Vulkan na GTX 1050 Ti?

poruka: 8
|
čitano: 2.139
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Vulkan na GTX 1050 Ti?

Mogu li kako na GTX 1050 Ti pokrenuti Vulkan igre (DOOM, The Talos Principle, ...), te (ako mogu) kako? Na internetu vidjam konfliktne informacije.
Ako pomaze, proizvodjac je GIGABYTE, a konfa je navedena u Moj PC (zadnja navedena).

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vulkan na GTX 1050 Ti?

Možeš, ali nećeš profitirat...

 

DOOM:

1050 Ti Vulkan vs 1050 Ti openGL

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2016 18:45 (doktor1).
Moj PC  
1 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vulkan na GTX 1050 Ti?

Hvala, ali sto trebam napraviti da bih to mogao pokrenuti? DOOM se nakon biranja Vulkana za API crashao, a Talos uopce nema opciju za Vulkan.
Btw na NVIDIA-inim stranicama pise da moja graficka ne podrzava Vulkan (tj. nije na listi GPU-ova koji ga podrzavaju), a opet dosta ljudi koji na toj grafickoj pokrecu igre u Vulkanu. To me zbunjuje.

 

I da, nije mi ni cilj profitirati u performansama (iako se ne bih zalio da i profitiram ) nego samo zelim i eksperimentirati malo i znati da ako izadje ikad neka igra koja radi samo u Vulkanu da ce raditi na mojem kompu.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vulkan na GTX 1050 Ti?
CppToast kaže...

Hvala, ali sto trebam napraviti da bih to mogao pokrenuti? DOOM se nakon biranja Vulkana za API crashao, a Talos uopce nema opciju za Vulkan.
Btw na NVIDIA-inim stranicama pise da moja graficka ne podrzava Vulkan (tj. nije na listi GPU-ova koji ga podrzavaju), a opet dosta ljudi koji na toj grafickoj pokrecu igre u Vulkanu. To me zbunjuje.

 

I da, nije mi ni cilj profitirati u performansama (iako se ne bih zalio da i profitiram ) nego samo zelim i eksperimentirati malo i znati da ako izadje ikad neka igra koja radi samo u Vulkanu da ce raditi na mojem kompu.

 

Podržava sigurno, samo moraš imati drivere za to. Instaliraj najnovije i uključi sve opcije pri instalaciji, ne znam kako je kod nvidije ali kod amd-a ne treba ništa specijalno paliti ili podešavati.

Svi smo mi Mentalist.
8 godina
neaktivan
offline
Vulkan na GTX 1050 Ti?

Sluzbeni driveri za Vulkan ne podrzavaju moju graficku, dakle koje drivere treba skinuti?
Btw znam da je tema malo zastarjela.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 16:45 (CppToast).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vulkan na GTX 1050 Ti?
CppToast kaže...

Sluzbeni driveri za Vulkan ne podrzavaju moju graficku, dakle koje drivere treba skinuti?
Btw znam da je tema malo zastarjela.

 To bi trebalo biti u paketu s driverima od grafičke, dakle kad instaliraš drivere i označiš sve opcije valjda je to to. I ako nakon toga ne radi, reinstaliraj igru.

 

Ako i ne uspiješ ne brini, tvoja grafička nema neki boost za vulkan.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 19:18 (Jakovp).
8 godina
neaktivan
offline
Vulkan na GTX 1050 Ti?

Hmmm, reinstalirao sam drivere i zacudo RADI. Hvala svima na pomoci.

Ne znam inace zasto onda kad mi graficka podrzava Vulkan ona nije navedena na listi GPU-a koji ga podrzavaju (link na listu)? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 22:37 (CppToast).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vulkan na GTX 1050 Ti?
Lista nije tocna, tvoja grafa je dosta nova pa mozda nisu stigli updejtat.
Svi smo mi Mentalist.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice