Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.445
|
čitano: 5.539.517
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
daniel2809 kaže...
ibme74 kaže...

Probaj drugi kabel ili probaj isti ali spoji na tv ako di u mogucnosti.

 

Sto se reklamacije tice dobijed istu grafu a ako nemaju istu onda biras neku u istom cijenovnom rangu ili mozes doplatit za skuplju.

E sad, nemam drugi displayport kabel da isprobam, probat ću ga posudit. Monitor je Samsung CFG73 koji je isto pod jamstvom i kabel koji je došao s njim koristim.

 

Sad sam pogledao račun, plaćena ja 2300 kuna. Mislio sam da ide po "nasljedniku", a ne po cifri. Dosad nisam ni čuo da zapravo postoji GTX 1660  Mogu onda svejedno doplatiti za bilo koju drugu grafu ako mi uvaže jamstvo? Ili ima slučaja kad se grafa popravlja?

 

ibme74 kaže...

U vecini slucajeva ide ista nova (ako ima) ili druga za tu cijenu, popravci idu ak je manji kvar... Sto bi kod tebe mogao biti slucaj (ako uooce prode pod garanciju posto cesce radi nego sto ne radi - i jos pogotovo kod linksa koji je u zadnje vrijeme poceo trazit dlaku u jajetu samo da ne uvaze reklamaciju)

 

daniel2809 kaže...

Hvala! Više ne vidim 1060 u ponudi Linksovoj, al pošto nije nešto što moram riješit odmah ću počekat najprije da eliminiram i kabel kao uzrok, a onda vidjet dalje... Hvala u svakom slučaju :)

 

Nisam nabavio još uvijek drugi kabel, al ponovio mi se problem danas dok je komp bio upaljen, al je monitor otišao u sleep. Poslije toga je tražio sliku, ali je nije bilo, vadio sam kabel i iz monitora i iz grafičke, al slike nije bilo dok nisam komp restartao. Jel to malo više ukazuje na grafičku?

9 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav imam i5 6600 samo me zanima da li ce proc "kocit" MSI nVidia GeForce GTX1660 Gaming X 6 GB?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Bit ce c nekim igrama BN ali to je jos uvijek ok kombo

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Crosgok kaže...

Pozdrav imam i5 6600 samo me zanima da li ce proc "kocit" MSI nVidia GeForce GTX1660 Gaming X 6 GB?

  Hoće, ali ako imaš 60 Hz monitor, ok si.

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Malo sam prestao pratiti grafičke kartice zadnjih nekoliko godina. Imao sam R9 270 i kupim nedavno RX560 strix zbog ventilatora, odnosno da mi komp bude tiši. Al svejedno sam očekivao i bolje performanse, rekoh novija je. Ali ne, čak mi se čini da je slabija od R9 270.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
display name ivo kaže...

Malo sam prestao pratiti grafičke kartice zadnjih nekoliko godina. Imao sam R9 270 i kupim nedavno RX560 strix zbog ventilatora, odnosno da mi komp bude tiši. Al svejedno sam očekivao i bolje performanse, rekoh novija je. Ali ne, čak mi se čini da je slabija od R9 270.

 Sam si kriv što kupuješ napamet. rx560 je dosta niska klasa, trebao si uzeti barem rx570, to je već duplo jača grafička.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

I jos kupis strix model koji si sigurno preplatio da besvjesti... Garant si za istu cifru mogao uzet Sapphire RX570/580, ovako si kupio grafu iste snage kao r9 270.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

U velikom sam nedoumici.

 

Moja graficka EVGA 1080ti s jos ukupno 4g garancije vs Palit Super Jetstream 1080ti s jos cca 8 mj garancije

 

Koju zadrzati i procjena vrijednosti za godinu dana?

 

Dakle laicki bi rekli pa ostavi ovu s duzom garancijom no realnost je da je meni Palit bolja, tisa i nesto hladnija.

Zato me zanima procjena vrijednosti te dvije graficke za godinu dana jer cu tada otprilike prodati i ovu drugu a jednu sada...

 

Npr, hoce li gtx 1080ti vrijediti 500 kn vise od ove bez garancije ili ce razlika biti manja?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 14:13 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...

U velikom sam nedoumici.

 

Moja graficka EVGA 1080ti s jos ukupno 4g garancije vs Palit Super Jetstream 1080ti s jos cca 8 mj garancije

 

Koju zadrzati i procjena vrijednosti za godinu dana?

 

Dakle laicki bi rekli pa ostavi ovu s duzom garancijom no realnost je da je meni Palit bolja, tisa i nesto hladnija.

Zato me zanima procjena vrijednosti te dvije graficke za godinu dana jer cu tada otprilike prodati i ovu drugu a jednu sada...

 

Npr, hoce li gtx 1080ti vrijediti 500 kn vise od ove bez garancije ili ce razlika biti manja?

Koji točno model je EVGA?

 

Mislim da ti nitko ne može reći otprilike kolika bi bila cijena za godinu dana, jer tko zna kaj bude sa AMD-ovim novim grafama, dal budu konkurentne itd...Mislim da bi financijski najbolje prošao kad bi sad prodao Palit, jer nakon isteka garancije cijena padne podosta, ja osobno nikad nebih kupio karticu od 3000+ kn, a da nema garanciju. Nije to procesor da se ne kvari baš...

 

Razlika u cijeni kartice sa i bez garancije opet ovisi koliko sama kartica košta...Za godinu dana još će imati 3g. garancije što je puno, rekao bih barem 400kn razlike između kartice sa 3g. garancije i one bez garancije. S tim da je EVGA "razvikaniji" brend od Palita i više ga se cijeni, i to bi možda nekome igralo malu ulogu.

 

Ja ti savjetujem da prodaš Palit sad jer ćeš dobiti više para, a tih par stupnjeva pregrmiš.

13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
toxic kaže...

Moja graficka EVGA 1080ti s jos ukupno 4g garancije

Mislim da tu nema nedoumice. Na EVGU možeš bez problema namontirati i blok bez gubitka garancije ako imaš problema sa temp.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Koju grafu mi preporucujete do 2300-2400kn kod Linksa ? Znaci mora bit Links jer cu dobit zamjenu za jedan drugi proizvod, sad mogu nadoplatit a i ne moram. I sad ne znam jel mogu ja pricekat neku akciju pa ak naleti neka 1660Ti ili 2060 (ali dobar model a ne colorful sa 2 venta i 2 god gare) i uzet neku od tih ili cu morat nadoplatit razliku bez akcije ? Uglavnom, znam da im je ponuda grafickih a isto tako i same cijene nisu bas nesto pa nisam pametan sta da napravim u ovom slucaju... Nisam jos siguran dal cu uzimat ili grafu ili jos jednu priliku pruzit G29 ali za svaki slucaj...

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 12:38 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...

Koju grafu mi preporucujete do 2300-2400kn kod Linksa ? Znaci mora bit Links jer cu dobit zamjenu za jedan drugi proizvod, sad mogu nadoplatit a i ne moram. I sad ne znam jel mogu ja pricekat neku akciju pa ak naleti neka 1660Ti ili 2060 (ali dobar model a ne colorful sa 2 venta i 2 god gare) i uzet neku od tih ili cu morat nadoplatit razliku bez akcije ? Uglavnom, znam da im je ponuda grafickih a isto tako i same cijene nisu bas nesto pa nisam pametan sta da napravim u ovom slucaju...

da sam u takvoj situaciji, radije bih uzeo 2060 sa dvije godine garancije, nego  1060Ti sa 3

 

Colorful ima odlicne graficke, iako je relativno nepoznat kod nas na trzistu

 

ili ta 2060 od Colorfula, ili Gainward Ghost 1660Ti i Asus 1660Ti  

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mitohondri kaže...
hahhaajaads kaže...

Koju grafu mi preporucujete do 2300-2400kn kod Linksa ? Znaci mora bit Links jer cu dobit zamjenu za jedan drugi proizvod, sad mogu nadoplatit a i ne moram. I sad ne znam jel mogu ja pricekat neku akciju pa ak naleti neka 1660Ti ili 2060 (ali dobar model a ne colorful sa 2 venta i 2 god gare) i uzet neku od tih ili cu morat nadoplatit razliku bez akcije ? Uglavnom, znam da im je ponuda grafickih a isto tako i same cijene nisu bas nesto pa nisam pametan sta da napravim u ovom slucaju...

da sam u takvoj situaciji, radije bih uzeo 2060 sa dvije godine garancije, nego  1060Ti sa 3

 

Colorful ima odlicne graficke, iako je relativno nepoznat kod nas na trzistu

 

ili ta 2060 od Colorfula, ili Gainward Ghost 1660Ti i Asus 1660Ti  

 Da, nesto sam sitno citao da je za svoju cijenu jako dobar (tipa ova sa 2 venta daje nekakvih 65 stupnjeva pri full loadu i jos nije bucna, znaci namjestit ventove i buka i temperatura bude u normali)... jedino sta eto ima 2 godine garancije.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Ili doplati za RTX 2060 ili nemoj uzmit grafu uopće i uzmi si G29. Slabije od RTX 2060 ne trebaš ni razmatrat ako već imaš GTX 1060 6GB.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
itomic009 kaže...

 Ili doplati za RTX 2060 ili nemoj uzmit grafu uopće i uzmi si G29. Slabije od RTX 2060 ne trebaš ni razmatrat ako već imaš GTX 1060 6GB.

 Previse traze, ja bi trebao nadoplatit 600kn za onu colorful RTX 2060 jer se ne racuna web cijena nego redovna. Idem na Ghost 1660ti i koliko vidim ima solidno hladjenje, oc verzija je i lako se klokne na razinu stock RTX 2060... Isto tako za ovu 1660ti cu nadoplatit 280kn, mislio sam si prvo i RTX 2060 ali stvarno je previse dat 600kn za par fpsa vise sa losijim hladjenjem i 1godinom gare manje...

12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

hahhaajaads šta je riknula 1060? Ali svakoako 1660ti u odnosu na rtx 2060. Desetak fps-a razlike ne vrijedi nadoplatu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 18:20 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mislioc kaže...

hahhaajaads šta je riknula 1060? Ali svakoako 1660ti u odnosu na rtx 2060. Desetak fps-a razlike ne vrijedi nadoplatu.

 

 Ma di ce riknut, nego reklamacija u linksu G29tke, dobio na ponudu opet novi volan ili artikl u vrijednosti na racunu (i ak zelim nadoplatu). I sad si racunam, kolko sam potrosio goriva morao bit si nest zaradit, tak da idem na nadoplatu 1660TI od 280kn, ovu sadasnju prodam za 1000kn i u plusu sam vise od 1000kn...

11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Nebi se bas slozio da ne vrijedi 280km nadoplate, gtx1660ti je u gtx1070 rangu, 280kn za takav skok je sasvim ok nadoplata

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.6.2019 18:53 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Nebi se bas slozio da ne vrijedi 280km nadoplate, gtx1660ti je u gtx1070 rangu, 280kn za takav skok je sasvim ok nadoplata

 

 Je obicna verzija, malo bolja oc verzija 1660ti se da kloknut na razinu stock RTX 2060, to cu vjerovatno i napravit sa ovom. Iako zalim malo, dobio sam dobar primjerak 1060tke, 250  na core i 700 na memoriji drzi bez problema i daje cirka 10 fpsa vise u svakoj igri, no drzim je stock jer mi 144 fpsa ocito nije potrebno posto je tu freesync/gsync koji radi odlicno ;)

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Haahajdas pa kaj nisi dobio od linksa 1.06 novi volan?? Ima u slikama hardwarea? 😉

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mariolla79 kaže...

Haahajdas pa kaj nisi dobio od linksa 1.06 novi volan?? Ima u slikama hardwarea? 😉

 Jesam dobio sam, ali sam toliki peh da je i taj bio pokvaren, volan cvili a pedala gasa (tj. potenciometar) je skrenuo tak da je stvarno bilo neigrivo :/

11 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

O boze...lol...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...

 Ili doplati za RTX 2060 ili nemoj uzmit grafu uopće i uzmi si G29. Slabije od RTX 2060 ne trebaš ni razmatrat ako već imaš GTX 1060 6GB.

 Previse traze, ja bi trebao nadoplatit 600kn za onu colorful RTX 2060 jer se ne racuna web cijena nego redovna. Idem na Ghost 1660ti i koliko vidim ima solidno hladjenje, oc verzija je i lako se klokne na razinu stock RTX 2060... Isto tako za ovu 1660ti cu nadoplatit 280kn, mislio sam si prvo i RTX 2060 ali stvarno je previse dat 600kn za par fpsa vise sa losijim hladjenjem i 1godinom gare manje...

 

Nećeš pogriješiti, ja ju uzeo prije koji tjedan i super je grafa. U FHD se sve maksa bez beda na defaultu, fps većinom 60+, temperatura najviša 69, s clockanjem se nisam još pozabavio, ali ima vremena

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...

 Ili doplati za RTX 2060 ili nemoj uzmit grafu uopće i uzmi si G29. Slabije od RTX 2060 ne trebaš ni razmatrat ako već imaš GTX 1060 6GB.

 Previse traze, ja bi trebao nadoplatit 600kn za onu colorful RTX 2060 jer se ne racuna web cijena nego redovna. Idem na Ghost 1660ti i koliko vidim ima solidno hladjenje, oc verzija je i lako se klokne na razinu stock RTX 2060... Isto tako za ovu 1660ti cu nadoplatit 280kn, mislio sam si prvo i RTX 2060 ali stvarno je previse dat 600kn za par fpsa vise sa losijim hladjenjem i 1godinom gare manje...

 

Nećeš pogriješiti, ja ju uzeo prije koji tjedan i super je grafa. U FHD se sve maksa bez beda na defaultu, fps većinom 60+, temperatura najviša 69, s clockanjem se nisam još pozabavio, ali ima vremena

 Znaci ak je kod tebe 60 kod mene ce bit na 144  Bar tako mislim posto sam sa trenutnom 1060 imao preko 100 fpsa u igrama tipa bf5, pubg i sl (naravno na postavkama za vidljivost) 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
hahhaajaads kaže...
lobotomac90 kaže...
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...

 Ili doplati za RTX 2060 ili nemoj uzmit grafu uopće i uzmi si G29. Slabije od RTX 2060 ne trebaš ni razmatrat ako već imaš GTX 1060 6GB.

 Previse traze, ja bi trebao nadoplatit 600kn za onu colorful RTX 2060 jer se ne racuna web cijena nego redovna. Idem na Ghost 1660ti i koliko vidim ima solidno hladjenje, oc verzija je i lako se klokne na razinu stock RTX 2060... Isto tako za ovu 1660ti cu nadoplatit 280kn, mislio sam si prvo i RTX 2060 ali stvarno je previse dat 600kn za par fpsa vise sa losijim hladjenjem i 1godinom gare manje...

 

Nećeš pogriješiti, ja ju uzeo prije koji tjedan i super je grafa. U FHD se sve maksa bez beda na defaultu, fps većinom 60+, temperatura najviša 69, s clockanjem se nisam još pozabavio, ali ima vremena

 Znaci ak je kod tebe 60 kod mene ce bit na 144  Bar tako mislim posto sam sa trenutnom 1060 imao preko 100 fpsa u igrama tipa bf5, pubg i sl (naravno na postavkama za vidljivost) 

 

Govorim o svemu na ultra, ja konstantnih 60+ nisam mogao dobiti sa RX 580 koja je u rangu 1060, što je i bio razlog prelaska na 1660 Ti koja je trenutno sweetspot sa FHD gaming.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lobotomac90 kaže...
hahhaajaads kaže...
lobotomac90 kaže...
hahhaajaads kaže...
itomic009 kaže...

 Ili doplati za RTX 2060 ili nemoj uzmit grafu uopće i uzmi si G29. Slabije od RTX 2060 ne trebaš ni razmatrat ako već imaš GTX 1060 6GB.

 Previse traze, ja bi trebao nadoplatit 600kn za onu colorful RTX 2060 jer se ne racuna web cijena nego redovna. Idem na Ghost 1660ti i koliko vidim ima solidno hladjenje, oc verzija je i lako se klokne na razinu stock RTX 2060... Isto tako za ovu 1660ti cu nadoplatit 280kn, mislio sam si prvo i RTX 2060 ali stvarno je previse dat 600kn za par fpsa vise sa losijim hladjenjem i 1godinom gare manje...

 

Nećeš pogriješiti, ja ju uzeo prije koji tjedan i super je grafa. U FHD se sve maksa bez beda na defaultu, fps većinom 60+, temperatura najviša 69, s clockanjem se nisam još pozabavio, ali ima vremena

 Znaci ak je kod tebe 60 kod mene ce bit na 144  Bar tako mislim posto sam sa trenutnom 1060 imao preko 100 fpsa u igrama tipa bf5, pubg i sl (naravno na postavkama za vidljivost) 

 

Govorim o svemu na ultra, ja konstantnih 60+ nisam mogao dobiti sa RX 580 koja je u rangu 1060, što je i bio razlog prelaska na 1660 Ti koja je trenutno sweetspot sa FHD gaming.

Ja nisam tip za ultra osim za singleplayer igre (koje niti ne igram) ili za trkacke igre ali one su tak i tak nezahtjevne. Sve ostale igre igram na very low/low postavkama. No meni i sadasnja gtx 1060 dere sve igre pri 55-65 fpsa (tj. bar koje sam ja probao, bf5, pubg, apex, rust i ostale).

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Ja imam RX 580 4GB i kad mi se igra, igram sve fino i na svom 1440p - 75hz monitoru. Jel sve na ultra, turbo, uber, ne. Jel me to iole ometa i sprječava da se igram i uživam ako mi je igra dobra i da dobro izgleda, naravno da ne.  Tako da, i ti sa GTX 1060 si onda na 1080p bez ikakvih problema. To je već odavno poznato. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2019 7:59 (itomic009).
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Procesor: AMD Phenom II X4 945 3.00 Ghz
Matična: ASUS M2N-SLI
Grafička: Sapphire HD 4830 512 ddr3
Ram: Kingmax 4 gb ddr2

Napajanje: Autec 500W

 

Bok, ovo je konfiguracija, koju grafičku preporučujete kao nadogradnju? Gledao sam na "game-debate" neke usporedbe i ima puno novijih grafičkih kartica sa slabijim performansama od moje. Nedostatci su joj s druge strane malo memorije i puno potrošnje. Trebala bi mi neka koja će biti značajan skok, a opet neće biti overkill za trenutnu konfiguraciju, ako ima takve. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

GTX 1050 ili RX 560.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

 Trebao bi ti tu sve nadograđivati, ali dobro, polako.  Ako ideš sam na novo, onda ti je izbor RX 560 ili GTX 1050 4GB. No, ja bi unatoč tome što ne možeš iskoristiti puni potencijal bolje uze neku polovnu s garom RX 570 ili GTX 1060. S vremenom ćeš uzeti i novi CPU. Ove dvije su ti i jeftinijie nego ove što sam naveo nove iz trgovine a brže su, dok su od tvoje brže valjda višestruko.  Još bih ti odmah preporučio da se poduplaš s ramom, a onda kako kada budeš mogao i komplet nova platforma.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice