Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.613
|
čitano: 5.578.861
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kupujem novu konfu i nakon savjeta u odgovarajucem threadu, jos se premisljam oko graficke. Uglavno uzimam i5 4440 ili 4570.

 

Odlucio sam uzeti R9 270X 2 gb jer mi je u mom price range-u, a 4gb mi nije potrebno jer planiram igrati samo na jednom full hd monitoru.

 

Namjerio sam se na MSI R9 270X 2gb Gaming samo sto je jucer bila dostupna, a danas je vise nema nigdje. (FuturaIT, Centro, Protis, Diskont24).

 

Molim preporuku za mocnu, dobro hladjenu i tihu karticu...ako ide sa 36mj garancije kao i MSI. :)

 

Hvala unaprijed

 

edit: samo da napomenem, max cca 1700-1800kn na kartice...bolje ak je manje :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 12:23 (Penzo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

r9 280x za 1800kn, nova, je super ponuda, obzirom da prije 2-3 tjedna nisu išle ispod 2500kn i to ako ju se moglo naći u trg jer je bila pomama. na njuškalu je svaki dan sve više 280x starih 2-3 mjeseca od 1600 kn na dalje i mogli bi ići još dole pogotovo ako su u trgovini 1800kn... ono zbog čeg su kupljene nije više tako profitabilno, nažalost.

da kupujem, strpio bi se još tjedan, dva i pratio razvoj situacije na njuškalu, mislim da će ići i ispod 1500kn

i7 power!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Pričekaj opet tu MSI jer ima fantastičan cooler i 36 mjeseci gare. Bit će ih valjda opet kroz koji dan.

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Odlično odlično, sad kad padaju 280/280x toliko, 7950 će past na kojih 1200 pa bi mogo CF past {#}

Toni
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 12:42 (rapture686).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
rapture686 kaže...

Odlično odlično, sad kad padaju 280/280x toliko, 7950 će past na kojih 1200 pa bi mogo CF past {#}

 

'high heels, high hopes' ?

Novo sigurno ne, ali rabljeno ništa puno laganije.

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Eto sigurno o novome pričam... pa naravno da govorim o polovnom, a s obzirom na to da ih se da naći za 1500 na njušci, i koliko novi modeli (R serija) koštaju u trgovini, ne vidim zašto 7950 ne bi išle dolje, polovne.

Toni
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

mihael, taj tvoj proc uopće nije toliko loš i ako nemaš odmah sad love za zamjenu i proca i grafe, slobodno uzmi bilo koju od navedenih grafa pa kasnije zamijeniš proc

 

evo kako se taj tvoj pentium ponaša sa daleko jačom gtx670 i gdje je bottlenecka tek nešto malo u pojedinim naslovima tipa metro last light, ali ćeš itekako osjetiti razliku u odnosu na sadašnju karticu (posebno obrati pozornost na dio o bottlencku u posljednjem dijelu teksta)

http://www.legitreviews.com/intel-pentium-g3220-processor-review_137016

 

...ovdje su neki zabrijali na taj bc ko pijanac za plot, pa ako čovjeku devet od deset igrica bude radilo najmanje duplo bolje nego sa sadašnjom grafom i na tom pentiumu a ona jedna "samo" 90 posto bolje, zašto je ne uzeti sad pa jači proc kad stigne

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Pričekaj opet tu MSI jer ima fantastičan cooler i 36 mjeseci gare. Bit će ih valjda opet kroz koji dan.

 

A da piknem 4gb ak nije prevelka razlika u cijeni? Ili je to stvarno bezveze :)

12 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Penzo kaže...
itomic009 kaže...

 Pričekaj opet tu MSI jer ima fantastičan cooler i 36 mjeseci gare. Bit će ih valjda opet kroz koji dan.

 

A da piknem 4gb ak nije prevelka razlika u cijeni? Ili je to stvarno bezveze :)

 

Igraš na 4K= korisno

Ne igraš na 4K= beskorisno.

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne bih se složio. Ako bi koristio Mantle treba više VRAM i to je to. Na istim postavkama DX11 koristi 2GB VRAM dok Mantle 3+ GB.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

hvala. uzet cu onda r9 270x pa nakon dva.tri mjeseca uzet i5 4570 i miran. sad tih dva tri mjeseca bootlenecka necu umrijet. poslije miran nekih dve tri godine. hvala svima na pomoci {#}

GamingOnline
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Penzo kaže...
itomic009 kaže...

 Pričekaj opet tu MSI jer ima fantastičan cooler i 36 mjeseci gare. Bit će ih valjda opet kroz koji dan.

 

A da piknem 4gb ak nije prevelka razlika u cijeni? Ili je to stvarno bezveze :)

u linksu imašasus 270x za 1600 kn

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pročitao sam prvi post ali da pitam kako se nebih zeznuo

 

imam doma server dell precision 670 (3,2GHz Xeon, 6GB RAM) koji koristim za svakodnevne potrebe, pa i za igranje igrica (recimo Dota2)

do sada sam imao grafičku ATi FireGl V3100, a sada bih kupio GeForce GT 610

kolko vidim obje su PCIe x16, ali ima li još nešto na što bih trebao paziti kako bi grafička pasala na matičnu?

 

hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
pcserver kaže...

pročitao sam prvi post ali da pitam kako se nebih zeznuo

 

imam doma server dell precision 670 (3,2GHz Xeon, 6GB RAM) koji koristim za svakodnevne potrebe, pa i za igranje igrica (recimo Dota2)

do sada sam imao grafičku ATi FireGl V3100, a sada bih kupio GeForce GT 610

kolko vidim obje su PCIe x16, ali ima li još nešto na što bih trebao paziti kako bi grafička pasala na matičnu?

 

hvala unaprijed!

Ne, (s obzirom koju si grafu uzeo:)lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koju grafičku uzeti za cca 500kn?

 

rabljeno / novo

 

Imao sam prije Ati radeon HD4870 512MB, ali je umrla. Nadam se da se da dobiti nešto bolje od toga za te novce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Darko1983 kaže...

Koju grafičku uzeti za cca 500kn?

 

rabljeno / novo

 

Imao sam prije Ati radeon HD4870 512MB, ali je umrla. Nadam se da se da dobiti nešto bolje od toga za te novce.

6670

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
Darko1983 kaže...

Koju grafičku uzeti za cca 500kn?

 

rabljeno / novo

 

Imao sam prije Ati radeon HD4870 512MB, ali je umrla. Nadam se da se da dobiti nešto bolje od toga za te novce.

6670

Obavezno gddr5

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Radeon R7 250 taman, možda čak i previše. Procesor je preveliko usko grlo, nije ti ni blizu iskorištavan potencijal te 4870 što si imao.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako nećeš uskoro mijenjati platformu, onda ti je svejedno ddr3 ili gddr5 pošto razliku teško da ćeš osjetiti.

Ako ćeš pak uzimati uskoro novu platformu (procesor, matična, ram), onda uzmi što jaču grafičku što možeš.

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Penzo kaže...
itomic009 kaže...

 Pričekaj opet tu MSI jer ima fantastičan cooler i 36 mjeseci gare. Bit će ih valjda opet kroz koji dan.

 

A da piknem 4gb ak nije prevelka razlika u cijeni? Ili je to stvarno bezveze :)

 Ne, beskorisno ti je tih 4GB VRama za igranje na tim grafama.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

kakva r7 250, neces ni 30% izvuci sa tim kalkulatorom od procesora i 6670 je vrh ponude sto moze to da zavrti.
Bolje skupi lovu i radi upgrade nego kupovati komponente koje su vec pregazene vremenom 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav molio bih za savjet u kupnji grafičke do 150 kn dakle što bolje za taj novac s njuškala jer drugdje nemam pristup. Procesor Intelov 3.0 GHz, socket 478 i pokretala bi windows 7, internet, photoshop, office itd. poželjno da pokrene i hd prije imao ati radeon 6900xt evo link http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=ati+agp pa ako netko može preletiti što bi bilo najbolje meni to sve isto više manje

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
visokos kaže...

Pozdrav molio bih za savjet u kupnji grafičke do 150 kn dakle što bolje za taj novac s njuškala jer drugdje nemam pristup. Procesor Intelov 3.0 GHz, socket 478 i pokretala bi windows 7, internet, photoshop, office itd. poželjno da pokrene i hd prije imao ati radeon 6900xt evo link http://www.njuskalo.hr/?ctl=search_ads&keywords=ati+agp pa ako netko može preletiti što bi bilo najbolje meni to sve isto više manje

Ja i dan danas koristim ovu NVIDIA GeForce 6200 256MB AGP i radi mi bez problema. Ne grije se, low profile kartica a sjecam se moglo se i gejmati nesto na njoj!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

kakva r7 250, neces ni 30% izvuci sa tim kalkulatorom od procesora i 6670 je vrh ponude sto moze to da zavrti.
Bolje skupi lovu i radi upgrade nego kupovati komponente koje su vec pregazene vremenom 

 

Plan je krajem 6. mjeseca nešto nadograditi za cca 500kn ... za to nemogu ni matičnu ploču uzet za novi procesor :(

DDR3 memoriju mogu nabaviti, ali za procesor se nema nikako.

 

Pretpostavljam da za npr. Diablo 3 će biti dovoljno kako je.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

može preporuka za GTX 760 2 GB, zapele su mi MSI Hawk ili Gainward Phantom?

 

koliko jako napajanje treba?   550W će biti dovoljno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Napajanje će biti dovoljno, glasam za MSI. Dobro hlađenje i 3 god garancija.

Toni
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
batizg kaže...

može preporuka za GTX 760 2 GB, zapele su mi MSI Hawk ili Gainward Phantom?

 

koliko jako napajanje treba?   550W će biti dovoljno?

MSI Hawk model naravno, nema tu izbora!{#} kao sto rece kolega rapture napajanje je i vise nego dovoljno!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
batizg kaže...

može preporuka za GTX 760 2 GB, zapele su mi MSI Hawk ili Gainward Phantom?

 

koliko jako napajanje treba?   550W će biti dovoljno?

 Nek nitko ni pod razno ne kupuje tu Phantom verziju. Ima baš moj frend takvu GTX 760 i bio sam kod njega prije nego sam kupio svoju MSI da provjerim cooler. Dakle, to je užaš i nije mi jasno kako mogu napravit tako glup cooler, bučan i neučinkovit. Moja MSI se NE čuje kad upališ bilo koji benchmark a temperature super dok je ta Phantom ipravo suprotno.

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije neki iznos ali ako je netko nedavno i to gledao,

 

koji bi bio best buy do cirka 300kn? Mora biti PCIe x16

zasad mi je ovo izbor

 

hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice