Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.564
|
čitano: 5.573.476
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pošto mi i5 3570k nemre vrtit 4k a i treba mi hdmi 2.0, tražim neku najjeftiniju grafu koja zadovoljava uvjete (4k, hdmi 2.0)?

 

Spojio komp prek hdmia na telku (Sony 4k), a nejde dalje od 1080 rezolucija telka, naravno kočničar je integruša..

 

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Upravo mi stigla inno3d gtx 1060 6gb ichill v2 iz svijeta medija 

Im BATMAN !!!
Moj PC  
16 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cika batmen kaže...

Upravo mi stigla inno3d gtx 1060 6gb ichill v2 iz svijeta medija 

 Znači ipak nije bila patka za 6GB model :) Javi kak radi, baš me zanima Inno, možda ju piknem jednog dana :P

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cika batmen kaže...

Upravo mi stigla inno3d gtx 1060 6gb ichill v2 iz svijeta medija 

 Šteta za tu Inno zvao sam ih rasprodala se koliko su mi rekli ogromna navala je bila imaš sreće  daj koju sliku još i test

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
cika batmen kaže...

Upravo mi stigla inno3d gtx 1060 6gb ichill v2 iz svijeta medija 

 Cijena?

si zadovoljan?

kako se drži u igrama?

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koju od ove dvije sad uzet gledam testove pa nije neš razlika između 3 i 6 gb modela tak velika zar ne?

 

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/nvidia/gv-n1060wf2oc-3gd/

 

ili

 

https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-zotac-geforce-gtx-1060-amp-3gb-zt-p10610e-10m-5-godina-jamstva/82144

 

koliko vidim zotac ima bolji takt malo i veće jamstvo? 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Zotac. Ima 24mj gare ali nakon kupnje grafe registracijom na stranicu proizvodjaca dobijaš još 36mj garancije kod proizvođača, dakle 5 godina sve skupa naspram gige koja ima 3 godine. Uz to ju jos i platis manje. Win-win situacija.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Remzi kaže...

Za 150kn na njušci ima nova zapakirana gts 450 512mb ddr5 pa to uzmi

 Gdjeee ja sam pod Osjecko baranjska nebih slanje samo osobno preuzimanje?

 

Ako nebudem kupio 7750(lik kaze tek krajem 9mj) morat cu razmislit izmedu ove dvije

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/sapphire-ati-radeon-hd6670-1gb-ddr3-128-bit-dx11-pcie-dvi-hdmi-vga-oglas-23214248

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/radeon-hd-6670-oglas-23209901

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2017 15:07 (dragec0).
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ljudi jel se dostavljaju stvari s evga stranice kod nas u hr?kolko je poštarina?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, ako naručiš preko eu stranice, dostava je 15€.

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav dobri ljudi, mislim da sam promašio temu i postavio ovo pitanje u pogrešnoj temi, ali ovdje sam na pravom mjestu, valjda?

Kupio sam 4K 3840 × 2160 monitor Philips 31,5" 328P6VJEB/75 i sada trebam neku grafičku da prikaže normalnu sliku, jer sam skužio (panj) da nVidia 9800GT koju imam ne podržava 4K rezoluciju i slika je katastrofalna.

Zanima me koju GeForce 1070-ku da kupim, jer puno je proizvođača i bune me drastične razlike u cijeni, npr:

GAINWARD GeForce GTX 1070, 8GB, DDR5, DVI, HDMI, DP
3.770 kn

PALIT GeForce GTX 1070 GameRock, 8GB, DDR5, DVI, HDMI, DP
3.989 kn

MSI GeForce GTX 1070 Aero OC, 8GB, DDR5, DVI, HDMI, DP
4.559 kn

ASUS 1070 već ide na 5.195kn za praktički iste specifikacije, pa mi nije jasno zašto je toliko dramatična razlika u cijeni među brandovima?

Inače, konfa je sljedeća:

MBO: Gigabyte EX58-UD5 / chipset Intel X58
PROC: i7 920 2,66GHz (znam da će biti gadan bottleneck i da bih ga trebao overclockati na 4.0GHz, ali ne znam kako se to izvodi u praksi a da nešto ne oštetim)
RAM: 12GB DDR3 1333
SSD 256GB
Windows 7 64bit

Isplati li mi se uopće kupovati 1070? Imam 4K monitor, šteta je da nemam jaku grafičku? Ne igram igrice skoro nikako, jer sam old skul gejmer odrastao na Q3:A, UT, CS 1.6 i AOEII:C, ali volio bih zaigrati neke nove naslove tipa Rise of Tomb Raider, Metro, Destiny 2 itd. Ne patim od ove moderne filozofije da je 60fps potrebno za normalan gaming, jer u moje vrijeme gaminga je 30fps bilo sasvim okej, bitno da se igra vrtila normalno.

Polažem dobre nade da bih iduće godine kupio novi MBO + PROC + RAM kombo, možda nadolazeći Coffee Lake, pa bi 1070 dobila novi dom.

Molio bih mišljenja. Ili možda da idem sa ASUS ROG GeForce GTX 1050Ti za 1.804 kn i uštedim brdo love?

Jesus saves
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Kupis najeftiniju koja podrzava 4k ili vise

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Za 4k gaming barem neka gtx 1060, rx 580 za gaming na high detaljima bez aa i slicnih sranja. Makar za 4k ja bih isao minimum na gtx 1070, procesor mozes bez problema dici na 4ghz jer imas dosta dobru plocu, jedino bi trebao investirati u cpu hladnjak tipa lc cc 120. Posto je dosta velika rezolucija procesor nece biti bottleneck. 
Za oc evo ti jednostavan tutorial

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Thanks a lot!! Pogledati ću tutorial i pokušati uskoro produljiti život ovoj kanti bar još godinu dana, jer kao što rekoh, ne patim od 60fps.

Jesus saves
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

sa 1070 na high ce ti sve fino fercerat u 4k 

Moj PC  
0 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
4mal kaže...

sa 1070 na high ce ti sve fino fercerat u 4k 

Ma bez 1080 TI ništa.

1070 je taman za FHD sada.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.8.2017 21:46 (Valentin17).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pošto imaš ploču koja sa zadnjim biosom podržava Xeon procesore preporučio bih ti neki Xeon X5675 (i ja ga imam) ili X5680. Imaju 6c/12t. 

probao sam gtx1070 na njemu i mogu reć da u BF1 i Miscreated igrama sasvim dobro obavlja zadaću mada smatram da bi jedna gtx1060 bolje disala s njim. 

Ako te strah da xeon neće pasat uzmi i7 980x ili 990x koji su također 6c/12t i gtx 1060. Sa 6 jezgrenim CPU-om tvoja konfa će dobit novu mladost.

Ali ako pak odlučiš ići na novu platformu sjeti se mene kad budeš prodavao tu matičnu.

 

ništa mi se neda
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Evil Philanthropist kaže...

Koju od ove dvije sad uzet gledam testove pa nije neš razlika između 3 i 6 gb modela tak velika zar ne?

 

https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/graficke-kartice/nvidia/gv-n1060wf2oc-3gd/

 

ili

 

https://www.svijet-medija.hr/art/graficka-kartica-zotac-geforce-gtx-1060-amp-3gb-zt-p10610e-10m-5-godina-jamstva/82144

 

koliko vidim zotac ima bolji takt malo i veće jamstvo? 

 

 Gigabyte po meni baš i ne vrijedi tih 200kn više. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nicky.sl kaže...

Ali ako pak odlučiš ići na novu platformu sjeti se mene kad budeš prodavao tu matičnu.

 

 Kralj! Hvala na savjetima, dakle Njuškalo i Index oglasi u potrazi za Xeonom ili 990x. 

Jesus saves
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DavorMarka kaže...
nicky.sl kaže...

Ali ako pak odlučiš ići na novu platformu sjeti se mene kad budeš prodavao tu matičnu.

 

 Kralj! Hvala na savjetima, dakle Njuškalo i Index oglasi u potrazi za Xeonom ili 990x. 

 Ebay

ništa mi se neda
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Sad sam u nedoumici dali da i sam uzmem onu Zotac GTX1060 3GB sa 2+3 god garancije za 1.760kn... Još od 6. mj sam bez grafe, kopka me da uzmem dok je po ovoj solidnoj cijeni a opet kakve sam sreće mjesec dana poslje će biti RX-ice po toj cijeni... what to do?

8 'zemi dok još ima!
9 Ne uzimaj,bit će boljih cijena
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 3:26 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Sad sam u nedoumici dali da i sam uzmem onu Zotac GTX1060 3GB sa 2+3 god garancije za 1.760kn... Još od 6. mj sam bez grafe, kopka me da uzmem dok je po ovoj solidnoj cijeni a opet kakve sam sreće mjesec dana poslje će biti RX-ice po toj cijeni... what to do?

A mjesec dana gejmanja ti nema nikakvu vrijednost?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja kad dam vidio da 3gb modeli jedva ispumpaju 30fps u resident evilu (prvenstveno zbog memorije) tu grafu sam precrtao s liste. 

Neadekvatan proizvod za 2017 i kraj.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Da, ali kad se smanje detalji postane skroz igrivo. I meni je mrska ali postala je jedini proizvod iz donjeg sredjeg segmenta sa normalnom cijenom. Situacija se jednostavno promjenila, to ju ćini dobrim izborom. Da su tu i dalje RX 470/570 po 1500 kn nebi bilo dileme, ali taj vlak je prošao.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

Ja kad dam vidio da 3gb modeli jedva ispumpaju 30fps u resident evilu (prvenstveno zbog memorije) tu grafu sam precrtao s liste. 

Neadekvatan proizvod za 2017 i kraj.

Jako bitno, promijenis jednu postavku i imas dupli framerate a razliku ne vidis.. koje ti pizdalije pricas, i to ponavljas po ne znam koji put...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Sad sam u nedoumici dali da i sam uzmem onu Zotac GTX1060 3GB sa 2+3 god garancije za 1.760kn... Još od 6. mj sam bez grafe, kopka me da uzmem dok je po ovoj solidnoj cijeni a opet kakve sam sreće mjesec dana poslje će biti RX-ice po toj cijeni... what to do?

 ja isto planiram tu uzet pa dok se nepoprave cijene sljedece godine onda nes jače

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.8.2017 12:37 (Evil Philanthropist).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma.ne svidja se ni meni toliko taj model sa 3GB ali kako stvari stoje cijene nece biti normalne tako skoro, sto zbog kriptovaluta sto zbog poskupljenja memorije za grafe. A nije da mi se daje 2.500-2.600kn za 6GB model. Kod ove je + sto ima 2+3 god jamstva tako da ce vjerujem imat dobru cijenu i kad se bude prodavala. Ne planiram ju vozit na duge staze, cisto dok se ne stabiliziraju cijene grafa.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ma.ne svidja se ni meni toliko taj model sa 3GB ali kako stvari stoje cijene nece biti normalne tako skoro, sto zbog kriptovaluta sto zbog poskupljenja memorije za grafe. A nije da mi se daje 2.500-2.600kn za 6GB model. Kod ove je + sto ima 2+3 god jamstva tako da ce vjerujem imat dobru cijenu i kad se bude prodavala. Ne planiram ju vozit na duge staze, cisto dok se ne stabiliziraju cijene grafa.

Ma slobodno uzmi 3gb model, u trenutnim okolnostima je definitivni best buy..

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Može li pomoć oko grafičke. Komp je Asus Maximus Formula 2, E8400, Corsair CX600 80+, Crucial Ballistix OC, unutra je bila grafička 4850 pa 4870x2, u svoje vrijeme je bio vrh. Zamijenila ga plejka . Sad bih ga iskopao iz prašine i dao klincu da se igra ali trebam grafičku do max 500 kn jer nema smisla ulagati više. Ne pratim već dugo komponente pa trebam vašu pomoč
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

na taj CPU i ne može ništa puno jače od te HD4850

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice