Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.469
|
čitano: 5.553.275
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bit ce bn i sa rx560, nisam ni gledao koji proc imas. Oc taj procesor cim vise da iskoristis tu rx560
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A niš onda 

 

Uzeti ću RX560 sa 2GB VRAM-a jer sve iznad toga se ne isplati zbog CPU-a, ako sam vas dobro shvatio?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ak ne misliš mijenjat komp još dugo vremena, ne isplati se ništa jače uzimat, ja imam 1050Ti samo zato jer mi je krepala 270x pa sam dobio u zamjenu.

 

EDIT: RX560. Cijena za gotovinu, al realno da sam ja u toj situaciji nebi uzimao tu karticu jer me ne privlači nimalo. Mislim da je ok cijena, možda se na njuški da nać jeftinije sa garancijom.

 

EDIT2: Nažalost nema ništa na oglasima, a i bolje novo iz dućana, najsigurnije da nema komplikacija nekih kasnije.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 13:46 (DiRT).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, trebao bi pomoć oko odabira za novu grafu
Namjena je igranje novih igara, kolko je moguće dobit i izvuć do 2000-2500 kn, 1080p, spec pc-a su :

FX 8320 @4.0
16gb ram
Gigabyte GA970 ud3p rev 2.0
Fortron hyper m 600w

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
joza7 kaže...

Pozdrav, trebao bi pomoć oko odabira za novu grafu
Namjena je igranje novih igara, kolko je moguće dobit i izvuć do 2000-2500 kn, 1080p, spec pc-a su :

FX 8320 @4.0
16gb ram
Gigabyte GA970 ud3p rev 2.0
Fortron hyper m 600w

 Ako mozes nekome prodati plocu cpu i rame pa dobiveno rade ulozit u neki noviji jaci cpu dobio bi puno vise na perfomansama jer taj fx nije za nista jace od cca gtx 950/1050 pogotovo na fullhd-u.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 10:47 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...
joza7 kaže...

Pozdrav, trebao bi pomoć oko odabira za novu grafu
Namjena je igranje novih igara, kolko je moguće dobit i izvuć do 2000-2500 kn, 1080p, spec pc-a su :

FX 8320 @4.0
16gb ram
Gigabyte GA970 ud3p rev 2.0
Fortron hyper m 600w

 Ako mozes nekome prodati plocu cpu i rame pa dobiveno rade ulozit u neki noviji jaci cpu dobio bi puno vise na perfomansama jer taj fx nije za nista jace od cca gtx 950/1050 pogotovo na fullhd-u.lp

 Sad nemam mogucnosti nadograđivat, tj, kupovat novi cijeli komp, pa iz tog razloga trazim grafu koja bude usklađena sa ovim ostalim komponentama, kolko izguralo izguralo.

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Trazi onda rabljrnu 950/960 ili 1050 na njusci par sto kuna jeftinija i ovih 1500 si ostavi sa strane za nadogradnju kompa...u buducnosti....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
joza7 kaže...

Pozdrav, trebao bi pomoć oko odabira za novu grafu
Namjena je igranje novih igara, kolko je moguće dobit i izvuć do 2000-2500 kn, 1080p, spec pc-a su :

FX 8320 @4.0
16gb ram
Gigabyte GA970 ud3p rev 2.0
Fortron hyper m 600w

Slobodno ti ubodi novu jacu grafu na tog FX-a, nisu sve igre prastarog karaktera da rade sa dvije jezgre u 2017 

 

Ja sam imao tog FX-a i RX 470 i sve je radilo odlicno zaista. Jedini razlog sto sam ga prodao jer je garancija bila pred istek 

 

Znaci ubodi slobodno RX 580/GTX 1060 i gejmaj bez problema.
Razliku u cijeni potrosi na neki SSD  

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
joza7 kaže...

Pozdrav, trebao bi pomoć oko odabira za novu grafu
Namjena je igranje novih igara, kolko je moguće dobit i izvuć do 2000-2500 kn, 1080p, spec pc-a su :

FX 8320 @4.0
16gb ram
Gigabyte GA970 ud3p rev 2.0
Fortron hyper m 600w

 1060 GTX bez problema.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DiRT kaže...

Ak ne misliš mijenjat komp još dugo vremena, ne isplati se ništa jače uzimat, ja imam 1050Ti samo zato jer mi je krepala 270x pa sam dobio u zamjenu.

 

EDIT: RX560. Cijena za gotovinu, al realno da sam ja u toj situaciji nebi uzimao tu karticu jer me ne privlači nimalo. Mislim da je ok cijena, možda se na njuški da nać jeftinije sa garancijom.

 

EDIT2: Nažalost nema ništa na oglasima, a i bolje novo iz dućana, najsigurnije da nema komplikacija nekih kasnije.

 Evo ovu ću uzeti, najjeftinija cijena 

 

LINK

Some people are so poor... all they have is money!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
joza7 kaže...

Pozdrav, trebao bi pomoć oko odabira za novu grafu
Namjena je igranje novih igara, kolko je moguće dobit i izvuć do 2000-2500 kn, 1080p, spec pc-a su :

FX 8320 @4.0
16gb ram
Gigabyte GA970 ud3p rev 2.0
Fortron hyper m 600w

Uzmi si GTX1060 3GB, dodu oko 1750-1800kn, ostatak stavi sa strane i stavi svoj cpu, mbo i rame na bubanj i kad se prodaju uzmes si i3 8100 + plocu (sacekaj da izadje jeftiniji chipset posto je trenutno dostupan samo z370) + 8GB DDR4 RAM-a i to je to, do tada ces se savim dobro igrati i sa tim FX-om.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
joza7 kaže...

Pozdrav, trebao bi pomoć oko odabira za novu grafu
Namjena je igranje novih igara, kolko je moguće dobit i izvuć do 2000-2500 kn, 1080p, spec pc-a su :

FX 8320 @4.0
16gb ram
Gigabyte GA970 ud3p rev 2.0
Fortron hyper m 600w

Uzmi si GTX1060 3GB, dodu oko 1750-1800kn, ostatak stavi sa strane i stavi svoj cpu, mbo i rame na bubanj i kad se prodaju uzmes si i3 8100 + plocu (sacekaj da izadje jeftiniji chipset posto je trenutno dostupan samo z370) + 8GB DDR4 RAM-a i to je to, do tada ces se savim dobro igrati i sa tim FX-om.

 hvala svima na pomoći i brzim odgovorima, uzet ću onda 1060ku i neki ssd piknut i mir, mene kolko igram, će služit jedno dugo vrijeme :)
a kad se skupi neki novac, onda ću komplet pc iz nule slagat

6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

Slobodno ti ubodi novu jacu grafu na tog FX-a, nisu sve igre prastarog karaktera da rade sa dvije jezgre u 2017 

 

Ja sam imao tog FX-a i RX 470 i sve je radilo odlicno zaista. Jedini razlog sto sam ga prodao jer je garancija bila pred istek 

 

Znaci ubodi slobodno RX 580/GTX 1060 i gejmaj bez problema.
Razliku u cijeni potrosi na neki SSD  

 

Koji proser 

Kao prodao "osmojezgreni" proc jer se boji kvara, a nije pod garancijom, a kupio četverojezgreni jer igre u 2017. godini ne iskorištavaju sve jezgre procesora, da nije smiješno bilo bi za plakat heh.

Prodao si ga jer tih "osam" jezgara puše za vrat intelovom dualcu od 450kn, a ryzen 1200 se popiša po tom FX-u a ima samo 4 jezgre u igrama gdje su sve jezgre u opticaju heh.

Ja bih mu isto savjetovao jednu od navedenih grafa, a kad dođu jeftine ploče za kavu nek si upikne i5 8400 ili i3 8100 i nek upadne na guzicu kad vidi koliko je tih "osam" jezgara od FX-a očajno i jadno u 2017. godini.

 

14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A koja bi bila ono optimalna kombinacija CPU & GPU nižee klase,srednje klase i visoke klase te njihove cijene?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
honor8 kaže...

 

Koji proser 

Kao prodao "osmojezgreni" proc jer se boji kvara, a nije pod garancijom, a kupio četverojezgreni jer igre u 2017. godini ne iskorištavaju sve jezgre procesora, da nije smiješno bilo bi za plakat heh.

Prodao si ga jer tih "osam" jezgara puše za vrat intelovom dualcu od 450kn, a ryzen 1200 se popiša po tom FX-u a ima samo 4 jezgre u igrama gdje su sve jezgre u opticaju heh.

Ja bih mu isto savjetovao jednu od navedenih grafa, a kad dođu jeftine ploče za kavu nek si upikne i5 8400 ili i3 8100 i nek upadne na guzicu kad vidi koliko je tih "osam" jezgara od FX-a očajno i jadno u 2017. godini.

 

Ukratko, nemas pojma o cemu pricas samo si jedan obican fanboy.


Da ti objasnim malo:

Sve i jedan FX 83XX je bolji od bilo kog pentiuma g4560/4600 jer ima vise jezgri i ne da se zagusiti tako lako pogotovo u MP naslovima.
Prodao sam ga jer ne volim imati komponente bez garancije jer sve volim da przim do njihovih maksimalnih mogucnosti.


Trenutno se bavim testiranjem i programiranjem raznih aplikacija i jedini razlog sto sam uzeo ryzena umjesto g4560 je sto mi treba vise od 2 jezgre za virtual lab, a u slobodno vrijeme igram CS:GO i neki MMO puknem 

 

p.s. kladim se da nisi u zivotu imao vise od 2 procesora a sigurno ni jedan od njih nije bio FX pa opet laprdas i pricas gluposti bez pokrica.
Aj ti fino meni na ignore, jer nista drugo ne radis na forumu osim sto provociras i sipas dijareju u komentarima.

 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
andi.cro kaže...

A koja bi bila ono optimalna kombinacija CPU & GPU nižee klase,srednje klase i visoke klase te njihove cijene?

 To ovisi sto zelis ili koliko love mozes uloziti nekome je 300e previse a nekome tek 500e itd. meni osobno je ryzen 3 1200 i gtx1050ti dobra kombinacija za budget igranje naravno moze se ici jos nize al ovo je da imas na 1080p na vecini igara sa high medium detaljima preko 60fps a.ako se moze uzet gtx 1060 6gb onda jos bolje to je recimo maximum za taj proc. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 21:04 (CroVandal).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...
honor8 kaže...

 

Koji proser 

Kao prodao "osmojezgreni" proc jer se boji kvara, a nije pod garancijom, a kupio četverojezgreni jer igre u 2017. godini ne iskorištavaju sve jezgre procesora, da nije smiješno bilo bi za plakat heh.

Prodao si ga jer tih "osam" jezgara puše za vrat intelovom dualcu od 450kn, a ryzen 1200 se popiša po tom FX-u a ima samo 4 jezgre u igrama gdje su sve jezgre u opticaju heh.

Ja bih mu isto savjetovao jednu od navedenih grafa, a kad dođu jeftine ploče za kavu nek si upikne i5 8400 ili i3 8100 i nek upadne na guzicu kad vidi koliko je tih "osam" jezgara od FX-a očajno i jadno u 2017. godini.

 

Ukratko, nemas pojma o cemu pricas samo si jedan obican fanboy.


Da ti objasnim malo:

Sve i jedan FX 83XX je bolji od bilo kog pentiuma g4560/4600 jer ima vise jezgri i ne da se zagusiti tako lako pogotovo u MP naslovima.
Prodao sam ga jer ne volim imati komponente bez garancije jer sve volim da przim do njihovih maksimalnih mogucnosti.


Trenutno se bavim testiranjem i programiranjem raznih aplikacija i jedini razlog sto sam uzeo ryzena umjesto g4560 je sto mi treba vise od 2 jezgre za virtual lab, a u slobodno vrijeme igram CS:GO i neki MMO puknem 

 

p.s. kladim se da nisi u zivotu imao vise od 2 procesora a sigurno ni jedan od njih nije bio FX pa opet laprdas i pricas gluposti bez pokrica.
Aj ti fino meni na ignore, jer nista drugo ne radis na forumu osim sto provociras i sipas dijareju u komentarima.

 

 

 

Prodao si ga jer je FX bez obzira na "osam" jezgara danas govno od procesora zbog užasnog IPC-a.

Koliko procesora si ti u životu imao kad ti je bitna garancija za isti i to taj koji danas vrijedi 350kn ?

Koliko si vidio u životu pokvarenih procesora koji su godinama prije kvara bili ispravni ? Da nije možda 0 ?

O kakvom ti fanboizmu pričaš ?  Pa ako kažem za FX da je govno to ne znači da je i Ryzen govno kao što je FX ili nedaj ti bog AMD kao firma. 

Poanta zbog kojeg sam uopće i pisao post je ta da tu priču o FX-u i igrama koje ga ko fol ne iskorištavaju pričaš ti i tebi slični, to jest AMD fanboy krelci, već godinama, pa eto i u 2017. godini, kad je ta "činjenica" prožvakana i odavno provaljena i dokazana kao laž koju su na sva zvona pjevali korisnici FX procesora.

Kad se moglo kupit ploča+ram+i5 4460 za cca 150-200kn više no ploča+ram+FX 8300 vi ste srali o tome kako će tek FX prodisat u budućnosti kad igre budu iskorištavale sve jezgre, a gle danas u 2017. godini, razlika između i5 4460 i FX 8300 je još veća, i5 4460 i dalje zadovoljava 60fps gaming dok je FX 8300 proc za smeća.

Toliko o tome ko je fanboy.

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Malo si pretjero...
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
chaselol kaže...

Ukratko, nemas pojma o cemu pricas samo si jedan obican fanboy.

 


 

 Tako je, nek si mu reka lipo.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
honor8 kaže...

Koliko procesora si ti u životu imao kad ti je bitna garancija za isti i to taj koji danas vrijedi 350kn ?

Koliko si vidio u životu pokvarenih procesora koji su godinama prije kvara bili ispravni ? Da nije možda 0 ?

O kakvom ti fanboizmu pričaš ?  Pa ako kažem za FX da je govno to ne znači da je i Ryzen govno kao što je FX ili nedaj ti bog AMD kao firma. 

Poanta zbog kojeg sam uopće i pisao post je ta da tu priču o FX-u i igrama koje ga ko fol ne iskorištavaju pričaš ti i tebi slični, to jest AMD fanboy krelci, već godinama, pa eto i u 2017. godini, kad je ta "činjenica" prožvakana i odavno provaljena i dokazana kao laž koju su na sva zvona pjevali korisnici FX procesora.

Kad se moglo kupit ploča+ram+i5 4460 za cca 150-200kn više no ploča+ram+FX 8300 vi ste srali o tome kako će tek FX prodisat u budućnosti kad igre budu iskorištavale sve jezgre, a gle danas u 2017. godini, razlika između i5 4460 i FX 8300 je još veća, i5 4460 i dalje zadovoljava 60fps gaming dok je FX 8300 proc za smeća.

Toliko o tome ko je fanboy.

 

 

 

 

 Ima si FX-a? Ako da koliko dugo? Ja sam ga imao tri gdine i upoznao sam ga jako dobro. Kupio ga za 1150 kn i prodao za 700 nakon tri godine. Jako zadovoljan i sve igre mi je je tjerao vrlo dobro. Prodao ga jer mi je izlazila garancija i bio je dobar trenutak za izvuči uloženo. Kupio G4560 jer sam dobio sve novo bez nadoplate podjednakih performansi uz puno manje zagrijavanje, jer G4560 je tu bio kralj u trenutku izlaska 500 kn, 23 wata u gamingu.

 

Da li će se naigrati sa FX-om i RX580/GTX 1060? Itekako. Dali će biti BN-a, hoće ali za 60 hz gaming ako ne želi mijenjati platformu niti ne mora.

 

Evo ti konkretno

 

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Jesu li cijene štogod pale? da sad uzimam što bi se isplatilo uzet?

 

recimo cca 2000kn uili i dalje čekat i čekat da se smiri tržište koje nikd neće 

 

gledam forume, idu 1060 ko djeca iz škole za relativno prisotjne cijene. najebao sam se uz amd godinama, pa kontam ići na nvidiu, jel jača 1060 od 580 i koliko sa tom nvidijom mogu računat da sam siguran, onako odoaktivno?

hvala

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 16:56 (fila2208).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja sam isto čekao dosta dugo sa kupnjom ali sam prije nekoliko dana uzeo Gigabyte GTX1060 3GB WF2 i mogu ti reći da sam super zadovoljan.

Ja bi ti preporučio da kupiš, smirit se očito neće još tko zan koliko a čak sam negdje i čitao da bi cijene Nvidia kartica mogle ići opet gore.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Ja sam isto čekao dosta dugo sa kupnjom ali sam prije nekoliko dana uzeo Gigabyte GTX1060 3GB WF2 i mogu ti reći da sam super zadovoljan.

Ja bi ti preporučio da kupiš, smirit se očito neće još tko zan koliko a čak sam negdje i čitao da bi cijene Nvidia kartica mogle ići opet gore.

 Super, preporuka od nekog iskusnog i inofmriranog.

Kako se ponaša u igrama? Koji model i gdje? kako se kloka?

 

Ako ti se da napisati, ako ne budem se ubijao recenzijama po netu, ali kontam se vratiti na nvidiu nakon dobih 15 godina, jer je to bila moja prva kartica tad.

 

uparim je s i5 4670k na 4keke i mislim da bi mi to dalo zadovoljavajuće fps što trenutno, a što u budćim igrama, na 60hz da sam miran.

 

koji bi bio najbolji model 1060tke? I jel vrijedi potegnuti za 6gb verziiju. ? Kako ti puni rame ta na 3gb? 

 

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-1060-graphics-card-roundup,4724-2.html

po ovome gigabyte je na vrhu stalno

 

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1060-3GB/3639vs3646

I suproedba 6v3 gb

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 17:28 (fila2208).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Od kojeg proizvodjaca uzet gtx 1050ti ili je svijedno i od koliko rama da bude 2 ili 4

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 19:02 (miro76).
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

4 gb.

neka ima 2 venta i barem 3 god garancije

7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja imam istu tu grafičku karticu kao i ibme74. Igram Battlefield 1 i pod loadom temp. bude 75 C, a vram se napuni na 100% već na high postavkama @1080p. Model sa 6Gb se isplati samo ako ju nađeš po dobroj cijeni jer meni se nikako nije isplatilo davati 100 eura više za to. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
A koji proizvodjac
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Khadgar kaže...

Ja imam istu tu grafičku karticu kao i ibme74. Igram Battlefield 1 i pod loadom temp. bude 75 C, a vram se napuni na 100% već na high postavkama @1080p. Model sa 6Gb se isplati samo ako ju nađeš po dobroj cijeni jer meni se nikako nije isplatilo davati 100 eura više za to. 

 temp me ne zanima samo fps i fluidnost

Pozdrav svima kojima sam na ignore!
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
miro76 kaže...

Od kojeg proizvodjaca uzet gtx 1050ti ili je svijedno i od koliko rama da bude 2 ili 4

 

Ne postoji 1050 ti sa 2gb memorije.

Ovo je dobar deal ako se gleda dobit 1050 ti za najmanje mogue novce, po ničemu ne zaostaje od skupljih modela sem što ima godinu dana kraću garanciju.

 

KLIK

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.11.2017 19:55 (honor8).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fila2208 kaže...
Khadgar kaže...

Ja imam istu tu grafičku karticu kao i ibme74. Igram Battlefield 1 i pod loadom temp. bude 75 C, a vram se napuni na 100% već na high postavkama @1080p. Model sa 6Gb se isplati samo ako ju nađeš po dobroj cijeni jer meni se nikako nije isplatilo davati 100 eura više za to. 

 temp me ne zanima samo fps i fluidnost

 ne kupuj ništa ispod 6GB, teksture su sve gladnije, 3Gb nije dosta, na tvom mjestu ne bi kupovao GPU, prvo i7 4790k ili 4770k i pričekaš voltu, dobiješ za istu lovu puno jaču grafiku

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice