Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.852.932
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
malo.mir.malo.rat kaže...
ivanzu kaže...

Popravi lighting na sceni i ne prave prevelike razlike u kontrastu. 

 

 

Pogledaj sliku nakon malo namjestanja sa lightingom u PS.

Mislim da puno "otvorenije" izgleda i ugodnije oku.

 Iskreno mislim da je ovo puno losije od njegovoga, isprano, bez kontrasta, blijede mrtve boje, sve skupa ne ostavlja nikakav dojam 

 Treba sjenu posvjetliti prava sjena nije toliko tamna.A moze biti i da je do moga monitora.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
ivanzu kaže...
malo.mir.malo.rat kaže...
ivanzu kaže...

Popravi lighting na sceni i ne prave prevelike razlike u kontrastu. 

 

 

Pogledaj sliku nakon malo namjestanja sa lightingom u PS.

Mislim da puno "otvorenije" izgleda i ugodnije oku.

 Iskreno mislim da je ovo puno losije od njegovoga, isprano, bez kontrasta, blijede mrtve boje, sve skupa ne ostavlja nikakav dojam 

 Treba sjenu posvjetliti prava sjena nije toliko tamna.A moze biti i da je do moga monitora.

 Kao prvo ta scena uopce ni ne izgleda savrseno realisticno, a mislim da joj to nije ni namjera, a kao drugo puno bolje izgledaju scene sa jacim kontrastom. 

A ti nisi smanjio samo kontrast nego si sve isprao, a to je ruzno kak ogod da okrenes. 

13 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Kolega iznad je objasnio većinu stvari za tvoju, a i za moju sliku Ivanzu. Kontrast je primarno ubačen da bi screenshot ispao što bolji, ali isto tako u trenutnoj fazi nemam planove za bilo kakvu realnost.

 

Primjera radi evo još jedna slika iz istog projekta, ali različita scena. Ovdje je kontrast mnogo manji, međutim još nisam odlučio kojim ću putem krenuti što se tiče boja, kontrasta, itd.

 

FULL REZA!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
malo.mir.malo.rat kaže...
ivanzu kaže...
malo.mir.malo.rat kaže...
ivanzu kaže...

Popravi lighting na sceni i ne prave prevelike razlike u kontrastu. 

 

 

Pogledaj sliku nakon malo namjestanja sa lightingom u PS.

Mislim da puno "otvorenije" izgleda i ugodnije oku.

 Iskreno mislim da je ovo puno losije od njegovoga, isprano, bez kontrasta, blijede mrtve boje, sve skupa ne ostavlja nikakav dojam 

 Treba sjenu posvjetliti prava sjena nije toliko tamna.A moze biti i da je do moga monitora.

 Kao prvo ta scena uopce ni ne izgleda savrseno realisticno, a mislim da joj to nije ni namjera, a kao drugo puno bolje izgledaju scene sa jacim kontrastom. 

A ti nisi smanjio samo kontrast nego si sve isprao, a to je ruzno kak ogod da okrenes. 

 Ja sam samo pojacao svjetlinu scene,ja u PS nemogu dobiti detalje tako sto pojacam svjetlinu zato izgleda isprano jer se gubi sjencanje modela i normal mape.

Ja mislim da je druga slika puno bolja.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2015 21:06 (ivanzu).
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Jedan quick preview render vizualizacije uređenja dnevnog boravka u novom stanu :). Ništa special, 2 urice posla, čisto da si predočim kako će to izgledati.

 

P.S. Žena je birala namještaj i boje

 

Full rezolucija

tomislavn - Novi dnevni boravak - Vizualizacija tomislavn - Novi dnevni boravak - Vizualizacija
Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2015 23:46 (mrsmith).
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

sviđa mi se taj tip vizualizacije...pretpostavljam da je to napravljeno čisto da se vidi kak će izgledati i lijepo izgleda...ali evo baš sam i ja malo zapeo za te stvari u zadnje vrijeme pa gledam kako napraviti vizualizaciju apartmana koje gradimo.

 

Ovako nešto kad bih uspio izrenderirat bilo bi brutalno. Naravno ovo su samo neki od primjera i nemam vilu XD

samo da se vidi lijepo osvjetljenje, tip modela...ma sve mi se tak dopada :)

12 godina
offline
Vaši 3D modeli

koji program koristite? :)

[19xx]C3c1l
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Evo mene opet.. haha zanima me ovo znaci zelim napraviti svoj monitor ali neznam kako da mu zaoblim zadnju stranu..

Uspio sam jedino ovako.. Uspio sam jedino ovako..
PSN: Chov1ch
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Mesh smooth modifier, ali dobro pazi da imas chamfer na pravim rubovima inace ce ispasti katastrofalno. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
malo.mir.malo.rat kaže...

Mesh smooth modifier, ali dobro pazi da imas chamfer na pravim rubovima inace ce ispasti katastrofalno. 

 Hmm jel ima jos kakva solucija jer ovo mi neide bas.. nemam bas ideju kako bi to s tim napravio :/

PSN: Chov1ch
13 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli
Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaši 3D modeli

Znam da se loše vidi, slikano mobitelom jer nisam mogao drugacije.

 

Catia.

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Encyanix kaže...
malo.mir.malo.rat kaže...

Mesh smooth modifier, ali dobro pazi da imas chamfer na pravim rubovima inace ce ispasti katastrofalno. 

 Hmm jel ima jos kakva solucija jer ovo mi neide bas.. nemam bas ideju kako bi to s tim napravio :/

 Onda chamfer na rubove i automatski smoothing od jedno 45-6- stupnjeva, i nemoj se bojati uvalit vise poligona, ionako vjerovatno ne radis model za igre tako da mozes nabiti poligona koliko hoces. 

14 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
malo.mir.malo.rat kaže...
Encyanix kaže...
malo.mir.malo.rat kaže...

Mesh smooth modifier, ali dobro pazi da imas chamfer na pravim rubovima inace ce ispasti katastrofalno. 

 Hmm jel ima jos kakva solucija jer ovo mi neide bas.. nemam bas ideju kako bi to s tim napravio :/

 Onda chamfer na rubove i automatski smoothing od jedno 45-6- stupnjeva, i nemoj se bojati uvalit vise poligona, ionako vjerovatno ne radis model za igre tako da mozes nabiti poligona koliko hoces. 

 Taj chamfer radi samo u spline modu.. tako da neznam kako je to izvedivo :/

PSN: Chov1ch
9 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
Encyanix kaže...
malo.mir.malo.rat kaže...
Encyanix kaže...
malo.mir.malo.rat kaže...

Mesh smooth modifier, ali dobro pazi da imas chamfer na pravim rubovima inace ce ispasti katastrofalno. 

 Hmm jel ima jos kakva solucija jer ovo mi neide bas.. nemam bas ideju kako bi to s tim napravio :/

 Onda chamfer na rubove i automatski smoothing od jedno 45-6- stupnjeva, i nemoj se bojati uvalit vise poligona, ionako vjerovatno ne radis model za igre tako da mozes nabiti poligona koliko hoces. 

 Taj chamfer radi samo u spline modu.. tako da neznam kako je to izvedivo :/

 ha? stavi edit poly modifier na objekt, odaberi rub koji je preostar i chamfer iz izbornika na desnoj strani 

16 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
malo.mir.malo.rat kaže...

 ha? stavi edit poly modifier na objekt, odaberi rub koji je preostar i chamfer iz izbornika na desnoj strani 

 Ovo važi za 3ds max, ali kolko sam skužio, Encyanix radi u Cinemi (sry Encyanix; cinemu nisam nikad koristio, tak da pitaj ljude koji se kuže u Cinemu)...

http://dejankober.com/, http://dd3d.hr/
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 13:11 (Berko).
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

U Cinemi je ekvivalent Edit Poly/Edit Mesh modifieru tipka "C" ili Make Editable.

Moj Portfolio - http://3docean.net/user/tomislavn
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Malo zabave u slobodno vrijeme - Pixel height art :)

 

EDIT: Dodao sam još neke kreativne :) malo fantazije

 

C4D/Corona

tomislavn - Topo pixel fun 2 :) tomislavn - Topo pixel fun 2 :)
tomislavn - Topo pixel fun 3 :) tomislavn - Topo pixel fun 3 :)
tomislavn - Istra topo, pixel height tomislavn - Istra topo, pixel height
tomislavn - Topo pixel fun :) tomislavn - Topo pixel fun :)
Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- Steam: Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- BattleNet: Gaap#2615
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2015 20:19 (mrsmith).
Moj PC  
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Bling bling :)

tomislavn - Diamonds C4D tomislavn - Diamonds C4D
tomislavn - isjecak iz animacije tomislavn - isjecak iz animacije
Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- Steam: Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- BattleNet: Gaap#2615
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 10:57 (mrsmith).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
mrsmith kaže...

Malo zabave u slobodno vrijeme - Pixel height art :)

 

 Ovo mi fenomenalno uzgleda! Svaka cast!

Object reference not set to an instance of an object
15 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
Beno kaže...
mrsmith kaže...

Malo zabave u slobodno vrijeme - Pixel height art :)

 

 Ovo mi fenomenalno uzgleda! Svaka cast!

Hvala :) radio sam jedan projekt s Cinema Hair pa sam se zaigrao na ovaj način

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- Steam: Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- BattleNet: Gaap#2615
12 godina
offline
Vaši 3D modeli

Sat vremena posla.

 

Koristio sam Cinema 4D i Realflow.

Vray render Vray render
Color correction Color correction
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Jedna od sinoć :) malo Star Wars-a. Darth Vaderov light saber.

tomislavn - Darth Vader lightsaber - C4D tomislavn - Darth Vader lightsaber - C4D
tomislavn - Darth Vader saber - Wireframe tomislavn - Darth Vader saber - Wireframe
Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2015 11:25 (mrsmith).
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Pozdrav! Već neko vrijeme se nisam oglasio, a drago mi je vidjet da je tema i dalje aktivna! :)

 

Dijelim s vama sretnu vijest da mi je jedan od radova nakon 6 godina pokušavanja uspio ući u 3dtotal galeriju i sad se za njega glasa. Ako vam se sviđa molim vas glasajte. Premda nije nužno rad koji smatram najboljim među svojima baš su njega izabrali od svih koje sam poslao, a ukoliko bi skupio dovoljan broj glasova otvara se mogućnost da se onda prezentiraju svi radovi :) Svaki glas je velika pomoć i neizmjerno ću to cijeniti. 

 

Glasati se može ovdje i ne treba biti registriran na forum: http://www.3dtotal.com/index_gallery_detailed2.php?id=6696#.VXkowvmqpBd - ne treba biti registriran za glasanje

 

A ovdje možete vidjeti i update-an portfolio sa blogom neke vrste i "breakdown-ima" ako koga zanima (pretežito radim u Zbrush): https://dmitrijleppee.carbonmade.com/

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.6.2015 8:55 (Rincewind).
 
15 0 hvala 1
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Svaka čast, pravi si umjetnik. Sretno! :)

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Hvala! :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli

Pozdrav svima, prekjucer instalirao Blender i jucer sam gledao milijun tutoriala. I od svih napravio sam neki mix svoj. Nadam se da ce vam se svidjeti jer sam tek poceo!

11 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
ivanoman kaže...

Pozdrav svima, prekjucer instalirao Blender i jucer sam gledao milijun tutoriala. I od svih napravio sam neki mix svoj. Nadam se da ce vam se svidjeti jer sam tek poceo!

 
Sve je pretamno, digni gammu ili pojacaj osvjetljenje u sceni.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
13 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

hmm tema o 3d modelima imam ja neke svoje terene napravljene u Terragenu 2 Free,pa evo da se smijete

 

ps:danas ili sutra cu staviti vise ovo je za sad

Teren 1 Teren 1
Jos jedan tech freak,gosp.Znanje za vas :)
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Vraćam se i ja na scenu nakon 2 godine

 

Sve sam zaboravio,pa ako netko ima volje objasnit kako da umetnem teksture u blenderu?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice