NVIDIA - Topic o driverima izdvojena tema

poruka: 2.921
|
čitano: 697.236
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
CyberDemonVZ kaže...
mirkoj kaže...

znaci koja je poenta BILO  sta igrati na ekrancicu mobitela??? ni igre za mobilne nisu za igranje na tome, a mkamoli bilo sta za PC.. 

stvarno ne razumijem :)

 Na ovo možeš spojiti tipkovnicu i miša i igrati ko na PCu i mislio sam probati na tabletu.

I vjerojatno ne bi tako igrao, više me smeta što mi ne radi jedna od mogućnosti programa.. A ne znam zašto!

 Meni radi kad sam ovdje:

 

Dodao ovo dvoje:

 

A lokacija tih fileova ti je ovdje:

 
 

 

12 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Ja sam dodal sve aktivne i radi.

Kako si izdvojio ova dva? Neki tutorial, ili si jako pametan? :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
CyberDemonVZ kaže...

Ja sam dodal sve aktivne i radi.

Kako si izdvojio ova dva? Neki tutorial, ili si jako pametan? :)

 lol

ma gledao po netu i ljudi preporučili raznorazne nvidia exe fileove. Njih 5-6 ali kad sam pogledao pod nvidia folder skoro ni jednog od njih nije bilo. Tada sam uočio ova dva i dodao ih. Nakon toga proradilo.

 

Ma mislim samo ime file-a govori što bi moglo biti.

12 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

nije poenta misa i tastature nego ekrana. brate mili sjecam se samo vreeman 14" monitora kad su bilis tandard, i ljepote kad su konacno monitori poceli rasti. 

i sta se desilo?

igrice dobile sve bolju grafiku, monitori postajali sve veci i onda se pojavio mobilni gaming oji je igrice vratio na stanje u kakvom su bili prije 10tak godina i vise...

zasto??

da oni koji su do juce vikalis tosamo buljis u ekran i taj okmpjuter dok sam igrao daleko slozenije i zahtjevnije za mozak igre danas igraju farmwil i slicna sranja za koje skill ne treba veci od osnove motorike pokretaa ruke koju savladaju bebe u par mjeseci i to isto bulje na ekrancicu manjem od sve i jednog ekrana koji sam ja godinama gledao...

nema smisla :)

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
 
1 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Čitatelj kaže...

Necak mi se kune da je nVidija nepogresiva i najbolja sa driverima, al ocito me lagao.

Ovo cudo se stalno rusi i izbacuje me iz igre.

 

Stavio beta driver, ista stvar. Na kraju maknuo sve i pustio da Windows update instalira driver, i vise nema rusenja.

 

Ako netko zna kako popraviti, neka javi, jer sa nVidijine stranice driver ne pomaze.

 

Neznam kak da ti pomognem jel ocigledno nvidia ima zescih problema sa svojim drajverima.

I meni se desava isti problem ko kod tebe (geforce experience something went wrong error) plus sto mi jos nestane control panel, pa moram svakiv cetri-pet dana raditi reinstall (Vec mi je to dopizdilo).

Dosta sam proveo vremena trazeci rijesenje na netu al, sve je to bilo bez konkretnog rjesenja.

Svakim novim drajverom isti k....

 

7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Frk kaže...

 

Neznam kak da ti pomognem jel ocigledno nvidia ima zescih problema sa svojim drajverima.

I meni se desava isti problem ko kod tebe (geforce experience something went wrong error) plus sto mi jos nestane control panel, pa moram svakiv cetri-pet dana raditi reinstall (Vec mi je to dopizdilo).

Dosta sam proveo vremena trazeci rijesenje na netu al, sve je to bilo bez konkretnog rjesenja.

Svakim novim drajverom isti k....

 

 

E upravo to i kod mene. Ne mogu ni pokrenuti Experience, nestao mi Control Panel, ne mogu nista podesiti.

Uglavnom zesci problem sa driverima. Na desktopu imam Integriranu HD4290 i R460 2GB, i obje rade bez frke.

 

R460 2GB flashana u R560 2GB, i svako malo mi salje obavjest da su dosli novi driveri, a ja ih ne zelim skinuti jer mi ovi rade super.

12 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Kolko sam shvatio problemi počinju od Creators Updatea (iako neki su imali problema i prije).Dosta tutoriala ima na yubetubu Al nis ne funkcionira (bar kod mene).Na nvidia forumu dosta se žale,čak je i sama nvidia izbacila iz system traya ikonu zbog sličnih problema (očito problem s win 10), te prebacila Control Panel na desktop.
Ako se oš zezat imas dvije-tri mogućnosti (kod mene nisu upalile):

1. Odes na Guru3d i tam skines DDU Unilstaller,instaliras,te iz Safe Moda izbrises drajvere s njim,resetiras i ponovo instaliras drajvere na suho.

2. Otvoris Device Manager i pod display napravis reinstall drajvera

Opcionalno
3.Trazis stare drajvere (koj su stabilni) na nvidinoj stranici.
7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Meni se oboje desavalo na 1703 i 1709 verzijama Windows 10.

 

S obzirom da je grafika novije generacije, GTX 1070-MaxQ, nema puno kompatibilnih drivera.

 

Svi rade, ali ne radi CP, tj. radi 1-2 dana pa nestane. Isto tako mogu zaboraviti na ShadowPlay ili ikakve OSD stvarcice.

 

Probao sam sa reinstalacijom drivera i svega moguceg, opet se pokvari samo od sebe nakon par dana.

16 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

upravo mi nv expiriance kad sam ga updejto na beta verziju javio game redy dravere 388,13 za cod novi need for speead. vidiam da još nema ni na forumu ništa o tim dravjerima evo ss

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

Da novi driveri su tu 388.13

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
darijoman kaže...

Da novi driveri su tu 388.13

 Vec cu 12 dana vanka.

8 godina
odjavljen
offline
NVIDIA - Topic o driverima

Rade ko urica.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Pa tako nešto, ali nisu ovdje 

13 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
darijoman kaže...

Pa tako nešto, ali nisu ovdje 

 Ali.... post iznad tebe je rekao da su tu :D

12 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Zajeb kaže...

 Ali.... post iznad tebe je rekao da su tu :D

 

Da, da vidim da je nešto smrljavio

 

Ok nema veze ajd piši propalo 

7 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Danas mi je doslo da razbijem laptop i sve.

 

Znaci - Witcher 3 - pokrenem ga iz Steama, vidi se witcher3.exe da se vrti u task manageru - al nista se ne pokrece.

 

Dosta ljudi ima problema sa tim, ali sa prvim verzijama igre bez patcheva. Sve sam probao nisam nista postigao.

 

I onda mi je doslo na um da je opet nestao nVidia driver i GF Experience - reinstalirao driver i sad opet radi - slijedecih par dana.

 

nVidia stvarno nema pojma kako napravit drivere da nesto vrijede.

6 godina
neaktivan
offline
NVIDIA - Topic o driverima

Za GPU 10x0 serije.

Koja je preporuka postaviti u:

NVIDIA Control panel- manage 3d settings- global settings- Power menagment mode- adaptive ili maximum performance ?

An old man told his grandson "My son, there is a battle between two wolves inside us all." "One is evil. It is anger, jealousy, greed, resentment, inferiority, lies and ego. The other i
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA - Topic o driverima

Ovako problemi se javljaju još od Creators Updejta (znači onoga prije trenutno aktualnoga Fall Creators Update - sada sam na ovoj verziji OS-a). Grafička kartica je 740m (laptop). Iako počistim stare drivere sa DDU, instalacija novih drivera nikako ne prolazi. Tj. dođe do BSOD-a prilikom restarta OS-a i to nakon instalacije novih drivera, a BSOD me upućuje na nvlddmkm.sys datoteku. Jedino što trenutno radi su driveri koji dolaze sa windows updateom (359.46). Postoji li bilo kakvo rješenje ovoga problema, već sam probao neke trikove sa neta ali ništa nije pomoglo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 21:07 (fighterZu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
fighterZu kaže...

Ovako problemi se javljaju još od Creators Updejta (znači onoga prije trenutno aktualnoga Fall Creators Update - sada sam na ovoj verziji OS-a). Grafička kartica je 740m (laptop). Iako počistim stare drivere sa DDU, instalacija novih drivera nikako ne prolazi. Tj. dođe do BSOD-a prilikom restarta OS-a i to nakon instalacije novih drivera, a BSOD me upućuje na nvlddmkm.sys datoteku. Jedino što trenutno radi su driveri koji dolaze sa windows updateom (359.46). Postoji li bilo kakvo rješenje ovoga problema, već sam probao neke trikove sa neta ali ništa nije pomoglo?

 Taj DDU zna ponekad obrisati ono što ne treba. Mojem kolegi jednom pobrisalo drivere i nakon toga više nije mogao bootati windows, trebala mu skorz friška instalacija.

 

Za Nvidia drivere već odavno ne treba brisati stare drivere nego se samo novi preko starih instaliraju, ali sa time da idete u "Custom" opcije i tamo izaberete kvačicu koja piše nešto tipa: Perform a clean install. 

 

 

Ono što probaj napraviti je odi pod Moj PC ili My PC>Manage>Device Manager i tamo gore pod tabom "View" upali "Show Hidden Devices". Sad pogledaj dali pod "Display Adapters" imaš grafiču ili možda čak dvije(ako je jedna zasivljena to je stari driver ili graf, ali je do sad bilo skriveno).  Sad Unistall device na grafičku ili dvije zavisi kako već imaš. Nakon toga restiraj PC i instaliraj drivere.

14 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
beaststeeth kaže...

Za GPU 10x0 serije.

Koja je preporuka postaviti u:

NVIDIA Control panel- manage 3d settings- global settings- Power menagment mode- adaptive ili maximum performance ?

 Maximum performance. S obzirom da su adaptive sj.... Jesu li ispravili u međuvremenu, ne znam. Ja koristim navedeni, krljam igre i sve ok.

11 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Jel nemaš optimal power postavku?

6 godina
neaktivan
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Kvod kaže...

 Maximum performance. S obzirom da su adaptive sj.... Jesu li ispravili u međuvremenu, ne znam. Ja koristim navedeni, krljam igre i sve ok.

 

Ne zabrinjavaju te viša temperatura kod klasičnog rada na desktopu kada je na maximux performance?

- gledanje filmova ( od 48-56 °C)

- browser - firefox-chrom i slično ( (od 39- 44 °C)

 

kada vratim na adaptiv temp °C se smanji za 30% od gore navedinh brojki?

- osobni idle kod mirovanja je 26 °C.kada je na adaptive.

- kada je na max. performance idle stoji na 48 °C.

An old man told his grandson "My son, there is a battle between two wolves inside us all." "One is evil. It is anger, jealousy, greed, resentment, inferiority, lies and ego. The other i
8 godina
protjeran
offline
NVIDIA - Topic o driverima
Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Jack Sparrow kaže...
fighterZu kaže...

Ovako problemi se javljaju još od Creators Updejta (znači onoga prije trenutno aktualnoga Fall Creators Update - sada sam na ovoj verziji OS-a). Grafička kartica je 740m (laptop). Iako počistim stare drivere sa DDU, instalacija novih drivera nikako ne prolazi. Tj. dođe do BSOD-a prilikom restarta OS-a i to nakon instalacije novih drivera, a BSOD me upućuje na nvlddmkm.sys datoteku. Jedino što trenutno radi su driveri koji dolaze sa windows updateom (359.46). Postoji li bilo kakvo rješenje ovoga problema, već sam probao neke trikove sa neta ali ništa nije pomoglo?

 Taj DDU zna ponekad obrisati ono što ne treba. Mojem kolegi jednom pobrisalo drivere i nakon toga više nije mogao bootati windows, trebala mu skorz friška instalacija.

 

Za Nvidia drivere već odavno ne treba brisati stare drivere nego se samo novi preko starih instaliraju, ali sa time da idete u "Custom" opcije i tamo izaberete kvačicu koja piše nešto tipa: Perform a clean install. 

 

 

Ono što probaj napraviti je odi pod Moj PC ili My PC>Manage>Device Manager i tamo gore pod tabom "View" upali "Show Hidden Devices". Sad pogledaj dali pod "Display Adapters" imaš grafiču ili možda čak dvije(ako je jedna zasivljena to je stari driver ili graf, ali je do sad bilo skriveno).  Sad Unistall device na grafičku ili dvije zavisi kako već imaš. Nakon toga restiraj PC i instaliraj drivere.

Hvala na odgovoru. Ne, nemam nista zasivljeno pod "Display Adapters". Upravo sam probao ponovno instalirati novije drivere, sa "Perform clean install" (nad verzijom 359.46 koja dolazi sa windows updateom). Instalacija završi, u installeru mi pokaže da je instalirao komponente, kliknem close, installer se zatvori te se pojavi BSOD s naznakom na nvlddmkm.sys datoteku. OS se automatski restartira, ponovno uđem u OS, a driveri kao da se nisu instalirali, tj. OS ih ne prepoznaje. Pod device manager stoji samo od intela driver. Zanimljivo u Control Panelu postoji "Nvidia Control Panel", ali ne može se pokrenuti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 20:30 (fighterZu).
15 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima

Dobro, nema zasivljenog, al dali si probao "uninstall device" na grafičkoj pa onda instalirati?

13 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
Jack Sparrow kaže...

Dobro, nema zasivljenog, al dali si probao "uninstall device" na grafičkoj pa onda instalirati?

Jesam. Nažalost, problem se javlja i dalje. No na ovaj način sam primjetio još nešto. Znači pojavio se jedan sivi 3D video controller u device manageru nakon instalacije novih drivera, pa sam njega maknio, restartirao i zatim se pojavio ovaj novi driver u device manageru, ali samo u device manageru je prikazan, kao da nije u potpunosti instaliran jer nemam nigdje pristup npr. nvidia control panelu. Probao sam onda napravit uninstall device i nad tim driverom koji se pojavio nakon neuspješne instalacije te sad u toj situaciji dođe do BSOD-a (nakon klika na uninstall device) te ga ne može ukloniti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 22:01 (fighterZu).
15 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
fighterZu kaže...
Jack Sparrow kaže...

Dobro, nema zasivljenog, al dali si probao "uninstall device" na grafičkoj pa onda instalirati?

Jesam. Nažalost, problem se javlja i dalje. No na ovaj način sam primjetio još nešto. Znači pojavio se jedan sivi 3D video controller u device manageru nakon instalacije novih drivera, pa sam njega maknio, restartirao i zatim se pojavio ovaj novi driver u device manageru, ali samo u device manageru je prikazan, kao da nije u potpunosti instaliran jer nemam nigdje pristup npr. nvidia control panelu. Probao sam onda napravit uninstall device i nad tim driverom koji se pojavio nakon neuspješne instalacije te sad u toj situaciji dođe do BSOD-a (nakon klika na uninstall device) te ga ne može ukloniti.

 nema ideje. 

 

Ako si overclockao makni clock. Nemam drugog rješenja to ili reinstall windowsa

14 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
_mark0_69 kaže...

Jel nemaš optimal power postavku?

 Naravno da imam.

14 godina
offline
Re: NVIDIA - Topic o driverima
beaststeeth kaže...
Kvod kaže...

 Maximum performance. S obzirom da su adaptive sj.... Jesu li ispravili u međuvremenu, ne znam. Ja koristim navedeni, krljam igre i sve ok.

 

Ne zabrinjavaju te viša temperatura kod klasičnog rada na desktopu kada je na maximux performance?

- gledanje filmova ( od 48-56 °C)

- browser - firefox-chrom i slično ( (od 39- 44 °C)

 

kada vratim na adaptiv temp °C se smanji za 30% od gore navedinh brojki?

- osobni idle kod mirovanja je 26 °C.kada je na adaptive.

- kada je na max. performance idle stoji na 48 °C.

 Nimalo. Hlađenje mi je bitna stavka u životu, ali temperature su u redu. Te mogu krenut u svakom trenu krljati neku igru.

 Imho meni se čini da bi trebao poraditi na hlađenju. Da ja vidim 56C pri gledanju filma, to bi mi bio preveliki stres. 

Temp Temp
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 17:28 (Kvod).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice