Vaši 3D modeli izdvojena tema

poruka: 7.698
|
čitano: 1.849.870
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

Nisam baš siguran koji dio te muči, vjerovatno ovaj oštar rub kao? Ako recalculate normals ne pomaže, probaj pogledati da li nemaš nešto duplo. Remove Doubles; selektiraj, pa W pa Remove Doubles.

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
PaoloDP kaže...

Nisam baš siguran koji dio te muči, vjerovatno ovaj oštar rub kao? Ako recalculate normals ne pomaže, probaj pogledati da li nemaš nešto duplo. Remove Doubles; selektiraj, pa W pa Remove Doubles.

 Pomoglo, hvala

Ontopic: evo jedan pokušaj renderiranja starog nožića (nešš kao Iron Dagger u Skyrimu samo skromnije)

Model je lako napraviti ali renderiranje nisam baš savladao, ovo mi je prvi samostalni render (bez tutoriala), malo čudno izgledaju metlani djelovi ali ne mogu ih poboljšati uspješno :D

IRebic
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
IRebic kaže...
PaoloDP kaže...

Nisam baš siguran koji dio te muči, vjerovatno ovaj oštar rub kao? Ako recalculate normals ne pomaže, probaj pogledati da li nemaš nešto duplo. Remove Doubles; selektiraj, pa W pa Remove Doubles.

 Pomoglo, hvala

Ontopic: evo jedan pokušaj renderiranja starog nožića (nešš kao Iron Dagger u Skyrimu samo skromnije)

Model je lako napraviti ali renderiranje nisam baš savladao, ovo mi je prvi samostalni render (bez tutoriala), malo čudno izgledaju metlani djelovi ali ne mogu ih poboljšati uspješno :D

Ako hoćeš, za početak, prođi kroz ovo, ja sam ga prošao i mogu reći da Andrew jako lijepo objašnjava, lako ga je pratiti i sve detaljno objašnjava.

Blender Beginner Tutorial

Batllelog: sudy_freak
16 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Da, zapeo mi je taj za oko već, no predugačak je za mene trenutno jer su ispiti pred vratima :)

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Neke moje nove stvarcice.

 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
hawt bitch 66mijau-rawr kaže...

Neke moje nove stvarcice.

 Imaš bujnu maštu 

Steam: http://steamcommunity.com/profiles/76561198041491341/
16 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Pozz ljudi, opet ja sa nožićem :D
Nakon preko sat vremena tutorijala za renderiranje i postavljanje svijetla napravio sam par modifikacija na samom nožiću. Jako sam nov što se Blendera tiče a samim time i renderiranja, stavit ću obje slike jednu pred druge čisto da se vidi koliko oko sat i pol vremena "edukacije" pomaže kod nekih stvari :)

EDIT: 128 uzoraka je render, komp je spor a treba mi trenutno :P

Prije Prije
Poslije Poslije
IRebic
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2017 0:50 (IRebic).
Moj PC  
9 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Malo radim ponovo na svom windows aeterna 15

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
hawt bitch 66mijau-rawr kaže...

Malo radim ponovo na svom windows aeterna 15

 Umm.. što je to?

I zašto je u 3D modeli temi?

 

Izgleda da nisam skužio

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

NIje jos 3d ali ce biti uskoro :P :P :P

Btw ovo sam samo nacrtao kako bi moj windows aeterna 15 OS trebao izgledati sad moram 3d ikonice i aero look ubacit :P

Ovo je samo u grubo pinkicu.Poslje ce to izgledat izglancano i finćukasto

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 21:11 (hawt bitch 66mijau-rawr).
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

evo mojih prvih slika :) 
ne znam jel smeta,ali radi se u solidworsku 

 
19 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaši 3D modeli

Evo nešto što smo nedavno završili:

http://www.dd3d-studio.com/
Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Vaši 3D modeli
Da li je to samo teorija ili je već isprobano na stvarnom modelu?
13 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Nevjerujem da pomogne vise od par postotaka jer je glavni otpor brodu tone i tone vode koje moras gurnit brodom da se probijes kroz njih, ali ako je usteda npr. 1%, jos uvijek se isplati s obzirom koliko novaca se potrosi na gorivo.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli
dax-lax kaže...
Da li je to samo teorija ili je već isprobano na stvarnom modelu?

 

Jonja kaže...

Nevjerujem da pomogne vise od par postotaka jer je glavni otpor brodu tone i tone vode koje moras gurnit brodom da se probijes kroz njih, ali ako je usteda npr. 1%, jos uvijek se isplati s obzirom koliko novaca se potrosi na gorivo.

 Ugrađeno je već u par brodova i trenutno ih je par u izgradnji/doradi. Generalna ušteda je oko 10% ovisno o tipu broda, trupu i sl. A tih 10% mogu iskoristiti tako da ili smanje potrošnju broda ili povečaju brzinu uz istu potrošnju. Ovaj sustav ima nešto veći postotak iskoristivosti, jer imaju jedinstveni patentirani sustav distribucije zraka ispod trupa, u obliku tankog finog filma zraka, za razliku od ostalih koji samo pumpaju zrak ispod bez "uma i razuma". Tak da ovaj sustav treba puno puno manje energije za upumpavanje zraka, a ujedno daje puno bolje rezultate. I ono najbitnije, pošto je to tako tanki film zraka, ne ometa rad propelera, što je kod ostalih sustava potencijalni problem.

http://www.dd3d-studio.com/
10 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

evo da stavim jos par stvari 

ovaj motor je rađen po tutorijalu sa youtuba,ali getribu sam sam radio.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 14:39 (stipee98).
 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaši 3D modeli

Evo ako nekog zanima rendanje s Keyshotom velikih CAD modela...

 

 

 

 

 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.2.2017 11:56 (PaoloDP).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaši 3D modeli

Krenuo i ja učiti blender :)

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Moj novi model ljesovi u obliku anubisa :) sa lampicama na podu koje rade holographicprikaz magle i pjeska :)

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Nesto ovako malo u 15 minutica :P

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo da i ja nešto stavim nisam već 100 godina, ovo je model jedne narukvice koju sam radio za jednog prijatelja (po njegovom dizajnu) pa eto da i tu postavim. Znam da model nije nešto kompleksan, ali svejedno sam se više trudio oko renderiranja i kompozicije.

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Moj novi "Dalmatian" shuttle dizajn (star trek).

Medical emergency shuttle.

Warp factor 3

Strong deflector shield

armored bussard collectors

medical drone

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Evo par nedavnih... Rhino + Octane

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
PaoloDP kaže...

Evo ako nekog zanima rendanje s Keyshotom velikih CAD modela...

 

 

 

 

 

 Keyshot je ok za manje stvari, ali čim dobije mali veći model, i još ako su u igri svjetla, HDR env i DOF, jednostavno postane prespor. 

Super je jer je setup scene sa njime stvarno dječja igra, ali ima svoja ograničenja... s njega sam prešao na Octane, koji je GPU renderer i zahtjeva malo više znanja za namjestiti, ali se definitivno isplati, jer je vrijeme rendanja višestruko kraće, a rezultati bolji.

9 godina
neaktivan
offline
Vaši 3D modeli

Napravio sam moju verziju USS discoverija ali neam pojma kako da stavim text na zakrivljenu povrsinu :(

help

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

Ha čuj, najbolje bi bilo da pronađeš YouTube tutorial. Bolje nego da ti netko piše kobasice teksta :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Vaši 3D modeli

Hvala na preporuci, za Octane znam, ali nisam ga još probavao, ali defenitivno budem. Šteta što na poslu nemam neku bolju grafičku.

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
12 godina
offline
Vaši 3D modeli

Probaj Redshift takodje za GPU. Puno brzi od Octane, jednostavan za upotrebu.

http://www.modsrigs.com/detail.aspx?BuildID=34436
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
mirkoj kaže...

Probaj Redshift takodje za GPU. Puno brzi od Octane, jednostavan za upotrebu.

 Od svih GPU renderera, Octane nudi najbolji omjer brzine/cijene/mogućnosti (po onome što meni osobno treba)... istestirao sam ih valjda sve... i Redshift definitivno nije puno brži od Octane-a, tu su negdje... ali opet, zavisi za koji program trebaš renderer, jer Redshifta npr nema za Rhino koji ja koristim.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaši 3D modeli
PaoloDP kaže...

Hvala na preporuci, za Octane znam, ali nisam ga još probavao, ali defenitivno budem. Šteta što na poslu nemam neku bolju grafičku.

 Ja na poslu imam GTX770 i  za većinu toga je čist fajn.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice