Grafička PowerColor R7 240 Problem

poruka: 5
|
čitano: 2.327
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Grafička PowerColor R7 240 Problem

Pozdrav,naime kupio sam nedavno novu grafičku kartu i sa njom imam neki neuobičajan problem.Kada sam ubacio grafičku u slot i upalio PC,cooler na grafičkoj se počeo okretati na par sekundi te je prestao,a monitor stoji na sleepu.Sve sam pokušao,flash biosa,brisanje drajvera integrisane grafičke itd.Na kraju sam odustao,te je vratio u servis na reklamaciju,ali oni su stavili u svoj PC i grafička je radila bez ikakvih problema i cooler nije prestajao sa radom.Očajno sam bio primoran zadržati grafičku koja je kod mene totalno neupotrebljiva,pa me interesuje koje su moguće dijagnoze problema!?

 

Grafička ne traži dodatno hlađenje,ima svoje aktivno bez dodatnog napajanja.

 

Konfiguracija:

 

Matična: AsRock H61M-VG4

Procesor: G1610 2.6 Dual-Core

Ram: 6 GB

HDD: 500 GB

Win 7 32bit

 

Hvala vam unaprijed i izvinjavam se ukoliko sam prekršio neko pravilo foruma.

 

S poštovanjem (:

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 11:43 (Muvdija).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Grafička PowerColor R7 240 Problem

Bump

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Grafička PowerColor R7 240 Problem

Koji je model i snaga napajanja koje imaš?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Grafička PowerColor R7 240 Problem

Napajanje je MS-500,500W.

 

Garancija za Matičnu je istekla tako da mi ostaje samo neki vaš savjet iskoristit.Sam sebe tješim da nije slot,jer kad se malo pomjera rukom kartica gore dole vide se intervali u kojima ventilator malo radi malo ne radi.U suštini,95% smatram da je problem u slotu ali bolje probat sve moguće opcije.Može li biti do nekog napajanja slota,bilo šta? Hvala unaprijed!

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 17:19 (Muvdija).
15 godina
offline
Re: Grafička PowerColor R7 240 Problem

Teško je ovako na daljinu odmah iz prve ubosti šta je problem pa ću nagađati:

1) PCIe slot na matičnoj ploči (provjeri da nešto nije potrgano unutra i dobro ga ispuši zrakom jer može biti da je prašina upala)

2) To napajanje MS500 W nije kvalitetno napajanje, predviđeno je za uredske kompjutere pa opet nije ni za njih nešto posebno (kod mog kolege je prodimilo iz čista mira ).

 

Ako grafička kartica uredno radi na servisu, onda ti je do ovoga dvoga, mada bi to 500W napajanje trebalo izdržati grafičku.

Unutrašnjost slota bi bilo najbolje dobro ispuhati kakvim kompresorom ako ti je pri ruci ili kupi bocu komprimiranog zraka pa sa njom ispuši.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice