Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

poruka: 22
|
čitano: 1.519
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

Pozdrav,

 

kratko pitanje. Da li se isplati nadograditi sa 1070 ti armor oc na neku 1080. 

 

 

 

Hvala ! 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

Jednako kao sa i5 7600 na Ryzen. Ne, ali ti ces to svejedno napravit, tako da ne znam cemu topic

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

Koje igre ti trzaju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
XXX kaže...

Koje igre ti trzaju?

 nijedna mu više ne trza, to je bilo prije sa i5 7600 tetris imao dropove na 15-20fps u napetim scenama kad treba onu dugučku ubaciti što 4 reda riješi 

15 godina
offline
Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

Mislio sam čisto malo više izvuć za minimalan apgrejd ako se isplati. 

 

Što se tiče prelaska sa onog i5 na ryzen, to mi je bio potez stoljeća. Svi naslovi mi rade duplo bolje. 

 

 

Igram ponajviše sada BFV/I i AC:O.

 

 

 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

 ta mi je najgora

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
11 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
Bloodraven kaže...

Da li se isplati nadograditi sa 1070 ti armor oc na neku 1080. 

kako bi se isplatilo za 4% razlike (prosječni rezultat na 20 igara)

za tu razliku, koju nećeš golim okom vidjet nigdje, ne isplati se niti vadit grafu iz kućišta, a kamo li doplaćivat išta

15 godina
offline
Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

Čekati ću onda da padnu cijene RTX 2070. Hvala ! :)

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

Sta tocno znaci ako se isplati? 1080 je 10% jaca kartica. Ako ti se da radi tolikog upgradea zajebavat, kupovat, prodavat, ugrađivat, itd, ako imas previse love, zasto ne I guess.

 

Iako, ako imas previse love, opet bi imalo vise smisla ic na ozbiljan upgrade (1080 Ti) nego ovaj neprimjetni.

 

A RTX 2070 je jos gori upgrade, hahahaah... 40% veca cijena za 15% vece performanse  

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 13:03 (Minneyar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
picajzla0707 kaže...
Bloodraven kaže...

Da li se isplati nadograditi sa 1070 ti armor oc na neku 1080. 

kako bi se isplatilo za 4% razlike (prosječni rezultat na 20 igara)

za tu razliku, koju nećeš golim okom vidjet nigdje, ne isplati se niti vadit grafu iz kućišta, a kamo li doplaćivat išta

 ima do 10% razlike ako uspoređuje vs custom 1080... ovaj graf što si stavio je vs 1080 foudersica

 

sa ovim opakim strojem što je složio, tih 10% osim u meniju vidjeti neće 

 

15 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

Pod pojmom isplati je do 400,500 kn nadoplate. Kako sam vidio cijene to je izvedivo. Samo me interesiralo da li će to biti osjetno jer teško mi je procijeniti taj postotak u igrama. 

 

1080ti je ipak malo van mog budžeta. 

Mislio sam RTX čisto zbog toga što su nova generacija kartica. 

[url=http://profile.xfire.com/migok2903][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/wow/type/0/migok2903.png[/img][/url]
12 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
Bloodraven kaže...

Pod pojmom isplati je do 400,500 kn nadoplate. Kako sam vidio cijene to je izvedivo. Samo me interesiralo da li će to biti osjetno jer teško mi je procijeniti taj postotak u igrama. 

 

1080ti je ipak malo van mog budžeta. 

Mislio sam RTX čisto zbog toga što su nova generacija kartica. 

 RTX serija je najjednostavnije receno porez na budale (osim ako imas puno para i moras imati najjacu dostupnu karticu - 2080 Ti). Mislim da omjer ulozeno/ dobiveno nikad u povijesti valjda nije bio losiji, u odnosu na proslu generaciju.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
6 godina
protjeran
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
Bloodraven kaže...

 

 

Što se tiče prelaska sa onog i5 na ryzen, to mi je bio potez stoljeća. Svi naslovi mi rade duplo bolje. 

 

 

 s kojeg i5 si prešao na ryzen 1600x u tvome profilu ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
Anđeo bez falinge kaže...
Bloodraven kaže...

 

 

Što se tiče prelaska sa onog i5 na ryzen, to mi je bio potez stoljeća. Svi naslovi mi rade duplo bolje. 

 

 

 s kojeg i5 si prešao na ryzen 1600x u tvome profilu ?

 i5 7600 non-k. bio je drugi topic slican ovome i s jednako malo ili jos manje smisla :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
Minneyar kaže...

 RTX serija je najjednostavnije receno porez na budale (osim ako imas puno para i moras imati najjacu dostupnu karticu - 2080 Ti). Mislim da omjer ulozeno/ dobiveno nikad u povijesti valjda nije bio losiji, u odnosu na proslu generaciju.

u odnosu na prošlu generaciju omjer uloženo/dobiveno jest loš, no u situaciji kakva jest - bez drugih opcija - ne bih rekao da je rtx porez na budale

uz 2080ti i želju da imaš najjaču grafu na tržištu kao nekakav legitiman razlog za trošenje enromnih 10.000 kuna samo na grafu, dosta dobar deal je i gtx 2070 jer je jača od cijenom slične gtx 1080, a ima i fičre koje 1080 nema - rt i dlss

 

e sad, rt i dlss možda trenutno jesu upitni i beskorisni, no naznake su da bi mogli biti poprilično ok, pogotovo dlss sa svojih 30-ak posto više perfomansi u odnosu na taa

rt zasad izgleda loše, ponajprije zbog izuzetnog udara na perfomanse i kod daleko jačih kartica od 2070, no to još nije zaživjelo kako spada i tko zna kako će biti implementirano u budućim naslovima, tim više jer će se moći podešavati od low do high

nekom taj rt neće značiti ništa, kao što nekima nije značio niti hairworks u primjerice witcheru, no meni se hairworks jako svidio i igrati bez njega mi je bilo skroz "ćelavo"

 

u svakom slučaju, u trenutnoj situaciji rtx 2070 je jako dobar odabir u cijeni oko 4.000 kuna, daleko bolji nego 1080 za sličnu cijenu, a treće opcije u tom rangu ionako nemaš (ako izuzmemo polovne grafe i vegu koja je skuplja i slabija)

 

no svakako bi bilo najpametnije ovu seriju jednostavno preskočiti, za godinu ili malo više doći će konkurencija iz intela i amda, a i za rt i dlss će se pokazati jasnije hoće li biti koristi ili ne

12 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
picajzla0707 kaže...
Minneyar kaže...

 RTX serija je najjednostavnije receno porez na budale (osim ako imas puno para i moras imati najjacu dostupnu karticu - 2080 Ti). Mislim da omjer ulozeno/ dobiveno nikad u povijesti valjda nije bio losiji, u odnosu na proslu generaciju.

u odnosu na prošlu generaciju omjer uloženo/dobiveno jest loš, no u situaciji kakva jest - bez drugih opcija - ne bih rekao da je rtx porez na budale

uz 2080ti i želju da imaš najjaču grafu na tržištu kao nekakav legitiman razlog za trošenje enromnih 10.000 kuna samo na grafu, dosta dobar deal je i gtx 2070 jer je jača od cijenom slične gtx 1080, a ima i fičre koje 1080 nema - rt i dlss

 

e sad, rt i dlss možda trenutno jesu upitni i beskorisni, no naznake su da bi mogli biti poprilično ok, pogotovo dlss sa svojih 30-ak posto više perfomansi u odnosu na taa

rt zasad izgleda loše, ponajprije zbog izuzetnog udara na perfomanse i kod daleko jačih kartica od 2070, no to još nije zaživjelo kako spada i tko zna kako će biti implementirano u budućim naslovima, tim više jer će se moći podešavati od low do high

nekom taj rt neće značiti ništa, kao što nekima nije značio niti hairworks u primjerice witcheru, no meni se hairworks jako svidio i igrati bez njega mi je bilo skroz "ćelavo"

 

u svakom slučaju, u trenutnoj situaciji rtx 2070 je jako dobar odabir u cijeni oko 4.000 kuna, daleko bolji nego 1080 za sličnu cijenu, a treće opcije u tom rangu ionako nemaš (ako izuzmemo polovne grafe i vegu koja je skuplja i slabija)

 

no svakako bi bilo najpametnije ovu seriju jednostavno preskočiti, za godinu ili malo više doći će konkurencija iz intela i amda, a i za rt i dlss će se pokazati jasnije hoće li biti koristi ili ne

 Ili uzmes polovnu 1080 za puno manje para s garancijom i dobis istu stvar :) Ti novi featuresi kao sto i sam kazes trenutno ne znace nista, a nece niti u skoroj buducnosti sigurno (if ever).

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
Minneyar kaže...

 Ili uzmes polovnu 1080 za puno manje para s garancijom i dobis istu stvar :) Ti novi featuresi kao sto i sam kazes trenutno ne znace nista, a nece niti u skoroj buducnosti sigurno (if ever).

 ako pričamo o novim grafama, onda je bezveze pričati o polovnim opcijama - to je barem uvijek bilo opcija, sad doduše još više, jer konačno rudarska koka vraća što je pozobala 

međutim, ako gledamo kartice u trgovinama, onda je 2070 u ovakvoj situaciji daleko bolja opcija od 1080 - em je jača, em ima fičre koje 1080 nema, pa štogod bilo od njih

treće opcije u trgovini nemaš

 

a i ne bih baš bio siguran da od novih fičra neće biti ništa - link

36% veće perfomanse nikako nisu beskorisni fičr, a kako kažu da dlss nije problematičan za ubaciti u igre, za očekivati je da će vrlo brzo biti implementiran u većinu nadolazećih naslova

12 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
picajzla0707 kaže...

 

a i ne bih baš bio siguran da od novih fičra neće biti ništa - link

36% veće perfomanse nikako nisu beskorisni fičr, a kako kažu da dlss nije problematičan za ubaciti u igre, za očekivati je da će vrlo brzo biti implementiran u većinu nadolazećih naslova

 Je je isto kao sto ce DX12 "svaki cas" biti implementiran u igrama i to se vec godinama govori a i dalje ne postoji valjda ni jedna igra koja je napravljena za DX12 kak spada :D 

 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
11 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
Jedan primjer ne mora nužno značiti da će tako biti i u drugom slučaju. Osim toga primjer nije niti sličan, dx12 nije još zaživio zato jer je odnos uloženo/dobiveno izuzetno nizak, dok bi dlss trebao biti 'pičkin dim' za implementiranje u igre (ako sam dobro skužio ovo što je dosad rečeno)
12 godina
offline
Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

Zivi bili pa vidjeli... ja sam eto pesimist i mislim da je to gimmick kako bi se opravdalo ovo suludo povecanje cijena... a sad, vrijeme ce pokazat svoje, ja se nadam da sam u krivu

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Upgrade sa gtx 1070ti na 1080
Minneyar kaže...

Zivi bili pa vidjeli... ja sam eto pesimist i mislim da je to gimmick kako bi se opravdalo ovo suludo povecanje cijena... a sad, vrijeme ce pokazat svoje, ja se nadam da sam u krivu

 mislim da jesi u krivu, pogotovo kad uzomaš za primjer implementaciju dx12 u usporedbi s dlss

dlss trebaš usporediti s ostalim aa tehnologijama koje su relativno brzo zaživjele u igrama od trenutka njihovog predstavljanja

 

ono što ostaje zasad upitno jest hoće li biti baš svugdje 36% dobitka kako to nevidija predstavlja, no niti ne mora - neka je i 20% bolje od taa s makar sličnom kvalitetom, jasno je da će to biti vrlo zanimljiv fičr i značajna prednost rtx serije

 

EDIT:

evo ti razgovor s likom iz square enixa - link

The implementation of NVIDIA DLSS was pretty simple. DLSS library is well polished so, with DLSS,
we were able to reach a functional state within a week or so, whereas it could take months if we
implemented TAA on our own.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 15:06 (picajzla0707).
14 godina
protjeran
offline
Upgrade sa gtx 1070ti na 1080

Isplati se zamjenit ako ces doplatit cca. 300kn, ako je vise, ne isplati se zajebavat za 10% brzu karticu.

Ako igras na 1080p 60hz, onda se ne isplati uopce...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice