Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.465
|
čitano: 5.551.678
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Vridi li minjat tj. prodat pa kupit, GTX 1050 ti strix 4gb za RX 470 nitro+ 4gb uz nadoplatu od 100kn? Prva jos 2 godine garancije, druga 1 godinu?

Festina lente
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...

Vridi li minjat tj. prodat pa kupit, GTX 1050 ti strix 4gb za RX 470 nitro+ 4gb uz nadoplatu od 100kn? Prva jos 2 godine garancije, druga 1 godinu?

Uzmi tu 470ku dok se nije predomislio 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Evo i Guru je approvao, isplati se to dosta je jaca rx 470

istestiraj to posteno prije uzimanja, malo smrdi samo 100kn doplate da trazi, ne mora biti nista ali neka realna doplata bi bila oko 300injak kn...

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Cca 30% jaca graficka uz 100kn nadoplate, ja bih odmah mijenjao bez obzira na kracu garanciju 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

Evo i Guru je approvao, isplati se to dosta je jaca rx 470

istestiraj to posteno prije uzimanja, malo smrdi samo 100kn doplate da trazi, ne mora biti nista ali neka realna doplata bi bila oko 300injak kn...

 Ma nije 100, zato sam napisao prodat pa kupit, ja sam uzeo gtx 1050 ti za 900 (momak je prodavao za 1200, ja pukao 900, jer je uzeo 1080ti, znan da mu ne treba) i sad mi đava nije da mira, stavija je na njuškalo jer sam pikirao rx 470 (prodavala se za 1600, ponudio momku 1300, mint stanje, prista je), a odmah me nazvao jedan za 1200kn, tako da sam prodao za 1200kn ovu, a kupio 1300kn rx 470, idem taman doma spojit je.

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 20:42 (mrki_tua).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo samo da javim, vratio sam procesor i memoriju na tvorniče frekvencije dok testiram karticu, znači u mint je stanju, odvrtio FurMark, Aida, sve 5, u WoT imam cca. 10 FPS više (ali sve na stock) nego sa 1050 ti (sve oc-ano), znači sad lagano idem dignit procesor, memoriju pa gpu. Dobro sam tržio, a sve šta mi vrag ne da mira tj. bižin od tog broja 60fps (na gore, naravno). 

Festina lente
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...
lav1000 kaže...

Evo i Guru je approvao, isplati se to dosta je jaca rx 470

istestiraj to posteno prije uzimanja, malo smrdi samo 100kn doplate da trazi, ne mora biti nista ali neka realna doplata bi bila oko 300injak kn...

 Ma nije 100, zato sam napisao prodat pa kupit, ja sam uzeo gtx 1050 ti za 900 (momak je prodavao za 1200, ja pukao 900, jer je uzeo 1080ti, znan da mu ne treba) i sad mi đava nije da mira, stavija je na njuškalo jer sam pikirao rx 470 (prodavala se za 1600, ponudio momku 1300, mint stanje, prista je), a odmah me nazvao jedan za 1200kn, tako da sam prodao za 1200kn ovu, a kupio 1300kn rx 470, idem taman doma spojit je.

 odličan deal...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...
mrki_tua kaže...
lav1000 kaže...

Evo i Guru je approvao, isplati se to dosta je jaca rx 470

istestiraj to posteno prije uzimanja, malo smrdi samo 100kn doplate da trazi, ne mora biti nista ali neka realna doplata bi bila oko 300injak kn...

 Ma nije 100, zato sam napisao prodat pa kupit, ja sam uzeo gtx 1050 ti za 900 (momak je prodavao za 1200, ja pukao 900, jer je uzeo 1080ti, znan da mu ne treba) i sad mi đava nije da mira, stavija je na njuškalo jer sam pikirao rx 470 (prodavala se za 1600, ponudio momku 1300, mint stanje, prista je), a odmah me nazvao jedan za 1200kn, tako da sam prodao za 1200kn ovu, a kupio 1300kn rx 470, idem taman doma spojit je.

 odličan deal...

 

Zaboravio sam napomenuti, nije baš sve toliko bajno, vidio sam u FurMarku da se ova više grije, tj. došla je do 76 stupnjava, dok je ona bila mislim ispod 70, nisam sad ziher i kad je kučište otvoreno, u testu stavio sam uho kraj GTX, doslovno se ništa ne čuje, a ova se ipak z čuje (doduše tek kad prisloniš uho kraj nje), ali čim se odmaknem 30-cm, ništa se ne čuje. Još jedna stvar koju odmah primjetiš jest kvaliteta izrade, čini mi se da je RX dosta kvalitetnija, teža je, backplate mi pari deblji, stvarno djeluje kao tenk, čak i plastika djeluje kvalitetnija (kao da sjedneš iz Hyundaia u Audija). Dakle dobro sam tržija, a da prodam ovu za 1600kn pa da vrebam 1060 6gb? :-)

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.5.2018 21:31 (mrki_tua).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nemas potrebe vrtiti furmark realno, to vise od nekih 15min i to kad sumnjas na ispravnost grafe, jer ne postoji nikakva igra/opterecenje u kom se ta grafa moze naci da se optereti kao u furmarku 

 

Odvrti valley/heaven i miran si 

 

p.s. 470 se daju undervoltati dobro na stock frekvencijama a isto tako i clocknuti 

Veoma mocna 470ka meni jedna od omiljenih, vecinom su dobri cipovi za OC i undervolt 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...
lav1000 kaže...
mrki_tua kaže...
lav1000 kaže...

Evo i Guru je approvao, isplati se to dosta je jaca rx 470

istestiraj to posteno prije uzimanja, malo smrdi samo 100kn doplate da trazi, ne mora biti nista ali neka realna doplata bi bila oko 300injak kn...

 Ma nije 100, zato sam napisao prodat pa kupit, ja sam uzeo gtx 1050 ti za 900 (momak je prodavao za 1200, ja pukao 900, jer je uzeo 1080ti, znan da mu ne treba) i sad mi đava nije da mira, stavija je na njuškalo jer sam pikirao rx 470 (prodavala se za 1600, ponudio momku 1300, mint stanje, prista je), a odmah me nazvao jedan za 1200kn, tako da sam prodao za 1200kn ovu, a kupio 1300kn rx 470, idem taman doma spojit je.

 odličan deal...

 

Zaboravio sam napomenuti, nije baš sve toliko bajno, vidio sam u FurMarku da se ova više grije, tj. došla je do 76 stupnjava, dok je ona bila mislim ispod 70, nisam sad ziher i kad je kučište otvoreno, u testu stavio sam uho kraj GTX, doslovno se ništa ne čuje, a ova se ipak z čuje (doduše tek kad prisloniš uho kraj nje), ali čim se odmaknem 30-cm, ništa se ne čuje. Još jedna stvar koju odmah primjetiš jest kvaliteta izrade, čini mi se da je RX dosta kvalitetnija, teža je, backplate mi pari deblji, stvarno djeluje kao tenk, čak i plastika djeluje kvalitetnija (kao da sjedneš iz Hyundaia u Audija). Dakle dobro sam tržija, a da prodam ovu za 1600kn pa da vrebam 1060 6gb? :-)

Da nije tebi slučajno onaj forumaš augi nešto u rodu? 

Nije sretan onaj koji puno ima, sretan je onaj kome malo treba
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma polaris je drek za oc, tahiti je bio dobar za oc

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Patrick_cro kaže...

Ma polaris je drek za oc, tahiti je bio dobar za oc

 

Slažem se, evo tek sam jutros skužija da ima prekidač na kartici koji baznih 1206MHz diže na 1260MHz, ma meni dosta za WoT, malo sam se igrao, ništa više...

Festina lente
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mrki_tua kaže...

 

Slažem se, evo tek sam jutros skužija da ima prekidač na kartici koji baznih 1206MHz diže na 1260MHz, ma meni dosta za WoT, malo sam se igrao, ništa više...

 Stvar kod Polarisa je da kartice dolaze sa dosta visokim default naponom 1.15v, za stock frekvencije valjda niti najgorim primjercima nije potreban toliki napon.

 

Evo primjer ja svoju dignem na 1400 1900 sa tim stock naponom, ali ju drzim na 1360 1850 uz undervolt na 1.065v.

 

Ako su ti dovoljne te stock frekvencije poigraj se barem undervoltanjem, pustis heaven pa u wattmanu spustas napon na zadnja 2 statea klik. Primjetit ces da su meni spusteni i ostali stateovi, to je zato sto sam ja napon spustio preko sapphire trixx-a pa je stavljen offset na sve stateove. Koristim trixx prvenstveno iz razloga sto wattman ne podrzava namjestanje fan krivulje vec samo temp targeta, pa da ne moram koristiti msi ab i wattman ovako imam sve na jednom mjestu.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav svima,

molio bih prijedlog za grafičku koja ima mogućnost obrade 4k h.265 hevc 10bit HDR satelitskog live video signala  kako bih isti mogao gledati jer mi trenutna grafička nema mogućnost hardwerskog dekodiranja.

Trenutna konfiguracija:

Intel i7-4790 3.6ghz

Ati R9 270x

16 gb Ram

Ne želim niti trebam ove najskuplje grafičke jer si ih ne mogu priuštiti već nešto najjeftinije što uz spomenutu hardwersku obradu i prikazivanje gore spomenutog live videa/signala može pristojno prikazivati igre.

 

Unaprijed zahvaljujem svima na prijedlozima/odgovorima.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Smanjim napon, na 1.0562V i 1260MHz frekvencijom te na memoriji 1850MHz sve radi normlno, prođe stress test, jedino mi nije jasno zašto u cinebenchu fps pada kako dižem frek. memorije? Inače u Wot sad ide na 92FPS, ali sam primjetio da AMD ima veće oscilacije u fps nego gtx 1050 ti (doduše ne smeta, dosta je viši minimum tj. isti kao na gtx maksimum).

 

P.S. čuje se osjetno više kartica u 1260Mhz modu nego u silent 1206Mhz modu, mislim nije kao R9 290, ali čujem vent.

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 10:36 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Stavi si power limit na max, moze biti da ti frekvencija pada.

 

Nisam nikad benchao taj cb gpu test, a vidim da drugi isto ne dozivljavaju taj stress test, rade si gledaj score na heaven, superposition i firestrike.

 

EDIT: Sam si postelaj fan curve. Nema razloga zasto bi se osjetno vise cula za tih par mhz.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 10:38 (war3_tft).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
war3_tft kaže...

Stavi si power limit na max, moze biti da ti frekvencija pada.

 

Nisam nikad benchao taj cb gpu test, a vidim da drugi isto ne dozivljavaju taj stress test, rade si gledaj score na heaven, superposition i firestrike.

 

EDIT: Sam si postelaj fan curve. Nema razloga zasto bi se osjetno vise cula za tih par mhz.

 

Evo ovako, malo sam snizio napon (-24mV, power limit digao za 20% te podesio ventilatore, pokrenuo unigine valley, FHD na high quality FPS: 80, score: 3366. Napon je bio oko 1.025V najviši, temperatura 65 najviša, ostavit ću tako, dosta za WoT, jedino kad instaliram BF1, ako bude zapinjalo, clockam. Spustija san procesor na 3,9GHz da nije u crveno.

Festina lente
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Prati li netko aktivnije domaće tržište mid-range kartica (GTX1060 - RX 570/580) u shopovima? 

Postoji nekakva tendencija pada cijena u zadnjih par mjeseci?

 

K2
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hrvoje9 kaže...

Prati li netko aktivnije domaće tržište mid-range kartica (GTX1060 - RX 570/580) u shopovima? 

Postoji nekakva tendencija pada cijena u zadnjih par mjeseci?

 

 

https://pcpartpicker.com/trends/price/video-card/

 

Prati malo tu, nije domaće, ali domaće ionako odgovara stranom (s zakašnjenjem, naravno). Inače pad se očekuje u ljeto, a o kraju godine ne trebam ni govoriti :-) 

Festina lente
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
blaugrana kaže...

Pozdrav svima,

molio bih prijedlog za grafičku koja ima mogućnost obrade 4k h.265 hevc 10bit HDR satelitskog live video signala  kako bih isti mogao gledati jer mi trenutna grafička nema mogućnost hardwerskog dekodiranja.

Trenutna konfiguracija:

Intel i7-4790 3.6ghz

Ati R9 270x

16 gb Ram

Ne želim niti trebam ove najskuplje grafičke jer si ih ne mogu priuštiti već nešto najjeftinije što uz spomenutu hardwersku obradu i prikazivanje gore spomenutog live videa/signala može pristojno prikazivati igre.

 

Unaprijed zahvaljujem svima na prijedlozima/odgovorima.

 

 Još uvijek molim za prijedlog...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
blaugrana kaže...

Još uvijek molim za prijedlog...

Sve Nvidia GTX kartice počevši od serije 600 imaju hardverski HEVC/H.265 dekoder, no što više shader unita / jezgri to bolje tako da osobno nebi gledao ništa manje od GTX 1060 za 4K full hardware decoding.

 

Neki minimum minimuma za smooth playback bi vjerojatno bio GTX 1050/1050Ti ukoliko ti je 1060ka preskupa (ako usporedimo prijašnju generaciju gdje je GTX 960 bila nužna za fluidno izvođenje u 4K - to je ta kategorija snage kartica).

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 8:22 (mrsmith).
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

 Neznam šta je gore, činjenica da sam morao kupiti Regen50 kapsule za prostatu a imam 30 godina ili što mi se sinoć tokom gledanja filma na kompu zazelenio ekran. Imam GeForce GTX 550 Ti grafu, i izgleda da mi je otišla. Sad čitam da je mogu oživit tako da je stavim u pećnicu na 220 na 10 min... Dali ima tko iskustva s tim ?

 
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Maro.M kaže...

 Neznam šta je gore, činjenica da sam morao kupiti Regen50 kapsule za prostatu a imam 30 godina ili što mi se sinoć tokom gledanja filma na kompu zazelenio ekran. Imam GeForce GTX 550 Ti grafu, i izgleda da mi je otišla. Sad čitam da je mogu oživit tako da je stavim u pećnicu na 220 na 10 min... Dali ima tko iskustva s tim ?

 naravno da ima iskustava, evo ti čak i tema na forumu s hrpom iskustava - link

 

ja osobno sam ispekao par kartica i sve su oživjele

neki imaju i lošija iskustva - ali ionako je riječ o grafama bez garancije za koje ti je druga opcija baciti ih u smeće, pa zašto ne probati

 

najduže što znam da je korištena je stara gtx 570 od kolege, ispekao sam je u rerni po receptu s prve stranice i proradila je kao nova - kolega ju je koristio još nekih godinu dana i poslije je posudio meni da zamijenim gtx 550ti

mene je služila idućih godinu dana i kad sam uzeo 1050ti vratio sam je kolegi da ima za rezervu

6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Neki peku janje, neki kuvaju meth, a picajzla peče nvidijine kartice.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ruga se drugom dedi XXX-u, a ima iste priče ko on, samo je kod njega pečenje kartica u điru, a drugom dedi kako je mukte zamjenio HW. 

C/P jedan drugog 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav, riknula mi je grafička kartica. Mislim kupiti novu do 1000 kuna (250 maraka) u BiH. Ostale komponente su pod moj pc. Molim preporuku  jer nisam u toku. Po mogućnosti da može pokretati Fifu I Pes u nekim low ili medium setiingsima

Who bolan cares
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 14:56 (dejan1471).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lav1000 kaže...

Ruga se drugom dedi XXX-u, a ima iste priče ko on, samo je kod njega pečenje kartica u điru, a drugom dedi kako je mukte zamjenio HW. 

C/P jedan drugog 

 ah ta današnja mladež, ne samo da je bezobrazna, neuljudna i nema poštovanja za starije, nego im i pamet ispari prije nego kod nas matoraca 

pa zar ne vidiš mlatimudane razroki (ups, zamijenio sam te s dedom) da govorim u pastu, dakle ne bavim se više s tim, nego sam se bavio

ah, neznam zašto se uopće trudim, mi stari kad odapnemo vi mladi ćete ionako degradirati i vratiti se na mlaćenje kostima 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
dejan1471 kaže...

Pozdrav, riknula mi je grafička kartica. Mislim kupiti novu do 1000 kuna (250 maraka) u BiH. Ostale komponente su pod moj pc. Molim preporuku  jer nisam u toku. Po mogućnosti da može pokretati Fifu I Pes u nekim low ili medium setiingsima

 gtx 1050ti ako ima kod vas u BiH po toj cijeni 250km rabljenih...

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Picajzla pečenjar i rudar

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
XXX kaže...

Picajzla pečenjar i rudar

 ti šuti, skočio si sam sebi u drob s novim monitorom

toliko si promovirao igranje iz kauča, a sad si se opet zalijepio za stolicu

...i još postaješ razrok 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice