Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 719.286
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club

Isto ko što nitko nije prepravljao igre za Mantle

Možemo očekivat da će barem ovi veći naslovi (potencijalno SW: Battlefront) koji su zahtjevni za CPU dobit DX12 podršku, ako ne odmah onda kasnije kao s Mantleom. DICE voli koristit nove tehnologije, Bad Company 2 je bio među prvim igrama na DX11, tako da bi se čak dao okladit u Battlefront na DX12 kad-tad.

 

Gears of War Ultimate bi trebao ove godine doć s punom podrškom za DX12. Xbox verzija dolazi 25.8., PC još nema release date.

11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Bez podizanja voltaze, samo je power limit na 112% moja Gtx-ica je stabilna u igrama na Core: 1516Mhz i Memory: 7812Mhz a sa podignutom voltazom +87 Core iznosi 1550Mhz a Memory je isti 7812Mhz...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
4mal kaže...

 

 Morat ćeš mi objasnit što ti nije jasno gore?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
buljo781 kaže...

Isto ko što nitko nije prepravljao igre za Mantle

Možemo očekivat da će barem ovi veći naslovi (potencijalno SW: Battlefront) koji su zahtjevni za CPU dobit DX12 podršku, ako ne odmah onda kasnije kao s Mantleom. DICE voli koristit nove tehnologije, Bad Company 2 je bio među prvim igrama na DX11, tako da bi se čak dao okladit u Battlefront na DX12 kad-tad.

 

Gears of War Ultimate bi trebao ove godine doć s punom podrškom za DX12. Xbox verzija dolazi 25.8., PC još nema release date.

Nitko nije prepravljao igre za Mantle. Sve igre koje su ikad podržavale Mantle (https://en.wikipedia.org/wiki/Category:Video_games_that_support_Mantle) ili su DICE-ove ili su dovoljno rano u razvoju planirane s Mantleom. DICE je razvio Mantle skupa s AMD-om i "ne pika se". To nema veze s time što DICE voli, nego time tko je DICE u Mantle priči.

Znamo da će vrlo vjerojatno sve DICE-ove igre imati podršku za DX12 jer se razvijaju od starta za to kao i neke druge poput Stardockove/Oxideove, gotovo pa DX12-demo igre, Ashes of the Singularity.

 

DX12 je drastično drugačiji API u odnosu na DX11, nego što je DX11 bio u odnosu na bilo što drugo.

 

Što se Xboxa One tiče, on neće (niti će to mnogi pokušati) nikako unaprijediti postojeće igre (neće ni na PC-u), ali će omogućiti nešto bolju kvalitetu kod onih koje će u budućnosti biti razvijane na DX12.

11 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Tonči je više-manje u pravu. Točno je da igre koje su sad u završnoj fazi vrlo vjerojatno neće koristiti dx12 jer je riječ, kao što je napomenuo, o potpuno drugačijem API-u. 

 

"Da bi uopće imali razloga za DX12, veći broj korisnika mora imati i Win10 i DX12 kartice."

 

Ne razumijem što si s ovim htio reć, al zvuči na neku jeftinu marketinšku foru. Poneke dx12 funkcije će bit isključivo dostupne "dx12 karticama" što god da one predstavljale, ali za koristiti osnovni benefit dx12 api-a nećeš morat imat "dx12 approved" karticu... Takve stvari se govore ex-cathedra tek da se ne bi zamrznulo tržište već da oni koji ne razmišljaju puno nasrnu na nove kartice ko grlom u jagode... gluposti. Već su testovi pokazali da i starije kartice imaju ogroman benefit od dx12 api-a...

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

mislim da vam ni dx12 nebu pomogao da prestignete gtx780 na zaista malih 1240/1800mhz( dobio sam jos par fps-a s novom plocom:), yebo dx)

 

gtx 78.0 fpsa:) gtx 78.0 fpsa:)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 22:39 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...

mislim da vam ni dx12 nebu pomogao da prestignete gtx780 na zaista malih 1240/1800mhz( dobio sam jos par fps-a s novom plocom:), yebo dx)

 

 Ko kaze da zelimo prestici?

12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Almin94 kaže...

  Ko kaze da zelimo prestici?

 takvih uvjek ima, koliko vidim gream reperova giga gtx 970 je dosla najvise na 1580mhz sto je zaista odlican oc(moja wf3oc je isla do max 1560,strix pak na 1530), mogla bi ona i mozda doci na 1600mhz treba se malo poigrati, ohladiti karticu na najmanju mogucu temperaturu, staviti pririty na temperaturu i fanove na max naravno...volio bi probati tu  g1 970 u svakom slucaju ak nis drugo barem da stignem vlastitu 780...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 22:55 (Stjepanj).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...

mislim da vam ni dx12 nebu pomogao da prestignete gtx780 na zaista malih 1240/1800mhz( dobio sam jos par fps-a s novom plocom:), yebo dx)

 

 Hahahaha....stjepko jel gejmaš ti šta il samo benčaš, osim što mijenjaš hw ko ja boce pive ljeti :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club

Ma njemu je to gejmanje :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
eywa33 kaže...
Stjepanj kaže...

mislim da vam ni dx12 nebu pomogao da prestignete gtx780 na zaista malih 1240/1800mhz( dobio sam jos par fps-a s novom plocom:), yebo dx)

 

 Hahahaha....stjepko jel gejmaš ti šta il samo benčaš, osim što mijenjaš hw ko ja boce pive ljeti :)

 radim sve "boldano" kad kod stignem:)... no ipak sad mrvu manje u guzvi sam s poslom, vidis da ne stignem izbaciti ovo govance od g3258, a i "čekiro" sam jednu jeftinu a mrcinu za oc gtx980lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...
Almin94 kaže...

  Ko kaze da zelimo prestici?

 takvih uvjek ima, koliko vidim gream reperova giga gtx 970 je dosla najvise na 1580mhz sto je zaista odlican oc(moja wf3oc je isla do max 1560,strix pak na 1530), mogla bi ona i mozda doci na 1600mhz treba se malo poigrati, ohladiti karticu na najmanju mogucu temperaturu, staviti pririty na temperaturu i fanove na max naravno...volio bi probati tu  g1 970 u svakom slucaju ak nis drugo barem da stignem vlastitu 780...

 Da je nekako rijesiti ovo throttlanje od 10-15MHz bilo bi lakse puno s overclockom. :D

12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

pa jeste probali s konstantnim naponom? "kvačica" u opcijama u afterburneru! koliki vam je uopce tdp na tim postavkama, to se lako sve provjeri u gpu-z sta kartici treba povecati a sta smaniti

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2015 23:39 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...

 radim sve "boldano" kad kod stignem:)... no ipak sad mrvu manje u guzvi sam s poslom, vidis da ne stignem izbaciti ovo govance od g3258, a i "čekiro" sam jednu jeftinu a mrcinu za oc gtx980lp

 hahaha...ajd, čekiraj tu 980ku pa da mi probaš srušit skor :P

 

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...

pa jeste probali s konstantnim naponom? "kvačica" u opcijama u afterburneru! koliki vam je uopce tdp na tim postavkama, to se lako sve provjeri u gpu-z sta kartici treba povecati a sta smaniti

 Ne radi mi ta opcija u MSI AB, ne znam zasto.

12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

9fps-a, lol pa meni bi djeca (3g, 6g) povikala odma "tata zasto ti sve šteka"!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...

9fps-a, lol pa meni bi djeca (3g, 6g) povikala odma "tata zasto ti sve šteka"!lp

 e sad znam zasto kupujes hw :)

 

dakle moram nagovorit malu kcerkicu koja ima 2 godine da mi stalni prigovara kak sve šteka, a zatim nerođenog sina isto to naučiti i to je win win :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
eywa33 kaže...

Tonči je više-manje u pravu. Točno je da igre koje su sad u završnoj fazi vrlo vjerojatno neće koristiti dx12 jer je riječ, kao što je napomenuo, o potpuno drugačijem API-u. 

 

"Da bi uopće imali razloga za DX12, veći broj korisnika mora imati i Win10 i DX12 kartice."

 

Ne razumijem što si s ovim htio reć, al zvuči na neku jeftinu marketinšku foru. Poneke dx12 funkcije će bit isključivo dostupne "dx12 karticama" što god da one predstavljale, ali za koristiti osnovni benefit dx12 api-a nećeš morat imat "dx12 approved" karticu... Takve stvari se govore ex-cathedra tek da se ne bi zamrznulo tržište već da oni koji ne razmišljaju puno nasrnu na nove kartice ko grlom u jagode... gluposti. Već su testovi pokazali da i starije kartice imaju ogroman benefit od dx12 api-a...

 

Potpuno sam u pravu: DX12, za razliku od DX11, traži bitno drugačiju arhitekturu renderera i enginea općenito, pogotovo najvažnije mogućnosti DX12 koje idu jako duboko u organizaciju svega.

 

Što se tiče funkcija DX12 - da, kartice koje ne podržavaju DX12, nikad neće imati benefit koji DX12 može dati. Starije kartice imaju prednosti DX12? To je nemoguće. Osim ako ne misliš na DX11 kartice? Jer, DX11 kartice su i DX12 kartice. Naravno, stvar je nešto kompleksnija: DX12 ima više svojih levela: DX12_0, DX12_1, DX12_2, DX12_3. Nema trenutno hardvera koji podržava _3. No, najvažnije mogućnosti DX12 ionako podržavaju Nvidijini Fermiji, a AMD-ovi GCN 1.0. Tu spadaju bolji driveri i bolji multi-threading.

 

Tonči kaže...

Što se Xboxa One tiče, on neće (niti će to mnogi pokušati) nikako unaprijediti postojeće igre (neće ni na PC-u), ali će omogućiti nešto bolju kvalitetu kod onih koje će u budućnosti biti razvijane na DX12.

 Kao što piše u mom citatu: sama činjenica da kartica podržava DX12 i da je on na Windowsima 10, ne znači apsolutno ništa ako igra nema renderer napisan za Direct3D12; ako igra svoje deviceove ne instancira s D3D12CreateDevice funkcijom. Ti DX12 device možeš instancirati i s D3D_FEATURE_LEVEL_11_0 i dalje koristiš D3D12, ali podržavaš 11_0 mogućnosti.

 

Efekt samog postojanja ne znači ništa, a sumnjam da će itko prepisivati renderer i engine da nekoj igri koja je već vani doda DX12 mogućnosti. Zapravo sam gotovo siguran da neće.

 

Što se tiče naprednih mogućnosti, šanse za to su još manje. D3D12_1/2/3 nećeš vidjeti dugo vremena jer gotovo da i nema hardvera koji ih podržava. Poneka igra će u naprednim opcijama (ili ako detektira da može) uključiti nešto od podržanih stvari, ali bilo što što traži više ulaganja vremena developera, neće se ni pojaviti dok značajan broj korisnika ne bude imao sposobne kartice. Dok se to dogodi, Pascal će biti na tržištu i za mid-range.

 

TL;DR: to što imamo DirectX12 na Windowsima 10 neće učiniti apsolutno ništa s igrama koje postoje.

15 godina
odjavljen
offline
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club

 vau, nisam znao da njegova izvedba ima bakreni pasivac!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Gtx 9xx Club

jel testirao tko sa zadnjim driverima?

 

ja sam dobio poprilican boost u heavenu

 

na istom taktu

 

353.62 vs 353.51

1918 vs 1867

76.1 vs 74.1 fps

 

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
GrimReaperKC kaže...

jel testirao tko sa zadnjim driverima?

 

ja sam dobio poprilican boost u heavenu

 

na istom taktu

 

353.62 vs 353.51

1918 vs 1867

76.1 vs 74.1 fps

 

 Dali ima boosta i u igrama koje igras?Ja sam nocas doma pa cu probat ponesto.....

12 godina
offline
Gtx 9xx Club

od igara samo bf4 imam, ne mjerim avg fps dok igram runde, a ovako odokativno mi fps izgleda isto

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Gtx 9xx Club

Danas sam ponovo pokrenuo Dying Light i na djelu gdje sam sa 290 tri-x imao average 50fps sa ovom imam 85fps....identicno mjesto identicne postavke....jednostavno preogromna razlika.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club

Ništa čudno kad AMD grafe imaju veliki CPU overhead, a Dying Light je užasno zahtjevan za CPU, pogotovo kad povećaš draw distance.

12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
MEGATAMA kaže...

Danas sam ponovo pokrenuo Dying Light i na djelu gdje sam sa 290 tri-x imao average 50fps sa ovom imam 85fps....identicno mjesto identicne postavke....jednostavno preogromna razlika.

 daj uslikaj koje mjesto, jer cu ja s ovim dualcem imati istu rezu, cpu je u ovoj igri beskoristan...osim sto prakticki "ne radi" na amd dakle ne usporeduj s amd-om!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
Gtx 9xx Club

Od jučer sam i ja član. Gigabyte GTX 980 TI G1 Gaming napokon stigla. Prezadovoljan sam.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
10 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Da li je netko tko je  nedavno kupio GTX 960, 970 ili 980 dobio kod za igru MGS5 Phantom Pain?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club

To ti je lutrija kako koju kutiju daju. Ja sam kupio 970 kad je bila akcija za Arkham Knight, dobio sam ne.

12 godina
offline
Gtx 9xx Club

ni ja nisam ništa dobio sa 970, dok je bratić dobio Witcher 3 ključ, a uzeli smo u istom dućanu isti model u razmaku 2 tjedna... jbg, sreća valjda.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice