NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 588.553
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Ne nužno prvih tjedana dok ne isprobaju kako se sa njima mina....

Al ne znamo ni mi gaming performanse, pa je svejedno... tko će naručivat napamet?!

Ma koji to looseri jos majnaju....

10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Za ray tracing su navodno odvojene rt jezgre. Koje gtx nema, tako da nije cudno ako je velika razlika u performansama u ray tracing benchevima. 

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
lav1000 kaže...

nisam gledao do kraja, jel se išta spominjalo radni taktovi, ikakve performance usporedbe osim rejtrejsinga?

Vjeruj mi da ce im sad raytracing biti sve i Pascal ce postat neupotrbljiv u roku keks....

15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ma ja čekam "neovisni" bench... da vidim tu revoluciju koju spominje.

 

Ak je to 20% brža kartica od gtx 1070Ti sa dodatnim ray tracing featureima onda zaboravi... ako stvarno ima opčenito puno bolje performanse od 10x0 serije, kao što oni grafovi sugeriraju, ja bum si 1070 naručil...

 

Živi bili pa vidjeli, ništa konkretno i ništa do kraja nije bilo rečeno, osim buzzworda poput "revolucija", "nikad ovolika razlika nije bila" i slično!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Ma ja čekam "neovisni" bench... da vidim tu revoluciju koju spominje.

 

Ak je to 20% brža kartica od gtx 1070Ti sa dodatnim ray tracing featureima onda zaboravi... ako stvarno ima opčenito puno bolje performanse od 10x0 serije, kao što oni grafovi sugeriraju, ja bum si 1070 naručil...

 

Živi bili pa vidjeli, ništa konkretno i ništa do kraja nije bilo rečeno, osim buzzworda poput "revolucija", "nikad ovolika razlika nije bila" i slično!

Ovaj put nece jedini napredak biti u broju fps-a nego ce igra bolje izgledat na novim karticama. 

13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
ansha kaže...
lav1000 kaže...

nisam gledao do kraja, jel se išta spominjalo radni taktovi, ikakve performance usporedbe osim rejtrejsinga?

Vjeruj mi da ce im sad raytracing biti sve i Pascal ce postat neupotrbljiv u roku keks....

Ako bog da ta govna će se moći isključiti u postavkama. Ne znam kako vama, ali to me uopće nije impresioniralo, apsolutno mi niš taj RT neće značit. 

15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Meh, otom-potom... bilo je najava da su ovo 4k kartice i da se očekuje prelazak za FHD na 4k u ovoj seriji... na tragu toga je i bila ova prezntacija, jer nVidia navodno izdaje 4K 120Hz monitore u suradnji sa partnerima, i neki "njihov" HDMI (u biti obični 2.1 radi, al kao imaju i svoj) koji bi to podržali.

 

Vidjet ćemo sve... samo se nadam da je tome zaista tako.... treba nam RTX 1070 jača od titana da bi to bilo moguće.

 

Čekam benchmarkove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere
Lako za ray tracing, a kaj je s igrama, treba pricekat prvo igre koje ce imat podrsku za to, kaj ne, i kak bu to sve izgledalo..

Mislim da ce kupnja Pascala hajend grafi trenutno biti u fokusu, a nimalo losa kupnja od rtx grafi..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Hold your horses, došao je i 3D i VR pa di su danas

 

RT bu se primio ali ne rade developeri igre za 1% gamera ako žele preživjeti.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

Meh, otom-potom... bilo je najava da su ovo 4k kartice i da se očekuje prelazak za FHD na 4k u ovoj seriji... na tragu toga je i bila ova prezntacija, jer nVidia navodno izdaje 4K 120Hz monitore u suradnji sa partnerima, i neki "njihov" HDMI (u biti obični 2.1 radi, al kao imaju i svoj) koji bi to podržali.

 

Vidjet ćemo sve... samo se nadam da je tome zaista tako.... treba nam RTX 1070 jača od titana da bi to bilo moguće.

 

Čekam benchmarkove.

Imas i sad 4K kartice, to dal ces moc upalit sve detalje ovisi samo o programerima igara. Hardware ne moze preteci software, zahtjevnost grafike se prilagodjava hardware-u.

15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ansha, dobro znaš o čemu pričam, kako god da se uzme, 4K je sve samo ne upotrebljiv...

Nije isto igraš li na 30 fps sa titanom, ili na 60 sa GTX 2070, a na 110 fps na recimo 2080Ti na max

 

Sve će biti vidljivo sa benchevima sa novi grafama i performansama u igrama...

 

120HZ 4k monitor ima smisla ako će bit igra koja se vrti na 100+  na 4k na normalnoj grafi, ne na titan 2K ili kako će se zvati novi tiani.

 

Zanima me samo što grafovi prikazuju... realne performanse grafa u igrama opčenito, ili bench usporedbu  ray tracingu na nvidia primjeu za demonstraciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Jel bilo price o mobilnim chipovima, ili da ce ovi desktop chipovi ici i u laptope,

ili bar kao "Max-Q" varijante?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Čitatelj kaže...

Jel bilo price o mobilnim chipovima, ili da ce ovi desktop chipovi ici i u laptope,

ili bar kao "Max-Q" varijante?

 Stvarno se ništa konkretno nije reklo ni o desktop karticama kamo li mobile koji bi trebai doć nekoliko mjeseci nakon desktop

11 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

4K...na 110 fps na recimo 2080Ti na max

 za takvo što ćeš pričekati 5080ti

7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ako raw performance od 2070 budu +/- 5% od 1080ti isplati se uzeti za ove novce.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Koliko sam skuzio 2080 nece biti puno jaca od 1080...tako da meni se neisplati mjenjat ovu aorus.btw igram na full hd 144hz

11 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Koliko sam ja vidio i razumio, ra tracing i ovaj DLSS neće uopće utjecat na performanse nego će ih čak poboljšati, ispravite me ako san u krivu.

Sve u semu napokon nešto novo i svježe na polju GPU-ova, nvidia pogodila vrhunski s ovim

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Kao što je i PhysX osvojio svijet. I da RT jezgre su posebno odvojene, samo vjerojatno u puno oskudnijim kolicinama od Quadra.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Još samo kada bi GameWorks bio open source...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
galinjo24 kaže...

Koliko sam skuzio 2080 nece biti puno jaca od 1080...tako da meni se neisplati mjenjat ovu aorus.btw igram na full hd 144hz

 To nisam siguran da je istina, TDP je puno veči, ima 2* 8pin konektor, uobičajeno je 15-20% više performanse, a sada je najavljn najveći skok ikad.... Sumnjam da se razlika neće osjetit.

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...

 

120HZ 4k monitor ima smisla ako će bit igra koja se vrti na 100+  na 4k na normalnoj grafi, ne na titan 2K ili kako će se zvati novi tiani.

 

Glupost, taj monitor kosta 15000 kuna tako da onome koji si ga moze priustiti nije problem uzet grafu od 1000€...

 

 

14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Rhodin kaže...
galinjo24 kaže...

Koliko sam skuzio 2080 nece biti puno jaca od 1080...tako da meni se neisplati mjenjat ovu aorus.btw igram na full hd 144hz

 To nisam siguran da je istina, TDP je puno veči, ima 2* 8pin konektor, uobičajeno je 15-20% više performanse, a sada je najavljn najveći skok ikad.... Sumnjam da se razlika neće osjetit.

Taj veliki skok se sasvim sigurno ne odnosi na performanse u postojecim naslovima vec na koristenje RT-a u buducim igrama. Ako ces imat isti fps a veliku vizualnu razliku u kvaliteti onda je skok velik...

15 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Iskreno, ovo sve su glupoti dok ne vidimo prve bencheve...

Tako da malo ću se povuć iz rasprave do tada. Htio sam znat više večeras, na žalost sve se vrtilo ko buzzworda i sales priče.

 

ansha kaže...
Rhodin kaže...
galinjo24 kaže...

...

 To nisam siguran da je istina, TDP je puno veči, ima 2* 8pin konektor, uobičajeno je 15-20% više performanse, a sada je najavljn najveći skok ikad.... Sumnjam da se razlika neće osjetit.

Taj veliki skok se sasvim sigurno ne odnosi na performanse u postojecim naslovima vec na koristenje RT-a u buducim igrama. Ako ces imat isti fps a veliku vizualnu razliku u kvaliteti onda je skok velik...

 

U kojim točno naslovima će se to osjetit 20.09. kad će kartice zać u prodaju!? Pa to ni pas sa maslom ne bi progutao... razlika u performansama mora bit očita inaće im cijeli koncept pada u vodu sa prvim reviewom i benchmarkom koji nije nvidia sales bullshit.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 21:57 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

RTX - See the money reflect outside your wallet.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

tresla se brda, rodio se miš, kratki zaključak iz onog što smo večeras saznali o novim karticama 

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Na slideu gdje su usporedili Pascal i Turing, kao kakav velik leap, dole je pisalo u RT scenariju. Dakle u vecini igara vjerojatno nece biti nekog velikog skoka, mislim da ce skok bit manji nego u odnosu na Pascal-Maxwell.

Hoce li igre izgledati bolje? Možda, no ne puno bolje jer su i sami Nvidijini inžinjeri rekli da je to jako nova tehnologija za developere i da je jako zahtjevna za real time render, tako da ce u pocetku bit neke lite verzije kao što su global illumination, koji radi na isti princip. Pisao sam o tome neki dan. CGI i cutsceneovi u igrama (pre-renderane stvari) ce izgledati fenomenalno, no real time face paced igra kao BFV? Huhhh možda par rayeva po sceni

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

eto laganih 9300kunića 2080ti, pa to se ne isplati samo jednu uzet nego dvije odmah 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 22:03 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Naravno, kod nas će lupit 50% višu cifru...  inače su sasvim OK cijene u Americi.

 

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

po ovim speckama na nvidia siteu, ja bi rekao nekih 30-35%, 2080ti može biti jača od 1080ti, pod time mislim da se bencha u nečem što je trenutno aktualno, a neke RT điđemiđe

klokovi su vrlo slični, sad imamo 20% više CUDA, i bržu memoriju 20ak%, da se to zbroji ispada 40% ali nemože se to zbrojiti linearno, nego će to ispasti nekih 30-35%... jedino ako ne kriju neko iznenađenje u max klokovima, pa da boosta 500-600mhz

iznad deklariranog onda smo na 50ak% razlike

 

ne sviđa mi se nimalo da su povećali temp limit za 5°C, sad je na 89°C 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 22:29 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Uh, na alzashopu 10,500kn. Malo više od planiranog, ali biti će to lijep upgrade pogotovo jer mijenjam i procesor.

 

https://www.alzashop.com/graficke-karty-nvidia-geforce-rtx2080-ti/18866952.htm

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 2:42 (Vkm996).
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice