Gtx 9xx Club

poruka: 9.120
|
čitano: 719.370
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Gtx 9xx Club

Ma ja sam prezadovoljan grafom, samo nisam baš se nikad posvetio OC-u. Jel si primjetio nekakav pomak u performansama kad si overclocko?

8 godina
online
Gtx 9xx Club

Perfomanse su minimalno bolje odnosno variraju, kako u kojoj igri, no obzirom da igram 99% sa upaljenim vsycom nisam imao potrebe za overklokom jer je na def gurala sve na 60 fps, overklok samo za benčanje, malo sam igrao witchera 3 na overkloku al u biti nisam imao potrebe za overklokom

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

...driver skidam a Hitmana sam prekjučer ubral na Steamu...bumo vidli,do sad sam se mučil na 100hz 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
11 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
Konacno nesto konkretno od nevidije, ali nemam, bas ni malo nemam zivaca za pizdarije koje nam zeleni priuste svojim driverima u zadnje vrijeme, pa bumo pricekali reakcije korisnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club

Driveri zasad rade bez problema ali nemogu završiti benchmark na Hitmanu tj. prekine mi ga usred benchanja negdje pri kraju i nema rezultata bencha?To se dešavalo i prije ovih drivera...avg. fps je bio veći nego na starim driverima koliko vidim na fps counteru u kutu.

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
ZGamer kaže...

Driveri zasad rade bez problema ali ...

 Isto potvrđujem za 970. Odradio TimeSpy, ali tu nema pomaka u rezultatu.

SkorvY
7 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

Boost koji nVidija obećala je prevara

 

My pleasure darlin
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
skorvy kaže...
ZGamer kaže...

Driveri zasad rade bez problema ali ...

 Isto potvrđujem za 970. Odradio TimeSpy, ali tu nema pomaka u rezultatu.

 pridružujem se problematikom.

meni je fascinantno kolko ova gigagbyte G1 ima oc potencijal, moja ide do 1600 bez beda poslije toga se ruši, to samo za benčanje

kolko vi pogotovo vlasnici 970 dižete core voltage ( ja sam na +60 max, prpa me dalje da nekaj ne pregori) i kolko najviše memoriju ocate (to me najviše zanima?) ?

 

hvala!!

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
12 godina
offline
Gtx 9xx Club

Ja igram na stock postavkama,BF1,3 Ultra postavke na 1080p monitoru!

Ne vidim razloga overclockanja,ako i za treba ide niva grafa :))

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Gtx 9xx Club
volegradele kaže...

Ja igram na stock postavkama,BF1,3 Ultra postavke na 1080p monitoru!

Ne vidim razloga overclockanja,ako i za treba ide niva grafa :))

Free perfomanse su uvijek free perfomanse.

Ne sjećam se da mi je ikad išta bilo na stocku, čak ni novo kupljeno :D

16 godina
offline
Gtx 9xx Club

slažem se s obojicom, uprincipu, ja sam za benč vadim mast grafi kad cpu nije k, al kad igram držim grafu na pola od vađenja masti, taman onolko da drži igru na 60 fps-a, meni je jedino cpu usko grlo, nije ono sad da se mora odma mjenjat, al nebi loše bilo piknut neki i7 treče generacije jer mi to još ploča podržava i naravno da se da oc-at

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gtx 9xx Club

Svaka komponenta ima svoj sweet spot, najveći dobitak na perfomansama sa minimalno povećanim naponom i temperaturama, kao takva adekvatno hlađena raditi će dok se ne proda ili zamjeni bez rizika :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
zoharbizo kaže...

Svaka komponenta ima svoj sweet spot, najveći dobitak na perfomansama sa minimalno povećanim naponom i temperaturama, kao takva adekvatno hlađena raditi će dok se ne proda ili zamjeni bez rizika :)

 točno tako, makar i samo ocanje najčešće ne donosi bogzna kakve koristi, pa su u pravu i oni koji ne ocaju

kod mene je grafa puknuta na maksimalni oc od prvog dana, iako sumnjam da ću vidjeti puno koristi od tih par fps-a gore-dolje

štete nema na temperaturama i buci obzirom da je hladnjak ionako overkill, pa nek dere kad može

12 godina
offline
Gtx 9xx Club

Jednostavno nemam potrebe podizat takt grafike.Sve igre koje igram imaju zadovoljavajući fps,tako da zasto zagrijavat gpu i kučiše nepotrebno

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
mrakky kaže...
skorvy kaže...
ZGamer kaže...

Driveri zasad rade bez problema ali ...

 Isto potvrđujem za 970. Odradio TimeSpy, ali tu nema pomaka u rezultatu.

 pridružujem se problematikom.

meni je fascinantno kolko ova gigagbyte G1 ima oc potencijal, moja ide do 1600 bez beda poslije toga se ruši, to samo za benčanje

kolko vi pogotovo vlasnici 970 dižete core voltage ( ja sam na +60 max, prpa me dalje da nekaj ne pregori) i kolko najviše memoriju ocate (to me najviše zanima?) ?

 

hvala!!

 Ja voltažu ne diram, a i power limit većinom isto puštam na miru i ide mi 1470/8000. Nemam potrebe za više u igrama, osim u benchmarkovima tu ide do 1500/8400. A i ova moja već ima prilično visoke stock na 1380/7300. Ma Maxwell još rastura :)) sad kad na kraju riješe drivere pa dobijemo boost u igrama :))

SkorvY
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
skorvy kaže...

 Ja voltažu ne diram, a i power limit većinom isto puštam na miru i ide mi 1470/8000. Nemam potrebe za više u igrama, osim u benchmarkovima tu ide do 1500/8400. A i ova moja već ima prilično visoke stock na 1380/7300. Ma Maxwell još rastura :)) sad kad na kraju riješe drivere pa dobijemo boost u igrama :))

 Ček, što je ovo kroz 8000? Mem. clock? Ja svoju ovako držim.

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
skank666 kaže...

Evo koji OC koristim za igranje.

Grafička je opterećena s Aida64, dovoljno da digne klokove voltažu TDP.

I evo kada odem u GPU-Z, pod "lookup" izbaci mi ovo.

SkorvY
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club

Ali i dalje ne kužim što ti je ovo /8000? Neupućen sam pa me zanima... Ahaaaaa, effective.... Sad kužim, sve OK. :D

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 20:51 (skank666).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
skank666 kaže...

Ali i dalje ne kužim što ti je ovo /8000? Neupućen sam pa me zanima... Ahaaaaa, effective.... Sad kužim, sve OK. :D

 Ma da, jbg mogao sam naglasit 

 

Koja je tebi stock voltaža? 

SkorvY
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
skorvy kaže...

 Ma da, jbg mogao sam naglasit 

 

Koja je tebi stock voltaža? 

 Nemam pojma, tek sad sam upalio da mi je prati i sad je na 1018mV.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again
16 godina
offline
Gtx 9xx Club

ovak je kod mene, upalio sam render test u gpuz da ju nafila dokraja, voltažu sam svega par puta pomical (+60), trta me da nekaj ne zgori, makar imam nekak osječaj da nebi, jer nisu to bezveze omogučili, al ipak bolje ne, ovak je nekaj sitno bolji fps, al je mnogo stabilniji, jednog  dana kad budem mjenjal grafu baš ju budem odčepio dokraja da vidim dokle ide, ovo sa +60 je do 1600mhz i brijem da ima još lufta.

 

nego jel koristite fast sync ili adaptive sync?

 

 

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 21:59 (mrakky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

koliki vam je asic? ako je oko 80+% 1.58-1.6ghz je po mojoj procjeni maximum u benchevima(kratkim), u gpu-z ide jos 50+mhz gore..

Evo jedne

 MSI Gaming gtx 960
79.1 asicq 79.1 asicq
! pored Gigabajtove wf2 koju sam takoder probao dvije najtise kartice koje sam ikad imao, cak i poprilicno overklokane!lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 22:34 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Gtx 9xx Club
volegradele kaže...

Jednostavno nemam potrebe podizat takt grafike.Sve igre koje igram imaju zadovoljavajući fps,tako da zasto zagrijavat gpu i kučiše nepotrebno

 ma slažem se, meni osobno su buka i temperatura veliki no-no i nije mi padalo na pamet klokati prijašnje grafe poput paklene gtx570, koja je i na stocku grijala i bučala dozlaboga

 

ali kad imaš grafu kojoj apsolutno svejedno jel stock ili max klok i još se ne grije skoro pa ništa i ne vrti ventove iznad 1200-1300rpm, a iznad nje je predimenzionirani hladnjak za proc na kojem imam lufta i za saharske vrućine, čini mi se kao grijeh ne nabrijati je dokle ide pa makar i za samo malkice dodatnih perfomansi

 

nešto dječje valjda uvijek ostaje u nama, čak i kad pređeš četrdesetu 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
mrakky kaže...

ovak je kod mene, upalio sam render test u gpuz da ju nafila dokraja, voltažu sam svega par puta pomical (+60), trta me da nekaj ne zgori, makar imam nekak osječaj da nebi, jer nisu to bezveze omogučili, al ipak bolje ne, ovak je nekaj sitno bolji fps, al je mnogo stabilniji, jednog  dana kad budem mjenjal grafu baš ju budem odčepio dokraja da vidim dokle ide, ovo sa +60 je do 1600mhz i brijem da ima još lufta.

 

nego jel koristite fast sync ili adaptive sync?

 

 

 Dok su temperature ok ne moraš se brinuti. Ako imaš dobar primjerak, ide to.. 

 

Ja bi većinom koristio ako igra dopušta fast sync. U igrama gdje dopusti locka mi na 120fps(npr Dead Island koji je puno igriviji na tom fps-u), i to mi bude ok. 

SkorvY
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gtx 9xx Club
Stjepanj kaže...

koliki vam je asic? ako je oko 80+% 1.58-1.6ghz je po mojoj procjeni maximum u benchevima(kratkim), u gpu-z ide jos 50+mhz gore..

Evo jedne  MSI Gaming gtx 960 ! pored Gigabajtove wf2 koju sam takoder probao dvije najtise kartice koje sam ikad imao, cak i poprilicno overklokane!lp

 

 To je sve lutrija na koliko mhz grafička radi. Negdje bi mi benchmark već prije bacao artifekte i rušio drivere nego igra i obratno na istim klokovima. 

SkorvY
9 godina
neaktivan
offline
Gtx 9xx Club

Šta je fast sync? Na poslu sam pa nemogu guglat. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 9xx Club

MSI GTX 970 Gaming 4G, vrtim na +100 core +300 memory 24/7. Na +150 core je jos uvijek stabilna npr u Witcheru 3 i GTA 5, ali neke igre koje ne podnose dobro overclock (sve Blizzardove) se ruse. 

 

ASICQ: 72.1%

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gtx 9xx Club

ja imam Gigu G1 gaming 970,

 

benchevi su dobro isli na 1550 pa cak i na 1580 neki sa 500 na memory no igre mi se ruse povremeno random pa radije drzim na 1480 core i 3900 memory i ide bez frke sve

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Gtx 9xx Club

moje su sve gtx 970 isle na 1550,1570, 1590 i msi gaming oc na 1647mhz, memorija na svima je radila na 700+mhz, gtx960 svaka na 1.6ghz, memorija takoder na 700+mhz, 2x gtx 980 na 1.5ghz i zadnja evga na 1.6ghz! maxwell je bila odlicna kartica za zabavu/oc! gtx1xxx(pascal) zali boze stavi je u komp i amen kao da je mrtva!fuj..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice