Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 719.284
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
Dudu kaže...
eywa33 kaže...
Dudu kaže...

 Koji?

EDIT: koji je vaš gpu core clock i gpu memory clock?

 Onaj koji se zove "Program" u listi "Startup" - napisao sam ti :)

 

Inače, meni je takt na idlu 135mhz. Load ide dokle sam ju klokao, dakle oko 1470mhz.

 

edit: i ovaj SS2 launcher je nešto mislim nepotrebno. Ne znam što je to, možda ti znaš.

 Mislim da sam našao krivca koji diže temp. "nvspcaps64.exe" od nvidie je nešto ali ne zna što točno jer nisam ništa dodatno instaliravao osim potrebnih drivera. Obrisao sam taj proces sad nakon što sam upalio komp i tem se drži na 45. Opet, ne znam da li je i to previše jer ste pisali gore da ima i oko 35 netko. Sad pokazuje 135mhz. za core clock i 202.5 za memory clock.

 

Btw. SS2 je asusov program za neki k. Obrisao sam to jer nisam korisio.

 Eto ga! Ma izbriši ili jednostavno disejblaj sve programe na startupu koje fakat ne trebaš jer većina tih programa ti ne služe, ali ako ti zatrebaju, startaš ih običnim double klikom :)

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
eywa33 kaže...
Dudu kaže...
eywa33 kaže...
Dudu kaže...

 Koji?

EDIT: koji je vaš gpu core clock i gpu memory clock?

 Onaj koji se zove "Program" u listi "Startup" - napisao sam ti :)

 

Inače, meni je takt na idlu 135mhz. Load ide dokle sam ju klokao, dakle oko 1470mhz.

 

edit: i ovaj SS2 launcher je nešto mislim nepotrebno. Ne znam što je to, možda ti znaš.

 Mislim da sam našao krivca koji diže temp. "nvspcaps64.exe" od nvidie je nešto ali ne zna što točno jer nisam ništa dodatno instaliravao osim potrebnih drivera. Obrisao sam taj proces sad nakon što sam upalio komp i tem se drži na 45. Opet, ne znam da li je i to previše jer ste pisali gore da ima i oko 35 netko. Sad pokazuje 135mhz. za core clock i 202.5 za memory clock.

 

Btw. SS2 je asusov program za neki k. Obrisao sam to jer nisam korisio.

 Eto ga! Ma izbriši ili jednostavno disejblaj sve programe na startupu koje fakat ne trebaš jer većina tih programa ti ne služe, ali ako ti zatrebaju, startaš ih običnim double klikom :)

 Ne ne! U Startupu nisam ništa obrisao, osim ono launčera koji je bio i nebitan. Ostalo je normala. Proces sam obrisao pod "details", to je nešto od nvidie i drivera, nemam pojma (kažem obrisao, nisam obrisao već samo end task napravio.) 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 13:41 (Dudu).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
Dudu kaže...

 Ne ne! U Startupu nisam ništa obrisao, osim ono launčera koji je bio i nebitan. Ostalo je normala. Proces sam obrisao pod "details", to je nešto od nvidie i drivera, nemam pojma (kažem obrisao, nisam obrisao već samo end task napravio.) 

 Uglavnom imaš previše nepotrebnih procesa. Isključi na startupu sve nepotrebno. I pojačaj slobodno fan na grafi malo, stavi na 30%, buka će biti neprimjetna.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
15 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Stari moj sad sam shvatio šta je uopće taj proces koji sam endtasko da ne povečava temp. To je poroces od đi fors ekspirijensa, točnije od sharea ilitiga shadowplaya.. omg a to koristim relativno često  i čim upalim shadowplay u experience povečava se temp. 

EDIT: Dakle, od 50stupnjeva neću dobit niže u normalnom radu 

 



Taj sam dio riješio, još da sjebem taj shadowplay.. a muke ti ježove xD

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2016 14:19 (Dudu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Gtx 9xx Club

Da li je itko probao MUMOD custom BIOS za Gigabyte verzije GTX kartica? Ja sam taman flashao, dopustilo mi je +100mv umjesto +87, TDP limit je na 150 sada i uspio sam doci blizu 1.6GHz na jezgri sa tim BIOSom. Uz to sve, clockovi su konstantni kroz opterecenja, nema padova.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Mislim da sam riješio problem visoke temp. na grafi. Gasio sam redom procese da vidim šta je u biti, nešto sam od programa pobrisao (koje sam oft koristio sad ih moram ponovo inst. jer to nije razlog) nešto samo disable itd. No ugl riješio sam ovo deinstalacijom geforce experienca. Dakle problem je bio u tom programu jer nije nešto radio share tj. shadowplay. Ma da je on (experience) apdejtan i sve stoji ali obrisao sam ga i skinuo sa stranica novi, instalirao i sad radi sve 5, temp su kakve trebaju bit. Fajnli jebote!

Hvala svima koji su htjeli pomoć, valda će sad šljakat 



EDIT: lolčina kakve nema!!! Nakon instalacije novog experienca nije mi automatski bilo uključeno za skrinšot, samo za video... ja tek sad skužio kad sam zatrebo skrinšot da opalim. Upalio i odmah se povečao klok na max. i temp. opet došla do 60. 

 

A srca ti majkinog pa poludit ću sa ovim.

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 11:45 (Dudu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Gtx 9xx Club

Napravio sam par benchmark testova sa GTX 970 na buildin benchmarku Deus Ex Mankind Divided.

 

Korišteni su defaultni presenti ponuđeni prilikom pokretanja igre za grafičke postavke s rezolucijom 1080p:

 

DX12:

FPS: min/avg/max

-high: 34/61/74

-ultra: 33/41/51

-ultraOC: 36/45/55

 

DX11:

FPS: min/avg/max

 

-ultra: 35/45/57

-ultraOC: 37/47/59

 

Driveri: 376.19 -nvidia default

 

Jedino što nisam pratio ~CPU i ~GPU usage, pa neznam kakva je igra po tom pitanju. 

 

 

 

DX12 High DX12 High
DX12 Ultra DX12 Ultra
DX12 Ultra OC DX12 Ultra OC
DX11 Ultra DX11 Ultra
DX11 Ultra OC DX11 Ultra OC
<----skorvy----> [tcbalkan.eu]
Moj PC  
1 0 hvala 4
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

Evo i trece gtx 980

sad u EVGA Classified izdanju:

 

Stvarno imam srece s tim cipovima(ok ovu sam birao:)

82.1% 82.1%
 

evo i 3dmark rezultat s overklokom na "normal" bios-u

lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
6 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

Da bacim jos koji dojam, grafa prolazi full stabilno sve testove na 1590mhz i za mene rekordnih za memoriju na 9xx seriji 4257mhz(ef. 8.5ghz/offset 750+)

uspio sam core clock dici na 1664mhz no u firestrikeu jadnica izdrzi samo cca 10sek, treba voda nema druge!

Uglavnom jos jedna potvrda sto kartica s visokim asicq-om moze!LP

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 11:45 (Stjepanj).
Moj PC  
3 0 hvala 2
9 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

Ubojica  ,ali neke drugo me kopka A debeli je offtopic,jesi prije partijal po Bestu? 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

10g...!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...

10g...!

  haahhahah "Dugi" znal sam da sam te prije negdje viđal 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

vis i 4mal takoder, svi nabrijani na hw

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Postoji li nešto da provjerim "ispravnost" grafe, tipa kao za hdd bad sektori itd.

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club
Dudu kaže...

Postoji li nešto da provjerim "ispravnost" grafe, tipa kao za hdd bad sektori itd.

 Postoji, a to su igre i koji benchmark. Testiraj fino par sati i ako tu nista ne pokaze (artifact, rusenja itd), grafa je ok. 

16 godina
offline
Gtx 9xx Club

eto da se i ja priključim u klub, nabavio juče gigabyte gtx 970 g1 ,još ju nisam oc-o, al budem s vremenom, nečujna, sve igre na max settinsgs, boost joj je 1450mhz, nemam druge riječi nego brutala

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
8 0 hvala 0
7 godina
offline
Gtx 9xx Club

Evo htio bih pomoc nekome u slucaju da je imao istih pitanja kao i ja a nisam ih nigdje nasao. Uglavnom kupio sam Acer 575g i3 6100u s grafickom karticom gtx 950m 2GB te 4GB rama pc-2133. 

Uglavnom nikako nisam mogao igrati battlefield 4 cak niti na low postavkama no onda sam danas kupio jos 4GB rama te sada ovaj laptop sa 8GB rama bez ikakvih trzavica vrti BT4 Full HD na ULTRA postavkama. Takoder koristim malo starije Nvidia drivere jer mi novi nisu odgovarali zbog artefekata.

 

Eto nadam se da cu nekome pomoci ovime. LP

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 9xx Club

ovako prije cca par mjeseci sam kupio gtx 960 preko njuskala i tada je bila stara oko 20 mjeseci e sad lik mi je rekao da grafa ima garanciju jos 4mj a na adm-ovoj stranici di je grafa kupljena piše da gigabyte grafe imaju 3 god a na računu nije navedeno pa sad me zanima što je točno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Imaju 3 godine gare
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

uglvnom to visi od dućana do dućana. Najbolje nazovi dućan i njih pitaj.

12 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ekipa jel ovo moguće,jel se ikome ovo desilo,frend mi danas donio svou grafiku sa puknuta 2 krilca!Jel postoji šans za reklamaciju ili direkt u MSI???

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club

On ih je polomio ili su sama tokom vrtnje?

SkorvY
12 godina
offline
Gtx 9xx Club

Sami,pa di bih iko polomio!!Ja ne mogu virovat da su mogla puknit!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club

Ako nece trg prihvatiti gar, kada iznese sto se dogodilo, neka proba direktno MSI-u pisati.

SkorvY
12 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
skorvy kaže...

Ako nece trg prihvatiti gar, kada iznese sto se dogodilo, neka proba direktno MSI-u pisati.

 Ko će se sad s njimna zajebavat,teško im objasnit ipak je kvar fizički koji se vidi,garant će reć da ga je on nestručnim djelovanjem potrgao!Pitam u termi mozda je netko imao sličan problem!!

AUDIOFIL
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Tko ce ga znati, slaba plastika na tim djelovima visok rpm i odletise krilca😂lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Jel itko ima Gigabyte G1 970? Imam updatean bios zadnji od gigabytea i zanima me koji bi bio neki pošten OC, a da se ne ruši i da ima nekog pomaka u igrama? Nisam ju još nikad OC-o, samo sam probao malo dić memory i to je to. Stjepanj ti bi mogo pomoć ipak si OC senpai. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Gtx 9xx Club
Pa g1 bi hladno trebala kucati na 1.5ghz, memoriju takoder na barem 300mhz+lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club

Okej, isprobam pa javim rezultate. Dakle stavim na +80 core clock negdje? Jer sad mi radi na 1420 otprilike kad boosta.

8 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
Magibagi kaže...

Okej, isprobam pa javim rezultate. Dakle stavim na +80 core clock negdje? Jer sad mi radi na 1420 otprilike kad boosta.

 Imao sam ja GB G1 Gaming, koliko se sjećam, core-100mhz, mem-350mhz i sve pet, nema problema niti sa temp niti artifakta, niti sa bukom, meni je ta kartica bila daleko najbolje što sam ikad kupio, prije tog sam imao nekoliko generacija AMD ( HD 3780, 4870, 6970 - sve su bile manje više ok al je bilo buke - sve od Sapphire-a Vapor-x ).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice