Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Teran kaže...

igram na Full HD 1920x1080

 

 

a koju da verziju uzmem ?

 

 Pusti "Full HD" teorije jer realno gledano za današnje igre je na full hd-u i više nego dovoljna gore predložena rx470 ali nemora značiti da će i sutra bit dovoljna, sa svakom novom igrom dolaze i novi veći zahtjevi i smatram da ako ne minjaš grafu na godišnjoj razini uzmeš rx480 s 8gb vrama i miran si nekoliko godina na "Full HD-u".

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 7:15 (nicky.sl).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ukoliko se odlucis na rx 480 nemoj nikako ici na tu gigabyte, mislim da slobodno mogu reci kako su ona i red devil rx 480 najgore izvedbe te kartice.

 

Dosta pozitivnog feedbacka na ovom forumu ima za rx 480 xfx gtr koja dolazi samo u 8 Gb izvedbi, druga opcija je rx 480 msi gaming koju imas sa 4 i 8 Gb memorije.

11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Tako je, a dodao bi i Sapphire nitro kao dobar odabir, diskretnijeg izgleda i kompaktnih dimenzija.

 

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Hvala svima na savjetima, vjerojatno cu uzeti onda xfx ili msi rx 480 , a nije gtx 1060 jača ?

 

I dali je bolje 4gb uzeti ili 8gb rx 480 jer malo i na cijenu gledam.

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=213798

We are amidst strange beings, in a strange land.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 11:00 (Teran).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Teran kaže...

Hvala svima na savjetima, vjerojatno cu uzeti onda xfx ili msi rx 480 , a nije gtx 1060 jača ?

 

I dali je bolje 4gb uzeti ili 8gb rx 480 jer malo i na cijenu gledam. 

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=213798

 Trenutno je za Full HD sasvim dovoljno i 4GB a sutra vidićemo vrime će pokazat

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 11:03 (nicky.sl).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

To su dvije jako slicne kartice. Vecina igara za sada podrzava samo dx11 i tu vodi 1060, u dx12 kojeg podrzava manje igara vodi 480, teoretski bi po tome u buducnosti 480 trebala voditi u vise igara, e sad koliko je to bliska ili daleka buducnost nitko nezna. Gtx 1060 se manje grije a s time je i tisa, uz rx 480 imas opciju ici na puno jeftinije freesync monitore.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 11:29 (war3_tft).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nicky.sl kaže...
Teran kaže...

Hvala svima na savjetima, vjerojatno cu uzeti onda xfx ili msi rx 480 , a nije gtx 1060 jača ?

 

I dali je bolje 4gb uzeti ili 8gb rx 480 jer malo i na cijenu gledam. 

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=213798

 Trenutno je za Full HD sasvim dovoljno i 4GB a sutra vidićemo vrime će pokazat

 ali ja gledam na duze vrijeme :/

We are amidst strange beings, in a strange land.
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...

To su dvije jako slicne kartice. Vecina igara za sada podrzava samo dx11 i tu vodi 1060, u dx12 kojeg podrzava manje igara vodi 480, teoretski bi po tome u buducnosti 480 trebala voditi u vise igara, e sad koliko je to bliska ili daleka buducnost nitko nezna. Gtx 1060 se manje grije a s time je i tisa, uz rx 480 imas opciju ici na puno jeftinije freesync monitore.

 

Da istina,super,hvala ti, nakraju cu uzeti rx480, znate ljudi di ima najeftinija i koju da uzmem ?

We are amidst strange beings, in a strange land.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako gledas da ustedis uzmi rx 470, premala je razlika 2-3 frejma po igri, a u novcu je velika.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Svatko od nas tko se odlucio za rx 4** seriju se borio sa istim problemom, da li uzeti 470 ili 480 i koliko memorije. Trenutno je za FHD gaming 470 4Gb odlican buy, al nitko od nas nezna koliko ce memorije biti potrebno za 1-2 god, zato tu graficku vecinom kupuju oni koji ju za 1-2 god misle mijenjati. Koliko dugo mislis ostati na istoj kartici moras se dogovoriti sam sa sobom i onda po tome odluciti koju ces uzeti, znam da nije lako jer cijene ovisno o modelu idu od cca 1700-2500 kn, ali tako stvari trenutno stoje 

 

U slucaju da se odlucis na 480 8Gb moja preporuka je XFX rx 480 GTR ili rx 480 MSI, ako ces pak ici na rx 470 4Gb idi na MSI, a ja ti osobno mogu preporuciti NITRO s kojom sam jako zadovoljan. Mozda ti i ova tema klik pomogne malo vise pri odabiru.

 

P.S. Cijene ti je najlakse usporediti na nabava.net

 

 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...

Svatko od nas tko se odlucio za rx 4** seriju se borio sa istim problemom, da li uzeti 470 ili 480 i koliko memorije. Trenutno je za FHD gaming 470 4Gb odlican buy, al nitko od nas nezna koliko ce memorije biti potrebno za 1-2 god, zato tu graficku vecinom kupuju oni koji ju za 1-2 god misle mijenjati. Koliko dugo mislis ostati na istoj kartici moras se dogovoriti sam sa sobom i onda po tome odluciti koju ces uzeti, znam da nije lako jer cijene ovisno o modelu idu od cca 1700-2500 kn, ali tako stvari trenutno stoje 

 

U slucaju da se odlucis na 480 8Gb moja preporuka je XFX rx 480 GTR ili rx 480 MSI, ako ces pak ici na rx 470 4Gb idi na MSI, a ja ti osobno mogu preporuciti NITRO s kojom sam jako zadovoljan. Mozda ti i ova tema klik pomogne malo vise pri odabiru.

 

P.S. Cijene ti je najlakse usporediti na nabava.net

 

 

 Upravu si , vjerojatno cu uzeti XFX rx 470 da me drzi 2 godine a kasnije cu mjenjati cijeli komp , hvala na info. 

We are amidst strange beings, in a strange land.
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel vrijedi kod nvidije 1060 , 600kn razlika između verzija 3gb i 6gb rama? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok ljudi! Moze mala pomoc?

 

Imam integriranu grafu i trebam unaprijediti... budzet nekih 600kn mogu malo nategnuti vise ali ako bas moram.

 

Konfiguracija: 

AMD A10 6800K "Black Edition" 4 jezgreni APU, na 4.1 ghz

Graficka integrirana u procesor, Radeon R7 HD 8670D, spojena na Quadro 32'' TV preko DVI kabela, nemam monitor :(

8 GB 1600mhz DDR Kingston (2x4gb) RAM-a

Western Digital Caviar 500 GB HDD

Maticna GIGABYTE GA-F2A88X-D3H

 

Napajanje genericno no-name 650 watt

Win 10 64bit Home

 

Ova integrirana pokrece World of Warcraft, World of Warships i World of Tanks ali na nize detalje (WoW je na minimumu na 1920, i u PvPu FPS pada ispod 20 - World of Warships na srednje sa iskljucenim AA i sjenama, sve je ovo namjesteno u ATI Control Panelu za najbolje performanse). Volila bih kada bi ove igre mogla igrati na lijepsu sliku, sa vise framea.

 

Takodjer, volila bih moci zaigrati nesto od novijih mainstream igara, tipa Deus Ex Mankind Divided, kojeg nisam niti kupila jer sumnjam da bi je integrirana pokrenula uopce, takodjer volila bih grafu koja ce makar pokrenuti (makar na 720p) buduce igre koje izlaze sljedece godine, tipa Mass Effect 4 i Final Fantasy XV.

 

Znam da za mali budzet previse trazim... ali nesto najblize tome sto trebam bih molila da mi preporucite.

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Za te novce ne mozes dobiti nista novo a da je osjetno bolje od integrirane. Jedina opcija ti je potraziti nesto polovno tipa GTX750Ti, GTX660, HD7850, HD7870 (2gb verzije)...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Za te novce ne mozes dobiti nista novo a da je osjetno bolje od integrirane. Jedina opcija ti je potraziti nesto polovno tipa GTX750Ti, GTX660, HD7850, HD7870 (2gb verzije)...

 Hvala ti! Pronjuskat cu njuskalo nadam se da cu nesto naci sto si mi preporucio.

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
srco1978 kaže...

Jel vrijedi kod nvidije 1060 , 600kn razlika između verzija 3gb i 6gb rama? 

 ne!

ali imas za 2100kn novu gtx 970 koja je neznatno losija u nekim naslovima! a klokaju se kao lude i prestizu kao od šale gtx 1060 6gb!LP

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kakve veze ima šta je prestignu kada više nema službene driverske podrške, ako i ima to više nije to. Jebeš takvu grafičku koju vlastiti proizvođač zapusti čim dođe nova serija.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
srco1978 kaže...

Jel vrijedi kod nvidije 1060 , 600kn razlika između verzija 3gb i 6gb rama? 

 ne!

ali imas za 2100kn novu gtx 970 koja je neznatno losija u nekim naslovima! a klokaju se kao lude i prestizu kao od šale gtx 1060 6gb!LP

 

GTA V - 1060 ima cca 10 FPSa više

RotTR - 1060 ima ccca 20 FPSa više

W3 - 1060 ima cca 10 FPSa više

DOOM - 1060 ima cca 20 FPSa više

W:TW - 1060 ima cca 10 FPSa više

 

Preporučivat danas čovjeku GTX 970 je suludo! Zar se 1060 ne može klokat?

Kako je sada sve to neznatno u performansama a kada je 1060 dobivala RX480 za 5 - 10 frejmova si govorio o nekim razbijanjima guzice itd....

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 21:19 (doktor1).
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

doktore1 kad nesto piseš piši u postocima ne u fps-ima, i usporeduj g1 s g1 a ne referentnu s nereferentnom! daj malo ozbiljnosti!

2100kn je odlicna cijena za te perfomanse bez obzira na te vase legacy gluposti...

evo i krasna usporedba:

lp

 

sry decki ali mi nebi palo na pamet pored ove uzimati lose izvedbe rx 480 4gb za 100kn manje...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 21:27 (Stjepanj).
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Gdje je u tom tvom videu "prestizanje kao od šale"?

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 21:30 (doktor1).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
doktor1 kaže...

Gdje je u tom tvom videu "prestizanje kao od šale"?

 pa ako pogledas dobro video s razumijevanjem mozda shvatis kad 970 prestize kao od sale 1060...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma tako je stjepko... Razbija joj guzove tvoja GTX 970.

EOD.

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
srco1978 kaže...

Jel vrijedi kod nvidije 1060 , 600kn razlika između verzija 3gb i 6gb rama? 

 To ovisi o rezoluciji na kojoj ti igraš.

Puno se više osjeti razlika između 1060 3/6GB nego između 480 4/8GB, tako da ako igraš na FHDu i gledaš 1060, kupi 6GB model.

root
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

970 je svakako hardverski jača, no 1060 sa manje hardverske snage je tu negdje. Kontaš, moć drivera je važnija od hardvera.

12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

moc drivera? lol pa nije vam ovo amd..

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Neću ništa... Nastavite...

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 21:50 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kak ti nije jasno da je apsolutno svaki hardver bez pravih drivera hardver neiskorištenog, i to kako neiskorištenog potencijala. Baš sam zapeo jer imaš slučaj Nvidia nova vs stara serija. Kaj misliš da ih boli briga hoćeš ti prestignuti 1060 sa 970 overclockanom do ne znam čega i da će ti se onda fino skalirati performanse, moš mislit. Ha čuj, ti onda ostani na 970 još barem pola godine pa ćemo vidjeti kakvo je stanje.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

I ptice na grani znaju da se stara generacija nvidia kartica kupuje samo polovna jer svima performanse polako padaju da bi se nova prodavala 

Al stjepko se drzi 970 kartice k'o papa vatikana, tako da sta se cudite

 

p.s. to je smece od kartice za 2100kn, toxic  ima jednu asusicu da proda ako se ne varam s dugom garancijom i jako povoljna i super izbor

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 21:56 (chaselol).
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

Kakve veze ima šta je prestignu kada više nema službene driverske podrške, ako i ima to više nije to. Jebeš takvu grafičku koju vlastiti proizvođač zapusti čim dođe nova serija.

...štancaju drivere za Maxwell isto kad i za Pascala?!

HardcoreOrGohome!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 21:57 (ZGamer).
10 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Dajte objasnite zakaj 1060 sa 15% manje tranzistora, znači 700 milijuna tranzistora manje, ima iste performanse kao 970 kada se obje clockaju?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice