Nvidia driver junk files

poruka: 6
|
čitano: 2.213
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Nvidia driver junk files

Prije GeForce Experiencea kada ste vrlo vjerojatno skidali ručno drivere za vašu Nvidia grafičku karticu, znali ste da će se pokretanjem nvidia driver .exe datoteke driveri automatski ekstraktirati pod C:/Nvidia. Nakon toga je instalacija krenula automatski, a po završetka instalacije ekstraktirani driveri su i dalje ostali pod C:/Nvidia. Tu mapu (tko je znao) ste mogli obrisati da bi ste uštedili više stotina megabajta. Tu su samo instalacijske datoteke, a driveri se instaliraju u registry i razne mape poput C:/Program Files, C:/Program Data i C:/Users/*Ime korisnika*/Appdata.

 

Korisnici koji nisu svaki put brisali C:/Nvidia mapu, kroz više mjeseci bi im veličina te mape drastično porasla, jer svaka ekstrakcija/raspakiravanje novih drivera bi se također tamo spremila i ostala. To prije i nije bio toliki problem jer su driveri sami po sebi težili puno manje, otprilike oko 40MB tamo oko 2007-2008. Međutim njihova veličina je polako rasla do današnjih skoro 400MB. To više nije mala stvar, pogotovo ako imate manji SSD gdje je svaki megabajt važan.

 

Onda je došao GeForce Experience, koji vas upozorava da je došla nova verzija drivera i koji može automatski skinuti nove drivere i instalirati ih. Zgodan dodatak radi više stvari i jer vas rasterećuje ručnog provjeravanja da li su stigli novi driveri i njihovog skidanja.

 

 

Razlog zašto sam otvorio ovu temu je zato što sam i osobno mislio do prije nekoliko mjeseci da GeForce Experience ne ostavlja starije verzije drivera na disku. Oh kako sam se prevario!

 

Sve što je potrebno je zaviriti pod C:/Program Data/Nvidia Corporation/Downloads .

(Ako želite ručno do tamo navigirati, morate uključiti "Show hidden file, folders and drives", u suprotnom kopirajte ili ručno napišite putanju u windows explorer)

 

Kada otvorite prethodno spomenutu mapu, vidjet ćete ovako nešto:

 
 

 

U mapama dugačkog imena koje sadrži kombinaciju brojeva i slova se nalaze: ažuriranja i patchevi za geforce experience, kompletne geforce experience kompresirane instalacijske datoteke ili kompresirane datoteke sa nvidia driverima. U mom slučaju te tri mape zajedno teže 463MB, međutim treba napomenuti da sam tek prije oko 2 tjedna sam reinstalirao windowse, pa ni nemam puno stvari unutra. Nisam potpuno siguran da li opcija "Clean Install" kod instalacije novih drivera briše starije verizije nvidijine drivera u ovoj mapi, ali mislim da to ne radi.

 

 

No to nije sve, unutar mape Installer 2 na lokaciji C:/Program Files/Nvidia Corporation se nalazi library instalacijskih datoteka koji služi samo u slučaju roll-backa. Možete obrisati sve unutar te mape, ali ne i samu mapu Installer 2. U mom slučaju ta mapa teži 567MB.
*Napomena: Neki korisnici javljaju da može doći do problema u slučaju deinstalacije nvidijinih drivera ako se sve unutar ove mape obriše.

 

 

 

 

Kada se sve zbroji dolazi se do ukupnih 1030MB koje sam oslobodio na SSD-u. Driveri od nvidie izlaze svaki mjesec ili čak ranije (npr. čim izađe popularna AAA igra ilitiga "Game Ready drivers"), pa se nekim korisnicima vrlo brzo nakupi veći broj starijih drivera čija ukupna veličina može prijeći više gigabajta.

 

 

Stvari koje sam naveo da možete obrisati, brišete o svoju odgovornost!

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 17:10 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Nvidia driver junk files

po tome trebam ovdje obrisati sve starije od 0903 jer sam tada instalirao novi driver?

 

 

ovako to izgleda u full

artuditu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia driver junk files
flpmyslf kaže...

po tome trebam ovdje obrisati sve starije od 0903 jer sam tada instalirao novi driver?

 

 

ovako to izgleda u full

Sve unutar mape Installer2 obrišeš, sve te mape i datoteke. Samo pritisneš kombinaciju tipki na tipkovnici "CTRL+A" i onda delete. Te se datoteke ne koriste uopće za svakodnevni rad, samo za roll-back. Meni sve radi bez problema za sad, a i ostali govore da je sigurno to obrisati. Za više informacija -> www.google.com

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 17:41 (Hyperion).
14 godina
offline
Nvidia driver junk files

S obzirom da sam odnedavno tek presao na Nvidijin GPU, nisam ni znao (obracao pozornost) na folder C:/Nvidia.

Nakon pocetnog update-a win10 koji je vec instalirao neku verziju sam rucno skinuo i pokrenuo s opcijom clean install, i opet, skoro gigu zauzima, sto ce reci da taj clean install definitivno ne gleda taj folder.

Na ssd-u od 120gb to puno znaci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 18:32 (passat).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nvidia driver junk files
passat kaže...

S obzirom da sam odnedavno tek presao na Nvidijin GPU, nisam ni znao (obracao pozornost) na folder C:/Nvidia.

Nakon pocetnog update-a win10 koji je vec instalirao neku verziju sam rucno skinuo i pokrenuo s opcijom clean install, i opet, skoro gigu zauzima, sto ce reci da taj clean install definitivno ne gleda taj folder.

Na ssd-u od 120gb to puno znaci.

Ako već nisi, isključi i hibernaciju i system restore ako hoćeš još više prostora. Meni bar system restore nije skoro nikad pomogao niti sam imao potrebe za njim, pa ga disableam i uštedim par GB-a na disku, ali imam system image backup u pripremi.

 

 

Za hibernaciju otvoriš CMD ili Powershell kao admin i upišeš: powercfg -h off

 

Skužio sam da ima datoteka hyberfile.sys čak i kad se hibernacija ne koristi (Možda od jednog restarta sa fast startupom?), a zauzimala mi je par gigabajta. Uglavnom potrebno ju je skroz onesposobit. Fast Startup koristi hibernaciju, tako da on neće raditi ako se isključi hibernacija. Fast Startup ionako uvijek isključim jer ima samo više štete nego koristi od njega.

Fortune favours the brave
14 godina
offline
Re: Nvidia driver junk files
Hyperion kaže...

Ako već nisi, isključi i hibernaciju i system restore ako hoćeš još više prostora. Meni bar system restore nije skoro nikad pomogao niti sam imao potrebe za njim, pa ga disableam i uštedim par GB-a na disku, ali imam system image backup u pripremi.

 

 

Za hibernaciju otvoriš CMD ili Powershell kao admin i upišeš: powercfg -h off

 

Skužio sam da ima datoteka hyberfile.sys čak i kad se hibernacija ne koristi (Možda od jednog restarta sa fast startupom?), a zauzimala mi je par gigabajta. Uglavnom potrebno ju je skroz onesposobit. Fast Startup koristi hibernaciju, tako da on neće raditi ako se isključi hibernacija. Fast Startup ionako uvijek isključim jer ima samo više štete nego koristi od njega.

 Da, to dvoje je prvo sto uradim nakon svake reinstallacije windowsa.

Uz to jos ide i iskljucivanje indexinga i paging file-a.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice