GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.353.512
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ima sam i Nvidia i AMD grafe u zadnjih 3 godine i ni u jednom taboru nisam imao problema sa drajverima, isto tako nikad sa novijim drajverima nisam dobio bolje performanse, mozda za 1fps al to je lako moguce placebo kojeg uostalom i nije ni moguce primjetiti u igranju, tako da ne zamarajte se previse sa instalacijom novih drajvera sve je to drek (osim bas u nekom specijalnom slucaju gdje za neki novi naslov u pocetku nije bila dobra podrska).

 

Ja Windows update i sve te stvari imam pogaseno na svom kompu, sa time ionako nikad nista bitno nisam dobio, samo sam riskirao da mi neki losi update razjebe sistem.

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ma ko zna sta pola ljudi misli da je problem s driverima, a npr sta bi meni na 280x crashali driveri je bila zapravo hardverska greška tj loš ćip.
12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dabar_solta_V2 kaže...
ma ko zna sta pola ljudi misli da je problem s driverima, a npr sta bi meni na 280x crashali driveri je bila zapravo hardverska greška tj loš ćip.

 ili često zna bit do win update kako Luci veli...

 

Na žalost, da bi stavio novije drivere moraš imat update ( barem za win 10 znam) koji često samo sj stvar.

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NiramX kaže...
eywa33 kaže...

Frejm dropovi mogu biti uzrokovani od masu stvari: loša optimizacija igre, drugi hardver, slab hardver... 

 

Zaista misliš da sam nov u svemu ovome, pa da ne znam pronaći uzrok? Vjerovao ti meni ili ne, problem je bio u driverima. Što ja mogu ako ti se to čini toliko nevjerojatno. 

 Ček koju karticu i reviziju drivera ti ustvari koristiš, 10xx serija? 

Navodiš da su inkarnacija užasa do te mjere da ni windowse ne možeš koristiti bez smrzavanja, a u svim igrama imaš konstantne frame dropove? Iskreno malo pretjerana izjava po meni... 

12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Volume kaže...
NiramX kaže...
eywa33 kaže...

Frejm dropovi mogu biti uzrokovani od masu stvari: loša optimizacija igre, drugi hardver, slab hardver... 

 

Zaista misliš da sam nov u svemu ovome, pa da ne znam pronaći uzrok? Vjerovao ti meni ili ne, problem je bio u driverima. Što ja mogu ako ti se to čini toliko nevjerojatno. 

 Ček koju karticu i reviziju drivera ti ustvari koristiš, 10xx serija? 

Navodiš da su inkarnacija užasa do te mjere da ni windowse ne možeš koristiti bez smrzavanja, a u svim igrama imaš konstantne frame dropove? Iskreno malo pretjerana izjava po meni... 

 Ma na takve izjave odma treba regirat, jel netko tko kupuje karticu, može stvarno steći krivi dojam...Ono

 

"Meni ne radi, Nvidija/amd ne valja ništa !"

 

Odgovor :

"Meni radi "

"Meni radi "

"Meni radi "

"Meni radi "

 

I eod...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 15:49 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

O čemu vi to, za ime Božje, pričate? Ja sam samo iznio neka iskustva. Što je ovo sada? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 15:50 (NiramX).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Zato što si ispalio nešto kao u smislu stereotipa, što nije sjelo ljudima (ukljućujući mene) koji 2-3 godine nemaju problema...

 

 

Bez uvrede NiramX, moje mišljenje... 

 

EDIT :

 

Apropo tome, vrlo često se nepravedno AMD nađe na udaru, čisto zato što ljudi pamte zloglasno doba ATI-ja (prvih generacija) , pa isto nepravedno pljuju čim dožive prvi crash/glitch/freeze.

 

Treba to rezat u korijenu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 15:58 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
ma ko zna sta pola ljudi misli da je problem s driverima, a npr sta bi meni na 280x crashali driveri je bila zapravo hardverska greška tj loš ćip.

 ili često zna bit do win update kako Luci veli...

 

Na žalost, da bi stavio novije drivere moraš imat update ( barem za win 10 znam) koji često samo sj stvar.

 Nemoras, mozes manualno skinut nove drajvere, stare deinstaliras i pobrises i instaliras nove.

14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Puls3 kaže...
Imam Gtx1070, Rx480, R9 270 i zaista nikakvih problema sa driverima. Sve super stabilno u Bf1, D3, DL, Doom-u. Ne znam sta da vam kažem.

 Ja isto na 1070 nikakvih problema. Doduše, jedino di sam primjetia probleme (i pokušava ih rješit danima, bez uspjeha) je PhysX u Borderlandsu 2 i Pre Sequel. GTX 660 je tu bila na 99%, sve na MAX, oko 100-120 FPS. 1070 nekad uhvati 99%, al obično je oko 60, pada nekad na 30, FPS dropa s 350 na 60 u nekim scenama bez razloga... Sve sam moguće proba, nebi Bog. Al mislim da je to do optimizacije, odnosno PhysX-a jer sam vidia po forumima da masu ljudi čak i s Maxwell serijom javljaju da imaju iste probleme.

Ostale igre, nikad nikakav problem.

12 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...
DarthMarkus kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
ma ko zna sta pola ljudi misli da je problem s driverima, a npr sta bi meni na 280x crashali driveri je bila zapravo hardverska greška tj loš ćip.

 ili često zna bit do win update kako Luci veli...

 

Na žalost, da bi stavio novije drivere moraš imat update ( barem za win 10 znam) koji često samo sj stvar.

 Nemoras, mozes manualno skinut nove drajvere, stare deinstaliras i pobrises i instaliras nove.

 Kako misliš ? Znači kompletno sa driver sweeperom maknem i odradim klasičnu instalaciju ?

 

Kako misliš manualno ?

13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NiramX kaže...

O čemu vi to, za ime Božje, pričate? Ja sam samo iznio neka iskustva. Što je ovo sada? 

 O čemu? Postavia sam ti jedno pitanje, koju karticu/drivere iz 10xx serije koristiš s obzirom da navodiš to šta navodiš 

Neznam odakle uopće dojam da netko napada... 

8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

LogicusMPS

 

Bez brige budi, u te dvije igre se meni i sa r9 390 i gtx 1080 ista stvar događala, to je BUG.

 

EDIT:

 

DarthMarkus 

 

Odes na stranicu od Nvidie, skines najnoviji drjaver, onda odes na control panel i deinstaliras stare, nakon toga pobrises sve mape od Nvidie sa sistemskog diska (kod mene je disk c na kojem je sistem) i na kraju sa DDU ocistis sve ostatke drajvera iz safe moda, na kraju svega pocistis komp sa Ccleanerom i instaliras nove.

 

Geforce experience ne instaliram.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 16:05 (Lucidius).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

zadnjih par drivera jesu smece.

sto se problema tice najveci, koji me lupaju svakodnevno par puta, su nevidljivi prozori u windows start meniju, samo odjednom sve nestane, vidi se po koji prozor i start meni je neupotrebljiv.

isto se desi i sa skype preview verzijom koja dodje uz win, tako da samo instalacija desktop verzije pomaze.

drugi velik problem je pucanje surround setup-a.

samo od sebe poslije restarta ili paljenje nvcontrol panel odluci da je doslo do nekeih hardwer promjene is razvali surround setup i onda moram opet proces prvo disable SLI, pa dok odluci da detektuje sva tri monitora, pa onda setup opet surround, i onda restart i nadaj se da ce ostati upaljen.

pored toga problem je i u elite dangerous gdje su razvalili SLI i i ma ogromne drop frameove svremena na vrijeme.

 

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
DarthMarkus kaže...
Volume kaže...
NiramX kaže...

 

I trebalo bi te čuditi. Dugi niz godina su imali odlične drivere (izuzev onog incidenta s 560 Ti, kada mjesecima nije dobro radila) i onda odjednom dobijemo inkarnaciju užasa. Kao da su AMD i NVIDIA međusobno zamijenili softverski tim.  

 Da kucnem o drvo ne pamtim kad sam zadnji put ima problema s njihovim driverima, iskreno se nadam da će tako i ostati :) 

Gtx 580 mi je pilala živce jedno vrime i to mi je ostalo u sjećanju, al kasnije su riješili probleme. Nakon nje sam ima 660ti, 770, 970 i sad 1060. Problemi i rušenja sa svima njima stanu na prste jedne ruke... 

 Ma brslaju gluposti apostoli i veliki vođa kao obično..

 

A kod njih u temi 3 ver drivera (nove) imaju problema sa framedropovima i onda su "kao" zamjenili sw inženjere lol...

 

A pazi ti lika - imao je problema sa UI-em kod Nvidije .

 

Pozitivna kritika da, ali ovo je toliko nebulozno, da jedino može proći ovdje na forumu - nigdje drugo

S obzirom da si stručnjak... 

 

Ako ne radiš na računalu ništa osim Facebooka, ne moraš naletjeti na problem. Osim ako Facebooku pristupaš kroz Chrome Canary pa ti blinka crno ili naletiš na webgl koji se rado ruši.

 

Nvidia je strašno pala kvalitetom drivera. Svako malo neki problemi, pogotovo s novom serijom. Imaju ogromnih problema s DPC latencijama, HDMI izlazima, renderingom u browserima, 3D aplikacijama, skaliranjem, osvježavanjem, idle taktom...

prodajem jednu od mašina
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
NiramX kaže...

 

Zaista misliš da sam nov u svemu ovome, pa da ne znam pronaći uzrok? Vjerovao ti meni ili ne, problem je bio u driverima. Što ja mogu ako ti se to čini toliko nevjerojatno. 

Nisam rekao da se čini nevjerojatno, nego samo naveo druge moguće uzroke fps dropova. 

 

Tonči zašto jednostavno ne vratiš drivere koji nisu manifestirali navedene probleme?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 16:15 (eywa33).
12 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Tonči to nitpickanja koja prosječni korisnik, pa čak i entuzijast nikad neće primjetiti osim ako baš specifično ne naleti na to.

 

Što se tiče latencija, mislim da je to više do samog čipa. 

 

Edit : pošto se baviš 3d modeliranjem, zašto jednostavno ne radiš sa onima koji ti dobro rade što ti Eywa veli ?

 

If it aint broke...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 16:20 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

asti užasa pa meni blender na mobilnoj hd leti(u odnosu na taj video) i to ne ta kockica poćetna nego sve šta sam dosad proba. iako mi taj problem užasno podsjeća na problem u kicad 3d-u,u kojemu bolje radi opengl nego d3d na intel integriranima i problem je baš u driverima i to ovim automatskim win 10 "novim".

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 16:24 (dabar_solta_V2).
13 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Nisam primjetio problem sa DPC latencijama, sve radi kao podmazano(barem za sad).

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže... 

S obzirom da si stručnjak... 

 

Ako ne radiš na računalu ništa osim Facebooka, ne moraš naletjeti na problem. Osim ako Facebooku pristupaš kroz Chrome Canary pa ti blinka crno ili naletiš na webgl koji se rado ruši.

 

Nvidia je strašno pala kvalitetom drivera. Svako malo neki problemi, pogotovo s novom serijom. Imaju ogromnih problema s DPC latencijama, HDMI izlazima, renderingom u browserima, 3D aplikacijama, skaliranjem, osvježavanjem, idle taktom...

 Ogromni problemi s latencijama? Lol

Problemi su se javljali kod manjeg broja korisnika, a isti ti problem su ispravljeni hotfixom prije pola godine. Hdmi koristim svakodnevno, ni jedan jedini problem 

Kakvi problemi s skaliranjem, osvježavanjem i renderingom? Idle takt ne mora biti direktno povezan s driverima

 

12 godina
online
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Možda misli na novi GPU boost koji sere...

 

Skaliranje je fixano (u početku je bilo lošije).

 

Ali opet i mene zanima odgovor. Što točno ?

 

Btw Tonči, super ti je naslov na videu "Nvidija fails again." 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 17:20 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...
DarthMarkus kaže...
Volume kaže...
NiramX kaže...

 

I trebalo bi te čuditi. Dugi niz godina su imali odlične drivere (izuzev onog incidenta s 560 Ti, kada mjesecima nije dobro radila) i onda odjednom dobijemo inkarnaciju užasa. Kao da su AMD i NVIDIA međusobno zamijenili softverski tim.  

 Da kucnem o drvo ne pamtim kad sam zadnji put ima problema s njihovim driverima, iskreno se nadam da će tako i ostati :) 

Gtx 580 mi je pilala živce jedno vrime i to mi je ostalo u sjećanju, al kasnije su riješili probleme. Nakon nje sam ima 660ti, 770, 970 i sad 1060. Problemi i rušenja sa svima njima stanu na prste jedne ruke... 

 Ma brslaju gluposti apostoli i veliki vođa kao obično..

 

A kod njih u temi 3 ver drivera (nove) imaju problema sa framedropovima i onda su "kao" zamjenili sw inženjere lol...

 

A pazi ti lika - imao je problema sa UI-em kod Nvidije .

 

Pozitivna kritika da, ali ovo je toliko nebulozno, da jedino može proći ovdje na forumu - nigdje drugo

S obzirom da si stručnjak... 

 

Ako ne radiš na računalu ništa osim Facebooka, ne moraš naletjeti na problem. Osim ako Facebooku pristupaš kroz Chrome Canary pa ti blinka crno ili naletiš na webgl koji se rado ruši.

 

Nvidia je strašno pala kvalitetom drivera. Svako malo neki problemi, pogotovo s novom serijom. Imaju ogromnih problema s DPC latencijama, HDMI izlazima, renderingom u browserima, 3D aplikacijama, skaliranjem, osvježavanjem, idle taktom...

Cijepdlaka sam uvijek bio, ali ja ni jedan taj problem nisam imao.

Ne znam odakle si ih iskopao.

Promjenio sam dosta grafickih, imao zelene i crvene sto u single, sto u multi configu, ali moram priznati da sam uvijek imao vise problema sa crvenim, sa zelenim se ne mogu sjetiti konkretno niti jednog veceg problema, dok bi mogao od crvenih nabrajati....

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 18:00 (Leopard_st).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...

 

Tonči zašto jednostavno ne vratiš drivere koji nisu manifestirali navedene probleme?

 Pa nije to rješenje problema. Trebam i nove stvari u driverima. Driveri moraju raditi kako treba. Win10 su već dovoljno osjetljivi.

dabar_solta_V2 kaže...

asti užasa pa meni blender na mobilnoj hd leti(u odnosu na taj video) i to ne ta kockica poćetna nego sve šta sam dosad proba. iako mi taj problem užasno podsjeća na problem u kicad 3d-u,u kojemu bolje radi opengl nego d3d na intel integriranima i problem je baš u driverima i to ovim automatskim win 10 "novim".

 Pa grozno je. Prisiljen si vratiti se nazad par brojeva... i onda se moliš da iduća verzija fixa problem. Gadno je što se isto zna događati Photoshopu i - pazi sad - Origin 10 klijentu ili Battle.netu.

DarthMarkus kaže...

Skaliranje je fixano (u početku je bilo lošije).

 

Btw Tonči, super ti je naslov na videu "Nvidija fails again." 

 Probaj skalirati različito par monitora. :P Thx, ostalo je od "nvidijini driveri su opet fail". :) Btw, mislio sam da imaš pravo, ali ne vidim taj naslov? Gdje si ga vidio?

Leopard_st kaže...

Cijepdlaka sam uvijek bio, ali ja ni jedan taj problem nisam imao.

Ne znam odakle si ih iskopao.

Promjenio sam dosta grafickih, imao zelene i crvene sto u single, sto u multi configu, ali moram priznati da sam uvijek imao vise problema sa crvenim, sa zelenim se ne mogu sjetiti konkretno niti jednog veceg problema, dok bi mogao od crvenih nabrajati....

Baš sam se trudio, proveo sam cijeli vikend prošli tražeći probleme jer inače nemam što radit' u životu. 

 

Uglavnom, tema je prikladnija posebnoj temi o driverima. Za detalje o drugom problemu koji povremeno nastane (BSOD), drugom prilikom.

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 9:49 (Tonči).
8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Meni smrdi da imas nestabilan OC 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

 Pa nije to rješenje problema. Trebam i nove stvari u driverima. Driveri moraju raditi kako treba. Win10 su već dovoljno osjetljivi.

 Razumijem. Samo, koje su to stvari koje novi driveri donose, a tebi trebaju, a koje stariji stabilni driver to nema? Čisto iz znatiželje...

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
eywa33 kaže...
Tonči kaže...

 Pa nije to rješenje problema. Trebam i nove stvari u driverima. Driveri moraju raditi kako treba. Win10 su već dovoljno osjetljivi.

 Razumijem. Samo, koje su to stvari koje novi driveri donose, a tebi trebaju, a koje stariji stabilni driver to nema? Čisto iz znatiželje...

 Pa svaki od novih drivera je game ready driver koji donosi hrpu novosti. Recimo, BF1 ne radi kako treba na driveru prije njega (flickering, problemi s fontom)...

Lucidius kaže...

Meni smrdi da imas nestabilan OC 

 Osim što uopće ne OC-am ništa, što točno bi "nestabilan OC" činio s driverima?

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 9:52 (Tonči).
8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pricam o BSOD-u, to se dogada kada proc nema stabilan OC, imao sam i ja prije neki mjesec slican problem pa sam samnjio taktove za 100mhz i otad sve super, vidim da ti je i7 6950x na 4,3ghz pa izgleda da ipak ocas.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Lucidius kaže...

Pricam o BSOD-u, to se dogada kada proc nema stabilan OC, imao sam i ja prije neki mjesec slican problem pa sam samnjio taktove za 100mhz i otad sve super, vidim da ti je i7 6950x na 4,3ghz pa izgleda da ipak ocas.

Ne, BSOD se događa iz niza drugih razloga, ne mora imati nikakve veze s overclockanjem. 

Ne, to je testirani clock. Ja ne držim overclock aktivnim nikad jer mi je tišina prioritet nad svim drugim. Ako mi treba brzina, kupim brži hardver.

 

prodajem jednu od mašina
7 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
citam po stranom forumu r9 295x2 ima problema s blue screenom , opet ovi automatski windows 10 driveri su navedeni ko problem
16 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
dabar_solta_V2 kaže...
citam po stranom forumu r9 295x2 ima problema s blue screenom , opet ovi automatski windows 10 driveri su navedeni ko problem

Izađe Win 10, ljudi se žale da im automatski update pregazi najnovije drivere nekim koje MS misli da su zadnji, ovi poprave stvar updateom. Izbace Anniversary update i vrate taj "bug/feature" a sada opet najavljuju riješenje u novom (Creators) updateu. Hrpa idiota.

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/01/09/announcing-windows-10-insider-preview-build-15002-pc/#3yD0MpxjOv2VA6Mh.97

We’ve added an option that will now allow you to decide whether or not to include driver updates when you update Windows. This capability will be available on Professional, Education, and Enterprise editions of Windows.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 12:30 (Prince-Artas).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Čuj, to im je jako loša odluka, ali čak to nije najveći problem. Daleko veći je u činjenici da danas driveri izlaze prečesto, bez dovoljno testiranja. 

prodajem jednu od mašina
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice