Rx560

poruka: 10
|
čitano: 2.490
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Rx560

pozdrav,

zanima me da li je moguce da zbog nedostatka ram-a u igricama poput far cry 5 , gta V, project cars 2 itd.. imam lagove u igri? znaci ja stavim postavke na ultra i lijepo to sve izgleda i vrti i odjednom samo počne lag, ja jos uvijek cekam sa ebay-a 2x4gb ram a trenutno je unutra samo 4gb rama. Je li do rama ili je graficka totalni promašaj? procesor je fx8350be

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Rx560
Preslaba je to grafa za ultra postavke, instaliraj si msi afterburner i uključi monitoring.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Rx560

4gb je premalo svakako ali neces bas vrtiti na ultra sve te igre medium ili high je max za tu grafu a i za proc. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Rx560

pa baš zato me to i muči sve skupa, jer gledao sam na yt testove, usporedbe, znao sam što kupujem, ali meni ima problema i na low/medium/high/ultra , pa me čisto zanima da li je to stvarno do RAM-a ili je grafička banana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rx560
CroatianRacer kaže...

pa baš zato me to i muči sve skupa, jer gledao sam na yt testove, usporedbe, znao sam što kupujem, ali meni ima problema i na low/medium/high/ultra , pa me čisto zanima da li je to stvarno do RAM-a ili je grafička banana.

 vrlo lako moguće da je RAM problem, ti imaš 4Gb ukupno, cca 2Gb zauzme sistem i ostane 2Gb slobodno što je premalo za bilo kakvu moderniju igru

a grafička nije banana ali na ultra settings se nećeš sigurno naigrati 

6 godina
offline
Rx560

"Potpuno legalna" verzija igrice ili zaista legalna?

Cesto ce yogurt izvlaciti slabije performanse.

I da, kao sto je iznad mene receno, trebas dodati RAMa

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2018 11:52 (sexytoiletpaper).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rx560

evo napokon stigli rami, sad sam to instalirao, no i dalje imam jedan glup problem, dakle narucio sam 2 corsair vegance iste pločice njih sam stavio u dual channel , a jednu pločicu koju sam do sad koristio A-data u single, i što se događa koristi samo 8gb ram, piše 12 installed 8 usable, tako je bilo i kad sam imao 1x4 i 2x2, prepoznao je 8 koristio samo 4, i sad prepoznaje 12 koristi samo 8, izgleda da baš moraju bit iste plocice za ovu maticnu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rx560

Ostavi samo 8gb u dualchanel to ti je dosta za igre pa javi jesu bolje performanse

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Rx560

isprobao sam far cry 5 , na high radi ok, novi nfs na medium radi ok al ima fps dropova, pogotovo kad je neki video. Car mechanic simulator 18 na medium ok, gta V na high ok i to je to za sada, bolje su preformanse opcenito racunala u radu i u igricam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rx560

Fps dropovi su isto zbog procesora vjerovatno tako je i meni dok nisam uzeo ryzen, naravno ovisi od igre do igre ali cesto mi je bilo da igram na 70 fpa pa na trenutak padne na 20 ili 30 i dalje normalno dok sa modernijim procesorom nema toga problema. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice