jos gore
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Zavisi gdje u hr (nisam pratio), ako se dobije 3god u trgovini onda bi rađe dao tih 135kn u hr jer caseking ima 2god gare preko njih i onda ostalo preko proizvođača (kao i uzi kod nas).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Tesko msi reklamirati, umas cak i u hrvatskoj ured za msi tako da je isti klinac sta se tice garancije
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Ima netko da je vrtio nekakve testove na RX470 pa da mi ih pošalje da mogu usporediti svoju s tim testovima? Ja imam NitroOC verziju ali nekako mi se ne sviđa kako vrti BF1.. Djeluje mi kao da nema nikakve razlike kada stavim detalje na high ili na ultra. (Iako, ni svježa intalacija windowsa ne bi bila na odmet  )

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Ja imam 470 ali nemam BF1, od jačih igara imam doom, dirt3 i dvije forze, pa reci ako te zanima nešto od toga i koje postavke.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)

Nažalost ja nemam niti jednu od tih igara, a i BF1 je jedina novija igra koju trenutno igram. Prvo ću probati reinstall winsa pa ćemo vidjeti što dalje. Hvala svejedno! 

7 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
steve90 kaže...

Ima netko da je vrtio nekakve testove na RX470 pa da mi ih pošalje da mogu usporediti svoju s tim testovima? Ja imam NitroOC verziju ali nekako mi se ne sviđa kako vrti BF1.. Djeluje mi kao da nema nikakve razlike kada stavim detalje na high ili na ultra. (Iako, ni svježa intalacija windowsa ne bi bila na odmet  )

 imas ovdje par testova sa RX 470

 

http://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/pc-igre-benchmark/246402.aspx

15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Imam ja bf1 onaj trial, kakve bi testove trebao?
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
steve90 kaže...

Ima netko da je vrtio nekakve testove na RX470 pa da mi ih pošalje da mogu usporediti svoju s tim testovima? Ja imam NitroOC verziju ali nekako mi se ne sviđa kako vrti BF1.. Djeluje mi kao da nema nikakve razlike kada stavim detalje na high ili na ultra. (Iako, ni svježa intalacija windowsa ne bi bila na odmet  )

 pa tokom igranja u pozadini upali gpu-z ili msi afterburner i tamo pod gpu usage ces vidjeti kaj se desava, ako ti on pada onda nije ni cudno sto nema razlike jer ti je grafa u bootlenecku!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
steve90 kaže...

Ima netko da je vrtio nekakve testove na RX470 pa da mi ih pošalje da mogu usporediti svoju s tim testovima? Ja imam NitroOC verziju ali nekako mi se ne sviđa kako vrti BF1.. Djeluje mi kao da nema nikakve razlike kada stavim detalje na high ili na ultra. (Iako, ni svježa intalacija windowsa ne bi bila na odmet  )

razlike skoro da i nema, igra izgleda odlicno i na medium 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

ima li itko msi rx 480 4 gb i kako se klokaju? grafa je cisti sex... mislim da cu prvo spavat sa njom jednu noc.onda je stavljam u kutiju.

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
=xfact= kaže...

ima li itko msi rx 480 4 gb i kako se klokaju? grafa je cisti sex... mislim da cu prvo spavat sa njom jednu noc.onda je stavljam u kutiju.

 MSI Gaming X serija je najbolje izveden mode, kako kod NVIDIA-e tako i kod AMD-a. Nema boljeg hlađenja od tog a ne trebam niti navodit da se njihove kartice za vrijeme igranja ne čuju. Ja sam imao spojenu 1060 6gb verziju i RX 470 8GB. Grafičke su top.

15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Gee kaže...
Imam ja bf1 onaj trial, kakve bi testove trebao?

 Ma čisto da probaš malo odigrati MP sa high i ultra detaljima.. Imam dosta velike framedropove i to me živcira :D
Sad sam igrao BF1 i promatrao GPU load i relativno je visoko cijelo vrijeme. CPU load je na nekih 80% a GPU je većinom na 100 ali nekad zna otići skroz na 0 ali takav bude najduže 1sec. Čak sam probao staviti igru na low postavke i FPS mi nije išao preko 65. Između ultra i low imam razliku od nekih 10ak FPS-a. Da probam od svježe instalacije winsa?

13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
steve90 kaže...
Gee kaže...
Imam ja bf1 onaj trial, kakve bi testove trebao?

 Ma čisto da probaš malo odigrati MP sa high i ultra detaljima.. Imam dosta velike framedropove i to me živcira :D
Sad sam igrao BF1 i promatrao GPU load i relativno je visoko cijelo vrijeme. CPU load je na nekih 80% a GPU je većinom na 100 ali nekad zna otići skroz na 0 ali takav bude najduže 1sec. Čak sam probao staviti igru na low postavke i FPS mi nije išao preko 65. Između ultra i low imam razliku od nekih 10ak FPS-a. Da probam od svježe instalacije winsa?

Konfiguracija iz Moj PC, rezolucija 2560×1080, postavke u screenshotovima, bez user.cfg, mjereno na Giants shadow, bilo je 62 do 64 igrača:

 

Borba oko srušenog cepelina, max FPS 117 Borba oko srušenog cepelina, max FPS 117
Gunner u avionu, max FPS 152 Gunner u avionu, max FPS 152
Borba oko sredine mape, max FPS 118 Borba oko sredine mape, max FPS 118
Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 16:02 (TexW).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
TexW kaže...
steve90 kaže...
Gee kaže...
Imam ja bf1 onaj trial, kakve bi testove trebao?

 Ma čisto da probaš malo odigrati MP sa high i ultra detaljima.. Imam dosta velike framedropove i to me živcira :D
Sad sam igrao BF1 i promatrao GPU load i relativno je visoko cijelo vrijeme. CPU load je na nekih 80% a GPU je većinom na 100 ali nekad zna otići skroz na 0 ali takav bude najduže 1sec. Čak sam probao staviti igru na low postavke i FPS mi nije išao preko 65. Između ultra i low imam razliku od nekih 10ak FPS-a. Da probam od svježe instalacije winsa?

Konfiguracija iz Moj PC, rezolucija 2560×1080, postavke u screenshotovima, bez user.cfg, mjereno na Giants shadow, bilo je 62 do 64 igrača:

 

 

Super rezultat za 470-ku

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
TexW kaže...

Konfiguracija iz Moj PC, rezolucija 2560×1080, postavke u screenshotovima, bez user.cfg, mjereno na Giants shadow, bilo je 62 do 64 igrača:

 

 A kada enablaš DX12?

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
13 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
Mr. Fugitive kaže...
TexW kaže...

Konfiguracija iz Moj PC, rezolucija 2560×1080, postavke u screenshotovima, bez user.cfg, mjereno na Giants shadow, bilo je 62 do 64 igrača:

 

 A kada enablaš DX12?

 Onda mi ne radi Fraps, a i BF radi puno lošije.

Origin (Battlefield): Dead_Body_cRo
15 godina
offline
Re: AMD Serija 400 (Polaris)
steve90 kaže...
Gee kaže...
Imam ja bf1 onaj trial, kakve bi testove trebao?

 Ma čisto da probaš malo odigrati MP sa high i ultra detaljima.. Imam dosta velike framedropove i to me živcira :D

  Bio sam igrao svega par mapi multiplayera i fps se vrtio oko 56-58, a dropove nisam primjetio, ali ne znači da ih nema,  s time da imam fps max na 59, i reza mi je 1680, a quality je bio onaj koji je on sam stavio, mogu ti kasnije navečer nešto s frapsom izmjerit ako stignem...ako imaš neku konkretnu mapu da usporedimo napiši...

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 17:53 (Gee).
11 godina
offline
AMD Serija 400 (Polaris)

Koje deivere da stavim za rx480...brijem da sam stavio zadnje koji nisu whq i nakon 7 dana se crashao na desktopu i udario aretefakte...lol....sad sam stavio predzadne 7.2.1 brijem pa cemo vidjeti...bivsa grafa i nv driveri nikad crash....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice