GTX 10xx (Pascal) klub (2016)

poruka: 15.736
|
čitano: 1.353.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
doky01akablava kaže...

Evo jedne zanimljive analize od nekoga tko je uzeo sad GTX 980 Ti i zašto nije čekao Pascal,za one koji razmišljaju čekati noviji flagship ili uzeti sadasnji,sa vecinom se moze sloziti recenoga,samo nije uzeo u obzir da proizvodni proces ide iz 28 nm u 14 nm i shodno time perfomance gainsi...

 uffffff, 23 minute trkeljanja....

baš mrzim ove nadobudne video uratke umjesto teksta u kojem mogu u sekundi preletit preko nebitnog i u par minuta pročitat ono što me zanima

 

on topic: dobitak u perfomansama na osnovu proizvodnog procesa možda nešto znači proizvođaču, nama je pak bitno koliko će toga oni nama pustiti i po kojoj cijeni

nije mi svejedno ako nasljednik (bubam) 960-tke bude jak kao sadašnja 970 ako će i koštat kao sadašnja 970 ili mrvu manje

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2016 13:59 (picajzla0707).
12 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Uzmimo i u obzir, da prvo na red dolaze referentni flag shipovi po napuhanim cijenama i da ćm'o malo čekat konkurenciju, pa kako je kolega rekao, prvi bugovi i neizostavni rebrandi...Ekhm...dugo brate....

 

Grebi ga, prodo ja svoj Fury trix kolegi @Kantu i uzeo EVGA 980Ti......Zaljubio se na prvi pogled i konzumirali smo brak jučer u večernjoj sesiji Metroa 2033...

 

 

Kartica koja je već ocana ide još + 150 Mhz + 450/500 (mema) što je ekvivalent po perfomansama jednom Titanu X...

 

Whata day, whata lovely day

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 8:46 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Erm, jesam ja nešto krivo protumačio ili sam trenutno pao sa Marsa?

Boost u performansama koji nVidia najavljuje po svim tablicama itd. trebao bi biti revolucija, a ne manji upgrade. Nešto što će 1080p u jednoj generadiji gurnut u 1440p i 2160p, tj. 4K po istim performansama kakve trenutno imamo na 1080p.

 

Znam da je to "wishful thinking", ali proizvodni proces ide na pola, stackani RAM, sve "nove" tehnologije o kojima se još od Fermia raspravlja, a bile su fail jer proizvodni proces to nije podržavao, chipovi su bili glomazni i pregrijavali se, pa su se radili ustupci, bi sada sa novim proizvednim procesom i još naprednijim tehnologijama koje su u međuvremenu uvedene i testirane, trebali punim plučima prodisat i uvest nas u novo doba gdje ja sutra jurim u dućan po 4K monitori novu grafulju...

 

Onak najavljuju grafu sa 32GB RAM, ni približno tolko nemam na matičnoj, kamo li na grafi... Nešto što je do jučer bilo nezamislivo će za koji tjedan postat najnormalnije...

 

Ako dobijem GTX 1070 koji je u rangu trenutne GTX 980, o čemu onda pričamo svo ovo vrijeme?

 

Na stranu činjenica da nVidia kasni za ATIem u novoj generaciji (ati će dosta ranije izdat svoje po svemu), ali ako jedna i druga kompanija ne postognu barem 50% boost (jer najavljivan je oko 150% boosta u performansama), u istom cijenovnom rangu, sve je to fail i nije mi n imalno zanimljivo.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Sumnjam da ćemo vidjeti 150% ubrzanja dolar za dolar. 50% je realno očekivanje da dobijemo u relaciji 980Ti->1080Ti odnosno FuryX->FuryXv2.

15 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Znam da je to suludo očekivat, pogotovo s obzirom na dosadašnji modus operandi, ali očekujem, po svim najavama, da će GTX1070 morat moć gurat igre na 4K. U protivnom "džaba si krečio", dobijamo isti upgrade kakav smo i do sada dobivali. Čak i priča sa dolar za dolar mislim da ne hoda, pogotovo ako nakrcaju takvu grafulju sa 8-12GB RAM, što nije nerealno za očekivat po najavama.

 

Ponavljam, ako mi GTX1070 ne bude (osjetno) jači od trenutne GTX 980Ti/Titan, onda nismo ni blizu revoluciji kakvu najavljuju prethodnih mjeseci, pa čak i godina.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Jel stvarno istina da 1080 Ti kartice tek idu u 2017. ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
DarthMarkus kaže...

Jel stvarno istina da 1080 Ti kartice tek idu u 2017. ?

 Kako ćemo mi to znati? :D

11 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Meni ne smeta,taman sa ovom 970 ljepo zaokruzim svoju 1080p karijeru i u 2017 rasirenih ruku preko zelenog livade otrcim u svoju 4K gaming buducnost 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Ja sigurno kupujem novu generaciju nvidie jer cu kupiti kompjuter, od performansi ocekujem, ajde nek bude 30-40% bolje u istom cjenovnom rangu.
Revolucija lolol hahaha, ajme majko, znaci oni ce izdati gpu koji ce gurati 4k u 60 fps-a, super, onda lijepo kad to izdaju mogu svi na visegodisnji odmor! Mislim da je to potpuno nerealno, ali viditi cemo, nadam se da se varam.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...
DarthMarkus kaže...

Jel stvarno istina da 1080 Ti kartice tek idu u 2017. ?

 Kako ćemo mi to znati? :D

  istina, mislio sam "najave"...

 

Tončili, jel ti još imaš ona dva titana x u špajzu ?

MEGATAMA kaže...

Meni ne smeta,taman sa ovom 970 ljepo zaokruzim svoju 1080p karijeru i u 2017 rasirenih ruku preko zelenog livade otrcim u svoju 4K gaming buducnost 

 

 

 

Ni meni, pridružim ti se u "kasu" lagano...

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2016 11:41 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Realno ili ne, ovako nas bombardiraju sa najavama već podulje vrijeme:

 

LINK

 

Dakle, vidi se po najavama, po grafovima i po tekstovima da najavljuju revoluciju. Ne kažem ništa što oni ne najavaljuju. Iskreno, ne vjerujem u to, ali ne možeš novinarima pustit priču sa "10 times faster", objašnjavat koliko je bolja učinkovitost, najavit gaming flagship sa 32GB RAM i onda dat karticu koja je dolar za dolar 10% brža - to ne bi bila najavljena revolucija.

 

Iskreno, mislim da ponovo imamo situaciju "tresla se brda... ", ali vidjet ćemo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Vidim da se spominju imena gtx 1080 i fury v2 itd.

Jesu li ta imena potvrđena ili se samo nagađa ?

Battlelog: Glavas_ZG
 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Glavas_ZG kaže...

Vidim da se spominju imena gtx 1080 i fury v2 itd.

Jesu li ta imena potvrđena ili se samo nagađa ?

 Naravno da se samo nagađa, još ništa nije konačno. Novosti bi nam trebale biti dostupne sad za mjesec dana na konferenciji za grafiku... Do tada su samo nagađanja oko brojki, performansi i naziva.

 

Mislim da će biti realno za očekivat da jedna 1070ka bude negdje između 980ke i 980ti po perf. To bi bilo nekako moje minimalno realno očekivanje. Sad ako takvu grafu puste za cijenu danas 970ke, to bi bilo idealna kupnja, no mislim da bi amd trebao napravit isti takav skok. Cisto da se cijene izniveliraju i da se ne rade monoplističke kalkulacije. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
eywa33 kaže...
Glavas_ZG kaže...

Vidim da se spominju imena gtx 1080 i fury v2 itd.

Jesu li ta imena potvrđena ili se samo nagađa ?

 Naravno da se samo nagađa, još ništa nije konačno. Novosti bi nam trebale biti dostupne sad za mjesec dana na konferenciji za grafiku... Do tada su samo nagađanja oko brojki, performansi i naziva.

 

Mislim da će biti realno za očekivat da jedna 1070ka bude negdje između 980ke i 980ti po perf. To bi bilo nekako moje minimalno realno očekivanje. Sad ako takvu grafu puste za cijenu danas 970ke, to bi bilo idealna kupnja, no mislim da bi amd trebao napravit isti takav skok. Cisto da se cijene izniveliraju i da se ne rade monoplističke kalkulacije. 

 Ja se nadam da će nove kartice imati nova imena obzirom da se ide na novu arhitekturu itd, ova imena 1080, 1070 su nezgrapna.

Battlelog: Glavas_ZG
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Glavas_ZG kaže...
eywa33 kaže...
Glavas_ZG kaže...

Vidim da se spominju imena gtx 1080 i fury v2 itd.

Jesu li ta imena potvrđena ili se samo nagađa ?

 Naravno da se samo nagađa, još ništa nije konačno. Novosti bi nam trebale biti dostupne sad za mjesec dana na konferenciji za grafiku... Do tada su samo nagađanja oko brojki, performansi i naziva.

 

Mislim da će biti realno za očekivat da jedna 1070ka bude negdje između 980ke i 980ti po perf. To bi bilo nekako moje minimalno realno očekivanje. Sad ako takvu grafu puste za cijenu danas 970ke, to bi bilo idealna kupnja, no mislim da bi amd trebao napravit isti takav skok. Cisto da se cijene izniveliraju i da se ne rade monoplističke kalkulacije. 

 Ja se nadam da će nove kartice imati nova imena obzirom da se ide na novu arhitekturu itd, ova imena 1080, 1070 su nezgrapna.

 Da, zvat će se Anna, Carol i Christine. 

 

 

15 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
eywa33 kaže...
Glavas_ZG kaže...
...
...

Mislim da će biti realno za očekivat da jedna 1070ka bude negdje između 980ke i 980ti po perf. To bi bilo nekako moje minimalno realno očekivanje. Sad ako takvu grafu puste za cijenu danas 970ke, to bi bilo idealna kupnja, no mislim da bi amd trebao napravit isti takav skok. Cisto da se cijene izniveliraju i da se ne rade monoplističke kalkulacije. 

 Ako to doista bude slučaj, to će biti žalosno nakon svih najava, jer to je otprilike tih 15% boosta performansi na koje smo navikli zadnjih godina dok se stagniralo na istom proizvodnom procesu. najavljuju revoluciju, ne "još jednu u nizu seriju".

8 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...
...

 

 Mislim da bi nakon 7 godina, novo ime donjelo dodatno osvježenje uz novu arhitekturu.

 

Battlelog: Glavas_ZG
11 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
Tonči kaže...
Glavas_ZG kaže...

 Ja se nadam da će nove kartice imati nova imena obzirom da se ide na novu arhitekturu itd, ova imena 1080, 1070 su nezgrapna.

 Da, zvat će se Anna, Carol i Christine.  

 hm, mogao bi onda i ja "ubost" jednu annu 

već vidim i koju

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)

Kako misliš navikli? Pa posljednjih godina su promjene daleko veće od 15%.

12 godina
protjeran
offline
Nvidia Pascal (2016)

Ja cu svojoj 970 staviti custom bios i vrtit ce se na 1800mhz, perfomanse nesto izmedu gtx 980 i Ti modela ja miran! morao sam nesto napisati da mogu pratiti temu! inace jedva cekam borbu izmedu Polaris vs Pascal!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
picajzla0707 kaže...
Tonči kaže...
Glavas_ZG kaže...

 Ja se nadam da će nove kartice imati nova imena obzirom da se ide na novu arhitekturu itd, ova imena 1080, 1070 su nezgrapna.

 Da, zvat će se Anna, Carol i Christine.  

 hm, mogao bi onda i ja "ubost" jednu annu 

već vidim i koju

 gdje se može predbilježit za ovu grafulju??? 

12 godina
neaktivan
offline
Nvidia Pascal (2016)

Što mislite, hoće li Pascal kartice zahtjevat dosta jača napajanja nego GTX 9xx serija ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
AngryBird kaže...

Što mislite, hoće li Pascal kartice zahtjevat dosta jača napajanja nego GTX 9xx serija ?

 Zašto? Pa svakom serijom rade sve optimalnije kartice, sve više performansi po Wattu,
zašto bi smanjenjem proizvodnog procesa i efikasnijom HBM memorijom postali veća trošila?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
overhaul kaže...
AngryBird kaže...

Što mislite, hoće li Pascal kartice zahtjevat dosta jača napajanja nego GTX 9xx serija ?

 Zašto? Pa svakom serijom rade sve optimalnije kartice, sve više performansi po Wattu,
zašto bi smanjenjem proizvodnog procesa i efikasnijom HBM memorijom postali veća trošila?

 a nezz, brio sam ako će imat više videomemorije i brži takt, da treba više watta.

Onda bi gold xfx napajanje od 550W trebalo bit dosta za neku pascal grafu koja bi bila ekvivalent 970/980 karticama.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2016 3:21 (AngryBird).
16 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
AngryBird kaže...
overhaul kaže...
AngryBird kaže...

Što mislite, hoće li Pascal kartice zahtjevat dosta jača napajanja nego GTX 9xx serija ?

 Zašto? Pa svakom serijom rade sve optimalnije kartice, sve više performansi po Wattu,
zašto bi smanjenjem proizvodnog procesa i efikasnijom HBM memorijom postali veća trošila?

 a nezz, brio sam ako će imat više videomemorije i brži takt, da treba više watta.

Onda bi gold napajanje od 550W trebalo bit dosta za neku pascal grafu koja bi bila ekvivalent 970/980 karticama.

 Trebalo bi. Ljudi u biti dosta kupuju predimenzionirana napajanja, jer su no name prodavači keljili nebulozno velike cifre 
koje nisu imale veze sa pravom snagom (uobičajeno je bilo da su 500+W bili jedva 300tinjak efektivnih na 12V sa ubi bože oscilacijama i interferencijama), 
a i uobičajena koja nisu "lagala" su imala slabu efikasnost. Što je rezultiralo grijanjem i bukom pri opterećenju. 80gold provjerenog brenda
bi danas trebao sasvim mirno pogoniti prosječnu konfiguraciju i karticu te klase koju spominješ.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
offline
Re: Nvidia Pascal (2016)
AngryBird kaže...

Što mislite, hoće li Pascal kartice zahtjevat dosta jača napajanja nego GTX 9xx serija ?

 Zapravo, smanjena potrošnja je jedina sigurna stvar na koju možemo računat....

11 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Neke nepotvrđene novosti.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
2 0 hvala 3
16 godina
odjavljen
offline
Nvidia Pascal (2016)

Cijena prava sitnica...znači možemo očekivati 700-1000 eura u maloprodaji? Sam dobro skužio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Super, bar neću trošiti na grafičku prije kraja godine ;)  

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nvidia Pascal (2016)

Amd hardwerski jači, niži proces, više tranzistora ali nikako jači u praksi.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice