Adobe Creative Cloud

poruka: 11
|
čitano: 8.503
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Adobe Creative Cloud

Pozdrav ekipa,

 

dakle moj upit tj. briga je slijedeća: na poslu imamo licencu za Adobe proizvode kao tim, tzv. "Creative Cloud za timove" i unutar faq-a sam naišao na podatak da se jedan račun može koristiti na 2 računala.

Točnije, to znači da bi te sve programe koje koristim na poslu mogao koristiti i doma, bar se tako nadam ;)

 

Iskreno, nebi volio da nastane neki problem pošto je ipak to firma platila pa da ispadne da kradem od iste ili slično, što mi se čini da nije slučaj kada sam Adobe daje tu mogućnost.

Realno je da imam doma već instaliran CC i sve programe koje koristim ali bi bilo lijepo imati verzije koje se nadograđuju sa novim stvarima, 100GB cloud prostora kao i hrpom materijala iz "Assets" sekcije Creative Clouda.

 

Thx unaprijed na odogovoru, u privitku je i fotka iz faq-a.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Adobe Creative Cloud

Ne znam za njih, ali Office365 ti daje 5 licenci po korisniku, dakle ja mogu instalirati Office 2013 na 5 računala (2 na poslu, 2 svoja i ostala mi jedna licenca). Tako da, moguće da je i tu takav sistem ali možda bi bilo najbolje nazvati firmu koja vam je prodala licence ili poslati upit u Adobe.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
neaktivan
offline
Adobe Creative Cloud

Pa sve dok ne dobiješ dopuštenje šefa ili tko je već kupio licencu se smatra krađa. :) I da može se a i da je već aktivirano na dva računala jednostavno će ti reći da ne može.

Let it be
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Adobe Creative Cloud

Možda baš nisam dovoljno detaljno čitao licencu, ali koliko sam ja shvatio softver se smije instalirati na dva računala, ali se u svakom trenutku smije koristiti samo na jednom. Znači, poanta baš je ta da čovjek ima jednu instalaciju u uredu, a drugu recimo na prijenosniku kojeg će koristiti na terenu ili doma.

 

E sad, što se tiče ovog korištenja "doma" - ako je vlasnik licence firma, onda si ne možeš (ne smiješ) instalirati doma na svoj kompjuter (jer to nije tvoja licenca nego licenca od firme, a firma nema tebi pravo prenijeti licencu), ali bi recimo smio na drugi kompjuter od firme, kojeg bi onda koristio doma.

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Adobe Creative Cloud

Zna li možda netko smije li neprofitna organizacija (pravna osoba) kupiti Creative Cloud ili mora baš Creative Cloud for teams, pitam jer ne bi htjeli imati problema sa inspekcijom, a običan CC je jeftiniji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2015 14:22 (Chris_28).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Adobe Creative Cloud
Chris_28 kaže...

Zna li možda netko smije li neprofitna organizacija (pravna osoba) kupiti Creative Cloud ili mora baš Creative Cloud for teams, pitam jer ne bi htjeli imati problema sa inspekcijom, a običan CC je jeftiniji.

Zar se kod nas uopće može kupiti Creative Cloud za individualne osobe? Ne vidim da to itko nudi. A preko Adobeovog web-sajta se, kad sam zadnji put gledao, nije moglo ništa kupiti.

 

Tako da mislim da postavljaš pitanje koje uopće ne ulazi u igru. Ili kupiš CC for teams, ili ne kupiš ništa jer ništa drugo ni ne možeš kupiti.

 

A kad bi se moglo... Ne znam... Jako nejasno je. Tu je kao pokušaj nekog pojašnjenja, ali zapravo ne odgovara na tvoje pitanje: http://prodesigntools.com/creative-cloud-for-teams-differences.html

A na Adobeovim stranicama ne vidim da piše tko smije kupiti CC for individuals.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Adobe Creative Cloud

Ovdje ima popis u kojim zemljama je što omoguceno. Dakle kod nas je moguce kupiti samo CC for teams preko distributera.

 

I tu sad mene zapravo zanima zasto je tome tako? Naime preko njihovog sustava nasi susjedi CC placaju 61€ mjesecno, sto bi na godisnjoj razini bilo nekih 5500 kuna, dok mi preko distributera isti proizvod moramo platiti 8000 kn. Doslovce smo jedini u EU koji moramo ici preko distributera. I mislim da izgovor da smo premalo trziste ne moze proci, jer npr. Cipar, Slovenija ili Slovacka nisu nista vece trziste od nas. Ispada da je to neciji interes (distributera) ili cista lijenost da to netko iz sluzbenih kanala ne zeli pogurnuti/podsjetiti Adobe da to rjese.

9 godina
offline
Adobe Creative Cloud

Meni bi isto trebala CC pojedinačna licenca. :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Adobe Creative Cloud

Ima li Creative Cloud program Captivate unutra? Piše "all programs", a ne vidim na spisku Captivate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Adobe Creative Cloud
svjetlosni_mikroskop kaže...

Ima li Creative Cloud program Captivate unutra? Piše "all programs", a ne vidim na spisku Captivate.

Prvi put čujem za taj program. Uglavnom, taj program nije dio Creative Clouda. Znači, kupuje se odvojeno.

9 godina
offline
Adobe Creative Cloud

Pa u ovoj Hrvatskoj čovjek ništa ne može na jednostavan način obaviti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice