Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

poruka: 3.446
|
čitano: 570.878
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Ne pitam decka sa 580 SLI vidim da su eVGA a nisu bas ceste na nasim prostorima. 

Pa pitam mozda zna negde u okolini da donosi ih neko normalan ne samo oni sto od svih GTX580 eVGA donesu sa nalepnicom Batmana i 50e skuplji od obicnog modela,

nek se izigravaju sa njihovim Charile brandovima a ne sa eVGA. Posto smo mi poznato trziste po Originalima,

cetvrti u svetu po skidanju pirata oni donesu graficku skuplju sa igricom unutra original i to ultra hitom od preko 50e.

 

Mozda ce se to promeniti i kod vas i kod nas sa GTX680.

 

Nego ovih 78C naspram 71C na GTX580 mi ne izgleda dobro. Oni su to merili dok je radio 3D Mark to je skoro 10C gore u igrama.

Znaci nju da stavis neklokovanu tako izvadis iz kutije i pustis Crysis sat vremena ti imas 85C garant posle 1h.

Sigurno. 100%.

GTX580 je bio oko 80C fan na AUTO.

Cak su se neki zalili da im treba cooler odmah i na GTX570 i na GTX580 menjali stavljali Accelero.

Evo videcete.

Pa moja HD5870 je ispod toga u 3D Mark a u igrama moram fan na 50-55% da zadrzim ispod 80C.

Stim sto Nvidia ima tisi kuler pa to izvlaci.

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 2:06 (Vlada011).
15 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
XXX kaže...

Ovako dobar proizvod će konačno potakniti rat cijena .Ovakva kartica se praktički čekala godinama .ATI se jako razabahatio cijenama .3850 sam parktički odmah po izlasku platio 1100 kn , 4850 1150 kn ...nakon toga sve ide kvragu i srednji segment ide po cijenama u visoki .Možda se sada stvari lagano preokrenu .

Nekako sam sumnjicav da ce se stvari radikalno preokrenuti, kad su nesto sto je trebalo biti GTX660 pa onda GTX670TI pa na kraju ispalo da se zove GTX680a ima puni 40mm2 manje od GF114 chipa koji se kretao od 200 pa do 1400kn. I jos kad ubacis da je tsmc stavio zasun na vrelo necemo bas tako bro gledati kako ovome cudu cijena pada. Mozda su tsmcovi otisli popravljati svoj proces kad ih je nvidija malo podmazala da bi mogli preimenovati nesto sto je trebalo biti mainstream u top-end i jos nvidija kakti prica da jadni ne mogu nac dovoljno wafera pa ljudi bozji nije ovo chip od 550mm2 nego od samo 294mm2 i sto se tice velicine ima sanse se prodavati i po 1200kn samo ne ove godine :) Sto je najbolje nvidija moze cijediti kravicu sam disejblajuci jedan GPC od 384CC i prodajuci mrvicu ostecene chipove kaj realno ne vrijede vise od 1000kn za samo 3000kn. Odlican posao

 

Eh te 3850ke i 4850 po 1200kn to su bili dani. Iskreno se nadam da ce se stvari preokrenuti jer ocito ima vise nego dobre podloge za to. No tko ce onda placati pokeraske dugove nvidijinom ceo? Hm?

 

Leopard_st kaže...

E ovako i ja prelista guru3d recenziju zato sto njima najvise vjerujem (licno sam u proslosti testirao i poprilicno nam se poklapaju rezulatati).

 

Guru3d je inace dobar izbor, no ne tereba previse kuditi grafu koja je tako mala a daje tak dobre rezultate. Nego ima malo povecu potrosnju u idle +20W u odnosu na HD7970, ali 30W manje u 3d. Ako nista mogli bi natjerat AMD da spusti previsoke cijene svoje 7800 serije. Malo previsoke temperature u loadu ~80C.

 

itomic009 kaže...

  To sa padanjem cijena zaboravite. A zašto bi pala cijena na 3,2K kad GTX 580 se prodaje i dalje po 4000 kn + / -. GTX 680 će koštat preko 4000 kn a i HD 7970 neće ništa izgubit na cijeni sljedeći mjesec-dva.

 

Upravo to nazalost. No jel stvarno tij GTX580 ima toliko na zalihama. Cisto sumnjam. A obzirom koliko bi mogli masno zaraditi s novom GTX680 mogli bi i zdumpati cijene GTX580 samo kaj ce to ttrgovacki preprodavaci sebi u dzep strpati

 

Sam je problem sto je kartica slabasna u OCL koji ne favorizira cudu spram neke trece arhitekture tako da ni s te strane gledano ne moze natjerati HD7950/HD7970 na znacajniji pad cijene, a nvidija obozozava nabijati cijene. Stoga neki pad cijene nije bas za ocekivati do slijedece godine. Tak da nam nazalost ostaje neki preskupi HD7770 ili GTX650?  (GK107 = 1/4 GK104) koji kao uskoro slijedi da ubere dodatno vrhnje. a srednji/mainstream do daljnjeg ostaje prastari dobri prozdrljivi GTX560. Smrc.

 

 

A evo nesto i za Vladu (evga)

13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Da GTX680 je kako gledam sada ipak razorila crvene.

A i svidja mi se nekako ceo Nvidia trip, imaju bolji logo, bolji trip je oko njih, ambijent bolji, tu je eVGA koja znaci parira mu Sapphire jbt kod AMDa.

Sapphirko. On je AMDu sto eVGA za Nvidia.

Ne znam vi bi ada uzeli GTX680 ja znam ja imam drugaciji trip, krivo mi je sto ne mogu da nadjem sada to sto hocu i da se zezam ja sa mojim Fermiem da i ne gledam ove.

Ali jbg, ne znam ostavicu oglas na kraju na neke forume da kupujem je ako neko salje za Srbiju, jer mene ovo ostalo ne zanima, pogotovu AMD koliko god da ide sa cenom dole kao ni drugio branvodi Nvidia.

 

GTX680 je lepa karta za koju nema ni pravi driver jos ono da se kaze da su izbacili drugi treci za nju kada joj bas dobro znajuu ponasanje.

Ne znam ako su ljudi se onako zaleteli na HD7970 sada ima jos vise razloga za GTX680 da se kupuje.

Inace definitivno znam da odlazim u Nvidia-Intel. Tu nema vise sanse neke za promenom.

Posto kolika je cena nje naspram HD 7970 a ona ima po 7 fps negde vise na MAX podesavanjima to je razlika dobra, negde 10 fps negde 5 a negde manje ali videcemo po driverima.

BF3 Ultra, DX11 5-7fps  na tim podesavanjima 5fps to je vise nego koliko mozes da naklokujes kartu do riknjavanja.

Blago deberlim malim amerikancima koji se sada valjaju po podu dok im tata se ne vrati iz supermarketa sa eVGA kartom posto ih tamo i u prodavnicama hrane ime medju fenom i blenderima jbt.

Ako Nvidia Boost odradi svoje i doprinese stabilizovanju fps nece biti lepo u prostorijama AMDa pogotovu jel ovaj put nece uspeti povecanje klokova do iznemoglosti i trotlovanja.

Trebace im stabilni ekstra driveri, bez bugova, da stabilizuju fps. Mada i bez toga ja sam bio zadovoljan sa ponasanjem Nvidia karti.

Tada kada sam ja imao 580 uopste nije imala taj malecki kako ga zovu microsttutering a 6970 me je izludeo.

 

http://www.evga.com/articles/00669/#GTX680Classified ??? Soon

 

 

Sto mu gromova, ne kupujem vise HW u Srbiji znaci to je definitivna i nepokolebljiva odluka.

A ti eVGA samo rokaj male.

 

A cena ce biti predinfarktno stanje.

Imas tu i najava za FTW model za decka koji pravi Cosmos FTW projekat. 8+6 Power 8 Phase PWM Design

Ova stranica je stavila tacku na to da bi mogao pod nekim bolesnim uslovima ako ne nadjem 580 ispod 450-500e da uzmem nesto u Srbiji.

 

Tu su zamisljeni i modeli gde ce Nvidia prvi put imati vise video memorije nego AMD iste generacije.

Sto znaci seks.

 

Pogledajte Classified specifikaciju 8+8, 14 Phase PWM Design (skoro duplo vise nego FTW model), OC BIOS Mode 4GB memorije PCI-3.0, Nvidia Boost, Adaptive Vsync...

Ne oni ce sledecu generaciju ili onu tamo vec biti od AMDa kao sto je Intel.

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 5:54 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Treba sacekat neku kvalitetnu nereferentnu - bolja izrada, hladnjak, OC potencijal..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
pharmakon kaže...
Treba sacekat neku kvalitetnu nereferentnu - bolja izrada, hladnjak, OC potencijal..

OC je po meni strasno komplikovan nadam se da GK110 nece imati ovaj auto OC.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 10:02 (Leopard_st).
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

to je najveca glupost koju su izmislili po meni ako ce netko oc-at nek oc-a ko covjek a ne da mu serviraju neki namjesteni OC {#}

Xc
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
MrXleader kaže...

to je najveca glupost koju su izmislili po meni ako ce netko oc-at nek oc-a ko covjek a ne da mu serviraju neki namjesteni OC {#}

To su oni za noobove izmislili.

15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
CoreByte kaže...

HD7970 još uvijek rastura GTX 680 u Metro 2033,Crysis Warhead,Crysis 2(samo su ove igre testirane).

 

ne rastura,jednake su

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...
CoreByte kaže...

HD7970 još uvijek rastura GTX 680 u Metro 2033,Crysis Warhead,Crysis 2(samo su ove igre testirane).

 

ne rastura,jednake su

HD 7950 na stocku brza od GTX 680 u metru 2033.

13 godina
protjeran
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Kako mislite OC je komplikovan???

 

http://www.evga.com/articles/00645/
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 10:39 (Vlada011).
15 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Leopard_st kaže...

HD 7950 na stocku brza od GTX 680 u metru 2033.

 

Eto pronaša sam primjere gdje nije tako kako kažeš ali ima primjera gdje je kako ti kažeš,tako da uzmeš neku sredinu i moglo bi se reči da su u metrou2033 jednake gtx680 i hd7970.Tu se ionako radi o jedan ili dva fps-a tako da se ne može reči koja je bolja.

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 13:06 (dery).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
Vlada011 kaže...

Kako mislite OC je komplikovan???

 

Pa zbog auto OC, jer se on ne moze iskljuciti.

12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

http://www.evga.com/articles/00669/

 

Cini se da su sa ceodbenog odela vec zapoceli sa cedidbom, sto je cudno jer inace oni prvo malo rade sa obicnim cipovima da izvuku onaj sok iz cipa.

 

Inace nekidan je bio dokumentarac na discoveriju i ispalo je da u ceodbenom odelu kod evge rade jednorozi, koji uz pomoc bozje svjetlosti probiru cipove i izvlace klesifajde. gotta have one.

Support the software developers. If you like their products buy them !
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Bablabla, ajmo sad na konkretne stvari kad je konačno objavljena, ima li tko info za pojavu u lokalnim dućanima?

Koliko se sjećam, prošli put je links bio duhovit sa promptnom cijenom hd7970? Koliko su ono tražili? 4999.95kn?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

HD7970 je koštala 5400 kn kad je došla kod nas. Bojim se da će i ovoj nabiti tu cijenu, ali svakako će u startu biti viša od trenutne cijene HD7970.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 15:41 (new).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

slike prve 680 u Hrvatskoj! {#} Još ništa od cijene za sad...

 

(isprike na lošoj kvaliteti i cenzuri, slikano je mobitelom na brzinu...)

 

box box
out of the box out of the box
sa strane sa strane
odozada odozada
Udjite u Classified Crew ako imate para za to inace ih bacate vozeci se puni kesa u FIATU a imate za 20 Mercedesa. - (c) Vlada001 Classified 3GB
Moj PC  
16 0 hvala 6
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
daxor kaže...

slike prve 680 u Hrvatskoj! {#} Još ništa od cijene za sad...

 

(isprike na lošoj kvaliteti i cenzuri, slikano je mobitelom na brzinu...)

 

Preljepa...:-)

www.Bubni.com free anonymous sms...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
daxor kaže...

slike prve 680 u Hrvatskoj! {#} Još ništa od cijene za sad...

 

(isprike na lošoj kvaliteti i cenzuri, slikano je mobitelom na brzinu...)

 

Preljepa...:-)

 

edit: izvinjavam se na duplom postu zezni me onaj silverlight..

www.Bubni.com free anonymous sms...
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 17:44 (Bubni.com).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
dery kaže...
Leopard_st kaže...

HD 7950 na stocku brza od GTX 680 u metru 2033.

 

Eto pronaša sam primjere gdje nije tako kako kažeš ali ima primjera gdje je kako ti kažeš,tako da uzmeš neku sredinu i moglo bi se reči da su u metrou2033 jednake gtx680 i hd7970.Tu se ionako radi o jedan ili dva fps-a tako da se ne može reči koja je bolja.

mislim da ce sa prvih par drivera skociti to u korist gtx 680.. i bit ce ogromna razlika ko u battlefieldu 3.. {#}

xfact
14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

možda već negdje piše, no mi koji imamo PCI Express 2.0, kakvo je stanje sa ovim grafama, gubi li se što (drastično) time što nemamo 3.0?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

stavljena cijena u portia gtx680 za 4523 kn,pretjeraše ga,pa ko će to kupit pokraj hd7970 koji košta dosta manje

tek sad vidim da je asusova gtx pa zato ta cijena

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 18:20 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
mamutarka kaže...

možda već negdje piše, no mi koji imamo PCI Express 2.0, kakvo je stanje sa ovim grafama, gubi li se što (drastično) time što nemamo 3.0?

 

Skoro nista ne gubis.

12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

trebalo bi da 3.0 pomaze kod novih dvoglavih

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
mamutarka kaže...

možda već negdje piše, no mi koji imamo PCI Express 2.0, kakvo je stanje sa ovim grafama, gubi li se što (drastično) time što nemamo 3.0?

Gubitka nema jer je i stari PCI Express 2.0 dovoljno propusan i za ove kartice.

clock2much
15 godina
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

joj ovi naši trgovci, asus hd7970 košta 50$ više nego asus gtx680,ali u portia je obratno i gtx košta 120 kn više ,tako će vjerovatno bit kod svih naših trgovaca

  divji zapad balkan

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 19:42 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

cijena je opravdana,gledaju se performanse i očito da je skuplja od 7970

kupci nvidie ne pitaju za cijenu kad je riječ o highend grafi

Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
online
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
M4X kaže...

cijena je opravdana,gledaju se performanse i očito da je skuplja od 7970

kupci nvidie ne pitaju za cijenu kad je riječ o highend grafi

 Kako onda nije orpavdana u same Nvidije? zašto su oni odlučili biti jeftiniji od AMD-a?

 

14 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

referentna kartica 3100 kn bez PDV-a

Sada se i odvajaju chipovi 999 na tajvan 1 za Classified pa 9500 kom za obicne pa 1 za Classified @Vlada011
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Nvidia GTX 600 (Kepler) Info

Zanima me kako će izgledati ovaj novi anti-aliasing mod - TXAA. Miks hardverskog i softverskog AA, dostupan u dva modu, navodno će pružati jednake prikaze kao MSAA uz manje trošenje hardverskih resursa grafičke kartice.

 

TXAA 1 should offer better than 8x MSAA visual quality with the performance hit of 2x MSAA. 
TXAA 2 offers even better image quality but with the performance of 4x MSAA

 

Tehnologija će biti implentirana i na 4xx i 5xx serije, ali naravno neophodno je da sama igra podržava ovaj AA mod.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2012 21:04 (pharmakon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia GTX 600 (Kepler) Info
ATiGamer kaže...

referentna kartica 3100 kn bez PDV-a

Gdje? Tell me moree! {#}

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice