Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.511
|
čitano: 5.566.604
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A jbg, moze li onda preporuka za novu grafu do 1500kn? Moj procesor je FX 6300 3,5 GHz, 8 GB ram, Napajanje ZM 700-GVM, Matična je Gigabyte 990XA-UD3
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ivanking kaže...
A jbg, moze li onda preporuka za novu grafu do 1500kn? Moj procesor je FX 6300 3,5 GHz, 8 GB ram, Napajanje ZM 700-GVM, Matična je Gigabyte 990XA-UD3

 gtx 1060 3gb, iako je i to previse za taj procesor!lp

edit. sry ona ti je nesto skuplja no i jaca ti je za cca 40-50+% od recimo sljedece slabije 1050ti 4gb!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2017 21:00 (Stjepanj).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ivane, nemas sto izgubiti s pecenjem.. imas postupak na netu. Odradi sve kako pise i postoji mogucnost da ju dignes iz mrtvi. Moja hd 7850 radi vec godinu dana nakon kulinarskog podhvata.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Moze neka preporuka drivera za r7 250 2gb,pa ovo je strasno nikad nisam imao problema sa driverima. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kolacic kaže...

Moze neka preporuka drivera za r7 250 2gb,pa ovo je strasno nikad nisam imao problema sa driverima. 

Preporuka je najnoviji, ako postoje neki problemi sa istim, idi u natrag sa verzijama dok ne riješiš ono što te muči.

10 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koja je reazlika u kvaliteti...Vidim da ima RX 550 sa 4gb košta 900kn a RX 560 sa 2gb košta tu negdje...Jel bolje uzeti ovu sa više Gb ili ?

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Boixus Nois PS kaže...

Koja je reazlika u kvaliteti...Vidim da ima RX 550 sa 4gb košta 900kn a RX 560 sa 2gb košta tu negdje...Jel bolje uzeti ovu sa više Gb ili ?

 Nije bolje uzeti s više gb, ak je slabiji model. I onako joj tih 4gb u jako jako jako rijetkim slučajevima pomogne. Za 99% usera, bolja je ova s 2gb i jači model.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ne za 99 % nego 100% je bolja rx560 makar ima samo 2gb vrama.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...
Ne za 99 % nego 100% je bolja rx560 makar ima samo 2gb vrama.

 A negdje mora to biti korisno, nije valjda da skroz idu na marketing kad stave više rama, na slabiju.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nema gdje biti korisno kada nema ni dodatnih video izlaza za dodatne monitore
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Pozz trebam pomoc koju graficku kupit polovnu koju bi preporucili moja konfiguracija
Procesor xeon x5460
8gb rama
Napajanje FORTRON Hyper M, 600w
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miro76 kaže...
Pozz trebam pomoc koju graficku kupit polovnu koju bi preporucili moja konfiguracija
Procesor xeon x5460
8gb rama
Napajanje FORTRON Hyper M, 600w

 Ne bi ulagao više od 100 eura u tu konfu što se grafičke tiče, najbolje bi bilo naći neku 280x ali su užasno precjenjene. Možda kakva gtx 770 ili RX460/560 4gb isto rabljena.

 

Da možeš ugodno igrati na fhd rezi manje više sve naslove.

In the name of tragedy...
14 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Imas tu na bug-u istu gtx 760 samo gainward za 450 kn.

 

Nemam srece sa driverima,isao sam od najnovijih 17.9.3 do najstarijih kaj sam nasao 15.1. I jednostavno crash. 

Jedva cekam da uzmem neku drugu grafu. 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Nije loša al ja ipak nebi da više od 500 kuna za tu grafu.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pogledao sam milijun testova vec i sad se ne mogu odlucit između RX560 2gb i GTX 1050 2gb, mozda bi Nvidia bolje radila sa Xeonom kojeg imam ili to nema veze?

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
macgyver 53 kaže...

Pogledao sam milijun testova vec i sad se ne mogu odlucit između RX560 2gb i GTX 1050 2gb, mozda bi Nvidia bolje radila sa Xeonom kojeg imam ili to nema veze?

uzmi jeftiniju sa 3 god gare i miran si 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Znaci RX560, hvala!

Život je jedan al Omega je 2.0 :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 

Patrick_cro kaže...

Nema trenutno nista pametnije od gtx 1060 3gb za tu lovu, prevelika razlika u cijeni je izmedu 3gb i 6 modela, a i radeonke su skupe ko vrag sada tako da nisu isplativa kupnja 

Pogledaj si u zotac gtx 1060  3gb sa 5 god garancije 

 

Tako ce i biti.Cijene jesu poblesale tako da ako oces i nesto jace trebas dat blesav iznos.Ovo je za full hd dovoljno koju god,svakako igra lol i takve pizdarije.

 

Pozz.

 

 

 Nedavno smo pricali za novu grafu i uzeo sam ovu sto mi je predlozena tj.prijatelj je uzeo i nije trajala ni 10 dana cvrknila je.

 

Odnesena na reklamaciju i nude novu grafu,ali posto nemaju istu daju u zamjenu " Grafička kartica Inno3D iChill GeForce GTX 1060 3GB X2 N106F-2SDN-L5GS ".

 

Vasa misljenja o ovoj grafi?Mozda jos malo doplatit pa ici na neku verziju od 6GB ?

 

Za ovu grafu "Inno3D iChill GeForce GTX 1060 6GB Compact 2 N1060-6DDN-N5GM" traze samo 220kn nadoplate,na akciji je trenutno,sta mislite o ovoj?Nije velika doplata pa steta ne uzet ali nije mi bas poznato ovo Inno3D iChill marka.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2017 13:57 (hrka11).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bih zaobilazio inno3d jer im je support katastrofalan, nemaju niti servis u EU. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hrka11 kaže...

 

Patrick_cro kaže...

Nema trenutno nista pametnije od gtx 1060 3gb za tu lovu, prevelika razlika u cijeni je izmedu 3gb i 6 modela, a i radeonke su skupe ko vrag sada tako da nisu isplativa kupnja 

Pogledaj si u zotac gtx 1060  3gb sa 5 god garancije 

 

Tako ce i biti.Cijene jesu poblesale tako da ako oces i nesto jace trebas dat blesav iznos.Ovo je za full hd dovoljno koju god,svakako igra lol i takve pizdarije.

 

Pozz.

 

 

 Nedavno smo pricali za novu grafu i uzeo sam ovu sto mi je predlozena tj.prijatelj je uzeo i nije trajala ni 10 dana cvrknila je.

 

Odnesena na reklamaciju i nude novu grafu,ali posto nemaju istu daju u zamjenu " Grafička kartica Inno3D iChill GeForce GTX 1060 3GB X2 N106F-2SDN-L5GS ".

 

Vasa misljenja o ovoj grafi?Mozda jos malo doplatit pa ici na neku verziju od 6GB ?

 

Za ovu grafu "Inno3D iChill GeForce GTX 1060 6GB Compact 2 N1060-6DDN-N5GM" traze samo 220kn nadoplate,na akciji je trenutno,sta mislite o ovoj?Nije velika doplata pa steta ne uzet ali nije mi bas poznato ovo Inno3D iChill marka.

 Ma uzmi tu gtx sa 6gb nema veze što je inno ako krepa opet ćeš dobit novu briga te 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ja bih tražio povrat love obuzeo izvana zotac GTX 1060 6gb ako si ograničen lovom. Imaš je na alzashopu za 280eur
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Malo natezanja,uglavnom sada nema dostupna trenutno nijedna koju je on htio uzeti osim 2 modela "Gainward GeForce GTX 1060 Phoenix GS 6GB GDDR5".

 

Ima doplate cca.600kn. Vasa misljenja?

Origin_Steam: hrka11
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nakon 1080, pa manjih Radeona (260x, 250x), gtx770, 280x, opet završio na - 280x, za 6g. star GPU stvarno dan danas super izbor za fhd, uz naravno dobar ostatak konfe.

 

Netko će reći 1050Ti od 75W to obavi, da ali - nema ih za 100e ..

 

Ova sa linka je stvarno mrcina 1100/6400 taktovi, Tri-X hladnjak, imao sam ako se ne varam 6-7 7970/280x kartica, i ova mi je možda ponajbolja, uz to što je najbrža zbog clockova.

 

Sad nek drži do Nove, pa opet u lov na 1080..za zadržati.

In the name of tragedy...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Od tih r9 380 ali ako možeš spustiti cijenu na 750-800kn, ove GTX 7 serije su već dosta stare. Imaš i na njuški jednu GTX 1050 za 900kn a nije toliko slabija od radeonom 380 a imaš garanciju, radeonom drže cijenu zbog mininga. Ja sam prošle god kupio 7970 za manje od 100eur a jača od 380.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ne da ispod 900.. 

 

a vidi ima jacih grafi od te 1050, naravno polovnih, i vjerojatno vise trose, i starije generacije, ali zasto je bitno ako su performanse bolje?

 

moze preporuka neke? po mogucnosti nvidia , zbog drivera

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Badava ti jaca grafa ako nemas proc koji je moze iskoristiti do kraja, a jos na kraju nemas nikakve garancije. Ja bih uzeo novo iz ducana rx 560 cca 800kn jer cijene na njuskalu su kod nekih cak i vece nego u ducanu a rabljeno je dobilo na cijeni zbog mininga pa svi dizu cijene makar realno ta r9 380 ne vrijedi vise od 600kn. Pogledaj jos malo oglase na pcekspertu tamo zna biti dobrih ponuda

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako može pomoć do znalaca (ja nisam baš s materijom na TI da se tako izrazim)
imam sljedeću konfiguraciju:

MBO: Gigabyte GA-H81M-S2V (https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-H81M-S2V-rev-10#sp)
CPU: Intel CPU Desktop Core i3-4170 (https://ark.intel.com/products/77490/Intel-Core-i3-4170-Processor-3M-Cache-3_70-GHz)
RAM: KINGSTON ValueRAM DDR3, 8GB,1600MHz
Napajanje: Xilence napajanje 500 W (http://www.bug.hr/cijene/xilence-napajanje-500-w-120mm-vent-pasivni-pfc/1788179.aspx)

Da li će mi grafička ASUS Radeon R7 360 R7360-OC (https://www.asus.com/us/Graphics-Cards/R7360OC2GD5/specifications/)
raditi na mojem kompu? Tj. koliko će potencijala grafičke ostati naiskorišteno?
Da li da investiram u novu MBO? Neku koja ima PCIe 3.0x16? Koju, da li netko ima neki prijedlog?

Kada sam kupovao komp rekli su mi da je ova MBO kompaktibilna s grafičkim karticama PCIe 3.0, sada kada pitam google nisam baš siguran :( Ne znam :(

Ako sam propustio još nešto napisati što bi pomoglo, recite pa ću dopisati.

Hvala

p.s.

Nisam uspio napisati post s URL-ovima pa sam ovako u zagradu stavio. Nadam se da je to o.k.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Radit ce bez problema, sve je 100% kompaktibilno, ako se mislis igrati na toj grafi ona ti i nije bas nesto.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice