Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.549.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Budući da već imaš solidnu karticu ja bih čekao 3xx seriju od AMD-a, a ako ne želiš čekat onda od nvidie 970.

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok svima, slažem novi PC i trebao bi preporuku za grafičku karticu...

Ako može par prijedloga što je trenutno best buy za cifru oko 1000 kn, mogu se protegnuti još 100-200 kuna ako je baš neophodno.

Može li se uopće s grafičkom od 1000-1200 kn ugodno igrati na full hd-u? Nisam baš u tim vodama...

Svejedno mi je jel nvidia ili ati, bilo bi dobro navesti jedne i druge pa ću ja odabrati.

 

Ne znam jel bitno ali ostale komponenete bi bile Pentium G3220, napajanje CX430W, Asrock H81M-HDS itd.

 

Thanks

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
c.ronaldo1001 kaže...
Ne znam jel bitno ali ostale komponenete bi bile Pentium G3220, napajanje CX430W, Asrock H81M-HDS itd.

MSI, ASUS, Gigabyte R7 260X 2GB.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Naručio sam grafičku R9 280, ali je trenutno nedostupna. Ponudili su mi iz trgovine R9 280X za istu cijenu. 
Trebam li pričekati ili uzmem 280X? 
Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
marinek98 kaže...

Naručio sam grafičku R9 280, ali je trenutno nedostupna. Ponudili su mi iz trgovine R9 280X za istu cijenu. 
Trebam li pričekati ili uzmem 280X? 
Hvala.

 ako je za istu cijenu naravno da ces uzeti puno jaci X model! inace taj dual-x nije nesto kvalitetan ima puno boljih no s obzirom na cijenu neke stvari treba zanemariti...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Što nije u redu sa DualX modelima? Pitam informativno, imao sam 7850 njihovu, bila je tiha iclockala se bolesno, znam još par ljudi sa 7950 modelima. Šta su nešto zeznuli na R9?

 

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
thedream kaže...

Što nije u redu sa DualX modelima? Pitam informativno, imao sam 7850 njihovu, bila je tiha iclockala se bolesno, znam još par ljudi sa 7950 modelima. Šta su nešto zeznuli na R9?

 

 pa nisu nista specijalno zeznuli, no bolji od starog dual-x na 7xxx seriji nije sigurno! no kao sto rekoh s obzirom na cijenu nekim stvarima treba progledati kroz prste!

da ne objasnjavam po 100 put

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/review-sapphire-r9-280x-dual-x-oc-edition-3gb/197695.aspx

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav!

Prije mjesec dana riknula mi je AMD Radeon HD 6870, radila je preko 4 godine. Ostatak konfiguracije je AMD Phenom II X4 965 BE, Corsair TX650W, monitor Samsung 2253BW (1680 x 1050), srećom pa mi matična (Gigabyte GA-880GA-UD3H) ima integriranu grafičku karticu HD 4250. Više nisam neki gamer, pa tražim preporuku neke grafičke kartice za 500 - 600 kn, primarno mi je važno da mogu istovremeno spojiti monitor na DVI i TV preko HDMI, i da nekako zaokružim konfiguraciju, razmišljam je možda i prodavati uskoro pa uzeti neki laptop.

Zahvaljujem!

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 15:54 (hrde).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, trazim karticu do 500kn posto poslije ljeta uzimam cijeli novi komp, a sada mi treba nova i odlucio bih se za ovu http://www.bug.hr/cijene/sapphire-graficka-kartica-amd-radeon-r7-240-cross/546677.aspx

Da li je to ok izbor za te novce? Koju bi ste jos preporucili? Ne zelim polovne kartice i kartice preko oglasa. Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
budale12 kaže...

Pozdrav, trazim karticu do 500kn posto poslije ljeta uzimam cijeli novi komp, a sada mi treba nova i odlucio bih se za ovu http://www.bug.hr/cijene/sapphire-graficka-kartica-amd-radeon-r7-240-cross/546677.aspx

Da li je to ok izbor za te novce? Koju bi ste jos preporucili? Ne zelim polovne kartice i kartice preko oglasa. Hvala!

 S tom karticom se nećeš naigrat, minimalno za igrice je 250x, no javi se kada budeš imao spremne novce, zato što će AMD do tada izbaciti novu seriju Rx 300 grafičkih kartica

http://valid.canardpc.com/cache/banner/fmwm3z-4.png
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nabavlja li tko vani grafičke? zanima me koji su ok shopovi iz eu - kod nas je ponuda bzvz, a ni cijene nisu nešto

 

 

 

edit: nmvz našao :D

Tread softly because you tread on my dreams.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.2.2015 19:47 (ElektričnaOvca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ElektričnaOvca kaže...

nabavlja li tko vani grafičke? zanima me koji su ok shopovi iz eu - kod nas je ponuda bzvz, a ni cijene nisu nešto

 

 

 

edit: nmvz našao :D

 Ja san neke djelove kupija u Compueruniverse a koliko vidim po forumu neki kupuju u Alzashop

Sami sebi smo najveci neprijatelji
9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tony1999 kaže...
budale12 kaže...

Pozdrav, trazim karticu do 500kn posto poslije ljeta uzimam cijeli novi komp, a sada mi treba nova i odlucio bih se za ovu http://www.bug.hr/cijene/sapphire-graficka-kartica-amd-radeon-r7-240-cross/546677.aspx

Da li je to ok izbor za te novce? Koju bi ste jos preporucili? Ne zelim polovne kartice i kartice preko oglasa. Hvala!

 S tom karticom se nećeš naigrat, minimalno za igrice je 250x, no javi se kada budeš imao spremne novce, zato što će AMD do tada izbaciti novu seriju Rx 300 grafičkih kartica

 Ma kartica je ionako privremena i sluzit ce vecinom da se preko hdmi spojim na tv, primarno je i uzimam zbog toga. Eventualno za odigrat neke starije igre poput bad company 2, bioshock infinite. Do sada sam imao prastaru hd3870 koja je mogla vrtiti te igre pa pretpostavljam da ce i ova. Nisam vise neki zagrizeni gamer, a ako pozelim neke novije, uvijek mogu odigrati na ps4, barem do jeseni. Al mislim da za te novce ne mogu proci bolje. Slazes se?

14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

R7 240 je cak nesto sporija od prastare 3870. Ona je stara al je nekadasnji high-end dok je r7 240 teski low-end.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
budale12 kaže...

 Ma kartica je ionako privremena i sluzit ce vecinom da se preko hdmi spojim na tv, primarno je i uzimam zbog toga. Eventualno za odigrat neke starije igre poput bad company 2, bioshock infinite. Do sada sam imao prastaru hd3870 koja je mogla vrtiti te igre pa pretpostavljam da ce i ova. Nisam vise neki zagrizeni gamer, a ako pozelim neke novije, uvijek mogu odigrati na ps4, barem do jeseni. Al mislim da za te novce ne mogu proci bolje. Slazes se?

 nemoj bacati lovu...kupi rađe polovno nešto jače, 7770/250x/7750/gtx650...ddr5 naravno

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 12:19 (FakeDeath).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
FakeDeath kaže...
budale12 kaže...

 Ma kartica je ionako privremena i sluzit ce vecinom da se preko hdmi spojim na tv, primarno je i uzimam zbog toga. Eventualno za odigrat neke starije igre poput bad company 2, bioshock infinite. Do sada sam imao prastaru hd3870 koja je mogla vrtiti te igre pa pretpostavljam da ce i ova. Nisam vise neki zagrizeni gamer, a ako pozelim neke novije, uvijek mogu odigrati na ps4, barem do jeseni. Al mislim da za te novce ne mogu proci bolje. Slazes se?

 nemoj bacati lovu...kupi rađe polovno nešto jače, 7770/250x/7750/gtx650...ddr5 naravno

 dal je onda bolje uzesti Sapphire R7 250x Flex, 1GB GDDR5, VC SAPPHIRE AMD Radeon R7 250X 1G GDDR5 PCI-E HDMI ili GIGABYTE Video Card AMD Radeon R7 250X GDDR5 2GB? pretpostavljam da je bolje uzesti ovu od 2gb rama posto je ddr5? kartice se nalaze na ovoj stranici: http://www.supernet.hr/webshop.php?search_string=250x

 

to je sad vec oko 800 kn i ajde nekako bi mogao nadodati jos tih 300 kn. al konfiguracija je dosta stara pa dal se uopce isplati s obzirom da stvarno namjeravam poslije ljeta uloziti vise u komp? Sada mi kartica iskljucivo treba zbog hdmi izlaza koji hd 3870 nema. konfiguracija je :

 Intel Core 2 Duo E7200

 4gb dd3 ram

 ASRock G41M-VS3

 noname napajanje 400w (nekih 200 kn prije godinu dana)

 

    

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 13:53 (budale12).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Neces osjetit nikakvu razliku između jednog i dva gigabajta memirije na toj kartici tako da je potpuno svejedno koju odaberes.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
2 0 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

@Budale12

A sta jednostavno ne uzmes dvi -> hdmi adapter?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

@Budale12

A sta jednostavno ne uzmes dvi -> hdmi adapter?

 ne igra mi to jer uzimam hdmi da bi imao zvuk direktno na tv-u.

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav forumaši! evo slažem novi komp. pa me zanima koju bi grafičku uzeo Nvidia ili AMD???Do 1500kn neka! Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nicky.sl kaže...

Neces osjetit nikakvu razliku između jednog i dva gigabajta memirije na toj kartici tako da je potpuno svejedno koju odaberes.

I da i ne. Najlakse testirati koliko grafa pojede memorije u je max payne 3 (podesavanja sabiraju memoriju, pocevsi od sjena, line of sight itd) 

Imao sam 260X 1gb i 2gb kod sebe i jednostavno grafa je mogla da ispumpa iznad 1gb memorije bez problema ali, realno bez tih nazovimo ih "glupih" podesavanja kao sto su ultra shadows se moze a nepotrebno opterete gpu a i cpu! :)

 

Druge razlike nema, osim sto su 2gb kartice vecinom stavljene da rade na vecoj frekvenciji...

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CPU kaže...

Pozdrav forumaši! evo slažem novi komp. pa me zanima koju bi grafičku uzeo Nvidia ili AMD???Do 1500kn neka! Hvala!

 Daj napisi koje komponente ima taj novi komp da ti znamo preporuciti optimalnu graficku karticu za taj sistem

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CPU kaže...

Pozdrav forumaši! evo slažem novi komp. pa me zanima koju bi grafičku uzeo Nvidia ili AMD???Do 1500kn neka! Hvala!

 Svi će ti manje-više preporučiti R9 270 ili 270X. A za 200-300 kn više se nađe R9 280. Bilo ih je i za 1600 kn i to Gigabyte WF 3 verzija. nvidia za 1500 kn nudi GTX 750 Ti, ali možda se može naći i starija GTX 660 koja je jača od 750 Ti, a obje su slabije od ovih AMD-ovih.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
budale12 kaže...
FakeDeath kaže...
budale12 kaže...

 Ma kartica je ionako privremena i sluzit ce vecinom da se preko hdmi spojim na tv, primarno je i uzimam zbog toga. Eventualno za odigrat neke starije igre poput bad company 2, bioshock infinite. Do sada sam imao prastaru hd3870 koja je mogla vrtiti te igre pa pretpostavljam da ce i ova. Nisam vise neki zagrizeni gamer, a ako pozelim neke novije, uvijek mogu odigrati na ps4, barem do jeseni. Al mislim da za te novce ne mogu proci bolje. Slazes se?

 nemoj bacati lovu...kupi rađe polovno nešto jače, 7770/250x/7750/gtx650...ddr5 naravno

 dal je onda bolje uzesti Sapphire R7 250x Flex, 1GB GDDR5, VC SAPPHIRE AMD Radeon R7 250X 1G GDDR5 PCI-E HDMI ili GIGABYTE Video Card AMD Radeon R7 250X GDDR5 2GB? pretpostavljam da je bolje uzesti ovu od 2gb rama posto je ddr5? kartice se nalaze na ovoj stranici: http://www.supernet.hr/webshop.php?search_string=250x

 

to je sad vec oko 800 kn i ajde nekako bi mogao nadodati jos tih 300 kn. al konfiguracija je dosta stara pa dal se uopce isplati s obzirom da stvarno namjeravam poslije ljeta uloziti vise u komp? Sada mi kartica iskljucivo treba zbog hdmi izlaza koji hd 3870 nema. konfiguracija je :

 Intel Core 2 Duo E7200

 4gb dd3 ram

 ASRock G41M-VS3

 noname napajanje 400w (nekih 200 kn prije godinu dana)

 

    

 http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/prodajem-xfx-radeon-hd-7870-double-d-black-edition-oglas-12482810

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/hd-7850-sapphire-dual-x-oc-edition-oglas-14481756

Biraj..Gornja je jaca,ali ne znam da li bi mogla bottllneckat..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
CPU kaže...

Pozdrav forumaši! evo slažem novi komp. pa me zanima koju bi grafičku uzeo Nvidia ili AMD???Do 1500kn neka! Hvala!

 Daj napisi koje komponente ima taj novi komp da ti znamo preporuciti optimalnu graficku karticu za taj sistem

 Procesor:Intel Core i5 4460

RAM:4gb ddr3 1600mhz

PSu:XFX Pro Series CoreEdition 80 450W

HDD:wd blue 500gb

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Izzy kaže...
CPU kaže...

Pozdrav forumaši! evo slažem novi komp. pa me zanima koju bi grafičku uzeo Nvidia ili AMD???Do 1500kn neka! Hvala!

 Svi će ti manje-više preporučiti R9 270 ili 270X. A za 200-300 kn više se nađe R9 280. Bilo ih je i za 1600 kn i to Gigabyte WF 3 verzija. nvidia za 1500 kn nudi GTX 750 Ti, ali možda se može naći i starija GTX 660 koja je jača od 750 Ti, a obje su slabije od ovih AMD-ovih.

 Pa neka uzme polovnu r9 280x

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/xfx-r9-280x-black-edition-3gbddr5-zapakirano-oglas-13821969 zapakiran

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
drakula789 kaže...
Izzy kaže...
CPU kaže...

Pozdrav forumaši! evo slažem novi komp. pa me zanima koju bi grafičku uzeo Nvidia ili AMD???Do 1500kn neka! Hvala!

 Svi će ti manje-više preporučiti R9 270 ili 270X. A za 200-300 kn više se nađe R9 280. Bilo ih je i za 1600 kn i to Gigabyte WF 3 verzija. nvidia za 1500 kn nudi GTX 750 Ti, ali možda se može naći i starija GTX 660 koja je jača od 750 Ti, a obje su slabije od ovih AMD-ovih.

 Pa neka uzme polovnu r9 280x

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/xfx-r9-280x-black-edition-3gbddr5-zapakirano-oglas-13821969 zapakiran

 Pogledao sam oglas ali bi volio neku novu sa GDDR5 memorijom:)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Ja nebi išao na xfx jer ovi što ih imaju kažu da se griju dosta..

 

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.3.2015 18:51 (SoynTech).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
CPU kaže...
drakula789 kaže...
Izzy kaže...
CPU kaže...

Pozdrav forumaši! evo slažem novi komp. pa me zanima koju bi grafičku uzeo Nvidia ili AMD???Do 1500kn neka! Hvala!

 Svi će ti manje-više preporučiti R9 270 ili 270X. A za 200-300 kn više se nađe R9 280. Bilo ih je i za 1600 kn i to Gigabyte WF 3 verzija. nvidia za 1500 kn nudi GTX 750 Ti, ali možda se može naći i starija GTX 660 koja je jača od 750 Ti, a obje su slabije od ovih AMD-ovih.

 Pa neka uzme polovnu r9 280x

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/xfx-r9-280x-black-edition-3gbddr5-zapakirano-oglas-13821969 zapakiran

 Pogledao sam oglas ali bi volio neku novu sa GDDR5 memorijom:)

 Pa ti ti je sa gddr5 memorijom, ne postoji 280x sa gddr3 memorijom, ta bi se odlicno uklopila u sistem koji imas

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice