Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 723.195
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Sto se tice majnanja, svejedno je jel ili 3 ili 6 gb memorije, bitno je samo koji je proizvodjac memorije

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
GeneralPag1997 kaže...
Ako nisi vec kupio svakako uzmi ovu od 6gb... Moze se mineat preko noci samo je pitanje sto oces mineat i sto po tebi je ispativo. Oces bitcoin ili neke altcoine koji su popularni sad ili neke koji bi mogli postar popularni. Sve ovisi sto smatras da se isplati po tebi.

 

Kant kaže...

Sto se tice majnanja, svejedno je jel ili 3 ili 6 gb memorije, bitno je samo koji je proizvodjac memorije

 

 Ovo su sad malo kontra-odgovori. Koju onda uzeti, tj dal ima smisla onda 6GB, za razliku koliko bi to bilo bolje i cijenu? Možda preporuka koje druge graficke u toj cijeni koja bi bila bolja a da je opet i za igrati nešto na njoj?

14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kant kaže...

Sinoc sam slozio dva riga, svaki s 5 sapphire puls 570 4 Gb, svaka grafa daje oko 29 Hasha, sto je vise nego dobro

 

Odlicna kupovina

 

A probaj majnat s tom jednom, cisto da vidis kako to ide, ali u to ne bih vise ulagao... 

 Koji softver koristiš za to sve upogoniti? Stavit windows ili linux? Na čem radi bolje?

16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

@osa

 

Uzmi 3 Gb, samo probaj da nije Hynix memorija... Hynixsice daju oko 18 Mhs pri majnanju etha, a grafe sa Samsung memorijom oko 24... velika je razlika

 

Ako majnas Zcash tada nije toliko bitna ni vrsta ni kolicina memorije...

 

Takodjer, ako tek sada kupujes, ja bi na tvome mjesti isao na Radeonke RX470, cijena oko 2200 kn a daju i preko 28 Mhs u majnanju etha

 

Switch 

 

Simplemining je najjednostavnije i najstabilnije rjesenje

 

https://simplemining.net/

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 13:02 (Kant).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kant kaže...

@osa

 

Uzmi 3 Gb, samo probaj da nije Hynix memorija... Hynixsice daju oko 18 Mhs pri majnanju etha, a grafe sa Samsung memorijom oko 24... velika je razlika

 

Ako majnas Zcash tada nije toliko bitna ni vrsta ni kolicina memorije...

 

Takodjer, ako tek sada kupujes, ja bi na tvome mjesti isao na Radeonke RX470, cijena oko 2200 kn a daju i preko 28 Mhs u majnanju etha

 

Switch 

 

Simplemining je najjednostavnije i najstabilnije rjesenje

 

https://simplemining.net/

 A šta kad DAG pređe 3gb sljedeće godine ako rudariš Etherum?

16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Onda neces rudariti eth vec nesto drugo, zec...

 

Tada vec Eth predje na POS mozda...

 

U svakom slucaju ako misli majnati ETH, ne isplate se GF1060 6 Gb, sama razlika u cijeni u odnosu na 3 Gb je 700 kn...

 

I naravno, obratiti pozornost na ram kod 3 Gb modela, obavezno ako se misli majnati eth s njima

 

Ako misli eth iskljucivo, tada uzeti RX 570 koje su 200-300 kn i jeftinije i daju preko 28 Mhs u odnosu na 1060 koje daju oko 24

 

 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 13:41 (Kant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Dali imate neku ideju gdje je najjeftinije za uzeti 1080ti kartice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kant kaže...

Onda neces rudariti eth vec nesto drugo, zec...

 

Tada vec Eth predje na POS mozda...

 

U svakom slucaju ako misli majnati ETH, ne isplate se GF1060 6 Gb, sama razlika u cijeni u odnosu na 3 Gb je 700 kn...

 

I naravno, obratiti pozornost na ram kod 3 Gb modela, obavezno ako se misli majnati eth s njima

 

Ako misli eth iskljucivo, tada uzeti RX 570 koje su 200-300 kn i jeftinije i daju preko 28 Mhs u odnosu na 1060 koje daju oko 24

 

 

 Zasto uzimat 3gb ako ne misli graficku samo za mineanje uzimat nego preko noci. Ako oce mineat samo neko onda gleda AMD 470/570

16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ja govorim samo za majnanje 

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Rekao je samo po noci da bi mineao vjv onda bi preko dana sluzila grafa za igranje

6 godina
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

za ravno des dolara sam kupio ghs mining powera na cex.io kad su otvorili, prije valjda 5 godina...stra me otic ulogirat se da vidim stanje koliko je cega izmajnao do sada...ne vjerujem da imam puno sa svojih 1.1 ghs...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Ekipa pitanje,

 

radim u jednoj tvrtci gdje imam na raspolaganju 5-6 komp s amd firepro7100 8gb , 32gb rama ,intel i7-5820k 3,3ghz

Komp ionako ostanu upaljeni nakon radnog vremena. Pa sam pomislio da je možda pametno da ukljucim rudarenje etheruma il što got je sada najisplativije.

 

Pa sad me zanima da me netko uputi od kud krenuti i kako to sve povezati s jednim racunom i sve ?

Malo sam provjerio kako ide to sve i ispada mi oko 10-12 MH/s.. Pa s obzirom da struju neplacam mislim da bi se koja kuna mogla zaraditi.. 

Ako mogu savjeti i upute slušam

P.S ako sam falio temu molim vas da me uputite na pravu temu

fala unaprijed

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

 Mislim da je previše para. To da sve odvojeno uzmeš skoro pa 2000kn jeftinije proći.

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kant kaže...

@osa

 

Uzmi 3 Gb, samo probaj da nije Hynix memorija... Hynixsice daju oko 18 Mhs pri majnanju etha, a grafe sa Samsung memorijom oko 24... velika je razlika

 

Ako majnas Zcash tada nije toliko bitna ni vrsta ni kolicina memorije...

 

Takodjer, ako tek sada kupujes, ja bi na tvome mjesti isao na Radeonke RX470, cijena oko 2200 kn a daju i preko 28 Mhs u majnanju etha

 

Switch 

 

Simplemining je najjednostavnije i najstabilnije rjesenje

 

https://simplemining.net/

 Kako da znam koja je memorija GTX1060 WF2? Da, još nisam kupio, slažem si konfiguraciju.

Koja od ovh 3 je onda "prava"? Tj koja je razlika

prva

druga

treća

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 7:59 (Osa).
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/20968

 

S ovim modelom sam trenutno jako zadovoljan

 

Sto se tice memorije na 1060 3 Gb modelima, jako je tesko ustvrditi koja je mema gore prije nego se vidi na GPU-Z :)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kant kaže...

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/20968

 

S ovim modelom sam trenutno jako zadovoljan

 

Sto se tice memorije na 1060 3 Gb modelima, jako je tesko ustvrditi koja je mema gore prije nego se vidi na GPU-Z :)

 I ja gledam taj model. Ima neki razlog zašto futura? U admu je 2000kn.

16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

U slucaju problema i reklamacija imam daleko najbolja i najpozitivnija iskustva s Futurom

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Kant kaže...

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/ati/20968

 

S ovim modelom sam trenutno jako zadovoljan

 

Sto se tice memorije na 1060 3 Gb modelima, jako je tesko ustvrditi koja je mema gore prije nego se vidi na GPU-Z :)

 Nebi bila onda RX580 bolja od RX570, a razlika je 100kn?

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 15:32 (Osa).
16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Vise manje majnat ce isto, ali nije losa ponuda, bolja je u gejmingu ako zatreba :)

 

Ove sam preporucio jer sam s njima radio zadnje rudnike i bas nikakvih problema, za razliku od primjerice MSI Armorica... one su mi na par rigova zivce pojele

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Pozdrav,

 

Evo mene opet u potrazi za savjetom. Došle grafe, rx 580, 2 kom i riseri.

Složio jednu, grafa radi i sve super. Idem ubacit drugu kad ono vrte obje ali monitor se crni. Kada zasebno ukopčam jednu od njih računalo funkcionira.

 

Kako omoguciti da rade obje istovremeno? 

Jedna je spojena na x16 a druga na x1 pcie port.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ima li netko tko ima više znanja od mene da mi podesi računalo

 

imam 2 mining riga

 

1 nvidia 3x1080ti i tu fakat nemam problema sve radi savršeno i super sam podesio sve i rudari vrlo dobro

 

medjutim 2 rig je amd i s njim 100 problema

 

2 rig 7 x 580 8gb

 

uglavnom imam par njih što majna 15 mh/s eth a vidio sam ekipu da na netu i preko 30 postiže

 

naravno da nemam samsung memoriju nego ko za kurac sve su hynux memorija

 

uglavnom trebao bih nekoga tko bi mi pomogao flashat biose , tweekat maximalno i općenito izvuć maximalno iz njih

 

spreman sam ako treba i platiti nekog da mi složi taj rig kak spada i kaže mi što krivo radim

 

uglavnom pliz ako netko sličan rig sa amd karticama ima i savršeno mu radi jer ih zna složiti i podesiti neka mi se javi inbox

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Koliko bi se otprilike trebalo ulozit kao pocetnik u neku konfiguraciju da se od nje ima i neke zarade. Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

ako trazis moj savjet, ulozi po malo svugdje...ja imam recimo na https://cex.io/ ulozeno nesto sitno...nit mi trosi struju, nit mi smeta buka, a coini se mnoze...vec 5 godina nisam provirio da vidim koliko imam, tek kad se bitcoin izrudari do kraja cu ic prodat za onoliko koliko to tada bude vridilo, a ne rudare samo jednu valutu, vec nekoliko njih...imaju takav kapacitet da mogu slobodno obavljat sav majning na svijetu, i vjerojatno i bi da nisu ograniceni pravilima tipa da nitko ne smije vise od 50%...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Gorstak79 kaže...

ako trazis moj savjet, ulozi po malo svugdje...ja imam recimo na https://cex.io/ ulozeno nesto sitno...nit mi trosi struju, nit mi smeta buka, a coini se mnoze...vec 5 godina nisam provirio da vidim koliko imam, tek kad se bitcoin izrudari do kraja cu ic prodat za onoliko koliko to tada bude vridilo, a ne rudare samo jednu valutu, vec nekoliko njih...imaju takav kapacitet da mogu slobodno obavljat sav majning na svijetu, i vjerojatno i bi da nisu ograniceni pravilima tipa da nitko ne smije vise od 50%...

 Znači za 120 godina ćeš ići prodati?

16 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

strpljen, spašen :)

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

pa postoji li neka okvirna cijena za konfiguraciju koja bi mogla rudariti ethereum, a da bi od nje bilo nekakvog profita na mjesecnoj bazi.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Switch kaže...
 Znači za 120 godina ćeš ići prodati?

 

Nadam se, da :D

13 godina
neaktivan
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Gledam ove risere i uglavnom se napajaju ili preko molexa ili preko 6 pin. a to je 75-130w. PCI x16 slot je 75w. Što znači grafička dobiva samo 75w. Kako onda grafičke kartice rade na tom pošto RX 580 može povući preko 200w

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
axos kaže...

Gledam ove risere i uglavnom se napajaju ili preko molexa ili preko 6 pin. a to je 75-130w. PCI x16 slot je 75w. Što znači grafička dobiva samo 75w. Kako onda grafičke kartice rade na tom pošto RX 580 može povući preko 200w

 pa spajaš grafu na napajanje normalno kao i inače , ne kužim 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 18:45 (loky4i4).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice