GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.350.675
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Koje su vam OC postavke za vas koji koristiite gtx 1080?

Posto sam na godisnjem malo cu se igrat jos ovih dana sa OC-om.

 

Moje trenutne postavke u AF :

 

- Core Voltage: na +0 ( nisam dodavao jos nista voltaze, trazim stabilan OC bez bez dodavanja voltaze)

- Power Limit  : stavio na +108 %

- Core Clock: +100 ( 2076 Mhz)

- Memory Clock : +400 (5400 Mhz)

 

 

Igram BF1 ovih dana pa cu vidjet jel ce se ista crashat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Voltage 0

Power limit na 100 sve vise se carasha...

Core 150 vise neide 

Memoria 450 vise neide

 

imam TI ali to je sve isto inace sto se tice OC-a

ne drzim je ocanu jer nema potrebe osim ponekog bencha...

 

Mircon mema :-)

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Slobodno pukni voltage i power slider na max, nvidia je (nažalost) ograničila pascale na 1093mV pa nemaš brige da ćeš pretjerat.

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Voltage 0

Power limit na 100 sve vise se carasha...

Core 150 vise neide 

Memoria 450 vise neide

 

imam TI ali to je sve isto inace sto se tice OC-a

ne drzim je ocanu jer nema potrebe osim ponekog bencha...

 

Mircon mema :-)

 

Power limit je crasha? Cudno nesto, onda ti je nestabilan overclock, smanji core. U pravilu power limit ide do kraja...

_mark0_69 kaže...

Slobodno pukni voltage i power slider na max, nvidia je (nažalost) ograničila pascale na 1093mV pa nemaš brige da ćeš pretjerat.

Voltage slider ne radi nista kod Pascala...

16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Kad stavim core limit na recimo 130 onda je ok a inace po defaultu power limitnide do 120 ...moze biti da je do toga bilo..m

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
4mal kaže...

Kad stavim core limit na recimo 130 onda je ok a inace po defaultu power limitnide do 120 ...moze biti da je do toga bilo..m

Ovisi koliki ti je default p. limit, ali cesto vise mozes dobit visim p.limitom nego core-om..

16 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

100 mi je default ...znam da moze...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

jel tko kupovao u ovoj trgovini, mislim ono gtx 1070 su svugdje po 3700+kn

a ovdje imaju jedan model Gtx 1080 po 3950kn.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Stigla mi je grafička danas i sve super samo me malo brinu temperature. Dok je idle bez paljenja ventova bude 45-50 stupnjeva. Gledao sam malo po netu i navodno je to ok. Najradije ne bi ništa dirao međutim negdje sam čitao da je možda bolje ručno namjestit ventove da češće rade. Navodno nije dobro da je konstantno idle 45-50. Šta mislite? Radi se o ovoj grafičkoj. Stavio sam zadnje drivere 385.28.

Nije sretan onaj koji puno ima, sretan je onaj kome malo treba
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

neće joj ništa biti

8 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

jel tko kupovao u ovoj trgovini, mislim ono gtx 1070 su svugdje po 3700+kn

a ovdje imaju jedan model Gtx 1080 po 3950kn.lp

 ovo i mene zanima

The Show Must Go On
12 godina
protjeran
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
inri kaže...

Stigla mi je grafička danas i sve super samo me malo brinu temperature. Dok je idle bez paljenja ventova bude 45-50 stupnjeva. Gledao sam malo po netu i navodno je to ok. Najradije ne bi ništa dirao međutim negdje sam čitao da je možda bolje ručno namjestit ventove da češće rade. Navodno nije dobro da je konstantno idle 45-50. Šta mislite? Radi se o ovoj grafičkoj. Stavio sam zadnje drivere 385.28.

 tako ti rade tj nerade "nove" grafe, u stanju mirovanja ventilatori joj se ne vrte, zato malo povecane temperature, no to je sve ok i nemoras nista namjestavati rucno!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

ICHILL GEFORCE GTX 1060 6GB 9GBPS X3 V2 je tu

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

kaj to ispod dildo?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Izgledao kao pištolj za ubijanje svinja 

8 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

podloga za miš 

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Lijepo izgleda...samo se nadam da nije pretesa da ti se nesavija pcb i backplate..nemora znacit da bude...ali just in case....ta bi mi taman pasala na crno.bijeli build vise nego ova moja crvena...haahhah....btw ova moja ploca nova nikako da stigne

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
inri kaže...

Stigla mi je grafička danas i sve super samo me malo brinu temperature. Dok je idle bez paljenja ventova bude 45-50 stupnjeva. Gledao sam malo po netu i navodno je to ok. Najradije ne bi ništa dirao međutim negdje sam čitao da je možda bolje ručno namjestit ventove da češće rade. Navodno nije dobro da je konstantno idle 45-50. Šta mislite? Radi se o ovoj grafičkoj. Stavio sam zadnje drivere 385.28.

 Ne brini, to je sve u redu.

14 godina
odjavljen
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Stjepanj kaže...

jel tko kupovao u ovoj trgovini, mislim ono gtx 1070 su svugdje po 3700+kn

a ovdje imaju jedan model Gtx 1080 po 3950kn.lp

 

Glavas_ZG kaže...
Stjepanj kaže...

jel tko kupovao u ovoj trgovini, mislim ono gtx 1070 su svugdje po 3700+kn

a ovdje imaju jedan model Gtx 1080 po 3950kn.lp

 ovo i mene zanima

 

 

Prevaranti, pisalo se već o tome. Ne pratite forum

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
inri kaže...

Stigla mi je grafička danas i sve super samo me malo brinu temperature. Dok je idle bez paljenja ventova bude 45-50 stupnjeva. Gledao sam malo po netu i navodno je to ok. Najradije ne bi ništa dirao međutim negdje sam čitao da je možda bolje ručno namjestit ventove da češće rade. Navodno nije dobro da je konstantno idle 45-50. Šta mislite? Radi se o ovoj grafičkoj. Stavio sam zadnje drivere 385.28.

 imam istu takvu, samo 6 gb model, meni je idle temperatura trenuno 33°c, dok je bilo toplije vani (jer sam komp dobio taman dok je bio tolinski val) u stress testu je išlo na 75°c, 76°c, grafička je clockana

imam postavljen fan curve tako da mi na 40 stupnjeva i manje se vrti na 20% ventilator, koliko toliko ohladi malo grafičku, a i nečujan je na 20% tako da ne vidim razloga da ga gasim

ali i te temperature nisu loše, tj ne mogu napraviti ništa loše kartici, više bi se brinuo ako bi ti konstantno temperature bile iznad 70°c ili više

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
14 godina
protjeran
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Stvarno nema razloga opterecivat se temperaturama nove graficke sa 3 godine garancije...

Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Damn, moja 1080-ka se dosta manje grije (nisam je nikad vidio preko 69-70c)

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
inri kaže...

Stigla mi je grafička danas i sve super samo me malo brinu temperature. Dok je idle bez paljenja ventova bude 45-50 stupnjeva. Gledao sam malo po netu i navodno je to ok. Najradije ne bi ništa dirao međutim negdje sam čitao da je možda bolje ručno namjestit ventove da češće rade. Navodno nije dobro da je konstantno idle 45-50. Šta mislite? Radi se o ovoj grafičkoj. Stavio sam zadnje drivere 385.28.

 Ja sam na svojoj namjestio da mi rade ventovi non stop. Ne volim da mi je temp 50 C a ventovi stoje... stavio sam u AF da mi ventici vrte na 30% do 45C a onda se potepeno povecava zavisi od temperature. 

15 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Sandro HR Zagorje kaže...
inri kaže...

Stigla mi je grafička danas i sve super samo me malo brinu temperature. Dok je idle bez paljenja ventova bude 45-50 stupnjeva. Gledao sam malo po netu i navodno je to ok. Najradije ne bi ništa dirao međutim negdje sam čitao da je možda bolje ručno namjestit ventove da češće rade. Navodno nije dobro da je konstantno idle 45-50. Šta mislite? Radi se o ovoj grafičkoj. Stavio sam zadnje drivere 385.28.

 Ja sam na svojoj namjestio da mi rade ventovi non stop. Ne volim da mi je temp 50 C a ventovi stoje... stavio sam u AF da mi ventici vrte na 30% do 45C a onda se potepeno povecava zavisi od temperature. 

Zbog cega bi to radio? Pa do 50c u idle uopce nije neki problem.. po defaultu se ventovi pale na nekih 63c tek cini mi se. Pretpostavljam da su veci izgledi da ce zbog non-stop rada crknuti ventilator, nego sto ce 50c idle naskoditi cipu

 

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Da je to opasno po chip nebi svi proizvodjaci danas radili grafe kojima se ventovi ne pale dok se ne dosegne temp od 60c

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 12:33 (ibme74).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Pa ja se baš pitam tko zna bolje o chipu i na koliko stupnjeva se smije zagrijati ? Mi ili hrpa inžinjera koja to projektira i pravi onda na kraju. Hmhmh, zeznuto.

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Promjeni tu neprozračnu krmu od kućišta pa ćeš vidjeti kako temperature idu dolje. I ne moras uopce ulagat puno, recimo imas u HG Spotu za oko 170-180kn MS Cyclops II, dolazi sa prozorom, pokrovom za napajanje, filterima za prasinu, mogucnost dobrog cable managmenta, pozicije za ventilatore - naprijed 3x120mm, nazad 1x120mm, gore 2x120mm ili 1x140mm. Uz njega kupis i dva venta od 120mm, jedan stavis naprijed da ti upuhuje hladni zrak jedan stavis nazad da ispuhuje vruci zrak i da vidis sto temp grage ali i ostalih komponenti ide dolje.

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
ibme74 kaže...

Da je to opasno po chip nebi svi proizvodjaci danas radili grafe kojima se ventovi ne pale dok se ne dosegne temp od 60c

 Opasno il nije , ja ne zelim da mi se grafa przi na 50 C a kamoli na 60C... 

itomic009 kaže...

Pa ja se baš pitam tko zna bolje o chipu i na koliko stupnjeva se smije zagrijati ? Mi ili hrpa inžinjera koja to projektira i pravi onda na kraju. Hmhmh, zeznuto.

 hmmm... pametno 

ibme74 kaže...

Promjeni tu neprozračnu krmu od kućišta pa ćeš vidjeti kako temperature idu dolje. I ne moras uopce ulagat puno, recimo imas u HG Spotu za oko 170-180kn MS Cyclops II, dolazi sa prozorom, pokrovom za napajanje, filterima za prasinu, mogucnost dobrog cable managmenta, pozicije za ventilatore - naprijed 3x120mm, nazad 1x120mm, gore 2x120mm ili 1x140mm. Uz njega kupis i dva venta od 120mm, jedan stavis naprijed da ti upuhuje hladni zrak jedan stavis nazad da ispuhuje vruci zrak i da vidis sto temp grage ali i ostalih komponenti ide dolje.

Ova moja krama je cit oke za ono kaj sluzi i koliko kosta. Kad cu trebat neki savijet sto se izbora kucista tice, tebi cu se prvome javit (sarkazam)...

11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)
Sandro HR Zagorje kaže...
ibme74 kaže...

Da je to opasno po chip nebi svi proizvodjaci danas radili grafe kojima se ventovi ne pale dok se ne dosegne temp od 60c

 Opasno il nije , ja ne zelim da mi se grafa przi na 50 C a kamoli na 60C... 

itomic009 kaže...

Pa ja se baš pitam tko zna bolje o chipu i na koliko stupnjeva se smije zagrijati ? Mi ili hrpa inžinjera koja to projektira i pravi onda na kraju. Hmhmh, zeznuto.

 hmmm... pametno 

ibme74 kaže...

Promjeni tu neprozračnu krmu od kućišta pa ćeš vidjeti kako temperature idu dolje. I ne moras uopce ulagat puno, recimo imas u HG Spotu za oko 170-180kn MS Cyclops II, dolazi sa prozorom, pokrovom za napajanje, filterima za prasinu, mogucnost dobrog cable managmenta, pozicije za ventilatore - naprijed 3x120mm, nazad 1x120mm, gore 2x120mm ili 1x140mm. Uz njega kupis i dva venta od 120mm, jedan stavis naprijed da ti upuhuje hladni zrak jedan stavis nazad da ispuhuje vruci zrak i da vidis sto temp grage ali i ostalih komponenti ide dolje.

Ova moja krama je cit oke za ono kaj sluzi i koliko kosta. Kad cu trebat neki savijet sto se izbora kucista tice, tebi cu se prvome javit (sarkazam)...

Au što smo opasni 

Čip nije koža da se prži na 50c, 50c je nikakva temperatura za chiip, može se >pržit< na 80c danima bez stanke da mu nista ne bude (šta misliš kako onda prežive grafe u mining rigu koje 0-24 rade na 100%?).

To je krama, sfušarena od najeftinije plastike, napajanje je gore i kablovi blokiraju i to malo zraka što cirkulira po kućištu. Promjenom kućišta bi napravio veliki deal za spuštanje temperature, ali opet- ti najbolje znaš, rađe čačkaj bezveze po postavkama i nek ti grafa non stop vrti ventilatore (dok ne prozuji) da se grafa ne "prži" na 50c 

 

BTW: što dolaziš pitat kad već znaš što želiš i kad nebi da se "prži" na 50-60c i namještat ćeš da se vent bezveze vrti non stop dok je PC upaljen?

EDIT: ček šta si mi se ti javio? Ja sam odgovore koje si citirao dao kolegi inri , ne znam otkud si se ti uopće pojavio lol 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 14:01 (ibme74).
11 godina
offline
Re: GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

Au što smo opasni 

Čip nije koža da se prži na 50c, 50c je nikakva temperatura za chiip, može se >pržit< na 80c danima bez stanke da mu nista ne bude (šta misliš kako onda prežive grafe u mining rigu koje 0-24 rade na 100%?).

To je krama, sfušarena od najeftinije plastike, napajanje je gore i kablovi blokiraju i to malo zraka što cirkulira po kućištu. Promjenom kućišta bi napravio veliki deal za spuštanje temperature, ali opet- ti najbolje znaš, rađe čačkaj bezveze po postavkama i nek ti grafa non stop vrti ventilatore (dok ne prozuji) da se grafa ne "prži" na 50c 

 

BTW: što dolaziš pitat kad već znaš što želiš i kad nebi da se "prži" na 50-60c i namještat ćeš da se vent bezveze vrti non stop dok je PC upaljen?

EDIT: ček šta si mi se ti javio? Ja sam odgovore koje si citirao dao kolegi inri , ne znam otkud si se ti uopće pojavio lol 

Opasni ? LOL! Pa nisam tebe nista pitao. Pitao je kolega iznad. Ja sam njemu rekao kako kod mene radi grafa.

Ko voli neka ima "STOCK" postavke i temp od 50 C na dalje, kaj me briga. Kod mene stvari stoje kao sto sam vec spomenuo.

 

A kaj se tice nekakvog "zujanja" venta, do sad nisam imao ni jedano zujanje ni na jednoj grafi a promijenio sam ih podosta.

Do nedavno frend je imao 2x 5godina stare grafe i mogu ti rec da ventilatori uredno rade al na jednoj Chip daje artefekte a na drugoj je chip otisao... al pazi ventovi rade.

 

Jefitnije ga dode da su ventovi otisli nego graficki chip kojeg ne mozes zamijenit nego kupit "novu" takvu karticu...jbga

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.8.2017 14:28 (Sandro HR Zagorje).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice