Radeon R9 270X Club

poruka: 917
|
čitano: 126.068
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 270X Club
mirzet1976 kaže...

Ali kakva su ocitavanja u HWInfo za +12V i 5V na napojnoj.

 Evo ono sto sam uspio slikat i vidjet prije nego mi resetiralo..

za +12 malo je 11.969 malo 11.594

ovaj mi manji je na 1.202 i 1.108 i 0.975

a za amper- malo 1.000A i skoci na 5.3A pa malo 1.125

9 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Gravius kaže...
mirzet1976 kaže...

Ali kakva su ocitavanja u HWInfo za +12V i 5V na napojnoj.

 Evo ono sto sam uspio slikat i vidjet prije nego mi resetiralo..

za +12 malo je 11.969 malo 11.594

ovaj mi manji je na 1.202 i 1.108 i 0.975

a za amper- malo 1.000A i skoci na 5.3A pa malo 1.125

 Dobro si izmjerio, moguce da je do napojne, hajde probaj tu drugu napojnu i nemoj koristiti previse konektora, spojnica tipa molex na ovo na s ovog na ono i tako... Koristi 2x molex na 1x 6pin i ako ti trebaju dva takva dva kupi ako vec nemas...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Igormaric kaže...
Gravius kaže...
mirzet1976 kaže...

Ali kakva su ocitavanja u HWInfo za +12V i 5V na napojnoj.

 Evo ono sto sam uspio slikat i vidjet prije nego mi resetiralo..

za +12 malo je 11.969 malo 11.594

ovaj mi manji je na 1.202 i 1.108 i 0.975

a za amper- malo 1.000A i skoci na 5.3A pa malo 1.125

 Dobro si izmjerio, moguce da je do napojne, hajde probaj tu drugu napojnu i nemoj koristiti previse konektora, spojnica tipa molex na ovo na s ovog na ono i tako... Koristi 2x molex na 1x 6pin i ako ti trebaju dva takva dva kupi ako vec nemas...

 Ovaj, ovaj kabel mi ide direkt iz napajanja, ne mogu iskopcati van, znaci iz napajanja ide mi direkt 1 kabel sa 2 6-pinska konektora direkt na graficku....

9 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club

To je to onda, jeli na tom drugom napajanju imas iste probleme?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Igormaric kaže...

To je to onda, jeli na tom drugom napajanju imas iste probleme?

Ne razumijem zasto je to to? 

Nemam konektora za drugo napajanje, na drugom napajanu imam taj molex samo 1 konektor 6 pinski.. 

9 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club

Hajde poslikaj i konektore i graficku karticu kako ti je spojena i postaj ovdje ako ti nije problem jer ja osobno ne razumjem na sta sad mislis...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Igormaric kaže...

Hajde poslikaj i konektore i graficku karticu kako ti je spojena i postaj ovdje ako ti nije problem jer ja osobno ne razumjem na sta sad mislis...

 Evo poslikao sam, uglavnom, nasao sam jedan molex sa slike dolje, i spojio na stariji pc, napajanje 400W. Procesor intel 4 jezgre x2.33GHz, DDR2 2x2gb mushkin. I Glee Čuda.. 

Stavim graficku spojim nekako i upalim pc, instaliram valley, i instaliram catzillu kao i na novom pc-u. Pokrenem i jedan, pokrenem i drugi, test je odradilo do kraja malo sporije zbog rama i procesora, bez laganja i nije presla 45 celzija dok na novom pc-u dode do 62.. 

Uglavnom cudno mi to, zar je moguce da mi napajanje otislo? ili sto bi moglo biti onda uzrok gasenja i restartanja, CPU bio pod stress testom 2 sata i nije preso 52 celzija... 

9 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club

Eto vidis nesto je do napajanja. moguce da ne moze isporucit toliko struje samo za grafu, tako da probaj jedan taj 6ili 8 pinski od napajanja spojit na grafu direkt a s tim molexom prespojit neku drugu granu od napajanja i spojit na grafu. Ovo se odnosi na napajanje kojem sumnjas ispravnost. isto tako probaj to napajanje sto ti radi u starom kompu prebacit u tvoj novi cisto da i to probas ako ti nije problem pa nam javi rezultate.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Igormaric kaže...

Eto vidis nesto je do napajanja. moguce da ne moze isporucit toliko struje samo za grafu, tako da probaj jedan taj 6ili 8 pinski od napajanja spojit na grafu direkt a s tim molexom prespojit neku drugu granu od napajanja i spojit na grafu. Ovo se odnosi na napajanje kojem sumnjas ispravnost. isto tako probaj to napajanje sto ti radi u starom kompu prebacit u tvoj novi cisto da i to probas ako ti nije problem pa nam javi rezultate.

 Ovaj, napajanje staro mi ima 20pinski bez +4 onih za maticnu, bojim se da nebi skurio nesto ako cu spojiti.. Ako sumnjam da je napajanje, ima li jos kakav test onda? Ako kupim napajanje npr. i onda da nije do toga ahah nebi bilo dobro, ali kako mi graficka radi odlicno na starom kompu to ne kuzim.. :D moze li biti do ram memorije makar sam i to testirao... LudSam :hah

9 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club

Nece nista biti ako probas i bez tih dodatnih 4 pina, al isto tako mozes novo napajanje probat u starom kompu...

14 godina
offline
Radeon R9 270X Club

Mijenjam pastu prvi put zanima me jeli bolje očistiti sve ili ipak ostaviti ove krajeve od stare paste

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 270X Club

pa kaj imas to ostavljati, ocisti s stapicem za usi!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

dal ima nekoga tko ima ovu X OC karticu sa FX 8300 i 8gb rama i da igra na rezoluciji 2560x1080 novije igre? tipa gta v, far cry, itd? jel slaba ta kombinacija za tu rezoluciju? razmisljam uzeti ultrawide monitor, ali ne vidim bas nekog topica za njih, ako tko ipak zna neki topic da se pise cesto, neka mi ga linka, jer u searchu nisam nasao nesto previse korisno

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Radeon R9 270X Club
RuskeGTT kaže...

dal ima nekoga tko ima ovu X OC karticu sa FX 8300 i 8gb rama i da igra na rezoluciji 2560x1080 novije igre? tipa gta v, far cry, itd? jel slaba ta kombinacija za tu rezoluciju? razmisljam uzeti ultrawide monitor, ali ne vidim bas nekog topica za njih, ako tko ipak zna neki topic da se pise cesto, neka mi ga linka, jer u searchu nisam nasao nesto previse korisno

 gtx 970 krepava s tom rezolucijom...270x je 2x slabija...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Radeon R9 270X Club

Pozz svima imam problem sa jednom od  Gigabyte R9 270x znaci konektor  za hdmi mi gubi signal i gasi mi se monitor pa me zanima jeli postoji mogucnost da se ovaj dio zamjeni ili je to nemoguce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
dreadmoore kaže...

Pravac servis, odlemiti konektor i zalemiti novi.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Poz ljudi,imam sapphire r9 270x 2gb,16gb ram i fx 8350,..u posledne 2sedmice javlja mi se sl problem..(igram bf hardline) igra sve normalno radi fps sam zakljucao na 60,nakon odprilike pola sata igranja dolazi mi do velikog laga,fps pada do 30-40pa se vrati na 60,pa ponovo dropa,i to traje nekih 15stak sekundi,nakon toga sve normalno...(60fps bez padova) ..pratio sam temperaturu normalna je...a mrzi me skidati kakvu drugu igru da probam hoce li se desiti isto u njoj...hvala svakome sto pokusa pomoci..pozz
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
DuskoDUCA1 kaže...
Poz ljudi,imam sapphire r9 270x 2gb,16gb ram i fx 8350

Probaj starije/novije drivere.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Radeon R9 270X Club
Ok,hvala,moguce je da je do drajvera,jer mi se cini da se to pocelo desavati bas nekada kada sam skinuo najnovi drajver...(probat cu instalirati stare) hvala na savjet..pozz
10 godina
offline
Radeon R9 270X Club

Evo danas nabavio polovnu Msi r9 270x 2 gb koja ja bacala artefakte i uspio sam ju spasit pecenjem.

Temperature u gamingu su do 75 stupnjeva pa me zanima dali je to visoko ili je ok,pastu sam promijenio.

Asic quality je 73% pa me zanima koliko je mogu stabilno clockat bez podizanja voltaze.

  

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

meni se ne dizu preko 40-45 stupnjeva...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

Pozz

Imam problem sa svojom R9 270X Hawk, prije par mjeseci sam čistio komp od prašine i mijenjao termalnu pastu na procu, pošto nemam kućište da mogu skinut samo hladnjak i promijenit pastu, nego i cijela ploča mora van, sve sam to lijepo napravio i kad sam vraćao grafu i upalio komp, drugi vent nije radio i ne radi uopće, valjda nisam neš zeznuo kad sam ispuhivao prašinu na grafi sa ustima jer sam tako i prije radio i nije bilo problema. Inače komp radi normalno, grafa je tiha, malo toplija neg prije u loadu, al je ok. Ima još preko godinu dana garancije, al mi glupo još sad nosit ak radi dobro.

 

Jedino je problem oće li mi oni priznat reklamaciju te obavit zamjenu grafe radi tog venta il ne?

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Radeon R9 270X Club

nosi odma, dobit ces novu, mozda i rx 480 sve ovisi kaj imaju na stanju tj kolika je cijena bila toj hawkici!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

Nadam se da je tako i da će priznat. Taman opet 3 god nova gara, i tako u krug već 3. put od 2009.  Nego da, grafa je ta dobivena isto kao zamjena za 7870 Hawk pošto je ta krepala nije davala sliku i bacala je artefakte. Ta 7870 je bila 2000kn kad sam ju kupio, a krepala je nakon 2 god i onda sam tad dobio umjesto nje 270X koja je tada bila 1400-1600kn. Sumnjam da će mi dat puno bolju grafu jer gledaju više performanse nego cijenu, tak su mi bar rekli.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club

ako si grafu platio 1400 kn onda dobijes 1400 kn da si ju platio vise, vise bi dobio!ja sam za svoju dobio ponudjeni slabiji model lpa sam nadoplatio jos 300 kn i dobio jaci!

 

14 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
DiRT kaže...

Pozz

Imam problem sa svojom R9 270X Hawk, prije par mjeseci sam čistio komp od prašine i mijenjao termalnu pastu na procu, pošto nemam kućište da mogu skinut samo hladnjak i promijenit pastu, nego i cijela ploča mora van, sve sam to lijepo napravio i kad sam vraćao grafu i upalio komp, drugi vent nije radio i ne radi uopće, valjda nisam neš zeznuo kad sam ispuhivao prašinu na grafi sa ustima jer sam tako i prije radio i nije bilo problema. Inače komp radi normalno, grafa je tiha, malo toplija neg prije u loadu, al je ok. Ima još preko godinu dana garancije, al mi glupo još sad nosit ak radi dobro.

 

Jedino je problem oće li mi oni priznat reklamaciju te obavit zamjenu grafe radi tog venta il ne?

Identičan problem imam sa svojom Sapphire Dual-X.

Prije par mjeseci sam skužio da se jedan vent ne okreće, isto sam mislio da je nakon čišćenja otišao jer na jednom ventu je bilo dosta prašine a na drugom gotovo uopće ne.

Pošto mi je garancija istekla nisam se previše zamarao s tim, nisam ni nešto pretjerano temperature provjeravao jer sam igrao uglavnom nezahtjevne igre pa se grafa nije imala gdje naprezat.

 

Tek danas sam se sjetio testirat malo i ostao iznenađen kad sam u overdriveu namjestio vent na više od 50% pa se i drugi vent sjetio vrtit kao da mu niš nije.

 

Sad nemam pojma dal je to bug ili fičr? 

 

13 godina
offline
Radeon R9 270X Club

Možda sa update drivera to nastalo. Al nebi reko, idem baš probat manual podesit brzinu venta pa ćemo vidjet. Nisam se uopće sjetio išta dirat po postavkama, prije jesam probavao na starim grafama, al sad mi to više nije bitno, bitno je da je komp stabilan i da nema problema. Idem probat...

 

EDIT: Vidi stvarno radi drugi vent, ali kad se stavi manualno na 100% ventovi, onda proradi drugi, a sve ispod ne vrti se drugi. Čudno, prije je radilo sve kak spada, znači oba su se uvijek vrtila. I šta sad s tim, jel to dovoljan razlog za reklamaciju prije isteka garancije slj god?

 

EDIT2: Ipak od 94% počne vrtit drugi vent.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.3.2017 19:42 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
DiRT kaže...

Možda sa update drivera to nastalo. Al nebi reko, idem baš probat manual podesit brzinu venta pa ćemo vidjet. Nisam se uopće sjetio išta dirat po postavkama, prije jesam probavao na starim grafama, al sad mi to više nije bitno, bitno je da je komp stabilan i da nema problema. Idem probat...

 

EDIT: Vidi stvarno radi drugi vent, ali kad se stavi manualno na 100% ventovi, onda proradi drugi, a sve ispod ne vrti se drugi. Čudno, prije je radilo sve kak spada, znači oba su se uvijek vrtila. I šta sad s tim, jel to dovoljan razlog za reklamaciju prije isteka garancije slj god?

 

EDIT2: Ipak od 94% počne vrtit drugi vent.

Trebao bi bit dovoljan razlog, pogotovo jer ti se tek na 94% drugi vent aktivira.. nakon ovog svog posta jučer sam čitao malo po internetima da ipak ne bi trebalo tako bit..

A i frend koji ima identičnu karticu kao ja nema taj problem, kaže da mu se oba venta vrte neovisno o brzini.

 

Ako ti je grafa pod garancijom, reklamiraj definitivno.. meni je istekla još tamo 2015 tako da ću smatrat ovo kao neki feature smanjenja buke jer ne želim ulagat u drugi vent kad ionako plarniram upgrade ove godine a ova će valjda izdurat do tad.

11 godina
offline
Radeon R9 270X Club

imao upaljen hwmonitor. vecinom mi temp oko 50 za grafu 270x msi i ostavio upaljen igrao sniper ghost warrior 3 i kad sam ugasio igru vidim islo do 101, jel moguce ili je greska u programu? sta se ne bi komp trebao resetirati radi "sigurnosti"

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Radeon R9 270X Club
dennocro kaže...

imao upaljen hwmonitor. vecinom mi temp oko 50 za grafu 270x msi i ostavio upaljen igrao sniper ghost warrior 3 i kad sam ugasio igru vidim islo do 101, jel moguce ili je greska u programu? sta se ne bi komp trebao resetirati radi "sigurnosti"

 Jesi li pogledao na koliko rpm-a su ti radili ventilatori?

Možda se nisu ubrzavali, pa je zato bila tolika temp.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice