AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 430.224
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Vega

Što se grafičkih kartica tiće za mene AMD nikad nije ni sišao s trona! 

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Na tronu je još od ATI 9700pro 

 

http://www.anandtech.com/show/970/6

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: AMD Vega
AMD i kada je imao daleko bolje grafe u tom trenutku od Nvidie opet nije nikako mogao to pretvoriti u prodaju/zaradu.

Nvidia ima jako jak mindshare i hrpa ljudi ni ne gleda drugi tabor
robimarko@gmail.com
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

To je surova istina.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Vega

Nije dugo vremena bio na tronu, vidjet cemo hoce li sa ovom biti na tronu jer je to samo prikaz, dok ne izadju pravi testovi ne moze se nista sigurno znati. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Vega

Bit će zanimljivo jako. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Vega
Patrick_cro kaže...

makar lijepo je vidjeti da konacno amd preuzima tron. 

 Ljepo je to receno a koliko cemo ih gledati na tronu jer ako se sjecas r9 295x2 bila je na tronu par mjeseci i onda izasla gtx 1070 pa zeleni zaposjeli sve do danas.Iskereno receno ne polazem velike nade u amd  i vegu da ce biti dugo na tronu kao zeleni tim.

16 godina
offline
AMD Vega

Amd je vec napravio dobar posao sa polarisom i cijenom, tako da ovo je samo jos 1+ po speckama. Uvijek treba imati konkurencije jer tako mi potrosaci dobijemo bolji proizvod za manje love. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega

Čuj, Cinebench je OpenGL test, vrlo blizak igrama u mnogočemu. Onaj rezultat gdje je Vega na 120, a TXp na 102, izgleda prokleto dobro za Vegu. Nije test koji pokazuje ponašanje u igrama, većini, ali... zgodan je indikator. 

Nope.
11 godina
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

Čuj, Cinebench je OpenGL test, vrlo blizak igrama u mnogočemu. Onaj rezultat gdje je Vega na 120, a TXp na 102, izgleda prokleto dobro za Vegu. Nije test koji pokazuje ponašanje u igrama, većini, ali... zgodan je indikator. 

 imam ja jedan zgodan indikator u autu, non stop svijetli, a mehaničar kaže da ne znači ništa i da ne brinem 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Potraži drugo mišljenje 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.6.2017 12:28 (XXX).
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega

To onda zvuci jos bolje nego sto se ocekivali da ce biti u rangu najvise tipa

Fury/+ (non x) entry vega

1070/+ srednja vega i

1080/+ high end vega

 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Znaci izmedju 1070-ke i 1080-ke...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Vega

Razglaba se o tome, s obzirom da je liku ovo prva AMD, sam je priznao da se nije nesto vele igrao s postavkama i profilima, i da nije namjenjena prvenstveno gamingu, da bi onda cak mogle bit malo bolje consumer grafe, ali sve je to rekla kazala, pa cemo vidjet 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Vega

s tim da je to ova aircooled koja je (vjerojatno) downclockana. .a i RX bi trebale biti konkretnije

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
AMD Vega

Jel se zna neki datum izlaska? Odgađana je mnogo puta,pa me zanima kada bi trebala doći.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
nixass kaže...

s tim da je to ova aircooled koja je (vjerojatno) downclockana. .a i RX bi trebale biti konkretnije

 ~1400 umjesto 1600. 

Nope.
11 godina
offline
AMD Vega

https://www.twitch.tv/pcper

 

ako koga zanima testirat će (između ostalog) gaming performanse vege FE uživo, počinje za ~6min

Moj PC  
0 1 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

testiranje vege sa pro driverima jer kako izgleda game mod neradi

nego sluzi samo da ju engine vidi za testiranje ,jer je ipak pro

ovaj lik sto je postao tzv bench je idiot i nvlooser koji je namjerno

srezao clock na 1200 da bi kartica bila sporija

i onda ju te nvidia sponzorirane stranice prihvatile kao de facto

wf nesto fudzila videocard nesto i tako te

 

cekajte anand da ju teastira za prave

jer netko ju je testirao za prave i u catia i slicnim aplikacijam sije quadrice p5-6k za 5-30%

a kod onog lika u game madu ju  fiji sije od sale ..ono kako da ne

 

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
AMD Vega

gledao sam jedno sat i pol ovog gore streama, ne mogu vise izdrzat zbog overflowa Nvidija fanova, ljudi pricaju o 7 razlicith stvari, a oni se konstantno vracaju na nesto 8., ali nebitno

 

Sve u svemu, izgleda da su problemi s thermal throttleom (pocinje na 59°C), nije nikako uspjelo doc do 1600mHz, cuca oko 300-350W.

 

Sto se tice benchmarka, sporija od 1080, cinii se da je 3d mark bio razlika 1500 ako ne i vise, tuce titan xp u Mayi 78%, Quadro serije isto mlati, negdje su cak i so-so.

 

Dirt4 razlika 50 fpsa, Tomb Rider isto 40-50, GTA V ne moze drzat na 60 fpsa, Metro i GTA vecinom na nekih 40-etak, Nvidija isto prevladala u Falloutu i Hitmanu...

 

 

 

Pola ekipe tvrdi da je do drivera, uzdaju se u nereferentne izvedbe i boljom software implementaciji, pola tvrdi da nisu gimpani, da je legit sve.

 

Pa eto ukratko da znate o cemu se vise manje radilo. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 1:52 (Crucifixion).
Moj PC  
3 1 hvala 6
15 godina
offline
AMD Vega

Kazu da Frontierka i za mining radi samo 29-33MH/s u overclock modu

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega
mrsmith kaže...

Kazu da Frontierka i za mining radi samo 29-33MH/s u overclock modu

To je super ako Vega arhitektura nije za rudarenje, ljudi ce napokon moci kupiti amd grafu za nesto drugo osim rudarenja :D

 

Ali ovo benchanje pokazuke zbrljanu sliku totalno, na 4k ravna 1080ti u nekim naslovima, a negdje kao 1070.

Wait for the benchmarks isto kao i kad su poceli Polaris leakovi, odjednom bila brza od Furije 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: AMD Vega
chaselol kaže...
mrsmith kaže...

Kazu da Frontierka i za mining radi samo 29-33MH/s u overclock modu

To je super ako Vega arhitektura nije za rudarenje, ljudi ce napokon moci kupiti amd grafu za nesto drugo osim rudarenja :D

Slažem se. Vjerojatno i neće biti zbog memorije :) kao što je slučaj s GTX1080 pa na dalje

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
AMD Vega

Sto se i tih benchanja tice, ne vjerujem nikome u ovakvim situacijama, zna se svasta radit, maloprije citam clanak na pc worldu, negdje se totalno kosi s ovim iz pc perspectivea, tako dok se vise ljudi (onih 100% pouzdanih) ne dokopa i ne odradi to kako treba, niti sam razocaran niti sam ocaran...

 

(odnosi se na situaciju da se taj tip Ryan cuo s AMDom oko tih drivera i da je dobio odgovor da su legit, dok je jedan tip na streamu c/p statement nekog iz direktive AMD Europe stacionara da su stari driveri, da se nije radilo nista, tako da ko tu koga...)

 

Sinoc lik stavio kameru na stativ iza ledja, nije zoomirano, na monitoru se ne moze vidjet nista kad povuce grafove za usporedbu, znaci na svoje oci ne mozes vidjeti brojke vec cekas hoce li on zakljucit da je to dovoljno relevantno da bi on to iznio na streamu, ekipu na twitchu ne dozivljaje, na discordu tek kako koga, po meni je to malo neozbiljno, jos s obzirom na hype oko AMDa sto se stvorio (mada je taj isti bio vise usmjeren na ryzen, ali dobro), mogla je tako i moja baba odradit ovo... 

 

 

 edit: koji je (smislen) razlog za thumb down na mojem postu prije? jesam li ja kriv za nesto sta ti ne odgovara dok se desavalo tijekom streama? lel

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 12:38 (Crucifixion).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD Vega

Sto se tice VEGA kartice Frontier Edition, ona je apsolutni pun pogodak i dobro je nategla konkurenciju koja je 2x skuplja!!!

Konkurencija u ovom slucaju je Nvidia Quadro P5000 a evo i kratki bench

 

 

Sad ako se javi neki genijalac i kaze a sta je sa P6000 karticom?
Pogledajte prvo cijenu te P6000

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
chaselol kaže...

Sto se tice VEGA kartice Frontier Edition, ona je apsolutni pun pogodak i dobro je nategla konkurenciju koja je 2x skuplja!!!

Konkurencija u ovom slucaju je Nvidia Quadro P5000 a evo i kratki bench

 

 

Sad ako se javi neki genijalac i kaze a sta je sa P6000 karticom?
Pogledajte prvo cijenu te P6000

Jedino sta nikog na forumu ne boli dzon za pro kartice...

11 godina
offline
Re: AMD Vega

Ima par kandidata za to, doslovno.

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže..

Jedino sta nikog na forumu ne boli dzon za pro kartice...

 Na forumu, rijetke, ali inače je to daleko profitabilnije po kartici od igranja.

Nope.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice