Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.465
|
čitano: 5.550.851
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...

pricamo o adapterima

 

i da, mirnije cu spavati bez spajanja graficke preko adaptera na napajanje

jel, a po čemu je molex adapter drukčiji od utičnice i produžnog preko kojih vučeš i 50 puta više struje? 

 

ma najbolje da ovo objesiš na zid i spavaš još mirnije

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 15:58 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...
Fanu kaže...
picajzla0707 kaže...
Fanu kaže...

aha, a jel znas ti da je 99% tih molex adaptera spajao neki kinezic kojeg zaboli neka stvar za specifikacije i testiranja

 

zato i dolazi do ovakvih situacija:

 

http://i.imgur.com/lUoidgq.jpg

tako možemo pričati o bilo kojem kabelu, uključujući i produžne kabele za po doma, utičnicama itd.

je imaš grijalicu doma? bojler? jel spavaš mirno? 

 

pricamo o adapterima

 

i da, mirnije cu spavati bez spajanja graficke preko adaptera na napajanje

 kad nisi upucen. Sorry ali ovo je cisto ne znanje.

Btw 90% stvari u svijetu sklapaju kinezi koje boli ona stvar za sve.... hebeni samsung kao overpriced mobitel se zapali, tesla se zapali itd... cemu generalizirati?

 

od milju slucajeva uvijek ces naci par losih komada i onda ti losi komadi se kace po netu i seru po tome.. iako nisu uopce niti probali navedeno..

 

 

kinezi proizvode komponente po narudzbi za velike kompanije i onda se te komponente sklapaju izvan kine u gotov proizvod (npr u samsungovim tvornicama u koreji ili tajvanu ili japanu ili americi ili maleziji, itd)

te komponente se proizvode po nekim specifikacijama i moraju odgovarati odredjenim standardima

 

plasticni kabel koji ti kinez sklepa za 30 centi sigurno ne spada pod istu usporedbu

 

pogledaj usb-c kablove koliko su losi i koliko se po vijestima vuklo da ih je vecina izvan specifikacija i mogu uzrokovati probleme u radu

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 15:58 (Fanu).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Fanu kaže...

pricamo o adapterima

 

i da, mirnije cu spavati bez spajanja graficke preko adaptera na napajanje

jel, a po čemu je molex adapter drukčiji od utičnice preko koje vučeš i 50 puta više struje? 

 

ma najbolje da ovo objesiš na zid i spavaš još mirnije

 Što je najbolji takvi koriste ove lopove slika 1

ili jos gore ovakve strujne letve slika 2

7 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

mislim da smo u ovoj godini imali samo jedan požar izazvan radi grafičkih koje majnaju, a svaki ulaz i kuća u Zg su imali bar jednog nadobudnog minera...

tako da požar izazvan ispravnim napajanjem i njegovim priključcima spada u domenu vjerovali ili ne...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...

 

 

kinezi proizvode komponente po narudzbi za velike kompanije i onda se te komponente sklapaju izvan kine u gotov proizvod (npr u samsungovim tvornicama u koreji ili tajvanu ili japanu ili americi ili maleziji, itd)

te komponente se proizvode po nekim specifikacijama i moraju odgovarati odredjenim standardima

 

plasticni kabel koji ti kinez sklepa za 30 centi sigurno ne spada pod istu usporedbu

 

pogledaj usb-c kablove koliko su losi i koliko se po vijestima vuklo da ih je vecina izvan specifikacija i mogu uzrokovati probleme u radu

Pa objasni odna sto se ovi skupi uredaji pale kad puuno kostaju?

Generaliziras, osobno sam probao ovakvih molexa hrpu i nikad problema...

ovdje problem nisu kabeli vec napajanje, ja jos uvijek nisam uvjeren da je to napajanje dovoljno kvalitetno. Za molexe ne brinem jer rade kako i trebaju raditi dok je napajanje adekvatno(u smislu unutrasnjih komponenti). 550w kao takvo je dovoljno

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 16:05 (toxic).
5 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne moraju adapteri biti problem. Nisam imao ružnih iskustava sa njima.

Niti je nužno problem što se navodi na stranicama proizvođača viša potreba od one realne.

Svi mi znamo da je to uobičajena praksa, jer i mi i proizvođači volimo da ima 'lufta' snage. Tako da ne trebaju nikakvi grafikoni koji se ionako prave kako se kome digne.

Samo sam iznio svoj osobni stav o ovoj 'paklenoj' kombinaciji. Da sam ja na njegovom mjestu ja bi lijepo prodao to napajanje i uzeo 650/750W focus.

Eto. Neda mi se ulaziti u težu raspravu, jer nemam vremena, a tu se poruke izmjenjuju brzinom sjetlosti . Pa do slijedećeg čitanja...

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Seronja nezauzet kaže...

Ne moraju adapteri biti problem. Nisam imao ružnih iskustava sa njima.

Niti je nužno problem što se navodi na stranicama proizvođača viša potreba od one realne.

Svi mi znamo da je to uobičajena praksa, jer i mi i proizvođači volimo da ima 'lufta' snage. Tako da ne trebaju nikakvi grafikoni koji se ionako prave kako se kome digne.

Samo sam iznio svoj osobni stav o ovoj 'paklenoj' kombinaciji. Da sam ja na njegovom mjestu ja bi lijepo prodao to napajanje i uzeo 650/750W focus.

Eto. Neda mi se ulaziti u težu raspravu, jer nemam vremena, a tu se poruke izmjenjuju brzinom sjetlosti . Pa do slijedećeg čitanja...

 pa i ja bih uzeo kvalitetnije napajanje sigurno, no ovo bi trebalo po svemu videnome radit.

Vega iz uticnice ne povuce tak previse.

Napajanje je single rail (dakle moze se igrat molexima ) 42a dakle dostatno vege. No velim vise me brinu te oscilacije koje psu ima... i tu bi potencijalno mogao biti problem kiwi_91 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...

 pa i ja bih uzeo kvalitetnije napajanje sigurno, no ovo bi trebalo po svemu videnome radit.

 

Ako je ispravno hoće, ja sam na svom Raider jedno vrijeme držao frendovu R9 390 koja troši i nešto više od spomenute Vege pa nije bilo problema.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
picajzla0707 kaže...

a što se tiče dostatnosti fortrona - on bez problema daje 550w, dok će njegova cijela konfa trošiti niti 450w

Raider je osrednje napajanje i muci se isporucivat deklariranu snagu, ima ogroman pad napona na 12V railu pri tome. 

 sorry, tek sam sad vidio poruku

 

ma taj raider je sasvim ok, neće on niti blizu maksimalno deklarirane snage

uostalom, u vrijeme pohanih fermica, koje su same vukle preko 300w, "kvalitetna" napajanja su bila 80+ bronze, a ona "dobra" u razini današnjih ms platinum

kolega ima prethistorijsko asus 750w, 80+ s trećerazrednim komponentama, koje je kupio pod vrhunsko napajanje, skupo ga platio (ustvari ga je dobio) i dan danas mu radi

 

danas su srednje klase napajanja sasvim solidna, dobar dio toga možemo zahvaliti recenzentima koji ih trančiraju i nemilosrdno ocjenjuju

da bar tako hoće sa svom elektronikom, a ne da nam pod vrhunske televizore prodaju smeće poput pilipsa i da mi na top modelu zmazungovog mobitela nakom pola godine počinju krepavat senzori

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Moj komentar se ne odnosi na strah od molexa, iako ne volim molex sam po sebi, nego u slučaju da mu ne radi sa samo 2 konektora (a kao što sam napisao, trebalo bi radit), onda samo napajanje nije dovoljno i tu ne bi pomogao adapter. Preletio sam kroz temu i nisam ni gledao koje točno napajanje ima pa sam zato i komentirao više-manje općenito, bez konkretnih brojki.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
_mark0_69 kaže...

Moj komentar se ne odnosi na strah od molexa, iako ne volim molex sam po sebi, nego u slučaju da mu ne radi sa samo 2 konektora (a kao što sam napisao, trebalo bi radit), onda samo napajanje nije dovoljno i tu ne bi pomogao adapter. Preletio sam kroz temu i nisam ni gledao koje točno napajanje ima pa sam zato i komentirao više-manje općenito, bez konkretnih brojki.

 i opet krivo...

ta grafa pod najvećim opterećenjem ne vuče 230-240w, sveukupno njegova konfa ne može povući preko 450w da dere furmark i prime zajedno

u gejmanju će to biti do 350w max, a napajanje je 550w - kako onda napajanje nije dovoljno

 

sama grafa će mali dio struje vući kroz matičnu, najveći dio kroz dva obična pcie priključka i kroz ove molex adaptere će povući maksimalno 35-40w po svakom u najgorem opterećenju

dakle, nit su adapteri problem, a još manje napajanje

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Fanu kaže...
aha, a jel znas ti da je 99% tih molex adaptera spajao neki kinezic kojeg zaboli neka stvar za specifikacije i testiranja

 

zato i dolazi do ovakvih situacija:

 

http://i.imgur.com/lUoidgq.jpg

 Meni ovo izgleda kao udar groma.

16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Inače grafe su do nedavno dolazile sa takvim adapterima u kutiji, 6 i 8 pinski konektori na napajanju su relativna novotarija. Ljudi su se izrazito ljutili ako bi grafa došla bez molex adaptera...smatralo se standarnom ponudom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 8:13 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
_mark0_69 kaže...

Moj komentar se ne odnosi na strah od molexa, iako ne volim molex sam po sebi, nego u slučaju da mu ne radi sa samo 2 konektora (a kao što sam napisao, trebalo bi radit), onda samo napajanje nije dovoljno i tu ne bi pomogao adapter. Preletio sam kroz temu i nisam ni gledao koje točno napajanje ima pa sam zato i komentirao više-manje općenito, bez konkretnih brojki.

 i opet krivo...

ta grafa pod najvećim opterećenjem ne vuče 230-240w, sveukupno njegova konfa ne može povući preko 450w da dere furmark i prime zajedno

u gejmanju će to biti do 350w max, a napajanje je 550w - kako onda napajanje nije dovoljno

 

sama grafa će mali dio struje vući kroz matičnu, najveći dio kroz dva obična pcie priključka i kroz ove molex adaptere će povući maksimalno 35-40w po svakom u najgorem opterećenju

dakle, nit su adapteri problem, a još manje napajanje

 Malo ne drži vodu to da ne vuče više od 230-240w, jer u tom slučaju bi jedan 8pinski (150W) skupa sa PCI-e (75) bio skoro pa dovoljan, a ova ima tri 8pinska (450w) skupa sa PCI-e što joj daje sve skupa 525W snage. Tako da ako joj teba max samo polovica toga, čemu onda 3 8pinska štekera, jer joj sa 2 ostane po tvojoj računici više od 100W viška.

Molex kao molex nije problematičan, ako nije naravno sj.. kabel, ali da napajanje od 550W neće imat problema sa tom karticom je iluzija.

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
_mark0_69 kaže...

Moj komentar se ne odnosi na strah od molexa, iako ne volim molex sam po sebi, nego u slučaju da mu ne radi sa samo 2 konektora (a kao što sam napisao, trebalo bi radit), onda samo napajanje nije dovoljno i tu ne bi pomogao adapter. Preletio sam kroz temu i nisam ni gledao koje točno napajanje ima pa sam zato i komentirao više-manje općenito, bez konkretnih brojki.

 i opet krivo...

 a napajanje je 550w - kako onda napajanje nije dovoljno

 

 Nisam siguran jesi pročitao i/ili razumio, al evo naglasih bitan dio mog posta. Ne znam zašto se toliko trudiš uvjerit me da si u pravu ako ja nisam nigdje ni napisao da nisi.

 

Inače, klokana vega može povuć puno više od 240w, ako joj se dopusti.

11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije molex problem, ali FSP 550W je neadekvatno napajane za ovu karticu.

Vuče cijeli sistem s njom gotovo 500W ako joj se dopusti.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

 Malo ne drži vodu to da ne vuče više od 230-240w, jer u tom slučaju bi jedan 8pinski (150W) skupa sa PCI-e (75) bio skoro pa dovoljan, a ova ima tri 8pinska (450w) skupa sa PCI-e što joj daje sve skupa 525W snage. Tako da ako joj teba max samo polovica toga, čemu onda 3 8pinska štekera, jer joj sa 2 ostane po tvojoj računici više od 100W viška.

Molex kao molex nije problematičan, ako nije naravno sj.. kabel, ali da napajanje od 550W neće imat problema sa tom karticom je iluzija.

 

ne razumijem čemu računanje koliko ta grafa može dobiti preko 8-pinskih priključaka, što ti to uopće govori

jel ti plaćaš struju po onome koliko ti žice mogu isporučiti ili po potrošnji? ne kužim te majke mi

 

kao što je kolega ansha već spomenuo, bedastoća je uopće što su išli na tu grafu stavljati 3 8-pinska priključka

amd referentna verzija ima 2 8-pinska priključka i kako je vidljivo iz recenzija (link), to joj je više nego dovoljno

na tom testu možeš vidjeti koliko troši sama grafa

 

na ovom testu kompletna konfa troši 420w na turbo profilu

na ovom testu cijela konfa im je trošila 390w

na ovom testu kompletna konfa troši "čitavih" 424w, ako je ocne ide i do 483w

kažu da i powercolor verzija ocana također dostiže skoro 500w cijele konfiguracije

na našoj recenziji potrošnja cijelog sustava je 435w (računaj da je tdp njihovog procesora duplo veći), a kažu da sama grafa troši 10w više od referentne

 

tako se provjerava potrošnja - testom, a ne dječjim igrama koliko čiji auto ide "mjereno" po brojkama koje pišu na brzinomjeru

dakle ne treba se igrati s ocanjem i bit će sve ok, a čak i da je ocne, opet će doći do 480w što je još uvijek prihvatljivo za njegovo napajanje

 

Mile 74

kad već stavljaš rezultate, stavi one neklokane s kojima im cijelu sustav troši nešto više od 420w, što je za njegovo napajanje itekako podnošljivo

nema smisla natezati priču, jelda

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 14:24 (picajzla0707).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Javljam da sam spojio preko molex adaptera i šljaka normalno. Probao sam prije toga spojiti samo dva 8pinska na lijevu i desnu rupu i to nije šljakalo.

Odigrao sam par PUBG partija i odvrtio nabrzinu userbenchmark. Danas još probam odvrtiti neki jači benchmark koji će ju staviti na puno opterećenje malo duže.

Neću ju OC-ati jer je već tvornički to napravljeno, a dodatno ne bih dobio puno na performansama.

 

Iduća investicija vjerojatno bude novo napajanje, ali neću žuriti s tim.

P.S hvala svima na pomoći!

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kresaux kaže...

Javljam da sam spojio preko molex adaptera i šljaka normalno. Probao sam prije toga spojiti samo dva 8pinska na lijevu i desnu rupu i to nije šljakalo.

Odigrao sam par PUBG partija i odvrtio nabrzinu userbenchmark. Danas još probam odvrtiti neki jači benchmark koji će ju staviti na puno opterećenje malo duže.

Neću ju OC-ati jer je već tvornički to napravljeno, a dodatno ne bih dobio puno na performansama.

 

Iduća investicija vjerojatno bude novo napajanje, ali neću žuriti s tim.

P.S hvala svima na pomoći!

 naravno da radi, ekipa je uprla dokazati kako će ti se u najmanju ruku zapalit kuća ako to spojiš

 

jedni prodaju mudologiju o strašnim molexima, drugi računaju potrošnju po potencijalu priključaka, treći potrošnju zaokružuju na 500w s ocanom karticom i procesorom koji troši bar 20w više od tvojeg

tvoja konfa neće preći 400w potrošnje i to tvoje napajanje vozi bez problema

 

uvijek je preporuka uzeti jače napajanje, no nemoj izvoditi gluposti, nemoj klokati grafu i paliti prime i furmark u isto vrijeme i nemaš nikakve brige

6 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
nikonja kaže...

 Malo ne drži vodu to da ne vuče više od 230-240w, jer u tom slučaju bi jedan 8pinski (150W) skupa sa PCI-e (75) bio skoro pa dovoljan, a ova ima tri 8pinska (450w) skupa sa PCI-e što joj daje sve skupa 525W snage. Tako da ako joj teba max samo polovica toga, čemu onda 3 8pinska štekera, jer joj sa 2 ostane po tvojoj računici više od 100W viška.

Molex kao molex nije problematičan, ako nije naravno sj.. kabel, ali da napajanje od 550W neće imat problema sa tom karticom je iluzija.

 

ne razumijem čemu računanje koliko ta grafa može dobiti preko 8-pinskih priključaka, što ti to uopće govori

jel ti plaćaš struju po onome koliko ti žice mogu isporučiti ili po potrošnji? ne kužim te majke mi

 

kao što je kolega ansha već spomenuo, bedastoća je uopće što su išli na tu grafu stavljati 3 8-pinska priključka

amd referentna verzija ima 2 8-pinska priključka i kako je vidljivo iz recenzija (link), to joj je više nego dovoljno

na tom testu možeš vidjeti koliko troši sama grafa

 

na ovom testu kompletna konfa troši 420w na turbo profilu

na ovom testu cijela konfa im je trošila 390w

na ovom testu kompletna konfa troši "čitavih" 424w, ako je ocne ide i do 483w

kažu da i powercolor verzija ocana također dostiže skoro 500w cijele konfiguracije

na našoj recenziji potrošnja cijelog sustava je 435w (računaj da je tdp njihovog procesora duplo veći), a kažu da sama grafa troši 10w više od referentne

 

tako se provjerava potrošnja - testom, a ne dječjim igrama koliko čiji auto ide "mjereno" po brojkama koje pišu na brzinomjeru

dakle ne treba se igrati s ocanjem i bit će sve ok, a čak i da je ocne, opet će doći do 480w što je još uvijek prihvatljivo za njegovo napajanje

 

Mile 74

kad već stavljaš rezultate, stavi one neklokane s kojima im cijelu sustav troši nešto više od 420w, što je za njegovo napajanje itekako podnošljivo

nema smisla natezati priču, jelda

 

 

Sve je to meni razumljivo i svi imamo google za te testove, ali za koji vrag onda staviš 3 8pinska konektora na karticu koja nemože ni snagu od 2 iskoristit. Dali to znači da je proizvođač debil koji ne konta osnovne pojmove elktrotehnike i svi mi na forumu smo pametniji od njih, ili je neki drugi razlog?

 

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Davna su vremena bila kada sam vozio SLI sa dvije gtx 460 na Corsaircu Hx 520 gdje nisam imao dovoljno 6 pinski pa sam spojio molex i sve stimalo...Isti setup je radio cca 6 mjeseci i nije bilo nikakvih problema...

Osobnog sam stava dokle god je napajanje ok, i molexi ce biti ok...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 16:36 (Tomo53nja).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tomo53nja kaže...

Davna su vremena bila kada sam vozio SLI sa dvije gtx 460 na Corsaircu Hx 520 gdje nisam imao dovoljno 6 pinski pa sam spoio molex i sve stimalo...Isti setup je radio cca 6 mjeseci i nije bilo nekih problema...

Osobnog sam stava dokle god je napajanje ok, i molexi ce biti ok...

 Ljudi koji govore loše o molex adapterima.... ma necu više.. no comment.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Dajte ne baljezgajte FSP 550w sasvim dovoljno i bez brige. Pusti ove tarabe šta o struji ni osnove neznaju. To su ti likovi na 286-icama a laprdaju o konfama od 10-ak tisuća kuna plus.

 
1 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

ček, vi još ovu raspravu vodite ...omg

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 

uvijek je preporuka uzeti jače napajanje, no nemoj izvoditi gluposti, nemoj klokati grafu i paliti prime i furmark u isto vrijeme i nemaš nikakve brige

 E moj Picajzla, ako je na to spao, bolje da ni ne pali komp.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DarthMarkus kaže...
picajzla0707 kaže...

 

uvijek je preporuka uzeti jače napajanje, no nemoj izvoditi gluposti, nemoj klokati grafu i paliti prime i furmark u isto vrijeme i nemaš nikakve brige

 E moj Picajzla, ako je na to spao, bolje da ni ne pali komp.

Ma da, ne znam kako ce prezivit ako ne moze upalit 6 stres testova da rade od jednom 0/24 jer to je inace potrebno za ...... ?

Sto je najjace i da napravi to gore sto je pocajzla napisao opet bi napajanje izguralo.

11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
nikonja kaže...

Sve je to meni razumljivo i svi imamo google za te testove, ali za koji vrag onda staviš 3 8pinska konektora na karticu koja nemože ni snagu od 2 iskoristit. Dali to znači da je proizvođač debil koji ne konta osnovne pojmove elktrotehnike i svi mi na forumu smo pametniji od njih, ili je neki drugi razlog? 

 zašto pitaš mene, pa nisam ja pravio grafu

uostalom, očito je da vega ima vrlo malo oc potencijala, odnosno da se ocanjem drastično diže potrošnja, daleko više nego li ima koristi 

ne znam, možda ju je moguće ocnuti i više pod vodenim hlađenjem ili pod tekućim dušikom, pa je pitanje koliko tada raste potrošnja i jel joj dosta 2x 150w (75w iz matične zanemarimo, jer su ranije imali sranja s tim i pričom o zapaljenju matičnih ploča, pa taj izvor struje očito i oni namjerno zanemaruju - ovdje imaš mjerenje potrošnje s ploče i očito je da izbjegavaju opterećenje matične)

po tom testu giga verzija ima spajkove sa preko 310w potrošnje, to je još uvijek unutar 2x8-pin standarda ako tih 10w ili malo više povuče s matične, a onih 300w sa dva 8-pinska priključka

ako je ocnu, vjerojatno povuče i recimo 50-60-70 ili čak 80w više, a onda ti ipak treba treći 8-pinski priključak 

DarthMarkus kaže...
picajzla0707 kaže...

 

uvijek je preporuka uzeti jače napajanje, no nemoj izvoditi gluposti, nemoj klokati grafu i paliti prime i furmark u isto vrijeme i nemaš nikakve brige

 E moj Picajzla, ako je na to spao, bolje da ni ne pali komp.

 ako je spao na što točno?

to napajanje bi trebalo izdržati i postupak ocanja, kako smo vidjeli - sa zahtjevnijim procesorom konfa vuče 480w na ocanoj kartici, što je još uvijek ok za njega

no jel baš nužno paliti zajedno programe koji će povući toliko struje koliko inače neće nikad u normalnom korištenju, pogotovo nakon ovoliko plašenja da napajanje nije adekvatno - jel baš treba bika vući za rogove?

 

peak potrošnje u njegovom slučaju biti će 400w, sa klokanom karticom - kako je vidljivo iz testova - to može biti i 480w, sa furmarkom i prime u isto vrijeme na ocanoj kartici možda i više od toga

jel ima potrebe isprobavati takvu situaciju, iako bi napajanje trebalo izdržati?

 

ako imaš uže koje je certificirano na 150 kilograma i ti i prijatelj se trebate spustiti s 10. kata

ti imaš 70 kila, prijatelj isto toliko, ukupno 140 koliko bi uže trebalo izdržati - hoćete li ići jedan po jedan ili oba odjednom, s napomenom da se baš nikuda ne žurite?

11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Nije bilo sporno hoće li raditi ta kartica s tim napajanjem nego da li je to napajanje adekvatno za te komponente.

To napajanje daje 500W a cijeli sistem (CPU+GPU OC) u najgorem slučaju može povući skoro 500W.

Na stranu molex i urlanje ventilatora, da li je preporučljivo imati takav sistem? Nije.

Imati high end skupe komponente i onda štedjeti na napajanju je u najmanju ruku neodgovorno.

Osobno nikad ne bih tako nešto napravio niti nekome preporučio.

 

Usput, na ovim slikama je korišten Unigine 4.0 Heaven Benchmark, nikakav Furmark.

 

Moj PC  
3 0 hvala 3
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mile 74 kaže...

Nije bilo sporno hoće li raditi ta kartica s tim napajanjem nego da li je to napajanje adekvatno za te komponente.

To napajanje daje 500W a cijeli sistem (CPU+GPU OC) u najgorem slučaju može povući skoro 500W.

Na stranu molex i urlanje ventilatora, da li je preporučljivo imati takav sistem? Nije.

Imati high end skupe komponente i onda štedjeti na napajanju je u najmanju ruku neodgovorno.

Osobno nikad ne bih tako nešto napravio niti nekome preporučio.

 

Usput, na ovim slikama je korišten Unigine 4.0 Heaven Benchmark, nikakav Furmark.

 

 ajmo prestati natezati brojkice

 

1. to napajanje je 550w sa silver certifikatom i ono daje 550w po potrebi, ne 500

2. u normalnom korištenju dakle bez ocanja, konfiguracija s tom grafom troši 420w i to s procesorom koji troši barem 20w više od njegovog

znači u normalnom korištenju njegova konfa trošiti će najviše 400w, što je 73% potencijala njegovog napajanja i to nije niti blizu neadekvatnog

 

ako ćemo natezati brojke i gledati hoće li njegovo napajanje cicikrepnuti, onda možemo ocati grafu, paliti furmark i prime u isto vrijeme na bar 48 sati u komadu itd.

ali ako je sam rekao da će u dogledno vrijeme kupiti novo napajanje i da neće izvoditi gluposti, onda treba stati s natezanjem brojki jer će mu u njegovom korištenju to napajanje biti sasvim adekvatno

 

također, kad se prigovara o kupovanju high end komponenti i napajanja, treba ipak pogledati da on nije tražio savjet za novu konfu od 15.000 kuna pa da sad ciganimo za napajanje, nego je uzeo povoljno stariju grafu i očito trenutno nema love za još jedan izdatak

8 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

  

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 22:39 (Glavas_ZG).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice