GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.350.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Glavas_ZG kaže...

 Nemoj kupovati Nvidia karticu ako te zanima ozbiljan gaming u skorašnje vrijeme jer su sfušli puno toga u zadnje vrijeme.

Ova GTX 970 koju spominješ ima zapravo 3.5Gb vrama a ne 4Gb i driveri su za nju već u Legacy-u, dakle jako loša podrška pogotovo za buduće naslove. DX12 podrška postoji samo na kutiji od kartice.

U zadnje vrijeme su im driveri jako loši i ljudi imaju dosta problema.

Vezano za GTX 1060ku, preskupa kartica koja je već zastarila, pogotovo fake 3GB model.

Naj optimalnije je uzeti RX 470 Nitro ili GTR ili se malo protegnuti i uzeti 480, svakako sa 8GB isto GTR ili Nitro model.

Od Nvidie bježati ko vrag od tamljana, dovoljno dugo su manipulirali tržištem kroz monopol i prljave igre jakog marketinga.

Nvdiu uzimaš jedino ako želiš naj jaču karticu na tržištu jer tu AMD trenutno nema ništa u ponudi.

 Planirano kao sarkazam a zapravo živa istina.

1060 6GB je way to go naspram 970, 970 se isplati ako je dobar model i ocer sa super hlađenjem za 1200HRK :)

3GB 1060 je fail :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 13:49 (zoharbizo).
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

 GTX 1060 6GB je brža od GTX 970 (kad se obje clockaju kako mogu u prosjeku) oko 10% što u prijevodu znači za prosječnog korisnika u praksi NIŠTA, odnosno što igraš s jednom igraš i s drugom. Tu smo onda na cijeni. GTX 1060 6GB nova je najmanje na negdje od oko 2200kn ili tako nešto, za normalan model možda malo više. Kod GTX 970 novih nema (ili ako ima onda je apsolutno NO za kupit) a polovnih ima dobrih ponuda pa sad tko hoće nek si kalkulira. Što kaže Tonči, ja sa svojom nemam nikakvih problema i naravno da na 1080 x 1920 vrtim sve glatko ko putar. Drivere imam neke tamo tko zna od kad, jesenas ili čak i ljetos i ne mjenjam ih kad rade sve igre normalno .

13 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Daleko od toga, ali ne clockaju svi.

Dobar model 1060 boosta podosta daleko od perfomans 970.

Tako da, 970 je dobar deal ako je ima za ok novce.

Masno clockana 1060 je barem 15% ispred, na 2.1GHZ :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
zoharbizo kaže...

Daleko od toga, ali ne clockaju svi.

Dobar model 1060 boosta podosta daleko od perfomans 970.

Tako da, 970 je dobar deal ako je ima za ok novce.

Masno clockana 1060 je barem 15% ispred, na 2.1GHZ :)

 a masno klokana gtx 980 jos 15% ispred gtx 1060

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

 a masno klokana gtx 980 jos 15% ispred gtx 1060

 Da, jer si ju ti kupio, inače nebi bila hahah.

E moj sine :)

12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ma to jos nisam ni racunao, dakle 30%lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Tako si govorio prije par godina i za 780ti i hvalio je, tacnije preporucivao umjesto 970  a gle cuda sta joj se desilo

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
chaselol kaže...

Tako si govorio prije par godina i za 780ti i hvalio je, tacnije preporucivao umjesto 970  a gle cuda sta joj se desilo

 nisam ja imao 780ti, vec samo 3x 780!

780-tka je klokana imala perfomasne kao gtx 970! tada su polovne bile 1000kn jeftinije od gtx 970 zato su i isle preporuke i to je sve sto sam govorio!

tako da ne pricaj lazi i budalastine!

inace evo napokon sam poceo uploadati 8k ss koji traju cijelu vjecnost!

https://flic.kr/s/aHskPNrVth

lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 21:22 (Stjepanj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

8K? LOL; a što će ti 8K? Niti je igra koja uopće ima resurse za 8K niti imaš monitor za 8K, a ni hardver za 4K, a kamoli 8K. Jedina igra gdje je kvaliteta sadržaja dovoljno dobra za 4K+ je SW:BF. Svi drugi dobiju efekt visokog AA filtera i to je to.

prodajem jednu od mašina
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

8K? LOL; a što će ti 8K? Niti je igra koja uopće ima resurse za 8K niti imaš monitor za 8K, a ni hardver za 4K, a kamoli 8K. Jedina igra gdje je kvaliteta sadržaja dovoljno dobra za 4K+ je SW:BF. Svi drugi dobiju efekt visokog AA filtera i to je to.

 kaj sta ce mi? pa izgleda brutalno, to radim na dellovom 4k P2715Q+gtx 1080 pomocu vsr-a! swbf nemogu vrtiti na 8k rusi mi se konstantno driver predpostavljam zbog nedostatka vrama...takoder i Mirrors Edge Catalyst, ocigledno frostbite engine ubije gpu! iako u bf4 nemam problema!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 21:38 (Stjepanj).
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da, zbog nedostatka VRAM-a, ali 8K na 4K monitoru ti neće donijeti baš ništa što neće i AA, a uostalom nema puno igara koje Titani vrte na 8K, a 33% su brži od 1080, tako da da bi dobio nešto što nije slide-show, trebaš rezati detalje, što ubija smisao povećanja rezolucije, pogotovo u odnosu na AA, jer jedini efekt koji imaš od veće rezolucije ionako je AA efekt.

Da bi 8K vidio, trebaš i teksture i sve ostalo na max detaljima, a s 1080 ni u 4K to ne ide. DSR ti čak ne može izgledati bolje, jer je downsampling takav da ćeš dobiti minimalni pomak na bolje samo zbog boljeg izvora; isto ono što radi AA. I opet, čak i da imaš hardver za to, a nemaš, treba ti monitor koji to može prikazati.

 

Jedini 8K na tržištu je $4999 Dell koji izlazi tek krajem godine. I za tu rezoluciju za BF4 i novije igre trebat ćeš nove Titane na Volta arhitekturi. Dva komada.

prodajem jednu od mašina
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Zasto nebi mogao s gtx1080 staviti ultra detalje?, to sto neka igra ide 2 ili 20fps-a je moja stvar, u istoj recenici pricas da vsr nemoze izgledati bolje pa onda da moze, daj se odluci! Ako ti ne vidis drasticnu razliku sta cu ti ja, aa u pravilu uvjek ugasim, palim ga po potrebi tj sceni a na 8k ga sigurno niti nemogu upaliti. I ne kuzim tvoju poantu da nemam ja ovo nemam ono, treba mi NASA hw za jebene screenshotove? Sta bi trebao napisati u sta sam buljio ako mi pod rezolucijom u igri pise 8k? Pickin dim?
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Prostačiš bez razloga. Govorim o realnim scenarijima i besmislu 8K rezolucije za sadržaj koji nije tome namijenjen. Dizanjem rezolucije dobit ćeš oštrije i ravnije rubove, ali ništa novo sadržaja slike, jer jednostavno igre nemaju što pokazati. Kao da širiš malu fotku na veću rezoluciju i pritom samo ponovno nacrtaš rubove. To rade anti-aliasing algoritmi koji su puno jeftiniji od rezolucije.

 

Ovako izgleda tvoja 8K slika iz Tomb Raidera:

 Velika žuta mrlja jer su teksture i bump/normal mape neprikladne za 8K, kamen s geometrijom neprikladnom za 8K... dobiješ samo manje nazubljenosti. :)

 

Koja je svrha onda 8K?

 

 

Isprike za komentar na performanse. Mislio sam da ti je cilj da to bude i igrivo. 

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 0:21 (Tonči).
14 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
chaselol kaže...

inace evo napokon sam poceo uploadati 8k ss koji traju cijelu vjecnost!

https://flic.kr/s/aHskPNrVth

lp

 Samo  mi objasni posto stvarno neznam kako mozes imati 8K rezz na monitoru koji podrzava max 4K rezoluciju

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 0:29 (dreadmoore).
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Tonči kaže...

Prostačiš bez razloga. Govorim o realnim scenarijima i besmislu 8K rezolucije za sadržaj koji nije tome namijenjen. Dizanjem rezolucije dobit ćeš oštrije i ravnije rubove, ali ništa novo sadržaja slike, jer jednostavno igre nemaju što pokazati. Kao da širiš malu fotku na veću rezoluciju i pritom samo ponovno nacrtaš rubove. To rade anti-aliasing algoritmi koji su puno jeftiniji od rezolucije.

 

Ovako izgleda tvoja 8K slika iz Tomb Raidera: Velika žuta mrlja jer su teksture i bump/normal mape neprikladne za 8K, kamen s geometrijom neprikladnom za 8K... dobiješ samo manje nazubljenosti. :)

 

Koja je svrha onda 8K?

 

 

Isprike za komentar na performanse. Mislio sam da ti je cilj da to bude i igrivo. 

 pa meni nije besmisleno ako mi slika na 8k izgleda drasticno bolje, o nicemu drugome niti ne pricam, tehnicka strana me uopce ne zanima! tomb rider na ultri pri "8k rezi" izgleda stravicno u zivo!

dreadmoore kaže...

 Samo  mi objasni posto stvarno neznam kako mozes imati 8K rezz na monitoru koji podrzava max 4K rezoluciju

 pa tehnicki i nemozes, no stavljanjem na vecu rezoluciju si samo izostris sliku! jednostavno!lp

edit.

ali mozda bi bilo najbolje da stavite jedan 27" Fullhd i jedan 27" 4k ekran, ja cu doci s svojom kramom i na BFShowu pokazati sve ovo znatizeljnima!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 0:55 (Stjepanj).
14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pošto je kod mene monitor koji podržava fhd Max kako sam stavio Gtx sad mogu 4k rezzu staviti ali mislim da on to ne može prikazati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

 pa meni nije besmisleno ako mi slika na 8k izgleda drasticno bolje

dreadmoore kaže...

 Samo  mi objasni posto stvarno neznam kako mozes imati 8K rezz na monitoru koji podrzava max 4K rezoluciju

 pa tehnicki i nemozes, no stavljanjem na vecu rezoluciju si samo izostris sliku! jednostavno!lp

Ovo da može izgledati bolje - da (no ne bih to nazvao drastičnim), ali ne i oštrije. To je fizikalno nemoguće. Nikad ti 4K monitor neće izgledati oštrije od 4K. Jedino što možeš dobiti je da ti igra daje sadržaj više rezolucije i da ti je bolji rezultat uzorkovanja na niže na način da ćeš sporadično imati bolje detalje (kao što je u onom mom albumu 5K skaliran na niže vidljivo bolji od 1440 čak i na 1440 ekranu).

 

No, slika ti neće i ne može biti oštrija, jer konačni detalji koje vidiš mogu biti oštri samo onoliko koliko ti je oštar ekran - "4K razine oštro".

 

Isti efekt koji dobijaš time dobio bi da podesiš AA kvalitete 8K i da nekako prisiliš igru da ti daje teksture rezolucije koje može, tj. da ti mip-mapping nije agresivan koliko jest na 4K npr., iako, Tomb Raider nema baš teksture ni za 4K. Jedina igra dosad kod koje sam vidio znatnu razliku je SW:BF.

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 9:32 (Tonči).
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pizantski 8k i 5k skrinšotovi, meh, malo se uozbiljite...

 

15360 x 6480

15360 x 6480

15360 x 6480

12800 x 5400

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
doktor1 kaže...

Pizantski 8k i 5k skrinšotovi, meh, malo se uozbiljite...

 

15360 x 6480

15360 x 6480

15360 x 6480

12800 x 5400

Sta nisi stavio nesto graficki napredno tipa Doom a ne taj prastari Vičer?

15 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Na Doomu nema razlike između 1080 i 4K, a kamoli više. :) 

Btw, eto, ti shotovi su primjer da ta reza nema nikakvog smisla. :)

prodajem jednu od mašina
11 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
doktor1 kaže...

Pizantski 8k i 5k skrinšotovi, meh, malo se uozbiljite...

 

15360 x 6480

15360 x 6480

15360 x 6480

12800 x 5400

Sta nisi stavio nesto graficki napredno tipa Doom a ne taj prastari Vičer?

 Ja dok sam posjedovao 4k monitor, ta tri dana...pokrenuo sam par starijih igara u 4k rezoluciji. Znači Stalker Lost Alpha i FarCry 1. Zanimalo me kako se budu razvile teksture tih starijih igara, i iznenadio sam se koliko je dobro izgledalo, žao mi je što nisam screnshootao. A na Crysis 3 nisam primjetio neku razliku..osim 20fps-a :D

SkorvY
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Ne vidim poantu igrat na 4K ako nemaš hardwer koji to moze izgurat,a o dsr/vsr da ne govorim,tko pri zdravoj pameti zeli drastično smanjit performanse u igri!?

AUDIOFIL
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
volegradele kaže...

Ne vidim poantu igrat na 4K ako nemaš hardwer koji to moze izgurat,a o dsr/vsr da ne govorim,tko pri zdravoj pameti zeli drastično smanjit performanse u igri!?

A cuj, nekome 30fps lock ne smeta i bitnija mu je vizualna kvaliteta od fluidnosti

..

12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ansha kaže...
volegradele kaže...

Ne vidim poantu igrat na 4K ako nemaš hardwer koji to moze izgurat,a o dsr/vsr da ne govorim,tko pri zdravoj pameti zeli drastično smanjit performanse u igri!?

A cuj, nekome 30fps lock ne smeta i bitnija mu je vizualna kvaliteta od fluidnosti

..

 

Ok,ali koja je shema sa 4K dsr/vsr na 1080p panelima,čemu se tu diviš??

AUDIOFIL
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
volegradele kaže...

Ok,ali koja je shema sa 4K dsr/vsr na 1080p panelima,čemu se tu diviš??

 ajde splico ne zamaraj se time, kad dodes u zg pokazat cu ti sve...evo moj novi hw

 
furmark furmark
tako da mi sad mogu prodati gpu i bez senzora za vrm-ovenabijem ih sve!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Evo pa mi vi recite jel ovo 4K https://imgur.com/a/IrWGZ   http://imgur.com/a/N2i1p  http://imgur.com/SfP5tUy

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2017 21:33 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
volegradele kaže...

Ok,ali koja je shema sa 4K dsr/vsr na 1080p panelima,čemu se tu diviš??

 ajde splico ne zamaraj se time, kad dodes u zg pokazat cu ti sve...evo moj novi hw  tako da mi sad mogu prodati gpu i bez senzora za vrm-ovenabijem ih sve!lp

 Baš mislim si to kupit u Lidla na akciji,150 kn!!

AUDIOFIL
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...
volegradele kaže...

Ok,ali koja je shema sa 4K dsr/vsr na 1080p panelima,čemu se tu diviš??

 ajde splico ne zamaraj se time, kad dodes u zg pokazat cu ti sve...evo moj novi hw ako da mi sad mogu prodati gpu i bez senzora za vrm-ovenabijem ih sve!lp

 Ja gledam iste slike ko u drugoj temi al avatar ne odgovara pa sam se zbunio na trenutak dok nisam shvatio da si se prebacio na drugu stranu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
volegradele kaže...
Stjepanj kaže...
volegradele kaže...

Ok,ali koja je shema sa 4K dsr/vsr na 1080p panelima,čemu se tu diviš??

 ajde splico ne zamaraj se time, kad dodes u zg pokazat cu ti sve...evo moj novi hw  tako da mi sad mogu prodati gpu i bez senzora za vrm-ovenabijem ih sve!lp

 Baš mislim si to kupit u Lidla na akciji,150 kn!!

 E-bay 8$..

12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da gleda,jel to čemu,mislim na kvalitetu i točnost mjerenja!?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice