Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.489
|
čitano: 5.563.572
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

MSI gaming 470 kosta ravno 1800kn u 2 pouzdana ducana, Nitro 480 4GB 1900kn u jos vise ducana. Sto ides prema skupljim grafama, to je cijena vise nabijena naspram onih u Njemackoj. Uglavnom dobro si odabrao, samo nije toliki ulozeno/dobiveno omjer. Btw. osim kolicine, imas i nest brzu Samsung memoriju koja se bolje clocka od onih u 480 4GB i 470. To je i razlog zasto je u testovima obicno malo brza. 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pires kaže...

da li na ovakvu kartu

dke.icu slika 1 i slika 2 sa DVi izlazom mogu spojiti moj Monitor Samsung B2230 koji ima samo VGA izlaz ali da spojim preko DVI-I adaptera. Da li ce davati sliku? Neda mi se kupovat još imonitor imam 21 inča sa HD rezolucijom ali ima samo VGA izlaz?

 Najnovija AMD i Nvidia generacija ima samo digitalni izlaz i ne možeš kablom spojiti na VGA monitor. Isto se i meni dogodilo i kupio sam novi monitor.

Jeftinije rješenje je kupiti aktivni DVI-D VGA konverter.

A ako imaš grafičku starije generacije (amd 3xx ili nvidia 9xx) onda ti (99%) DVI podržava i analogni izlaz i možeš koristiti normalni DVI-VGA kabel

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

znači ako bi kupio taj konverter onda bi mogao kupiti graficku sa DVI-d izlazom i imati sliku na svom monitoru?

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pires kaže...

znači ako bi kupio taj konverter onda bi mogao kupiti graficku sa DVI-d izlazom i imati sliku na svom monitoru?

 Da. Ali TOČNO trebaš znati što kupuješ i pogledati iskustva prijašnjih kupaca, jer ima dosta krivih opisa i fejkova :)

P.S. takvim konverterom se gubi na kvaliteti slike.

 

EDIT: Evo ti jedan primjer:

https://iponcomp.hr/webshop/product/oem_dvi_d_vga_d_sub_konverter_crno_5cm_vgvp34911b/1543751

DVI-D na VGA.

To je zapravo DVI-I na HDMI.

 

Ili ovaj:

http://www.chipoteka.hr/artikl/52555/video-kabel-inline-dvi-d-m-na-d-sub-15-pin-vga-m-3m-crni-7500000305

Opet DVI-I

 

DVI-D nema ona četiri konektora i fizički se u njega ne može uštekati u DVI-I kabel.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 14:47 (CyberDemonVZ).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozz

 

moze preporuka za grafu do 2k kn. za 1080p gaming. Koliko sam skuzio tu su radeonke nesto jeftinije za podjednake performanse?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
marac84 kaže...

pozz

 

moze preporuka za grafu do 2k kn. za 1080p gaming. Koliko sam skuzio tu su radeonke nesto jeftinije za podjednake performanse?

rx 470 4gb najjeftinija sa 3 godine garancije 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Sapphire Nitro ili XFX RS RX480 4gb.

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

tako sam si nesto i mislio, hvala momci

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jel može preporuka za ovu konfiguraciju:

CPU: Phenom II X4 945 3.0 GHz

RAM: 8 GB ddr2

PSU: Cooler Master 600W Elite Power

MBO: Biostar A770 A2G+

 

Neka cijena do 1400 Kn, može i malo više ako valja. Nova naravno, tako da ima garanciju.

Meni osobno se čini da bi "GTX 1050 Ti" bila dobar izbor za te novce, ali nisam siguran je li bi to s ovim procesorom bio bottleneck ili ne (i usput koja današnja grafička bi bila granična prije nego li bi ga značajno osjetio)?

Unaprijed hvala.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.1.2017 20:19 (Projekt7).
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

upravo ta, ili rx 460! izbor je na tebi tj zelis li zelene ili crvene!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Cak je i ta rx460 prejaka za tu konfiguraciju i vjerojatno ce biti u vecini igra bottleneck, phenom 955 na 4ghz ne moze izgurati 7850 kako spada, tako da i nema smisla neka jaca kartica. Ja bih cak isao na neku slabiju sa garancijom i cuvao lovu za novu konfu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A kaj drugo preostaje, polovno i mozda 200kn slabije/jeftinije, s rx 460 ce barem moci malo nafrljiti detalje😎lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma da nafrlji detalje bilo bi neigrivo, isprobano i istestirao vec par puta. Procesor mu je ogromni bottleneck za ikakvu postenu graficku. Ima na forumu jedna r7 260x 400kn, mislim da se ne isplati ulagati vise od toga, jedino ako ima namjeru ubrzo proci na novu platformu. Gledao sam njuskalo i jako slaba ponuda grafi, sve neke prenapuhane cijene. Ja sam nekih tjedan dva pratio ebay cijene 7970 i sve su redovno isle 95-100eur. Ja sam svoju uspio dobiti za 91eur, sad su i tamo digli cijene. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Meni je u kombinaciji r9 380 i phenomom 965 klokanim na 4.0 bilo igrivo, imao sam prosječno 40 frejmova a tdm i slično i do 60
Zadar živi vječno!
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imas testirano par igra sa phenom 955 4ghz i 7850 i sa hd5850 i i5 3570k i sa default clockovima 5850 ja sam dobio veci fps nego phenom i 7850. Jedino ako si igrao na fhd i na max aa, ali 40fps meni nema smisla, barem 60fps za fluidno igranje.

Edit: 945 strana ove teme imas test

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.1.2017 10:34 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da je bolja ploča dalo bi se tu gurnuti 1075T na 3.8GHZ i RX470, bilo bi u svim novim naslovima daleko bolje...

Ovako ne vidim velikoga smisla čak i 460.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Uredu, još jednom hvala svima.

Izgleda da ću se odlučit za novu konfiguraciju.

 
2 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
XFX RADEON RX 470 Single Fan 4GB GDDR5

Mišljenja o ovoj?

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: XFX RADEON RX 470 Single Fan 4GB GDDR5

Rađe dodaj jos malo pa uzmi verziju sa dva venta

8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Postovanje ,sinoc sam "  pekao " Radeon 7850 ,proradila je ali nece dygo ..

Mislio sam uzeti Radeon RX 470 4 GB ,kojeg proizvodjaca da trazim ?

Nisam hard gamer i uzeo bih " obicnu " 470 ,ne OC ili Nitro zbog potrosnje .

 Ostatak kompa pod MY PC !

Hvala .

 

Nikad se ne raspravljaj sa budalom neko sa strane nece primjetiti razliku!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 8:52 (goust78).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Koje tocno napajanje imas (tocan model)?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Koje tocno napajanje imas (tocan model)?

 Ako mene pitas ne znam tacno ,nije neko brendirano !

Imam ovo u ponudi

Sapphire RX 470 8 GB ddr 4 Nitro za cca 270 e ?!

Nikad se ne raspravljaj sa budalom neko sa strane nece primjetiti razliku!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 9:06 (goust78).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Onda ces vjerojatno prvo morat mjenjati to... Ajde uslikaj pa postavi ovdje sliku

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Onda ces vjerojatno prvo morat mjenjati to... Ajde uslikaj pa postavi ovdje sliku

 Kad dodjem sa posla ,kazem nisam  neki zagrizeni gamer ,igram Fifu 17 i tako te novije igre .

 

Imas li neku preporuku za neku drugu grafu da nema veliku potrosnju ,da je direct x 12, da je 256 bitna ,bar 4 GB ddr5 ?! :)

Gledao sam RX 460 ali mi je ona preslaba a RX 480 mi je prejaka ,mislim mnogo w vuce ! :)

Nikad se ne raspravljaj sa budalom neko sa strane nece primjetiti razliku!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 9:21 (goust78).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Imas GTX1050Ti ali nju nema smisla placati 1.500kn pokraj malo skuplje i osjetno jace RX470. Ne trosi ti RX480 nista puno vise od RX470. Dakle ili da prvo promjenis napajanje pa uzmes rx470 ili ostanes na tome i ides na RX460 ili GTX1050/1050Ti. Kada dodes poslikaj i stavi pa cemo znati tocno jel moze na njega 470-ka ili ne.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Imas GTX1050Ti ali nju nema smisla placati 1.500kn pokraj malo skuplje i osjetno jace RX470. Ne trosi ti RX480 nista puno vise od RX470. Dakle ili da prvo promjenis napajanje pa uzmes rx470 ili ostanes na tome i ides na RX460 ili GTX1050/1050Ti. Kada dodes poslikaj i stavi pa cemo znati tocno jel moze na njega 470-ka ili ne.

 Ok kad dodjem sa posla saljem tacno koje je napajanje !

 

Hvala

Nikad se ne raspravljaj sa budalom neko sa strane nece primjetiti razliku!
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Imas GTX1050Ti ali nju nema smisla placati 1.500kn pokraj malo skuplje i osjetno jace RX470....

 ima gtx 1050ti i ispod 1300 kuna, a kamo li 1500 - nema smisla gledati najskuplje 1050ti i najjeftinije rx470 pa vući usporedbe

ako gledaš najjeftinije onda je msi 1050ti bar 300 kuna jeftinija od najjeftinije xfx 470

to je 25% skuplje, taman koliko je i 470 jača

 

ali da, ako se ima love, bolje je ići na 470 i zbog dx12

8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

Imas GTX1050Ti ali nju nema smisla placati 1.500kn pokraj malo skuplje i osjetno jace RX470....

 ima gtx 1050ti i ispod 1300 kuna, a kamo li 1500 - nema smisla gledati najskuplje 1050ti i najjeftinije rx470 pa vući usporedbe

ako gledaš najjeftinije onda je msi 1050ti bar 300 kuna jeftinija od najjeftinije xfx 470

to je 25% skuplje, taman koliko je i 470 jača

 

ali da, ako se ima love, bolje je ići na 470 i zbog dx12

 Ima li neka u klasi Radeona 7850 da se " preturim " ?Sa njom sam bio zadovoljan ,samo novi TR nije mogao da se igra nikako. :)

 Fifa 16 i 17 radi ok na 7850 !

 Ili da se napnem za rx 470 ?!

Nikad se ne raspravljaj sa budalom neko sa strane nece primjetiti razliku!
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.1.2017 11:24 (goust78).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

rx 470 se zaista isplati dugo ce ti valjati za 1080p gaming, s druge strane ako nadjes polovnu tipa r9 380 4gb za milju sa debelom garancijom i to je super

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bok ekipa. Trebam savjet.

 

Tražim grafičku do nekakvih 2500kn i da je Nvidia (imam ne-baš-divna iskustva s Atijem).

 

Planiram u skorije vrijeme nadograditi i ostatak kompa, ali prvo ide grafička pa ovo ostalo kad stignem.

 

Čini mi se da bi to bilo nešto iz 1060 serije, ali se ne mogu baš odlučiti za model.

 

Trenutno imam:

Antec 500W PSU

ASRock Z77 Pro4

Intel i5-3350P

8 GB RAM

Samsung 840 EVO SSD

XFX Radeon HD7850

 

 

The Chinaman is not the issue here!!!
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice