Problem oko dobivanja slike.

poruka: 13
|
čitano: 4.888
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Problem oko dobivanja slike.

Pozz ekipo pocastio sam se novim lcd televizorom,radi se o toshibi.

 

Spojio sam nekolio uređaja na hdmi (ps4 total tv i svi uredno rade) ali problem nastaje kad sam spojio pc jednostavno sliku ne mogu dobiti.

Komp je prepoznao TV postavke sam sve namjestio mjenjao rezolucije bla bla bla ali slike nema,javlja se poruka nema signala.

Testirano cak i sa dva laptopa i sve radi bez greske.

Uspio sam dobit dva puta sliku koja se pojavi (neka cudna rezolucija) nakon sto se uređaj ugasi to traje cca 5 sec i odma nestane slika.

Na netu nisam nista pametno nasao

 

 

UPDATE:uspio sam dobit sliku nakon ukljcivanja i iskljucivanja iz graficke sve radilo 2 dana i sad opet nema signala.

Msm da nesto grafa ili zeza ili ja ne znam nesto namjestiti.

Radi se o R7 200 seriji.

 

Svaki savijet je dobrodošao.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Problem oko dobivanja slike.

Jesi probao s drugim kabelom?

 

Jesi probao u Linux Mintu? Da isključiš driver pod Windowsima kao mogući uzrok.

11 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.
mbaksa kaže...

Jesi probao s drugim kabelom?

 

Jesi probao u Linux Mintu? Da isključiš driver pod Windowsima kao mogući uzrok.

Ista situacija.

Vidi se u linuxu ali opet televizor javlja grešku nema signala.

Zna se pojaviti slika na 5 sec ali nakon toga se ugasi i pojavi poruka nema signala.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
16 godina
moderator
online
Re: Problem oko dobivanja slike.

Posudi drugu grafičku karticu. Najvjerojatnije je slab kontakt u konektoru na grafičkoj kartici.

15 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.
keki kaže...
mbaksa kaže...

Jesi probao s drugim kabelom?

 

Jesi probao u Linux Mintu? Da isključiš driver pod Windowsima kao mogući uzrok.

Ista situacija.

Vidi se u linuxu ali opet televizor javlja grešku nema signala.

Zna se pojaviti slika na 5 sec ali nakon toga se ugasi i pojavi poruka nema signala.

 vjerojatno neispravan video chip VGA za konkretan video izlaz..

ili možda, ograničenje (ovisno o klasi kartice, koliko istovremenih video izlaza može paralelno raditi + ili-ili ne rade svi parovi).. npr eyefinity

 

ili, možda postavke rezolucija/refresh.. tv/lcd.. normalni monitori, standardno rade na 50/60Hz i standardne rezolucije kao SD/HD možda je neka od tih postavki problem za tv.

-kako je spojen monitor? kojim konektorom? vga/dvi/hdmi/dp ..? ovisno što od izlaza imaš probaj pribaviti npr dp->hdmi kabel...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.
ihush kaže...
keki kaže...
mbaksa kaže...

Jesi probao s drugim kabelom?

 

Jesi probao u Linux Mintu? Da isključiš driver pod Windowsima kao mogući uzrok.

Ista situacija.

Vidi se u linuxu ali opet televizor javlja grešku nema signala.

Zna se pojaviti slika na 5 sec ali nakon toga se ugasi i pojavi poruka nema signala.

 vjerojatno neispravan video chip VGA za konkretan video izlaz..

ili možda, ograničenje (ovisno o klasi kartice, koliko istovremenih video izlaza može paralelno raditi + ili-ili ne rade svi parovi).. npr eyefinity

 

ili, možda postavke rezolucija/refresh.. tv/lcd.. normalni monitori, standardno rade na 50/60Hz i standardne rezolucije kao SD/HD možda je neka od tih postavki problem za tv.

-kako je spojen monitor? kojim konektorom? vga/dvi/hdmi/dp ..? ovisno što od izlaza imaš probaj pribaviti npr dp->hdmi kabel...

Ovako:

Monitor 1: Spojen na VGA tj preko onog adapter DVI to VGA.

Monitor 2: Spojen preko display porta također apapter za vga

Monitor 3:Tv je spojen preko HDMI-a

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
15 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.

potraži teh.spec (za svoju karticu, kad već ne navodiš konkretno.. r7-200-serija), tj ograničenja.. npr vidi gigabajtica-multiview.. ograničenje na 2 izlaza.. (namjerno, po kategorijama-cijeni..) tad imaš ograničenje koliko izlaza istovremeno i/ili koji tip npr ako radi dvi možda ne radi hdmi i sl. kombinacije, mada je sve ispravno.

-ako se pitate zašto je to tako.. zbog zarade, skuplje->omogućeno pa sve do spajanja npr 6-8 i više ekrana. (sad je u rasponu 2-3-4 uobičajeno za normalne VGA).

 

evo bolji izvor/tablica, za seriju 200/300.. eyefinity.. i razlika je 3-ili-4 ovisno koji izlaz se koristi dok slabiji modeli 240-250 samo 2 izlaza..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 20:07 (ihush).
14 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.
Predugacak kabel, probaj na tvu prebaciti daljinskim na neki drugi hdmi pa vrati na komp. Kod mene je to znali upaliti.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.
ihush kaže...

potraži teh.spec (za svoju karticu, kad već ne navodiš konkretno.. r7-200-serija), tj ograničenja.. npr vidi gigabajtica-multiview.. ograničenje na 2 izlaza.. (namjerno, po kategorijama-cijeni..) tad imaš ograničenje koliko izlaza istovremeno i/ili koji tip npr ako radi dvi možda ne radi hdmi i sl. kombinacije, mada je sve ispravno.

-ako se pitate zašto je to tako.. zbog zarade, skuplje->omogućeno pa sve do spajanja npr 6-8 i više ekrana. (sad je u rasponu 2-3-4 uobičajeno za normalne VGA).

 

evo bolji izvor/tablica, za seriju 200/300.. eyefinity.. i razlika je 3-ili-4 ovisno koji izlaz se koristi dok slabiji modeli 240-250 samo 2 izlaza..

 Ovu karticu i koristim nekih godinu dana i radia je uredno na tri monitora tj dva monitora plus TV,ali od kad sam kupio novi tv nastaju problemi.

Radi se o modelu 260.

 

 

 

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
15 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.

-tad imaš 'izbor' ili je soft-driver neka opcija izmjenjena ili kvar. Za driver nije riješenje povratak na staro, jer te ostatak (os, igre-appsi) tjera na novo.. a kvar može biti sporedan ili početak crkavanja ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.
ihush kaže...

-tad imaš 'izbor' ili je soft-driver neka opcija izmjenjena ili kvar. Za driver nije riješenje povratak na staro, jer te ostatak (os, igre-appsi) tjera na novo.. a kvar može biti sporedan ili početak crkavanja ..

 Šta mi savjetuješ da odfuram grafu na servis?

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
15 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.

-ne :) .. nego to je ili-ili.. (ako nije nešto treće) dok servis ima smisla ako imaš garanciju..

no kao sve sitnice koje propuštaš navesti, npr r260 (jer nije isto 240-250) .. ako imaš garanciju, ako ne vidiš neku razliku u driveru i do sad je radilo, tad najlogičnije pomisliš na kvar i reklamiraš, dobiješ novu (s novom garancijom..) nemaš što izgubiti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Problem oko dobivanja slike.
ihush kaže...

-ne :) .. nego to je ili-ili.. (ako nije nešto treće) dok servis ima smisla ako imaš garanciju..

no kao sve sitnice koje propuštaš navesti, npr r260 (jer nije isto 240-250) .. ako imaš garanciju, ako ne vidiš neku razliku u driveru i do sad je radilo, tad najlogičnije pomisliš na kvar i reklamiraš, dobiješ novu (s novom garancijom..) nemaš što izgubiti.

 Jamstvo na karticu jos uvijek vrijedi.

Model same kartice sam naveo nekoliko postova ranije.

Sve u svemu puno ti hvala na odgovorima i na savijetima. Otici cu iduci tijedan do Magazin rs da vidim sta ce mi oni reci.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice