Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.457
|
čitano: 5.544.402
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
This time next year we'll be millionaires
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 10:57 (Boixus Nois PS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije mi bas jasno ovo s karticama koje su korištene za mining? Znaci da se karticu konstantno maltretiralo al ako je živa živa je. Ne mogu se grafickom procesoru degradirat performanse. Ili radi ili ne radi? Ili sam u krivu :/

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najbrži kaže...

Može pojašnjenje koja je razlika grafičkih korištene za mining i onih za gaming i dr? Osim što za mining se koristi 100% 24/7? Da li ima kakvih posljedica ili štogod drugo? Vidim da su neke po 800-900kn jeftinije od novih a stare samo pola godine s garancijom, pretpostavka je da su korištene za rudarenje. Da li je dobro kupiti takvu karticu?

to ti nitko ne može reći sa sigurnošću, a o tome se poprilično vodi rasprava na netu i čak neki proizvođači daju upozorenja da grafičke kartice za gejming nisu namijenjene 100-postotnom opterećenju 24/7 i da zbog toga može doći do jače potrošnje i oštećenja ventova - kod msi modela je zabilježeno i curenje ulja iz kugličnih ležajeva

pretpostavljam da uz ventove ima i drugih komponenti na grafi koje nisu namijenjene za takva konstantna i duža opterećenja, jegiba, valjda one radne grafe sa skoro istim čipovima ipak za nekog vraga koštaju puno više

 

s druge strane ako često mijenjaš grafe, imaš garanciju pa ako cikne nije te briga... ali bar je nemoj prodavati kolegama na forumu koji hw uzimaju na duži rok

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

to ti nitko ne može reći sa sigurnošću, a o tome se poprilično vodi rasprava na netu i čak neki proizvođači daju upozorenja da grafičke kartice za gejming nisu namijenjene 100-postotnom opterećenju 24/7 i da zbog toga može doći do jače potrošnje i oštećenja ventova - kod msi modela je zabilježeno i curenje ulja iz kugličnih ležajeva

 

Boze dragi ovaj picajzla kad pocne da komentarise, pomjesa babe i zabe {#}

Sve kartice koje se koriste za mining se prvo undervoltaju, znaci od ove price za jacu potrosnju i ostecenje ventova mozes okaciti macku o rep {#}

 

 

 

Ti ako odrzavas sistem cistim, tj cistis prasinu redovno i odrzavas tim karticama nece biti apsolutno nista.

Vecinom ljudi koriste r9 270/290 za mining, jer su to dvije ponajbolje kartice za mining i mozes ih naci mali zilion na marketu da ljudi prodaju jer su ili zaradili i otplatili ili su odustali od toga.
Vecina njih je pod garancijom i predstavljaju odlican izbor kupovine jer ih ljudi prodaju za nekih 75% marketne cijene sto je odlicna stvar za grafu koja je radila do pola godine {#}

 

 

P.S. trebao bih dana/sutra dobiti bios za svoju grafu od jednog heavy dogecoin minera i naravno podjelicu sa svim korisnicima ASUS R9 270 DC2OC, gdje ce grafa raditi na jacem taktu i trositi znatno manje snage :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jedini problem je ako je tih pola godine radila (a je) konstantno masivno overvoltana i overclockirana, uz 100% vrtnju ventilatora cijelo vrijeme. Zbog toga ih je pun ebay sa usporenim ventovima, jer ekipa ipak ne želi investirati u vodeno, kasnije ga je teško pošteno utopiti za neku dobru cijenu, i drži se zračnog hlađenja kojeg tjera do ibera.

 

I tako lijepo naletiš za 150$ na R9 280X ASUS TOP ili neki TF od MSi-ja, gdje jedan vent ne radi, ili radi 20%, i kartica se nešto više zagrijava. To je blaži slučaj, ali po meni bi trebalo takve ventove što prije naći i zamijeniti.

 

Hoću reći, nije kratak vremenski period mjerilo, već što je kartica radila, za što je korištena. Ja sam imao svojevremeno 3870x2 koja je bila top kartica, pa sam ju 99% vremena imao u 2D-u jer sam studirao jbg. Da ju je netko kurio 24/7 u Furmarku ne bi 6mj doživjela.

 

EDIT: Picajzla je u pravu što se curenja tiče, ima ih dosta i sa masnim ventom.

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 12:06 (thedream).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Taj zivotni vijek bi u stvari daleko najvise trebao ovisiti o temperaturi. Da su one pod vodom i ne prelaze 45C opterecenje im ne moze nanijet nikakvu štetu. Međutim konstantno maltretiranje s zracnim hlađenjem im sigurno skrati zivotni vijek. Opet, ako je garancija tu, ne vidim gdje je strah. 

Sta se tice curenja ulja iz lezajeva to ovisi o hladnjaku. Nebi se trebalo desit kvalitetnijim lezajevima. Odnosno nece se desit bilo kakvim kuglicnim lezajevima. A sad oni znaju sleeve lezajeve koristit u karticama koji imaju ogranicen zivotni vijek. To moze bit problem da.

Prijatelju je tako gtx470SOC otegnula papke 5 mjeseci nakon sto ju je kupio jer se nije downclockala u idleu (spojena 2 ekrana). A radila je 24/7. Idle joj je bio na oko 55C. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

 

Boze dragi ovaj picajzla kad pocne da komentarise, pomjesa babe i zabe {#}

Sve kartice koje se koriste za mining se prvo undervoltaju, znaci od ove price za jacu potrosnju i ostecenje ventova mozes okaciti macku o rep {#}

 

problem s ventovima kod grafa koje se koriste kao radne nije samo otkako je mininga, ranije su te probleme imali pasword crackeri i uglavnom se problem rješavao na neko vrijeme dodavanjem ulja u rupicu ispod naljepnice, a kad nema rupice išlo se čak i u bušenje... 

no kad jednom vent počne zujati, grebati i drndati pitanje je koliko je oštećen i dokad će novo ulje držati, a to je obično znak da se grafa treba prodati - malo probrljaj po mining forumima pa će ti neke stvari biti jasnije

 

evo ti kako izgleda privremeno rješavanje problema sa msi 280x grafama za mining, a kratko nakon toga grafa ide u prodaju

 

http://imgur.com/a/7dwYs

 

i nije problem samo sa msi grafama, jer su neki mineri prijavljivali i da na saphire karticama prozvrndaju ventovi nakon dva, tri tjedna mininga, xfx im također nije na vrhu liste, dok se drugi zaklinju da su asusovi fanovi dobri za bar nekoliko mjeseci ...a poslije su puni forumi upita za kupnju polovnih ventova

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala puno ekipa na pojašnjenjima. To sam načuo da ventilatori odu skroz ili uspore od rudarenja. Sada se dvoumim između 7950/7970 ili R9 280x. Koje ime preporučujete od navedenih?

5 ASUS
6 Gigabyte
1 MSI
4 Sapphire
2 XFX
LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
thedream kaže...

Jedini problem je ako je tih pola godine radila (a je) konstantno masivno overvoltana i overclockirana, uz 100% vrtnju ventilatora cijelo vrijeme. Zbog toga ih je pun ebay sa usporenim ventovima, jer ekipa 

Vi nemate pojma sta pricate.

Jednostavno nemate pojma, mlatite praznu slamu i ti i picajzla.


{#}

 

 

Te grafe se downclockaju i undervoltaju............ jaooooooooooo s kim ja duvam 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
thedream kaže...

Jedini problem je ako je tih pola godine radila (a je) konstantno masivno overvoltana i overclockirana, uz 100% vrtnju ventilatora cijelo vrijeme. Zbog toga ih je pun ebay sa usporenim ventovima, jer ekipa 

Vi nemate pojma sta pricate.

Jednostavno nemate pojma, mlatite praznu slamu i ti i picajzla.


{#}

 

 

Te grafe se downclockaju i undervoltaju............ jaooooooooooo s kim ja duvam 

Sve pet, objasni nam ti onda. Od čega im odlaze ventovi u tako kratkom roku? I zašto ih ekipa vrti na 100% cijelo vrijeme korištenja, u čemu je fora.

 

Tu smo i da saznamo što nije jasno, ili je krivo jasno. {#}

In the name of tragedy...
16 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kako ko, netko ih clocka koliko može a netko undervolta, traži sweet spot da dobije što bolje performanse uz što nižu potrošnju. Većinom ekipa s manje kartica clocka koliko može a ovi sa 10ak komada undervoltaju jer se da uštedjeti poprilično na struji. A kod MSIa su ležajevi procurili jer su jednostavno takvi, nekvalitetni, procure i rudarima što ih vrte na 100% i onima što chillaju na desktopu.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
thedream kaže...

Jedini problem je ako je tih pola godine radila (a je) konstantno masivno overvoltana i overclockirana, uz 100% vrtnju ventilatora cijelo vrijeme.

 

thedream kaže...{#}

Sve pet, objasni nam ti onda. Od čega im odlaze ventovi u tako kratkom roku? I zašto ih ekipa vrti na 100% cijelo vrijeme korištenja, u čemu je fora.

Vidis ovo sto sam podvukao?


Konstanto masivno overvoltana i overclockana

i

100% iskoristenja?

 

To su dvije razlicite stvari, dva razlicita pojma!!! {#}

Brzina memorije ne igra apsolutno nikakvu ulogu u miningu, ona se spusta da bi grafa radila hladnije, GPU je tu najbitniji!
Sve i jedna grafa danas na trzistu radi sa vecom potrosnjom nego sto bi mogla da radi, ista situacija je i sa procesorima, svi se mogu undervoltati da rade na istoj ako ne i brzoj frekvenciji!

 

Kad grafa radi na 100% je (za cudo Bozije) bolje nego da radi sa 70% svoje snage?

Zasto?

Poprilicno jednostavno, svaka masina bolje radi kad radi punom snagom nego sa 50/70/80 procenata svoje snage, pitaj koga god hoces za to, mozes i masinca pitati svi ce ti jos bolje objasniti zasto.

 

Dalje, sve se grafe undervoltaju da trose manje struje, zasto? 
Zbog manjeg grijanja grafe = duzi vijek trajanja

Zbog manje potrosnje = manji racun za struju

 

Vent ako vrisne, reklamiras ga imas urednu garanciju i sta te briga za to? Zasto brinete o tome nije mi jasno??? 

Da ne idem u {#}, pitajte google prije nego sto pocnete pisati neosnovane tvrdnje, ovo je ozbiljan forum ljudi dodju ovdje trazeci pomoc ne rekla-kazala.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam Asus P5KPL/1600 maticnu i Intel Core2 Duo E7400 @ 2.80 GHz i zanima me dali ce raditi Nvidia GTX 750.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

 

...pitajte google prije nego sto pocnete pisati neosnovane tvrdnje, ovo je ozbiljan forum ljudi dodju ovdje trazeci pomoc ne rekla-kazala.

 

evo google samo prvi rezultat: https://bitcointalk.org/index.php?board=44.0 i na forumu hrpa "neosnovanih tvrdnji" o uništenim, zujavim i drndavim ventilatorima i pitanja što s njima učiniti

 

malo prostudiraj, pa vidi jel to sve rekla-kazala kako ti tvrdiš

 

EDIT: uh, sad sam tek vidio ovo o tome da sve "mašine" rade bolje na 100 posto {#}

 

   "Poprilicno jednostavno, svaka masina bolje radi kad radi punom snagom nego sa 50/70/80 procenata svoje snage, pitaj koga god hoces za to, mozes i masinca"

 

stavi tatin auto u ler i bubni mu ciglu na gas, pa da ne ostane bez goriva spoji na cisternu i da vidiš što će ostati od njega nakon tri tjedna {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 14:53 (picajzla0707).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Stigla 5970, nadam se da radi..{#}{#} ima 2kg valjda u njoj razvalit će mi matičnu. Ali prvo ju strpat u Chiefteca i 6+8pin unutra.

 

Fingers crossed..

In the name of tragedy...
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo odusto sam sad i sluzbeno od HD 7750 jer hocu novu a nema je ispod 1200kn kod nas..Preko ebay-a i njuskala sve polovne

 

Uglavnom odlucio sa se za R7 250 1Gb GDDR5, i sad gledam ima takva kartica ali sa 2 Gb i razlika u cijeni je 20 kn...Znaci 1Gb 620, a 2 gb 640kn...

 

Sad jel problem taj dodatni Gb na moju konifiguraciju?

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
thedream kaže...

Stigla 5970, nadam se da radi..{#}{#} ima 2kg valjda u njoj razvalit će mi matičnu. Ali prvo ju strpat u Chiefteca i 6+8pin unutra.

 

Fingers crossed..

Hoce li razvaliti i napajanje? {#} Taj Realpower M620 mi se cini na knap...

Sveti PCE Forum!!!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

Evo odusto sam sad i sluzbeno od HD 7750 jer hocu novu a nema je ispod 1200kn kod nas..Preko ebay-a i njuskala sve polovne

 

Uglavnom odlucio sa se za R7 250 1Gb GDDR5, i sad gledam ima takva kartica ali sa 2 Gb i razlika u cijeni je 20 kn...Znaci 1Gb 620, a 2 gb 640kn...

 

Sad jel problem taj dodatni Gb na moju konifiguraciju?

pogledaj jel to ddr3 memorija ;)

a cini mi se da je to stara sporija

 

uzmi GDDR5, nista drugo ne dolazi u obzir

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 16:17 (chaselol).
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

bome je...pisalo je GDDR3 pa nisam ni gledao...

 

This time next year we'll be millionaires
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 16:17 (Boixus Nois PS).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
anarchyST kaže...
thedream kaže...

Stigla 5970, nadam se da radi..{#}{#} ima 2kg valjda u njoj razvalit će mi matičnu. Ali prvo ju strpat u Chiefteca i 6+8pin unutra.

 

Fingers crossed..

Hoce li razvaliti i napajanje? {#} Taj Realpower M620 mi se cini na knap...

Neće, daje 516W na 12V, tu smo negdje da, sa ostatkom OC-ane konfe.

 

Pišem s nje upravo, samo me nešto drajver zeza, tko bi rekao jel. {#} Idem vidjeti jel ju mogu u red dovesti. Čujemo se.

 

EDIT: Mislim da treba BIOS updejtat, nije stabilna sa trenutnim, ovo sam nabrzinu opalio gpuz.

 

http://www.pohrani.com/f/3x/dF/17E5wGq0/5970.jpg

 

Sad na istraživanje..

 

In the name of tragedy...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 16:50 (thedream).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jel si probao stavit neke iz njenog doba mozda je novi AMD-ov ccc nov za tvoj HW, najbolji su bili ako se ne varam 10.2 ili 10.3 

 

ince odlicna kupnja ! za jako male pare imas zvijer za Full HD koja se jos uvijek super nosi sa 7970! pa i dsn igrama uz lagano kresanje algoritama i detalja {#}

 

baci neke becheve od novih igri bas me zanima kako dns dise {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 17:23 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Na hd5970 nvidia nije ni imala odgovor, valjda zato jer nisu mogli napravit gtx480x2 (temp. bi vjerovatno bile 100+). Izdominira ih ati/amd {#}

 

Uzivaj u toj legendarnoj kartici {#}

 

 

play2much
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fanaticni gejmer kaže...

Na hd5970 nvidia nije ni imala odgovor, valjda zato jer nisu mogli napravit gtx480x2 (temp. bi vjerovatno bile 100+). Izdominira ih ati/amd {#}

 

Uzivaj u toj legendarnoj kartici {#}

 

 

 

Nisu imali ni za hd7990:) koja je bila na vrhu zadnje 3godine! Danas mi se pak nudila za 2500kn "devil" verzija!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
thedream kaže...
chaselol kaže...
thedream kaže...

Jedini problem je ako je tih pola godine radila (a je) konstantno masivno overvoltana i overclockirana, uz 100% vrtnju ventilatora cijelo vrijeme. Zbog toga ih je pun ebay sa usporenim ventovima, jer ekipa 

Vi nemate pojma sta pricate.

Jednostavno nemate pojma, mlatite praznu slamu i ti i picajzla.


{#}

 

 

Te grafe se downclockaju i undervoltaju............ jaooooooooooo s kim ja duvam 

Sve pet, objasni nam ti onda. Od čega im odlaze ventovi u tako kratkom roku? I zašto ih ekipa vrti na 100% cijelo vrijeme korištenja, u čemu je fora.

 

Tu smo i da saznamo što nije jasno, ili je krivo jasno. {#}

Ja iman vent, star je 9 godina radi na 100%, pc radi 12 do 16 sati na dan, znan da nije od grafe, ali vent ako je kvalitetan radit ce i 15 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 19:31 (Raoul).
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Delte u serverima se vrte po 6-7 godina 24/7 rijetko ispod 3000 okretaja pa traju bez problema. Ali to su kuglicni lezajevi. Oni zato nikad nisu ekstremno tihi.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozz svima,

Zanima me zasto je recimo xfx jeftiniji od Sapphirea ili Asusa recimo?

I kakva je to grafulja r9 280a xfx?To neka osakacena ili jos nadogradjena

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prijatelj mi preporucio umjesto HD 7750,R7 250 da uzmem GTX 750 jer trosi manje napajanja ili cega vec ne..

 

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
drakula789 kaže...

Pozz svima,

Zanima me zasto je recimo xfx jeftiniji od Sapphirea ili Asusa recimo?

I kakva je to grafulja r9 280a xfx?To neka osakacena ili jos nadogradjena

XfX nema tako veliku ponudu kao ostali, a tako nema ni "premium" modele(iako ih tako ne zovemo no moram nekako predociti) koji dolaze s boljim el.elementima na pcb, boljim ventovima, vise heat-pipovima, bolja regulacija napona, otkljucane voltaze itd itd!

Dakle na cijenu utjece mnogo toga sto je zalemljeno na samoj kartici, inace osnovne modele rade svi proizvodaci i treba ih znati razlikovati neki su vec razvikani pa se moze znati po samom imenu modela u koju skupinu takav spada!

evo recimo od Sapphira Dual-x je u seriji R cisto osnovni model, pa onda Vapor-X pa do najboljih Tri-x izvedbi koje su naravno i najskuplje jer nude sve ono gore nabrojano!

xfx je trenutno jako solidan s cijelom  AMD-ovom serijom "R" tako da nemozes pogrijesiti koju god da uzmes(osim referentne naravno:)!

I pitanje za grafu: r9 280 ti je rebrand odlicne HD7950 serije, samo sto su dodane jos neke funkcije i grafe su jos mrvicu jace zbog nesto nabrijanog cipa("core" brzine i memorije), i trenutno spadaju u nekakav best-buy do 1600kn!

 

 

Boixus Nois PS dobro ti je prijatelj rekao, uzmi gtx750!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2014 19:46 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

PC mislim koristiti za obradu videa u Pinnacle studiu i ponekad igranje, radim i u grafičkim programima ali za njih mi je dovoljna i ova integrirana grafika.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
4mal kaže...

jel si probao stavit neke iz njenog doba mozda je novi AMD-ov ccc nov za tvoj HW, najbolji su bili ako se ne varam 10.2 ili 10.3 

 

ince odlicna kupnja ! za jako male pare imas zvijer za Full HD koja se jos uvijek super nosi sa 7970! pa i dsn igrama uz lagano kresanje algoritama i detalja {#}

 

baci neke becheve od novih igri bas me zanima kako dns dise {#}

Ma šljiva, nešto joj je sa BIOS-om defektno, ne radi stabilno na instaliranom driveru. Na VGA driveru radi ok, odnijeti ću je u neki servis kad mi dođe plaća, pogledaj šta sam napravio kad mi puknuo film..quote niže.

fanaticni gejmer kaže...

Na hd5970 nvidia nije ni imala odgovor, valjda zato jer nisu mogli napravit gtx480x2 (temp. bi vjerovatno bile 100+). Izdominira ih ati/amd {#}

 

Uzivaj u toj legendarnoj kartici {#}

 

 

Pukao mi film i počastio se jeftino sa Powercolor R9 280X, ništa me ne pitaj. {#} Makar moram reći, neke stvari mi se već ne sviđaju na tim 280X karticama, sad jel to do ovog primjerka..

 

Uglavnom mučio sam se 20min sa instaliranjem poštenog drivera, sve sam bio počistio, resetirati sam ploču na kraju morao (clear CMOS), da dobijem ovaj šugavi print screen.

 

http://www.pohrani.com/f/1o/10b/3LRnhFAP/r9280x.png

 

Može biti da je i do moje ploče i stroja bilo, sutra ću testirati pa vidjeti da li je sve ok. Možda je samo do mene.

 

Zna mi se odspojiti napola 120mm vent jer je kabel taman duljine, pa ploča neće bootati zbog zaštite, valjda od kratkog spoja ili nešto. Na kraju sam odspojio taj 120mm i radi grafa uredno. Može biti da je to bio problem što nisam mogao izbootati stroj nikako.

 

Uglavnom hvala na lijepim željama, ova 5970 ide na servis, kod mene je ova TUL-ava, 280X.

In the name of tragedy...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice