Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.610
|
čitano: 5.578.676
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Jel ima neka dobra nVidia graficka kartica do 1.690 kuna da je usporedim sa Gigabyte R9 280 WF3 OC, 3GB GDDR5 pa d avidim koja bi mi bila bolja
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imam ovu matičnu: Asus M2N68-AM SE

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ziga_ST kaže...
Jel ima neka dobra nVidia graficka kartica do 1.690 kuna da je usporedim sa Gigabyte R9 280 WF3 OC, 3GB GDDR5 pa d avidim koja bi mi bila bolja

Osim preskupe Gtx760 nemas, no u ovom slucaju R9 280 pobjeduje u skoro svemu(pogotovo u ovoj izvedbi na 1070mhz), u dosta igara 280 sad vec papreno bjezi gtx760!LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ziga_ST kaže...
Jel ima neka dobra nVidia graficka kartica do 1.690 kuna da je usporedim sa Gigabyte R9 280 WF3 OC, 3GB GDDR5 pa d avidim koja bi mi bila bolja

GTX 760 je od Nvidie u tom cjenovnom rangu, evo usporedba pa procjeni:

 

http://www.anandtech.com/bench/product/1332?vs=1038

 

Po meni je r9 280 3gb bolji odabir ne toliko sto je nesto jaca jer bas i nije nego zbog ovog dodatnog 1gb vrama.

mrbean kaže...

Imam ovu matičnu: Asus M2N68-AM SE

Ok, na tu plocu mogu ici quad core athloni i phenomi ll x4 840 850 (rebrand athlona)

Ove phenome koje sam naveo je teako naci ali zato imas athlona x4 640 nekoliko na njuskalu i taman su za hd 6950 -

12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

u gpu svijetu je 280 dosta jaca i tu je prici kraj{#}, i samo za informaciju na anandtech stranici je koristena dual-x verzija na mizernih 970mhz, naspram wf3 koja kuca na debelih1070mhz, a evo i izracun u postotcima koji su svakako samo ne zanemarivi!

dakle uzeo sam sve "game" testove na najjacim detaljima pri 1080p di r9 280 vodi za:

metro 11%coh2 37%, bf4 2%, c3 15%, twr2 15%, thief 15%, grid 16%...(jedino bioshock i c3(ent.q) gubi za par fps-a)

i za kraj dodaj 10% gore na sve ovo zbog 100mhz veceg core speeda kod r9 280 wf3 verzije i slika postaje jos gora za gtx760..

po meni ovo uopce nisu male razlike!

LP{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 1:52 (Stjepanj).
Moj PC  
9 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

+1 

 

760 je u rangu sa R9 270X, al onda je jos veca prednost na strani amd-a, i to u cijeni. 

 
5 3 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

u gpu svijetu je 280 dosta jaca i tu je prici kraj{#}, i samo za informaciju na anandtech stranici je koristena dual-x verzija na mizernih 970mhz, naspram wf3 koja kuca na debelih1070mhz, a evo i izracun u postotcima koji su svakako samo ne zanemarivi!

Ti govoris o nereferentnim modelima, tu je dosta tesko pravit usporedbe.

Evo benchmark od 760 windforce verzije - po performansama blizu 7970 - Link:

No sve u svemu slazem se da je r9 280 i dalje bolji izbor.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lGRACINA kaže...
Stjepanj kaže...

u gpu svijetu je 280 dosta jaca i tu je prici kraj{#}, i samo za informaciju na anandtech stranici je koristena dual-x verzija na mizernih 970mhz, naspram wf3 koja kuca na debelih1070mhz, a evo i izracun u postotcima koji su svakako samo ne zanemarivi!

Ti govoris o nereferentnim modelima, tu je dosta tesko pravit usporedbe.

Evo benchmark od 760 windforce verzije - po performansama blizu 7970 - Link:

No sve u svemu slazem se da je r9 280 i dalje bolji izbor.

To je u tom trenutku bilo tako a sad možeš naći i da je R9 280X sa novijim driverima 14.9 vrlo blizu GTX780 , al je opet GTX780 sve u svemu bolji

http://valid.canardpc.com/hwx19k
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 13:25 (mirzet1976).
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kolko se isplati kupit GTX 890, a prodat R9 290.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gtx 980 se isplati kupit tako da prodaj je sto prije dok joj mining niej sputio ispod keka cijenu dole  {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 17:36 (4mal).
Moj PC  
1 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za koliko da ju otprilike prodam, odlicna je, nikad nije problem stvarala, Asus R9 290, stara je 8 mjeseci. Stvar je u tome sta sam ju kupio preko computeruniversa, ima 3 godine garance, al meni je garancija na papiru na kojem je i garancija s drugim komponentama. To je jedini problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroRex kaže...

Za koliko da ju otprilike prodam, odlicna je, nikad nije problem stvarala, Asus R9 290, stara je 8 mjeseci. Stvar je u tome sta sam ju kupio preko computeruniversa, ima 3 godine garance, al meni je garancija na papiru na kojem je i garancija s drugim komponentama. To je jedini problem...

 

pa fotokopiras papir kupcu, btw. jel referentna ASUS ili?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kamikaza1600vti kaže...
CroRex kaže...

Za koliko da ju otprilike prodam, odlicna je, nikad nije problem stvarala, Asus R9 290, stara je 8 mjeseci. Stvar je u tome sta sam ju kupio preko computeruniversa, ima 3 godine garance, al meni je garancija na papiru na kojem je i garancija s drugim komponentama. To je jedini problem...

 

pa fotokopiras papir kupcu, btw. jel referentna ASUS ili?

Nije, to je ona R9290-DC2OC-4G5 ... Razmisljam o prodaji, jer bi mi se uskoro mogla otvorit prilika za neku GTX 980.

 

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CroRex kaže...

Nije, to je ona R9290-DC2OC-4G5 ... Razmisljam o prodaji, jer bi mi se uskoro mogla otvorit prilika za neku GTX 980.

 

ne vidim kako bi se takva kombinacija mogla isplatiti osim ako te razlika ne izađe manje od soma kuna, a i tada je upitno

 

pričekaj radije malo da i amd izbaci svoje nove grafe pa će neke stvari biti jasnije (a možda i jeftinije)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2014 19:52 (picajzla0707).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

imam par nedoumica oko grafičkih kartica.

-da li su sve R9 270 jednake po karakteristikama i mogučnostima.

 negdje piše OC,negdje ne.jel se znači sve 270-tke daju OC na 270x.i one R9 270A.

 

-također da li su i sve R9 280 jednake po karakt. i mogučnostima.

 jel se sve 280-tke daju OC na 280x.sve ili samo neke.

 

s obzirom da je XFX najjeftiniji od 270 i 280 sa onim A,jel može XFX proći pokraj Gigabyte i ostalih.

 

znam da bi svi prije izabrali "VW nego Škodu",ali i Škoda je ok.

jel ista situacija i sa Gigabyte i XFX

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
verdi007 kaže...

imam par nedoumica oko grafičkih kartica.

-da li su sve R9 270 jednake po karakteristikama i mogučnostima.

 negdje piše OC,negdje ne.jel se znači sve 270-tke daju OC na 270x.i one R9 270A.

 

-također da li su i sve R9 280 jednake po karakt. i mogučnostima.

 jel se sve 280-tke daju OC na 280x.sve ili samo neke.

 

s obzirom da je XFX najjeftiniji od 270 i 280 sa onim A,jel može XFX proći pokraj Gigabyte i ostalih.

 

znam da bi svi prije izabrali "VW nego Škodu",ali i Škoda je ok.

jel ista situacija i sa Gigabyte i XFX

xfx kartice su takoder ok, ali giga ima miljama bolji cooler (wf3), tako da ces sigurno i bolje moci overclockati, a da su temperature odlicne unatoc tome

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne bi preporučio XFX, barem iz iskustva sa 7xxx serijom...

Toni
Moj PC  
0 4 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
verdi007 kaže...

...

jel ista situacija i sa Gigabyte i XFX

XFX se jako dobar pokazao prema reviewima na tim modelima - uz bok MSI-u Gigabyteu i Asusu.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lGRACINA kaže...

XFX se jako dobar pokazao prema reviewima na tim modelima - uz bok MSI-u Gigabyteu i Asusu.

XFX se je poboljšao dosta u odnosu na HD7XXX seriju, ali nije ni blizu Gigabyteu, WF rastura, isto

vrijedi i za DirectCU II, TF IV pogotovo, XFX je glasan jako i ne hladi dobro kao npr. WF, provjereno

iskustvom, nikakvim reviewom s weba.

Ne kažem da je XFX smeće, dapače, ali ne bi ga uzeo sigurno pored Gige.

Bolje ići npr. na Gigu R9 270, OCat je koliko ide i bez problema prelaziš top modele kao MSI R9 270X Hawk.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 19:00 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
lGRACINA kaže...

XFX se jako dobar pokazao prema reviewima na tim modelima - uz bok MSI-u Gigabyteu i Asusu.

XFX se je poboljšao dosta u odnosu na HD7XXX seriju...

...ali ne bi ga uzeo sigurno pored Gige.

Bolje ići npr. na Gigu R9 270, OCat je koliko ide i bez problema prelaziš top modele kao MSI R9 270X Hawk.

I ja bi uzeo Gigabyte prije XFX-a.

A ovo za OC je vise individualna stvar.

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav molim vas informaciju kakvo mi napajanje treba za grafičku karticu GeForce GTX750 i procesor Intel Core i3, 3600 MHz, matična ploča ASROCK H81M-VG4, 4gb rama...

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 8:33 (leia123).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Corsair 430/m i previse za to;), no ako ces u buducnosti nadogradivati na nesto drasticno jace onda min 500w brand name/80+ certifikatom!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
verdi007 kaže...

imam par nedoumica oko grafičkih kartica.

-da li su sve R9 270 jednake po karakteristikama i mogučnostima.

 negdje piše OC,negdje ne.jel se znači sve 270-tke daju OC na 270x.i one R9 270A.

 

-također da li su i sve R9 280 jednake po karakt. i mogučnostima.

 jel se sve 280-tke daju OC na 280x.sve ili samo neke.

 

s obzirom da je XFX najjeftiniji od 270 i 280 sa onim A,jel može XFX proći pokraj Gigabyte i ostalih.

 

znam da bi svi prije izabrali "VW nego Škodu",ali i Škoda je ok.

jel ista situacija i sa Gigabyte i XFX

Prije bi izabrao Superb nego Golf 4 :D

 

Tako i kod grafe, prije bi izabrao R9 280 nego R9 270 :D

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Puno hvala! {#}

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

što se xfx-a tiče moja r9 270 veselo kucka na 1065/1500, više od toga ne ide, jer me muči manjak snage zbog samo jednog 6 pinskog konektora......

 

al da hoće biti glasna... hoće

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 13:17 (Checola).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Checola kaže...

što se xfx-a tiče moja r9 270 veselo kucka na 1065/1500, više od toga ne ide, jer me muči manjak snage zbog samo jednog 6 pinskog konektora......

 

al da hoće biti glasna... hoće

Pogledaj na netu da nadjes od minera bios za tu grafu, smanjis joj potrosnju a isti clock :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
Checola kaže...

što se xfx-a tiče moja r9 270 veselo kucka na 1065/1500, više od toga ne ide, jer me muči manjak snage zbog samo jednog 6 pinskog konektora......

 

al da hoće biti glasna... hoće

Pogledaj na netu da nadjes od minera bios za tu grafu, smanjis joj potrosnju a isti clock :)

vidiš, to mi uopće nije palo na pamet, iako sumnjam da tu ima kruha, žao mi je što nije BE ko moja stara 7850 sa pcb-om od 7870 pa je imala 2 6pinska konektora....

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Checola kaže...

vidiš, to mi uopće nije palo na pamet, iako sumnjam da tu ima kruha, žao mi je što nije BE ko moja stara 7850 sa pcb-om od 7870 pa je imala 2 6pinska konektora....

r9 270je jedna od omiljenih minerskih kartica, prvenstveno cijenom i potrosnjom. Poznavao sam jednog teskasa minera, koristio je asus r9 270 iskljucivo i to njih preko 15 komada, dvije masine sta vec. Pricao mi je da je kartica toliko fleksibilna i moze se podesiti da bude "zelenija" dosta manje trosi a iste performanse. Dobije se hladnija kartica za 5-10*C pod najvecim opterecenjem a to nije mala stvar 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
verdi007 kaže...

imam par nedoumica oko grafičkih kartica.

-da li su sve R9 270 jednake po karakteristikama i mogučnostima.

 negdje piše OC,negdje ne.jel se znači sve 270-tke daju OC na 270x.i one R9 270A.

 

-također da li su i sve R9 280 jednake po karakt. i mogučnostima.

 jel se sve 280-tke daju OC na 280x.sve ili samo neke.

 

s obzirom da je XFX najjeftiniji od 270 i 280 sa onim A,jel može XFX proći pokraj Gigabyte i ostalih.

 

znam da bi svi prije izabrali "VW nego Škodu",ali i Škoda je ok.

jel ista situacija i sa Gigabyte i XFX

1. Neke 270 na stock vrijednostima su identicne po "snazi" kao 270X. Najbolje ti je da pogledas po forumima poredjenja kartica ta dva proizvodjaca i izaberes sebi na kraju sta ti je najbolje i ne zaboravi da Gigabyte/Asus/MSI daju 3 godine garancije, dok ostali po 2 godine!

 

2. Ako bi 280 i 280X bile iste, cemu onda dvije razlicite grafe? Razlika je u strukturi same grafe, gdje jedan proizvodjac koristi "sve isto" kao i kod 270 i 270X modela, ali koliko sam upucen samo Asus to radi.

 

3. Gigabyte je omiljen na trzistu trenutno zato sto salje grafe sa 3 venta, a to ti omogucuje tisu i hladniju grafu u odnosu na dva venta.
Jedini nedostatak je velicina te grafe, ne stane u 70% kucista. 

 

p.s. dupli post ako moze mod da promjeni ne znam kako izadje u dva posta

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 14:19 (chaselol).
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svim forumašima i unaprijed hvala na ikakvoj pomoći... znači trebao bih neki savjet oko kupnje grafičke,komponente su navedene pod "moj pc" pa sukladno tome tražim i preporuku. Htio bih neku prosječnu grafičku do 1000-1200kn,da normalno vrti igrice,medium detalji,fps nas običnih smrtnika(da ne zapinje previše). Za monitor mi služi grundigov lcd spojen preko hdmi-a a njegova rezolucija je 1360x768@60Hz. I još jednom hvala svima koji pomognu

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice