Pitanje u vezi mogućeg bottlenecka

poruka: 5
|
čitano: 771
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Pitanje u vezi mogućeg bottlenecka

Planiram kupovinu nove grafičke kartice. E sad ili će bit 1070 ili 1080. Za proc imam Ryzen 5 1400 pa me zanima da li će 1080 bili overkil a pogotovo zato što igram samo na 1080piksela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pitanje u vezi mogućeg bottlenecka

Neki bi ti rekli da bude overkill, ja ću reći da si kupiš ono kaj želiš. Znam da se svi ponekad dvoumimo i dođemo tu sa pitanjem ili samo tražimo potvrdu onog što već znamo, kao neku sigurnost da nećemo progiješit, no u konačnici uzmi si ono kaj ti najviše želiš jer su obje kartice jako dobre, i više nego li za FHD. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Pitanje u vezi mogućeg bottlenecka

Nije stvar što kolega želi ili ne želi, pitanje glasi hoće li njegov ryzen procesor biti bottleneck a odgovor na to pitanje glasi - ne, bottleneck će prvenstveno za 1080 biti tvoj monitor, a tek ako se odlučiš uzeti monitor veće rezolucije će biti bottleneck procesor.

 

Savjet, uzmi 1070 i biti ćeš miran na 1080p pa čak i kada pređeš u budučnosti na veću rezoluciju...

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Pitanje u vezi mogućeg bottlenecka
Bit ce dobar, jaci gpu ce ti dati mogucnost dizanja detalja, osim ako nisi 100+fps freak onda si odabrao totalno krivi cpu..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pitanje u vezi mogućeg bottlenecka

Tako jak GPU za 1080P, nadam se da ne ciljaš 120+ fps-a jer ti za to treba 7700K pod vodenim maksimalno nafrljen.

U suprotnom, uživaj i ne brini, sve na max i šamaraj.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice