Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.547
|
čitano: 5.570.593
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pa mozda ce ga dobro sluziti, objasnite zasto je to tako los proizvodjac grafickih kartica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
unky kaže...

ovako ovo je moja konfiguracija

Fx 6300 16giga ddr3

asus r9 270x

Fractal Design Define R4

sesonic gold 550w

asrock 970 pro rev 2.0

2x 640 wd caviar black 1TB wd caviar green

e sad grafa mi je drapila i dobit cu 1300 kn nazad jer jos imam garanciju sta da kupim na ovaj stroj! za sada imam monitor sa rezom od 1650x1050 mozda bi uzeo s vremenom full hd!

vidim da grafi bas i nema i sta vi preporucate??

jos bi dodao nekih 400 kn maks!

Polovna r9 380 ti je tipa 800-900, isto i sa gtx 960


Koja bude u boljem stanju uzmes i cao

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nedavno sam nabavio oculus rift. Trenutno imam crossfire rx 480 8gb ali vr ne radi s cf pa se igram s jednom, a nisam baš najzadovoljniji sa mogućnostima dotične u vr-u. Mislim radi sve ok, ali obzirom da je vr svijet sam po sebi low res htio bi podebljati grafičke postavke i ubaciti supersampling da to sve skupa izgleda najbolje što može.

 

vegu nebi znači ostaje mi nvdija? nikad nisam imao nvidiju pa vas molim iskusne da bacite neku preporuku, dal je 1070 dovoljno?

 

konfa je ryzen 5 1600, 16gb rama, samsung 960 nvme, asrock ploča x370 gaming k4, napajanje 850w

 

 

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

a cuj gtx 1070 ti je cca 50% jaca, svakako da ti za VR treba poprilicno mocna graficka jer u pravilu za oculus moras imati minimalno 90fps-a jer ces u suprotnom imati teski screen tearing od kojeg ce ti se povracati i bolit glava..lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

jel ima neki posebni model kojeg da gledam? da je hlađenje ok, vrm i te spike, ili da uzmem koju god?

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

prakticki ti je svejedno, nemoj samo uzimati one s referentnim hladnjacima("blower" izvedbe s 1 ventilatorom).lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

nudi mi se zamjena giga gtx1060 6gb za moju xfx rx 570 4gb da ili ne zbog freesync monitora?

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Mislim da nemaš brige jer Pascal ima Fast sync opciju koja je slična kao freesync. Prijatelj je imao istu dvojbu kad je uzimao GTX 970 i kod njega je funkcioniralo bez problema.

NVIDIA Fast Sync is the company’s newest solution to fix all the screen tearing issues, while keeping latency to a bare minimum, thereby making it a much better option than the traditional V-Sync technology. 

AMD 470/570 su sada na cijeni ali gtx 1060 je ipak jača grafička. Pitanje je samo koliko garancije ima.

SSD koliko si mi života uštedio...
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
=xfact= kaže...

nudi mi se zamjena giga gtx1060 6gb za moju xfx rx 570 4gb da ili ne zbog freesync monitora?

 ja bi uzeo, dobis brzu karticu u svakom pogledu a to i je najvaznijem freesync nikome ne treba ak se vozi na min 60fps-a.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...

Mislim da nemaš brige jer Pascal ima Fast sync opciju koja je slična kao freesync. Prijatelj je imao istu dvojbu kad je uzimao GTX 970 i kod njega je funkcioniralo bez problema.

NVIDIA Fast Sync is the company’s newest solution to fix all the screen tearing issues, while keeping latency to a bare minimum, thereby making it a much better option than the traditional V-Sync technology. 

AMD 470/570 su sada na cijeni ali gtx 1060 je ipak jača grafička. Pitanje je samo koliko garancije ima.

 gtx garu ima jos 9 mj. moja kartica ima jos god dana.znaci nece bit tearinga ako koristim fast sync? ima li netko gigu gtx 1060 i dali ona dolazi sa naljepnicom na sarafima ?

 

 

tek sad vidio da je moja dolazila sa 3 god gare u startu. to mi se onda neisplati nikako posto moja ima garu jos 2 god a ta gtx samo 9 mj..eh

 

 

vidi+li+se+kaj+sumnjivo+na+slici? vidi+li+se+kaj+sumnjivo+na+slici?
xfact
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 12:35 (=xfact=).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzishop iz nekog razloga daje 2 godine garancije na grafičke koje bi trebale imat 3 godine. Moja G1 1070 je isto od njih. Mislim da bi treću godinu garanciju trebalo biti moguće ostvariti direktno preko gigabyte-a.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Uzi Shop na sve daje max garanciju 2 godine, ako proizvodi imaju više od 2 godine garancije moraš ih riješavati direktno sa proizvođačem ili dobavljačem.  

To je razlog zašto kod njih nikada ne kupujem, eventunalo periferiju i stvari koje imaju do 2 godine garancije, sve ostalo što ima 3+ uzimam drugdje, inače su ok dućan ali to sa jamstvom im je veliki minus.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Uzi Shop na sve daje max garanciju 2 godine, ako proizvodi imaju više od 2 godine garancije moraš ih riješavati direktno sa proizvođačem ili dobavljačem.  

To je razlog zašto kod njih nikada ne kupujem, eventunalo periferiju i stvari koje imaju do 2 godine garancije, sve ostalo što ima 3+ uzimam drugdje, inače su ok dućan ali to sa jamstvom im je veliki minus.

 Jedini naš dućan koji prima kriptovalute za plaćanje im je ogroman plus, za neke :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
=xfact= kaže...

 gtx garu ima jos 9 mj. moja kartica ima jos god dana.znaci nece bit tearinga ako koristim fast sync? ima li netko gigu gtx 1060 i dali ona dolazi sa naljepnicom na sarafima ?

 

tek sad vidio da je moja dolazila sa 3 god gare u startu. to mi se onda neisplati nikako posto moja ima garu jos 2 god a ta gtx samo 9 mj..eh

Backplate je naopako na slici. Pitanje je samo KAKO?!

Twitter: @191x7
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
191x7 kaže...
=xfact= kaže...

 gtx garu ima jos 9 mj. moja kartica ima jos god dana.znaci nece bit tearinga ako koristim fast sync? ima li netko gigu gtx 1060 i dali ona dolazi sa naljepnicom na sarafima ?

 

tek sad vidio da je moja dolazila sa 3 god gare u startu. to mi se onda neisplati nikako posto moja ima garu jos 2 god a ta gtx samo 9 mj..eh

Backplate je naopako na slici. Pitanje je samo KAKO?!

Štamparska greška

It is always darkest just before the dawn.
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Kakve su inno3d kartice? Ima netko iskusva s njima? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrsmith kaže...
191x7 kaže...
=xfact= kaže...

 gtx garu ima jos 9 mj. moja kartica ima jos god dana.znaci nece bit tearinga ako koristim fast sync? ima li netko gigu gtx 1060 i dali ona dolazi sa naljepnicom na sarafima ?

 

tek sad vidio da je moja dolazila sa 3 god gare u startu. to mi se onda neisplati nikako posto moja ima garu jos 2 god a ta gtx samo 9 mj..eh

Backplate je naopako na slici. Pitanje je samo KAKO?!

Štamparska greška

 Ma kakvi, netko je skidao i kasnije krivo okrenuo.

Twitter: @191x7
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
=xfact= kaže...

ima li netko gigu gtx 1060 i dali ona dolazi sa naljepnicom na sarafima ?

Ma što će ti naljepnica, samo je skidati moraš kad je budeš rastvarao i ako ništa stavljao kvalitetniju termalnu pastu.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
fanaticni gejmer kaže...

Kakve su inno3d kartice? Ima netko iskusva s njima? 

 Ovisi koje...gtx 1070 x3 svi hvale, dok ja nisam baš nešto bio oduševljen sa 1080-tkom.

 

Zakenjali su jako sa zero sound bullshitom na inače odličnom Hercules hlađenju. Dakle, dizanje venta (pa tako i hlađenja) uz povećanje buke zaboravi, kao i neki jači OC.

 

Za casual ootb gaming - tople preopruke.

 

P.S. Imaju neku policu protiv rudarenja - nek me netko ispravi ako griješim...

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
191x7 kaže...
=xfact= kaže...

 gtx garu ima jos 9 mj. moja kartica ima jos god dana.znaci nece bit tearinga ako koristim fast sync? ima li netko gigu gtx 1060 i dali ona dolazi sa naljepnicom na sarafima ?

 

tek sad vidio da je moja dolazila sa 3 god gare u startu. to mi se onda neisplati nikako posto moja ima garu jos 2 god a ta gtx samo 9 mj..eh

Backplate je naopako na slici. Pitanje je samo KAKO?!

 Kako naopako? Print mi izgleda dobro okrenut, guglao sam bas. 

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Drzao bih vent ispod 50% ako je tako bucan. Radi se o gtx 1050ti, sa 2 venta pa uz njenu nisku potrosnju a tako i zagrijavanje ne to bi trebao bit problem. Samo me mucilo to inno3d, prije nisam cuo za njih da budem iskren. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gdje se trenutno najjeftinije prodaje GTX1070 G1 Gaming? i koliko se po vama najviše ispalti dati love za tu karticu? 

lol123Ipe77HR
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Eto citam vase postove i otiso na nabavu pogledati Msi 1060 gaming X 6gb kada ono od 3500 kn pa na vise! LOL!

Ne mogu vijerovati, ja sam je kupio cim je izasla jer mi je trebala kartica, placena je 2800kn 2 godine gare, svijet medija!

Pa kako je to moguce, umijesto da su jeftinije one skacu nebu pod oblake sa cijenama!

Ni vani nisu nista jeftinije na Amazonu 465 eura! Sta reci?

Gledam i ne vijerujem!

Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako ti je to LOL pogledaj cijene RX-ica
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gee kaže...
Ako ti je to LOL pogledaj cijene RX-ica

 Ovo je ludilo, nemam rijeci! A jos sam mislio da ne uzmem odmah jer ce kao cijene za 2-3 mjeseca pasti,LOL!

 

Imao sam srecu jer je brat dao pola novca! I onda je bila preskupa, ali ovo danas je kradja!

 

 

 

 

 

 

Odmori se u Istini! :))
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ipe77 kaže...

gdje se trenutno najjeftinije prodaje GTX1070 G1 Gaming? i koliko se po vama najviše ispalti dati love za tu karticu? 

 Možda pc universe iz Rovinja, na njuškalu je bio oglas, mislim da je 4600. Skoro da nije pitanje gdje je najjeftinija nego gdje je dostupna. Davno je prošlo sve granice isplativosti, ak ti treba kupiš, ak nije hitno čekaš bolje dane 

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
=xfact= kaže...

 gtx garu ima jos 9 mj. moja kartica ima jos god dana.znaci nece bit tearinga ako koristim fast sync? ima li netko gigu gtx 1060 i dali ona dolazi sa naljepnicom na sarafima ?

 

 

tek sad vidio da je moja dolazila sa 3 god gare u startu. to mi se onda neisplati nikako posto moja ima garu jos 2 god a ta gtx samo 9 mj..eh

 

 

 Nema naljepnica. Gigabite ne stavlja naljepnice 

MISCREATED
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
=xfact= kaže...
 ima li netko gigu gtx 1060 i dali ona dolazi sa naljepnicom na sarafima ?

 

Nemaju ti gigine grafe naljepnice na šarafima, moja gtx1060 nema a nije ih imala ni Gigabyte R9 380 koju sam imao prije par godina.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
191x7 kaže...

Backplate je naopako na slici. Pitanje je samo KAKO?!

Nije naopako, razmisli malo, kada ubodes grafu u plocu sa koje strane ces citati slova ;)

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
191x7 kaže...

Backplate je naopako na slici. Pitanje je samo KAKO?!

Nije naopako, razmisli malo, kada ubodes grafu u plocu sa koje strane ces citati slova ;)

 Hvala, ja sam već mislio da sam lud. Kontra logike mi je, a vidim da je čovjek čvrsto uvjeren i postoje istomišljenici :D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice