Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.464
|
čitano: 5.550.328
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pitao sam ih.
Ipak bi kasnije i graficku tu uzeo
Kazu kao da preporuce mozda neku drugu maticnu.
Cekam odgovor valjda ga flashaju
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

je li do 1200kn najbolja rx560 4gb?

švšvš
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

dodaj jos 100kn i uzmi GTX1050Ti

klik

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

dodaj jos 100kn i uzmi GTX1050Ti

klik

Preskupo.

Za 800-900kn se nadje polovna r9 380/gtx 960 s garancijom a sigurno ces dobiti i bolje hladjenje od te single fan zujalice 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 1:16 (chaselol).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

nema dzabe ni u stare babe

švšvš
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ibme :) kazu na ovu maticnu ne mogu flashat bios nemaju slobodnog procesora sta li
Nude da uzmem matičnu sa b250 chipsetom.
Savjet? :)
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ljudi, možda nije tema, ali da li netko ima povoljniju grafičku sa izlazima displayport - hdmi - dvi, za prodati

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kristijan-Kiko kaže...

nema dzabe ni u stare babe

Naravno 


Ali to su grafe istog ranga, cak je 380 i  brza vecinom a kostaju osjetno manje. 
Imam i sam 1050ti jednostavno ta kartica ne vrijedi 1300, njena realna cijena je 1100 najvise

Ako ti se da pogledati polovno trziste, nadju se odlicne grafe s dobrom garancijom i dalje 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 11:23 (chaselol).
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Nema ništa polovno. Očajno je tržište, il su jadne grafe il su nabijene cijene. A di god zovem u dućan za 1060 nema, a bezobrazno drže da ju imaju na skladištu pa se izvlače da nisu ažurirali web. Ima jedna EVGA gtx1070 za 3500kn, valjda je ok cijena.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
monitor22 kaže...
Ibme :) kazu na ovu maticnu ne mogu flashat bios nemaju slobodnog procesora sta li
Nude da uzmem matičnu sa b250 chipsetom.
Savjet? :)

Koje fore e haha

Nista uzmi drugdje. Jel ti problem narucivat iz ducana u ZG da ti stigne u Split?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ko zna kad cu i zg pokupit povrat pdva :)
Maticna koju preporucas je dobra pa je savjetujes da ne mijenjam?
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne, nije stvar u tome nego iz principa jer pokušavaju uvaljati skuplju bez razloga, sad kao u cijelom dućanu nemaju jedan skylake CPU da nadograde BIOS, možeš mislit.

 

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DiRT kaže...

Nema ništa polovno. Očajno je tržište, il su jadne grafe il su nabijene cijene. A di god zovem u dućan za 1060 nema, a bezobrazno drže da ju imaju na skladištu pa se izvlače da nisu ažurirali web. Ima jedna EVGA gtx1070 za 3500kn, valjda je ok cijena.

 Ima 1060 3gb u instasru gigabyte i 6gb zotac, a h18 ima na skladištu mislim da evge 3gb i 6gb.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ma odhebat to i uzet u drugom ducanu, ako nisu sposobni flasati bios a kupuješ cijelu konfu tamo onda ne vidim ni smisao da se kupuje kod njih. Ima pun klinac ducana koji ce ti flashat bios bez ikakvih problema samo da prodaju komponente.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 15:29 (Patrick_cro).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
monitor22 kaže...
Ko zna kad cu i zg pokupit povrat pdva :)
Maticna koju preporucas je dobra pa je savjetujes da ne mijenjam?

 Nista cudno za hg-spot. Ja jos cekam odgovor na 3 upita preko maila. Eto. Proslo je samo 4 mjeseca (otprilike)

Je da mi vise niti ne trebaju odgovoriti, jer je ocito da se radi o ljenosti/neprofesionalnosti.

Steta. Nekada su bili u rangu linksa, a sada sto dalje od njih, jer su jedino jos cijenama ostali u njihovom 'rangu'.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 13:53 (Mrgud Veliki).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
U kojemu dućanu u splitu uzeti? Ponudili su mi neku ali je 200kn skuplja
Vidim ima instar informatika ali su skuplji. Molio bi prijedlog?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mrgud Veliki kaže...

Steta. Nekada su bili u rangu linksa, a sada sto dalje od njih, jer su jedino jos cijenama ostali u njihovom 'rangu'.

Pa i ne baš, skokni na njihovu stranicu, cijene su im među jeftinijim dućanima u RH.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 16:38 (monitor22).
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

update pc-a s ATI Radeon XFX HD 6850 (1GB)na Gigabyte GeForce GTX 970 G1 (4GB) polovnu platio 150€

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koju grafičku bi trenutno preporučili na FX 8320 procesor overclockan na 4.6 ghz, matična je gigabyte ga-990-fx ud3 v4 sa 16 gb 1866mhz ram memorije. Budžet za grafičku je oko 4000 kuna, može nešto više ako se baš mora, ipak su luda vremenena :D Planiram se prebaciti na ryzen 2 kad stigne pa bih ta grafička odmah poslužila i za to.

Planiram overclockanje pa ako imate kakva iskustva koju odabrati da je sama po sebi dobra, a da se i da dobro overclockati.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Danas za 4k kn mozda mozes ubost gtx 1050Ti....

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Danas za 4k kn mozda mozes ubost gtx 1050Ti....

 nemoj zajebavat čovjeka, nema 20 dana da sam uzeo msi 1070 gaming za 3.900 kuna

Hells Glory kaže...

Koju grafičku bi trenutno preporučili na FX 8320 procesor overclockan na 4.6 ghz, matična je gigabyte ga-990-fx ud3 v4 sa 16 gb 1866mhz ram memorije. Budžet za grafičku je oko 4000 kuna, može nešto više ako se baš mora, ipak su luda vremenena :D Planiram se prebaciti na ryzen 2 kad stigne pa bih ta grafička odmah poslužila i za to.

Planiram overclockanje pa ako imate kakva iskustva koju odabrati da je sama po sebi dobra, a da se i da dobro overclockati.

 problem je naletiti na trgovinu u kojoj se može kupiti grafa

mogu ti preporučiti alzashop, ali problem je što sa glavne stranice možeš doći samo do ponude grafa koja je trenutno aktualna - u prijevodu nema ih

nađi model koji ti odgovara i guglaj ime modela + alzashop i otvorit će ti taj model kod njih, a na tabu gdje inače klikneš "buy" će ti stajati "monitoring" 

tu staviš praćenje na svoj mejl i čim te obavijeste da je stigla - kupi, jer se brzo razgrabe

 

evo ti primjer za msi gaming 1070

isto tako gledaj po domaćim trgovinama, ja sam svoju uzeo u protisu na akciji prije malo više od dva tjedna

EDIT: nemoj da te zbuni cijena od 728 eura na alzi, jer kad dođu u trgovinu to bude i puno niža cijena (nakon što sam već naručio grafu u protisu, prije nekih 10 dana stigla mi je obavijest od alze da je stigla msi gaming x po 527 eura)

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 9:41 (picajzla0707).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

Danas za 4k kn mozda mozes ubost gtx 1050Ti....

 nemoj zajebavat čovjeka, nema 20 dana da sam uzeo msi 1070 gaming za 3.900 kuna

Ima 20 dana da je moja baba bila ziva...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Ima 20 dana da je moja baba bila ziva...

 moja sućut, ali kakve veze to ima s temom

prije 20 dana sam ja uzeo msi 1070 gaming za 3.900 kuna, prije 10 dana je u alzi bila msi 1070 gaming x za 3.950 kuna... tko kaže da neće naletiti, samo ako je strpljiv

 

doduše, monitoring mi je ostao uključen na onoj itx i na toj gaming x, a ništa ne stiže od poruka otkako je bila ta gaming x prije 10 dana

bit će da je baš zadnjih 15 dana kriza još veća

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

Ima 20 dana da je moja baba bila ziva...

 moja sućut, ali kakve veze to ima s temom

prije 20 dana sam ja uzeo msi 1070 gaming za 3.900 kuna, prije 10 dana je u alzi bila msi 1070 gaming x za 3.950 kuna... tko kaže da neće naletiti, samo ako je strpljiv

 

doduše, monitoring mi je ostao uključen na onoj itx i na toj gaming x, a ništa ne stiže od poruka otkako je bila ta gaming x prije 10 dana

bit će da je baš zadnjih 15 dana kriza još veća

Ma salim se ali hocu rec da se stvari brzo mijenjaju.. Naravno da sam pretjerivao sa 1050Ti za 4k kn, al nekad se moglo uzet 1080-ku za 4k a sad mozda 1070-ka..

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

Ma salim se ali hocu rec da se stvari brzo mijenjaju.. Naravno da sam pretjerivao sa 1050Ti za 4k kn, al nekad se moglo uzet 1080-ku za 4k a sad mozda 1070-ka..

 baš sam malo bacio oko, očito je upravo zadnjih 10-20 dana kako sam prestao pratiti posebno teško doći do grafe + cijena im je skočila nenormalno

prije 20 dana kad sam uzeo ovu msi nisu bile ovako divlje cijene i bilo ih je više dostupnih

očito sam uskočio u zadnji vlak i to po dobroj cijeni uvjetno rečeno 

12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne znam kako ide direktno preko EVGA-e naručivanje, mislim cijene su im donekle normalne na stranici.


EDIT : da, klasično nedostupne

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 17:14 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

Ima 20 dana da je moja baba bila ziva...

 moja sućut, ali kakve veze to ima s temom

prije 20 dana sam ja uzeo msi 1070 gaming za 3.900 kuna, prije 10 dana je u alzi bila msi 1070 gaming x za 3.950 kuna... tko kaže da neće naletiti, samo ako je strpljiv

 

doduše, monitoring mi je ostao uključen na onoj itx i na toj gaming x, a ništa ne stiže od poruka otkako je bila ta gaming x prije 10 dana

bit će da je baš zadnjih 15 dana kriza još veća

Ma salim se ali hocu rec da se stvari brzo mijenjaju.. Naravno da sam pretjerivao sa 1050Ti za 4k kn, al nekad se moglo uzet 1080-ku za 4k a sad mozda 1070-ka..

 ja i chill 1080 x3 uzeo za 4200

a nije to baš neka jeftinjak verzija 1080... sad jbt eno jedna polovna na njuški za 4300

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...
ansha kaže...

Ima 20 dana da je moja baba bila ziva...

 moja sućut, ali kakve veze to ima s temom

prije 20 dana sam ja uzeo msi 1070 gaming za 3.900 kuna, prije 10 dana je u alzi bila msi 1070 gaming x za 3.950 kuna... tko kaže da neće naletiti, samo ako je strpljiv

 

doduše, monitoring mi je ostao uključen na onoj itx i na toj gaming x, a ništa ne stiže od poruka otkako je bila ta gaming x prije 10 dana

bit će da je baš zadnjih 15 dana kriza još veća

Ma salim se ali hocu rec da se stvari brzo mijenjaju.. Naravno da sam pretjerivao sa 1050Ti za 4k kn, al nekad se moglo uzet 1080-ku za 4k a sad mozda 1070-ka..

 ja i chill 1080 x3 uzeo za 4200

a nije to baš neka jeftinjak verzija 1080... sad jbt eno jedna polovna na njuški za 4300

 ja za  3900, sva sreca krepala pa na vrijeme presao na ti model!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Valjda će ta jna Volta više.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice