Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.546.436
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo ja kupija na kraju za 1100 kn Gigabayte R9 390 4GB verziju, sa garancijom koja traje još 30 miseci. Sad mi je problem napajanje, imam ovo: http://www.pcekspert.com/clanak/chieftec-a80-500w/

Napajanje ima samo jedan 6 pinski konektor koji mi za ovu karticu ne paše pa sam kupija adapter sa dva molexa na 8 pinski. Sad, pošto sam se istrošija i više nego sam planira i ne mogu kupiti novo a znam da je to najbolje rješenje, zanima me ima li kakve opasnosti da ne spržim nešto? Probao sam sa BF3 i išlo je sve super (uh koja razlika igrati sa ovom grafom u odnosu na prijašnju HD6850). Koji su simptomi ako mi napajanje nije dobro? BSOD ili ne daj bože može li skuriti karticu?

Hvala!

Zadar živi vječno!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 14:48 (zeko73).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zeko73 kaže...

Evo ja kupija na kraju za 1100 kn Gigabayte R9 390 4GB verziju, sa garancijom koja traje još 30 miseci. Sad mi je problem napajanje, imam ovo: http://www.pcekspert.com/clanak/chieftec-a80-500w/

Napajanje ima samo jedan 6 pinski konektor koji mi za ovu karticu ne paše pa sam kupija adapter sa dva molexa na 8 pinski. Sad, pošto sam se istrošija i više nego sam planira i ne mogu kupiti novo a znam da je to najbolje rješenje, zanima me ima li kakve opasnosti da ne spržim nešto? Probao sam sa BF3 i išlo je sve super (uh koja razlika igrati sa ovom grafom u odnosu na prijašnju HD6850). Koji su simptomi ako mi napajanje nije dobro? BSOD ili ne daj bože može li skuriti karticu?

Hvala!

Undervoltaj karticu sa Afterburnerom (-50mV bi trebalo bez problema) i ne diraj power limit, takodjer ne pokreci furmark i sve bi trebalo biti ok...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

1060 6gb ili 480 GTR

Battlelog: D3lBoy-00
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nekako sam gravitirao prema geforce, ali nisam imao volje traziti za ostale te nijanse razlike pa me zanimalo par mišljenja. Hvala. Vidim evo i da ovu GTR hvale po recenzijama.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ces vec uzimati gtx1060 gledaj uzeti od Gigabyta jer ova sto si linkao ima samo 2 godine gare, ili jos bolje uzmi XFX GTR RX480 i miran si.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Lijep link, ali nazalost ne kupuje se za keš , nego preko firme, a i radi moguće brze reklamacije/garancije samo domaći dućani dolaze u obzir, sutra mora bit kupljena pa sam izvukao samo modele koje trenutno imaju na lageru.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Misliš da ako to ne napravim da bi moglo nešto biti?
Zadar živi vječno!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Colossus7 kaže...

Lijep link, ali nazalost ne kupuje se za keš , nego preko firme, a i radi moguće brze reklamacije/garancije samo domaći dućani dolaze u obzir, sutra mora bit kupljena pa sam izvukao samo modele koje trenutno imaju na lageru.

 

 

GTR XFX ili Nitro.
Gainward ne bih nikad gledao zbog 2 god gare

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako je napajanje preslabo/preloše u najboljem slučaju će se samo gasiti. U najgorem će crknut i povuć još nešto sa sobom. Izbor je tvoj.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zeko73 kaže...
Misliš da ako to ne napravim da bi moglo nešto biti?

Ne nuzno al sigurno je veca sansa.

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, tražim novu grafu koja bi mogla vrtit GTA 5 i NBA 2K17 na high (ne treba very high/ultra) postavkama na 1080p u 60fps-a. Procesor je i5 4590. Želim proći što jeftinije, a grafa mora bit nova iz dućana. Ove pikiram trenutno

 

RX 460 2GB - 950kn

GTX 1050 2GB - 1100kn

GTX 1050Ti 4GB - 1320kn

 

Znam da je RX470 odlična ali 1800kn mi je previše, i ovih 1300 ne bih želio dati osim ak ove dvije ispod ne mogu ispunit moje zahtjeve.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 18:37 (cykablyat).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Radiš grešku, čekaj polovnu RX 470 4GB za 1400HRK i kupi si pristojnu karticu za max na 1080P.

root
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cykablyat kaže...

Pozdrav, tražim novu grafu koja bi mogla vrtit GTA 5 i NBA 2K17 na high (ne treba very high/ultra) postavkama na 1080p u 60fps-a. Procesor je i5 4590. Želim proći što jeftinije, a grafa mora bit nova iz dućana. Ove pikiram trenutno

 

RX 460 2GB - 950kn

GTX 1050 2GB - 1100kn

GTX 1050Ti 4GB - 1320kn

 

Znam da je RX470 odlična ali 1800kn mi je previše, i ovih 1300 ne bih želio dati osim ak ove dvije ispod ne mogu ispunit moje zahtjeve.

 od te tri jedino ova zadnja, gta 5 vuče na high više od 2gb vrama i igra će ti se pretvarati u stutterfest

ja sam igrao s high/medium postavkama, sa teksturama na very high, na gtx 570 koja ima 1,28gb vrama i igra je išla na 40-60 fps-a, no vrlo često se javljao stuttering

 

otkad sam prešao na 1050ti, postavke su very high s možda dvije na high i fps mi je uglavnom preko 60, ide i preko 70, a vrlo rijetko pada na 55-56, ispod toga nikad

no, postavke traže 3gb vrama i bez dovoljno vrama bi opet bio sttuter fest

za nba nemam pojma jer to ne igram

 

EDIT:

kao što je kolega gore rekao, bolje ti je pričekati neku polovnu 470

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 19:01 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cykablyat kaže...

Pozdrav, tražim novu grafu koja bi mogla vrtit GTA 5 i NBA 2K17 na high (ne treba very high/ultra) postavkama na 1080p u 60fps-a. Procesor je i5 4590. Želim proći što jeftinije, a grafa mora bit nova iz dućana. Ove pikiram trenutno

 

RX 460 2GB - 950kn

GTX 1050 2GB - 1100kn

GTX 1050Ti 4GB - 1320kn

 

Znam da je RX470 odlična ali 1800kn mi je previše, i ovih 1300 ne bih želio dati osim ak ove dvije ispod ne mogu ispunit moje zahtjeve.

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/xfx-amd-rx-470-4gb-gddr5-oglas-21043566

 

1400 rx 470

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

To teško da će kupiti, to je moj oglas a grafa je prodana.

Mogao je imati RX 480 4GB perfomanse, dobio sam oba odlična primjerka, idu 1.4/1.9GHZ sa 1.100V 24/7.

root
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Ne bih polovnu, niti ih nema po oglasima kolko vidim, a onda dok još nađem neku koja se nalazi blizu mene da je mogu provjerit (poštu izbjegavam), previše posla. Uostalom treba mi samo za te dvije igre i eventualno još neku sportsku simulaciju, ostalo ne igram.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
zoharbizo kaže...

To teško da će kupiti, to je moj oglas a grafa je prodana.

Mogao je imati RX 480 4GB perfomanse, dobio sam oba odlična primjerka, idu 1.4/1.9GHZ sa 1.100V 24/7.

e kakve su te single fan xfx griju li se puno?

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Odakle si?

U mene na 50% fana sada u sobi, zatvorenom naravno load na tom naponu 75c.

 

root
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 19:22 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kolika je razlika između gtx 460 768 gb i 1 gb? Imam 19'' monitor.
Da li će smetati ako koristim jedan 6 pin iz napojne, a jedan kao ekstenzija(4 u 6 pin) ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ko kupuje graficku u tom cijenovnom rangu ima za 1800kn Fury Nano na pcekspert trznici. Postena cijena...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam pitanje, nije li 700kn previse za gtx 750 ?

sve su na njuskalu od 700kn pa na gore...

 

koja bi bila realna cijena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
zeko73 kaže...

Evo ja kupija na kraju za 1100 kn Gigabayte R9 390 4GB verziju, sa garancijom koja traje još 30 miseci. Sad mi je problem napajanje, imam ovo: http://www.pcekspert.com/clanak/chieftec-a80-500w/

Napajanje ima samo jedan 6 pinski konektor koji mi za ovu karticu ne paše pa sam kupija adapter sa dva molexa na 8 pinski. Sad, pošto sam se istrošija i više nego sam planira i ne mogu kupiti novo a znam da je to najbolje rješenje, zanima me ima li kakve opasnosti da ne spržim nešto? Probao sam sa BF3 i išlo je sve super (uh koja razlika igrati sa ovom grafom u odnosu na prijašnju HD6850). Koji su simptomi ako mi napajanje nije dobro? BSOD ili ne daj bože može li skuriti karticu?

Hvala!

Undervoltaj karticu sa Afterburnerom (-50mV bi trebalo bez problema) i ne diraj power limit, takodjer ne pokreci furmark i sve bi trebalo biti ok...

 Da ne bi bilo njesra na kraju ipa kupio napajanje ovo. ,tako da problem rješen. Hvala na pomoći!

Zadar živi vječno!
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Realno pretplatili ste to napajanje, mogli ste dobiti puno ali puno bolja napajanja do 650 kn ali napajanje za vas komp je dobro, sada jedino investirati u jaci cpu da iskoristite puni potencijal graficke (tipa neki intel i5 ili amd fx pa ostavite svoju mbo)

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 15:15 (hrčak).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
brada09 kaže...

Imam pitanje, nije li 700kn previse za gtx 750 ?

sve su na njuskalu od 700kn pa na gore...

 

koja bi bila realna cijena?

Naravno da je previše pa nova skoro dođe toliko. Poprati malo temu Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] bilo je tamo ne tako davno njuškalo oglasa tipa MSI GTX750 1GB 350kn, R9 280x 3GB DoubleDisipation 650kn, a nedavno u fenix.hr za Black Friday R7 370 2GB je bila snižena na ∼700Kn

Always Outnumbered, Never Outgunned
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

zeko73

http://www.nabava.net/search.php?q=fractal+edison+m je bolji odabir, gold efikasnost, praktički nečujno, modularnije (PCI-E), malo bogatiji bundle.

Niste puno izgubili, ali G550M nije best buy..

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2016 15:25 (The_Fichek).
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Treba mi preporuka za što bolju grafičku za ovu konfu: intel Q6700 i 8 GB RAM-a.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
The_Fichek kaže...

zeko73

http://www.nabava.net/search.php?q=fractal+edison+m je bolji odabir, gold efikasnost, praktički nečujno, modularnije (PCI-E), malo bogatiji bundle.

Niste puno izgubili, ali G550M nije best buy..

 To mi je trenutno bilo dostupno napajanje i nisam ima vrimena istraživati. Taj Fractal je bolji ali sad je gotovo,  ustvari nije jer ga mogu vratiti ali ne da mi se sa tim zezati a i ovo mi je sasvim ok i ima isto  5g garancije i zadovoljit će moje potrebe, tako da..

Zadar živi vječno!
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imam staru graficku ati hd 5870 krepo mi ventilator na njoj neam bas para da uzmem novu grafu htjeo bi samo promjenit hladnjak jel ima di za kupit kod nas za tu grafu hladnjak da nije skup 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice