Gtx 1060 g1 gaming 6gb

poruka: 21
|
čitano: 4.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Gtx 1060 g1 gaming 6gb
Pozz svima.

Ima tko iskustva sa grafom iz naslova? Planiram ju uzeti u kombinaciji sa i5 7400 i 16gb rama HyperX, msi 250m vdh-pro.
Gledajuci neke rewieve na ytubu, vidio sam da se ljudi žale na zujanje odnosno glasan zvuk skoro pa i ne podnosljiv. Zna netko iz vlastitoga iskustva jel to baš tako ili se da izdrzati? Isto tako jel postoje kakvi ventilatori ili nesto sto moze ublaziti potencijalno zujanje i buku ako uopce postoj u ovoj konfi.

LP
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gtx 1060 g1 gaming 6gb

Jedna od najtisih gtxica 1060, neznam o kakvoj buci si ti nacuo mozda o coilwhine-u, no to ti je trenutno boljka svih modernijih gpu-ova dok je ne upalis neznas koliki je na nekima je nepodnoslji u normalnom radu i normalno da onda karticu onda mozes reklamirati.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gtx 1060 g1 gaming 6gb

G1 je gigabyte-ova entry level serija, opcenitko kod gtx-ica nikako najtisa. Imas puno boljih izbora kao npr ova sa njuskala klik.

 

EDIT: Isprike pobrkao wf i g1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 12:43 (war3_tft).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 1060 g1 gaming 6gb

Sa svojom nisam imala nikakvih problema do sada, nema zbilja nikakvog glasnog zujanja.

Origin: Tetka_HR - Steam: MaliPero - Twitch: https://www.twitch.tv/teeny_tiny_sheep
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
war3_tft kaže...

G1 je gigabyte-ova entry level serija, opcenitko kod gtx-ica nikako najtisa. Imas puno boljih izbora kao npr ova sa njuskala klik.

 odakle ti ovo?

 

Do PASCALA g1 im je bio top model sad je to preuzeo Aorus koji nije baš bolji od G1, entry lvl je klasična WF kartica.

 

Usporedba :

 

g1 : https://www.gigabyte.com/eu/Graphics-Card/GV-N1060G1-GAMING-6GD-rev-20#kf

WF : https://www.gigabyte.com/eu/Graphics-Card/GV-N1060WF2-6GD-rev-10-11#kf

 

a ja sam nedavno imao baš WF model koji je vise nego odlican, g1 moze biti samo bolji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 12:39 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb

Moje isprike, pobrkao sam wf i g1.

7 godina
protjeran
offline
Gtx 1060 g1 gaming 6gb

Ja sam imao g1 3gb doduse ali isti k kao 6gb sto se tice potrosnje, a isprobao osobno na par dana i msi gamingX 6gb.

Puno je bolja g1 po pitanju buke i hladjenja, gamingX na 1060 nije neka sreca, bolji su jaci modeli tipa 1070 i vise

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Gtx 1060 g1 gaming 6gb
Hvala svima na informacijama. Nemam priliku bas birati izmedu grafi vec kupujem gotovu konfu, odnosno gotov PC.

Riječ je o ovoj konfi:
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
bastijan21 kaže...
Hvala svima na informacijama. Nemam priliku bas birati izmedu grafi vec kupujem gotovu konfu, odnosno gotov PC.

Riječ je o ovoj konfi:

 Mozes i dosta jeftinije proci u Njemackoj, evo na brzinu sklepao klik, jos ubacis kuciste koje ti se svida, tipkovnicu i kaj ti vec treba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 13:24 (war3_tft).
13 godina
offline
Gtx 1060 g1 gaming 6gb

Čovjek sve uzima za 500€, mala cijena, a naigrat će se jako dobro na 1080p 60Hz.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Gtx 1060 g1 gaming 6gb

Da, fora je u tome sto sam naletio samo na tu konfu. Inace frend od frenda koji zivi u Švicarskoj, kupio prosle godine pc, prodaje ga jer je kupio ps4. I prodaje ga za samo 500e, A ovo mi je prilika posto nisam bas pri parama, a ako cu ga trebati buildati u buducnosti biti ce lakse nego da sad za ovaj pc izvalim vise od tisuce eura koliko košta u hrv.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 13:42 (bastijan21).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
war3_tft kaže...
bastijan21 kaže...
Hvala svima na informacijama. Nemam priliku bas birati izmedu grafi vec kupujem gotovu konfu, odnosno gotov PC.

Riječ je o ovoj konfi:

 Mozes i dosta jeftinije proci u Njemackoj, evo na brzinu sklepao klik, jos ubacis kuciste koje ti se svida, tipkovnicu i kaj ti vec treba.

 Hvala na konfi koju si sastavio, ali ovo sto sam gore naveo, SVE kupujem za 500E.

12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb

Ma nisam skuzio da to sve dobijes za 500 eura, onda je to sve skupa ok.

11 godina
online
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
lav1000 kaže...

Ja sam imao g1 3gb doduse ali isti k kao 6gb sto se tice potrosnje, a isprobao osobno na par dana i msi gamingX 6gb.

Puno je bolja g1 po pitanju buke i hladjenja, gamingX na 1060 nije neka sreca, bolji su jaci modeli tipa 1070 i vise

 nešto si pobrkao, msi gaming je bolja, hladnija i tiša grafa

isprobao sam i ja msi 1060 6gb i ta je grafa doslovce nečujna, u kućištu koje je manje ventilirano od mojeg ne prelazi 900rpm, dok moja 1070 ide i do 1.200-1.300 rpm i još uvijek je vrlo tiha

 

a da nije samo moj osobni dojam, to potvrđuju i testovi - evo ti za msi i za gigu

msi im je na gejmanju postizala 63-65 stupnjeva, giga 67-70

msi im je radila na 800rpm, giga ide na preko 1.400rpm

 

i sami testeri na tom's hardware kažu da je najtiša 1060 od njih osam koliko su u isto vrijeme testirali (uključujući u istom tom testu i g1) 

 

a vidljivo je i po hladnjaku da msi ima veći potencijal,sa 2x 6mm cijevima + 1x 8mm, dok giga ima samo 2x 6mm cijevi

giga g1 je nekad bio njihov top brend, pogotovo na 9xx seriji, na 10xx je to poprilično osiromašeno

 

giga giga
msi msi
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 15:01 (picajzla0707).
5 godina
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

Ja sam imao g1 3gb doduse ali isti k kao 6gb sto se tice potrosnje, a isprobao osobno na par dana i msi gamingX 6gb.

Puno je bolja g1 po pitanju buke i hladjenja, gamingX na 1060 nije neka sreca, bolji su jaci modeli tipa 1070 i vise

 nešto si pobrkao, msi gaming je bolja, hladnija i tiša grafa

isprobao sam i ja msi 1060 6gb i ta je grafa doslovce nečujna, u kućištu koje je manje ventilirano od mojeg ne prelazi 900rpm, dok moja 1070 ide i do 1.200-1.300 rpm i još uvijek je vrlo tiha

 

a da nije samo moj osobni dojam, to potvrđuju i testovi - evo ti za msi i za gigu

msi im je na gejmanju postizala 63-65 stupnjeva, giga 67-70

msi im je radila na 800rpm, giga ide na preko 1.400rpm

 

i sami testeri na tom's hardware kažu da je najtiša 1060 od njih osam koliko su u isto vrijeme testirali (uključujući u istom tom testu i g1) 

 

a vidljivo je i po hladnjaku da msi ima veći potencijal,sa 2x 6mm cijevima + 1x 8mm, dok giga ima samo 2x 6mm cijevi

giga g1 je nekad bio njihov top brend, pogotovo na 9xx seriji, na 10xx je to poprilično osiromašeno

 

 Onda konačni zakljucak? Kako si napisao g1 ipak nije toliko tiha, odnosno hladna. Pretezno cu igrati fortnite i neke novije igre SP(ne zahtjevam ultra postavke) hocu li onda na kraju imati problema sa grijanjem i bukom 1060 g1 gaming 6gb ili necu? Ako hocu, mogu li to kako sprijeciti, utisati novim kucistem ili nez collerom nekakvim?

7 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

Ja sam imao g1 3gb doduse ali isti k kao 6gb sto se tice potrosnje, a isprobao osobno na par dana i msi gamingX 6gb.

Puno je bolja g1 po pitanju buke i hladjenja, gamingX na 1060 nije neka sreca, bolji su jaci modeli tipa 1070 i vise

 nešto si pobrkao, msi gaming je bolja, hladnija i tiša grafa

isprobao sam i ja msi 1060 6gb i ta je grafa doslovce nečujna, u kućištu koje je manje ventilirano od mojeg ne prelazi 900rpm, dok moja 1070 ide i do 1.200-1.300 rpm i još uvijek je vrlo tiha

 

a da nije samo moj osobni dojam, to potvrđuju i testovi - evo ti za msi i za gigu

msi im je na gejmanju postizala 63-65 stupnjeva, giga 67-70

msi im je radila na 800rpm, giga ide na preko 1.400rpm

 

i sami testeri na tom's hardware kažu da je najtiša 1060 od njih osam koliko su u isto vrijeme testirali (uključujući u istom tom testu i g1) 

 

a vidljivo je i po hladnjaku da msi ima veći potencijal,sa 2x 6mm cijevima + 1x 8mm, dok giga ima samo 2x 6mm cijevi

giga g1 je nekad bio njihov top brend, pogotovo na 9xx seriji, na 10xx je to poprilično osiromašeno

 

 a ne znam evo vrtio sam bench s njom i u 3 minute je na 64°C sa 100 fanovima...

https://www.bug.hr/forum/topic/benchmark/unigine-superposition-10/249524.aspx?page=0&jumpto=5371683&sort=asc&view=flat

 

Ok, klokana je ovdje u mom slučaju ali ako njima na 800 RPM  drži loop na 63-64°C, onda ovo sa 100% fanovima nije smjelo pipnuti 60°C

 

G1 je držala 58-60°C u gamingu satima sa malo pojačanim profilom, na tim temp je bila oko 1400-1500RPM

11 godina
online
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
bastijan21 kaže...

 Onda konačni zakljucak? Kako si napisao g1 ipak nije toliko tiha, odnosno hladna. Pretezno cu igrati fortnite i neke novije igre SP(ne zahtjevam ultra postavke) hocu li onda na kraju imati problema sa grijanjem i bukom 1060 g1 gaming 6gb ili necu? Ako hocu, mogu li to kako sprijeciti, utisati novim kucistem ili nez collerom nekakvim?

 ma nije to nikakva buka, temperature od 70 stupnjeva uz 1.400rpm je odličan rezultat

msi jest bolja, no razlike su zanemarive zapravo jer tih par stupnjeva ne znači ništa, a i razlika u nečujnom u odnosu na vrlo tiho je isto tako minimalna

moooožda ćeš čuti vrlo vrlo tihi šum i to samo ako ti je kućište na stolu, a ne ispod njega i ako igraš u potpunoj tišini

 

lav1000

nešto ti je zbrljano bilo ili si imao sjebani primjerak

provjeri na drugim recenzijama, svugdje je to najtiša ili jedna od najtiših kartica

kolega ima samo dva kilava venta na nekom šuć-muć kućištu i nakon par sati mafije 3, koja jebeno zapali grafe, nije mu prelazila 900rpm i nekijh 67-68 stupnjeva

 

meni je na msi 1070 gaming mafia 3 je pičila preko 70 stupnjeva i preko 1.300rpm sa 3x silent wings na kućištu, dakle s boljim propuhom

tako da msi 1060 gaming je još hladnija i tiša grafa od moje

 

ali kako sam već rekao gore - 1060 je nezahtjevan čip i razlika zapravo nije takva kako bi se reklo po brojkama, g1 je možda malo čujnija i to je sve

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 15:45 (picajzla0707).
7 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
picajzla0707 kaže...
bastijan21 kaže...

 Onda konačni zakljucak? Kako si napisao g1 ipak nije toliko tiha, odnosno hladna. Pretezno cu igrati fortnite i neke novije igre SP(ne zahtjevam ultra postavke) hocu li onda na kraju imati problema sa grijanjem i bukom 1060 g1 gaming 6gb ili necu? Ako hocu, mogu li to kako sprijeciti, utisati novim kucistem ili nez collerom nekakvim?

 ma nije to nikakva buka, temperature od 70 stupnjeva uz 1.400rpm je odličan rezultat

msi jest bolja, no razlike su zanemarive zapravo jer tih par stupnjeva ne znači ništa, a i razlika u nečujnom u odnosu na vrlo tiho je isto tako minimalna

moooožda ćeš čuti vrlo vrlo tihi šum i to samo ako ti je kućište na stolu, a ne ispod njega i ako igraš u potpunoj tišini

 

lav1000

nešto ti je zbrljano bilo ili si imao sjebani primjerak

provjeri na drugim recenzijama, svugdje je to najtiša ili jedna od najtiših kartica

kolega ima samo dva kilava venta na nekom šuć-muć kućištu i nakon par sati mafije 3, koja jebeno zapali grafe, nije mu prelazila 900rpm i nekijh 67-68 stupnjeva

 

meni je na msi 1070 gaming mafia 3 je pičila preko 70 stupnjeva i preko 1.300rpm sa 3x silent wings na kućištu, dakle s boljim propuhom

tako da msi 1060 gaming je još hladnija i tiša grafa od moje

 

ali kako sam već rekao gore - 1060 je nezahtjevan čip i razlika zapravo nije takva kako bi se reklo po brojkama, g1 je možda malo čujnija i to je sve

 nemam pojma, nije ni bitno...G1 vs gamingX manje više isti k...samo drugo pakovanje

12 godina
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
bastijan21 kaže...
Hvala svima na informacijama. Nemam priliku bas birati izmedu grafi vec kupujem gotovu konfu, odnosno gotov PC.

Riječ je o ovoj konfi:

 Pardon bia san td dao jer san mislila da ces platit koliko pise na papiru, nisam zna da je 500 eura, za 500 eura ovo je dobro.

 

Inace ova buka za ove gore. 

 

Ako nekom smeta 1dB vise buke nek kupi bolje kuciste iskreno. A ne potrošiti 5000kn na graficku ili 3000 na i7 i onda kuciste od 200kn. Pa se zaliti na buku iz njega sto ste ocekivali???

Ja u svom silenciu jedino cujem graficku zbog accellera i to je to. Ostali rpm-ovi su stalno na max, vodeno za CPU +4 dodatna u kucistu ugrađena.

everyday i'm shuffling...
13 godina
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb
Stjepanj kaže...

Jedna od najtisih gtxica 1060, neznam o kakvoj buci si ti nacuo mozda o coilwhine-u, no to ti je trenutno boljka svih modernijih gpu-ova dok je ne upalis neznas koliki je na nekima je nepodnoslji u normalnom radu i normalno da onda karticu onda mozes reklamirati.lp

 U usporedbi s Msi, nije niti malo tiša, doduše prilično je bučna (bar moja). Imao sam i Msi 1060 GTX 3GB, no ta je po meni ipak bolji izbor, jer je tiša, a i hladnija maltene za dobrih 7-8 °C . Uzeo sam Gigabyte samo jer je 6 GB.

14 godina
offline
Re: Gtx 1060 g1 gaming 6gb

Kupi to super je cijena i neboj se nece biti glasna. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice